Succesvolle winterkeuring in manege Van Gerwen wint Darts TEXELSE 3 COURANT Geknipt Het weekend werd vrijdag geopend met een blind mix-koppeltoernooi. In dit toernooi, waarin twee spelers op basis van een loting aan elkaar worden gekoppeld, waren Dennis Zegeling en Marco Smit de sterk ste. Ze waren in de finale met 4-2 te sterk voor Rick de Neus en Mar cel van Pinxteren. Volgend jaar wordt de vijfde editie van de Texel Darts Trophy gehou den, waarover de organisator al kwijt wil dat er dan iets bijzonders staat te gebeuren. Alle uitslagen zijn te vinden op www.texeldart- strophy.nl. Televisie Ron en Linda Zoetelief en hun kin deren Jet, Job en Bram hebben maandag een televisie gewonnen bij een wedstrijd van Expert Schoorl in Den Burg. Co Mechielse won een ipod en Liesbeth Rijk een lamp om 's ochtends wakker mee te worden. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 Het experiment om op de winter keuring van het schapenstam boek ook ruimte te bieden voor kalveren, kan volgens de organi satie als geslaagd worden beschouwd. 'Het was een geslaagde middag en er was een bult volk op de been', aldus Nico van Heerwaarden namens de organisatie. De winterkeuring in manege Aken- burg werd dit jaar voor de vijftiende keer gehouden en is een belangrijke tussentijdse weging, tussen de ene Schapenfokdag in september en de andere. De vijftien inzenders waren dit jaar goed voor 75 dieren. Cees uit De Westen leverde de kampioe nen bij de ooi- en ramlammeren, zijn broer Dick leverde de beste jarige ram. De beste oude ram was van Koos Tjepkema en Henk Zoete lief. De jaarlijkse weging van de inzendingen toonde aan dat het Texelse schaap gemiddeld nog steeds zwaarder wordt. Woog een ramlam in 2006 nog 57,6 kilo, dit jaar was dat gemiddelde tien kilo meer. Voor een ooilam liep het gewicht in dezelfde periode op van 53,2 naar 59,1 kilo. Het gewicht van een oudere ram steeg van bijna 93 naar ruim 99 kilo. Over publieke belangstelling had de organisatie niet te klagen, er waren bezoekers uit het hele land en zelfs uit België. 'De stemming was opti maal', zegt Van Heerwaarden. 'Ook omdat we nu koffie en thee serveer den in de bak van de manege, zodat bezoekers niet iedere keer naar de kantine hoefden, bleef het lang druk.' In de manege waren twee ringen gebouwd, een voor de schapen en een voor de kalveren, die door kinderen werden voorge bracht. Dat gebeurde ook bij de schapen, waar de prijs voor het schoonste geheel werd uitgereikt door burgemeester Giskes en Renske van der Tempel. Cees Kik kert won het Noordkroon-wissel- krukje voor de beste ooilam, de prijs voor het schoonste geheel werd gewonnen door Esra Bakker en Job Smit. 'Omdat één van de jongste kinderen door de zenuwen toch niet de ring in durfde, werd zijn plaats op het laatste moment inge nomen door een lid van de familie Wijnker uit Grosthuizen', vertelt Van Heerwaarden. Bij de kalveren was de prijs voor de beste begeleider voor Irisabella Klaassen. De hoofd prijs van de verloting, een drachtige ooi van De Waddel, werd gewon nen door Jaap Lap uit Den Hoorn, die zelf niet aanwezig was, maar aan Jan Willem Bakker had gevraagd twintig loten voor hem te kopen. Toen de uitslag bekend werd, toonde Lap zich blij verrast 'dat zijn veestapel is uitgebreid met een stamboekdier.' De ooi is inmid dels gescand en blijkt drachtig van een tweeling. Het publiek in de manege werd in de loop van de dag opgeschrikt door de komst van een ambulance, maar er bleek geen alarm te zijn. Het evenement werd bezocht door een patiënt uit Cothen, die via de Stichting Ambulance Wens in staat was nog eenmaal het eiland - en de schapen - te bezoe ken. De dag werd afgesloten met een gezellige avond voor fokkers en vrijwilligers, in de kantine van de manege. Pip Barnard Uitslagen: Schapen - Ooilammeren: kampioen C. Kik kert, reservekampioen P. Kooiman. Oudere rammen: kampioen Tjepkema/De Haan, reservekampioen C. Kikkert. Rammen 2010: kampioen D. C. Kikkert, reservekam pioen Zoetelief/Tjepkema. Ramlammeren: kampioen C. Kikkert, reservekampioen J. Kolk. Beste vruchtbare ram/ooi: Tjepkema/ Zoetelief. Publiekskampioen: C. Kikkert. Beste ooi: C. Kikkert. Kalveren - Rubriek 1: 1A.Hannie 99 (v Bluesky) Fa. Witte Wezenspyk; IB.Winkie 984 (v Burt) Fa Witte Wezenspyk; IC.Roza 232 (v Bluesky) Fa. Witte Wezenspyk. Rubriek 2: 1A.Roza 228 (v Legend) Fa. Witte Wezenspyk; 1 B.Hetty 92 (v Montreux) Fa. Bakker Westerheem; 10-Ria 267 (v Mccormick) J.M. Kikkert. Rubriek3:1 ABea 153 (v Burt) J.M. Kikkert; IB.Engeltje 76 (v Toystory) J.M. Kikkert; IC.Ria 265 (v Ria's Rocko) J.M. Kikkert. Kampioen jongvee Roza 228 (v.Legend) eig: Fa. Witte Wezens pyk Den Burg; reservekampioene jongvee Bea 153 (v. Burt) eig: Hans Kikkert Den Slapen in kerk levert €1145,- op Twaalf jongeren hebben afgelo pen weekend €1145,- opgehaald door een nacht in de Burght aan de Binnenburg in Den Burg te slapen. De twaalf deden mee aan de actie Nacht Zonder Dak. Volgens Mieke van der Spek hadden de meeste deelnemers 's morgens kleine oog jes en was het koud geweest, maar hadden ze de nacht verder wel goed doorstaan. Enkele jongeren sliepen op luchtbedjes, anderen kozen voor kartonnen dozen, 's Avonds werden in de kerk spelle tjes gespeeld en de film Wit Licht van Marco Borsato werd bekeken. De opbrengst gaat deels naar een project van Jaap Vlaming om een schooltje in Kameroen te bouwen en deels naar een project in Bolivia van de landelijke campagne Nacht Zonder Dak. Vlaming was zelf ook in de Burght aanwezig om de actie van de jongeren te steunen. In de nacht kregen de jongeren nog onverwacht bezoek van een paar stappers, maar die hadden volgens Van der Spek geen kwaad in de zin. 'Ze hadden gezien dat het hek openstond en waren even komen kijken.' Het was de tweede keer dat Texelse jongeren meede den aan Nacht Zonder Dak. dent, new wave, ska, rave, reggae en salsa. Als er vraag naar is, wordt ook schuifelmuziek gedraaid. De bar is open vanaf 21.00 uur. Tot 21.30 uur serveren bardames Thea en Tonnie gratis een kopje