lEXaAfGBsDA.NL Audio Adam in Clubtour Texel TEXELSE 2 COURANT Oud-Leerlingen duiken nachtleven in Fotostudio Texel genomineerd «ils ge men?j< oen j'f; visrie Afscheid Annie stopt ermee. Met afvallen. Bij de goede voornemens voor 2012 stond, traditiegetrouw, afvallen op nummer één. Kilok nallen, zo noemen wij dat thuis. De hele decembermaand maakte die vent van mij me erop attent dat het vanaf 1 januari afgelopen zou zijn met de pret. Mijn pret, wel te verstaan. Als er bij een kookprogramma een rollade in beeld komt, zegt hij: 'Kijk An, dat lijk jij wel, in je fitnesspakje!' Goed, ik ben de laatste maand jes wat aangekomen. Daar heeft hij wel gelijk in. Maar door zijn commentaar voel ik me alleen maar kleiner worden. En dikker. In het pashokje tijdens de uitver koop viel het besluit. Op dins dagmorgen, na 11 Vz maand afwezigheid, stapte ik sport school 'Keep Fit Texel' binnen. 'Keep Fat', zal je bedoelen, zei mijn liefste. Een gestroomlijnde medewerkster vertelt enthousi ast over de nieuwste trends op fitnessgebied: 'Zumba, Cage Fit ness en Yoga zijn in. Maar met stip op 1 staat de Slim Belly. Kent u dat?' Volgens haar 'zorgt deze trainingsgordel ervoor dat vet op de gewenste plaatsen verloren gaat'. Het lijkt mij handi ger dat er vet op de ongewenste plaatsen verloren gaat, maar goed. U raadt het al. Annie laat zich ompraten en zit snel, als @txl COLUMN een gewillig Texels lam, tussen de andere makke schapen op een hometrainer. Met om de buik een soort melkmachine die 20 keer per minuut vacuüm trekt. Het geluid, waarmee dat gepaard gaat, overstemt het gekreun van de inspanning. En zorgt er bijna voor dat 'Koffietijd', dat op TV te volgen was, onverstaanbaar wordt. Bijna, want te gast was een woordvoerster van 'Wakker Dier'. Zij wees de consumenten op de gevaren van kuddegedrag bij het kopen van kiloknallers vlees. 'Méér daglicht, frisse lucht en vrije ruimte om te bewegen. Dat verlengt de levensduur van de dieren en komt de kwaliteit van het vlees ten goede'. Toen ik dit hoorde, stopte ik acuut met trap pen, trok de gordel van mijn buik en draafde naar buiten, de zilte lucht tegemoet. Wat goed is voor de dieren, is goed voor Annie! Huppelend ging ik naar huis met het nieuwe voornemen om niet meer aan goede voornemens te doen. Ondanks de opmerkingen vanaf de bank. Hij bekijkt het maar. Want het is en blijft toeval lig wel mijn eigen legbatterij! Annie@texelsecourant.nl Fotograferen werk Jan van Ham Pieter de Vries fotografeert dinsdag 31 januari tussen 14.00 en 16.00 uur in Het Open Boek aan de Binnenburg in Den Burg schilderijen van Jan van Ham (1892-1989) De Kleine Expositie in Het Open Boek is momenteel gewijd aan Texels werk van Van Ham, die afkomstig was uit Utrecht, bekend werd als keramist, maar een mees ter was in het werken met pas telkrijt. In 1949 en in 1950 verbleef Van Ham maandenlang op Texel, waar hij enkele keren een tentoon stelling hield, onder andere in de oude Landbouwschool aan de Nieuwstraat (thans: Burgwal) in Den Burg en in Loodsmans Welva ren in Den Hoorn. Theo Timmer, samensteller van de expositie, veronderstelt dat er nog ettelijke werken van Jan van Ham in Texelse huiskamers hangen. Blij kens verslagen uit die tijd moeten er bijvoorbeeld schilderijen zijn van straatjes in Den Burg (zoals de Kantoorstraat en de Gasthuis straat), van Nieuweschild, Den Hoorn en de Mokbaai. Ook maakte Van Ham een schilderij van de boerderij De Westen, twee dagen voor deze - in september 1949 - door bolbliksem werd getroffen en afbrandde. Wie een werk van Jan van Ham heeft en dit wil laten fotograferen is dinsdagmiddag van harte welkom in Het Open Boek, tussen 2 tot 4. Ook ander interessant Texels werk is welkom. Lezing over bruinvissen Mardik Leopold van Wagenin- gen IMARES verzorgt dinsdag 31 januari de eerste van vier winterlezingen in Ecomare. De lezing draagt de titel 'Wat eten bruinvissen?'. Leopold onderzoekt aangespoelde kadavers van bruin vissen en kan aan de hand van visresten in de maag niet alleen achterhalen wat het dier heeft gegeten, maar ook waar het van daan komt. Bruinvissen zijn de kleinste walvisachtigen, geen die ren die zich veel laten zien, waar door onderzoek naar hun levens wijze niet eenvoudig is. Onderzoek van kadavers levert informatie op die op een andere manier niet te verkrijgen is. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €2,50. DINSDAG 24 JANUARI 2012 Vrijwilligers naar nieuw Maritiem Alle vrijwilligers van Texel zijn uitgenodigd donderdagavond 2 februari als eersten het nieuwe Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild te bezoeken. Pha ros en de gemeente willen de vrijwilligers op deze manier bedanken voor hun inzet. De uitnodiging komt voort uit de jaarlijkse vrijwilligersdag die in 2011 op 7 december werd gehou den. Omdat het museum toen nog niet voltooid was, is de bijeen komst verplaatst naar 2 februari aanstaande. Het programma duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Om deel te kunnen nemen, is aan melden noodzakelijk. Dat kan via e-mailadres awestra@pharostexel. nl en tel. 315224. Bij de aanmel ding is het gewenst het soort vrij willigerswerk te vermelden. Aan melden kan tot en met dinsdag 31 januari. Texel Toerist Info De redactie treft voorbereidingen voor de nieuwe uitgaven van de gids Texel Toerist Info met daarin een compleet overzicht van toeris tische informatie over het eiland. Met onder meer restaurants, cafés, modezaken, schoonheidssalons, musea, sportieve- en andere acti viteiten. Om de gegevens up to date te houden vragen we eventu ele veranderingen door te geven aan de redactie, via email gerard@texelsecourant.nl. Het boekje ligt ter inzage bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spin- baan 6 in Den Burg. Moderne dans Bij Artex-Kunstenschool Texel gaat vrijdag 27 januari een korte cursus moderne dans van start. De bewegingen bij deze dansvorm zijn gebaseerd op alledaagse, natuurlijke bewegingen van het lichaam zoals lopen, rennen, zwaaien, draaien en rollen. Deze les zal een combinatie bieden tus sen Europees moderne dans en limón en er wordt gewerkt aan spanning, ontspanning en flow. De cursus bestaat uit 18 lessen en wordt gegeven op vrijdagavond vanaf 18.30 uur, door Lisette Boe- ijen. Bingoavond In De Poort aan de Elemert in Den Burg wordt vrijdag 27 januari een bingoavond gehouden voor het Eilandelijk Diakonaal Project. De opbrengst van het project van de gezamenlijke kerken is dit jaar bestemd voor Moldavië, het arm ste land van Europa. De avond begint om 19.00 uur. Guus kom naar huus want daar beuren' rare ding'n. De klassieke regel van Alexander Curly zou ook kunnen slaan op Willum, de boerenzoon die zijn geluk in de stad beproeft in de stad. Hij ver schijnt ten tonele in de klucht 'De nachtclub van kromme Nelis', die de Vereniging van Oud-Leer lingen zaterdag 28 januari opvoert in De Wielewaal. Het belooft een avond te worden vol hilariteit, met hier en daar een pikant randje waarin de lach onge twijfeld door de zaal zal schallen. Willum, gespeeld door Bastiaan Willem Witte, is de zoon van een keuterboer met niet meer dan een handvol koeien, wat schapen en wat kippen. De zoon des huizes houdt het platteland voor gezien en gaat naar de grote stad. Daar ontmoet hij Kromme Nelis (Teun Huisman), een kruidenier die hij nog wel kent van vroeger. Nelis heeft zijn oude beroep er aan gege ven nadat hij een vrouw heeft ont moet met een 'juweel' van een zaak. De lieftallige Carla (Willemijne Keijzer) is zo'n 'juweel'. Met haar verschijning brengt ze heel wat hoofden op hol. Onder andere dat van de vader van Willum (Kees Zijm), die met moeder (Miranda Schraag-Hin) een kijkje komt nemen bij zijn zoon, waarna komi sche verwikkelingen zich aaneen rijgen. Een pretentieloos avondje toneel, waarbij veel te lachen valt en met veel gezelligheid, zegt Marc van Heerwaarden, die de rol van regis seur vervult. Niet in de klassieke betekenis, want bij de Oud-Leerlin gen doen ze dat eigenlijk met zijn allen. Het toneelstuk begint om 20.00 uur, na afloop kan er volop worden gedanst op live muziek van Jug Bros. De entree bedraagt €6,50, kaartjes zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Marc van Heerwaarden en Marco Vlaming. Sinner naar Zandstock De Texelse rockband Sinner doet zaterdag 11 februari in 't Zand mee aan de voorrondes van Zandstock. Het optreden vindt plaats in WBO De Bayes en begint om 21.00 uur. Er zijn drie voorrondes, waarin steeds zes bands hun beste been tje voorzetten. Alle nummers één - en een band die een wildcard krijgt - spelen in de finale, die zaterdag 14 april wordt gehouden. Zand stock is een groot festival, waarop in het verleden Tim Knol en bands als Di-rect, The Opposites, Handsome Poets te bewonderen waren. Komende zaterdag speelt Sinner in het voorprogramma van The Medics in Question Plaza in Den Burq. Dat optreden beqint om 22.00 uur. Puppycursus Hondendeskundige Suzan Vlaming van Clinidogs begint donderdag 26 januari met een nieuwe puppycur sus. Clinidogs Hondentrainingen traint op positieve wijze en geeft tevens advies over voorkomende problemen. Alle rassen zijn wel kom. Ook bestaat de mogelijkheid tot privéles. Audio Adam speelt op 25 februari in Question Plaza. Audio Adam en Sinner zijn toe gevoegd aan het programma dat in het kader van de Clubtour Texel de komende maanden in Question Plaza in Den Burg te zien is. Sinner treedt zaterdag 28 januari op in het voorprogramma van The Medics. De in 2004 opgerichte Texelse band bestaat uit zanger en gitarist Justin Segerink, gitarist Nino Koenen, basgitarist Sjak Klaassen en drummer Jeroen Mee- dendorp en is beïnvloed door onder meer Foo Fighters, Muse, Queens of the Stone Age en Pearl Jam. Sinner speelt alleen eigen nummers. Audio Adam, zaterdag 25 februari de support act van Milkbar speelt melodieuze rock met opzwepende gitaarrifs en wordt wel vergeleken met Keane en Snowpatrol. De band bestaat uit zanger en pianist Tjerk Koekkoek, gitarist en zanger Jas per Dijkstra, basgitarist en zanger Ronald Maas en drummer Robert- Jan Zigterman, werd al getipt als 3 FM Serious Talent en verzorgde het voorprogramma voor onder andere Go Back to the Zoo. Beide bands beklimmen om 22.00 uur het podium in Question Plaza. Het hoofdprogramma begint rond 23.15 uur. Kaarten kosten €10,- in de voorverkoop (bij De Lindeboom en Nauta Boek in Den Burg) en €12,50 aan de zaal. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 24 januari: 15.00 uur. De afdeling dialect van de Historische Vereniging komt om 15.00 uur bijeen in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. Voorstellingen Cinema Texel: 19.00 (serie FilmArt) The Artist; 20.30 The girl with the dragon tattoo: Millenium Trilogy - Part 1; 21.15 Süskind. Woensdag 25 januari: 10.15 uur. Christine Groen van Woon- tij Texel bezoekt het dorpsservice- Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 24 jan. Woe.25 jan. Don. 26 jan. Vrij. 27 jan. Zat. 28 jan. Zon. 29 jan. Ma. 30 jan. 00.11 09.36 e 10.10 e 10.27 E 10.37 E 11.00 E 10.57 i 22.45 i 23.151 23.34 i I is het ongeveer een uur ater Maandag 23 januari nieuwe maan, woensdag 25 januari springtij. Zondag 29 januari zon op 8.30 uur, onder 17.19 uur. TEXELSE@COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Job Schepers Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl €91,55 8S (auto Per ja Bij verzending n: portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo: afloop van de abonnementsperiode. punt in De Hof in De Koog en vertelt over langer zelfstandig wonen. Aan vang 10.15 uur. 19.30 uur. In hotel Den Burg aan de Emmalaan begint om 19.30 uur een door de WD georganiseerde discus sieavond over 'het nieuwe winkelen'. De toegang is gratis. 20.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait de film 'Soul Boy'. Aanvang 20.00 uur. (Eventueel in combinatie met diner.) Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Gelaarsde Kat 3D; 14.00 Mega Mindy en de Snoepbaron; 16.00 Nova Zembla 3D; 16.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 19.00 (FilmArt) The Artist; 20.30 The girl with the dragon tattoo: Millenium Trilogy - Part 1; 21.15 Süskind. Donderdag 26 januari: 10.15 uur. Christine Groen van Woon- tij Texel bezoekt het dorpsservice punt in De Bijenkorf in Oosterend en vertelt over langer zelfstandig wonen. Aanvang 10.15 uur. 19.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) kan vanaf 19.00 uur door een teles coop naar de sterren worden geke ken. Alleen bij helder weer. Informatie en aanmelden: tel. 06-53340063. 20.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait de film 'Pando ra's Box'. Aanvang 20.00 uur. (Even tueel in combinatie met diner.) Vrijdag 27 januari: 19.00 uur. In De Poort aan de Ele mert in Den Burg begint om 19.00 uur een bingoavond van het Eilande lijk Diaconaal Project. De opbrengst gaat naar Moldavië. 20.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait de film 'Mundane History'. Aanvang 20.00 uur. (Even tueel in combinatie met diner.) ^-77 TESQ In verband met onderhoud aan de Dokter Wagemaker worden tot vrij dag 3 februari geen extra afvaarten verzorgd. Automobilisten moeten vrijdag 27 januari in Den Helder tus sen 14.00 en 17.00 uur mogelijk een uur wachten. Op de overige dagen worden geen wachttijden verwacht. Vervoer van gevaarlijke stoffen is alleen op afspraak mogelijk. Voor meer informatie: tel. 369600 of www. Oud papier Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Emma laan, Pieter van Cuijkstraat, Ele mert, Haffelderweg, Schilderend vanaf de rotonde in de richting van Oudeschild, Ada van Hol landstraat. Een foto van Mariska Beijert van Fotostudio Texel uit De Cocks- dorp is genomineerd voor de Bruidsfoto Award 2012 in de categorie 'Bruid in de Spot light'. In totaal werden er voor de wed strijd ruim 1700 foto's ingestuurd door fotografen uit Nederland en België. Een onafhankelijke vijfkop pige jury selecteerde zestig foto's die in juni 2012 kans maken op de uiteindelijke award. De jury is lovend over de inzendingen. 'De kwaliteit van de genomineerde foto's en fotografen is hoog. Er zijn veel foto's met een sterke zeg gingskracht.' De Bruidsfoto Award is een initiatief van Bruid en Brui degom Magazine en wordt dit jaar voor het achtste opeenvolgende jaar uitgereikt. De prijs heeft als doel aanstaande bruidsparen ken nis te laten maken met professio nele vakfotografen. Aanstaande bruidsparen en collega-vakfoto grafen kunnen tot 1 juni een stem uitbrengen op hun favoriete foto's via www.bruidsfotoaward.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2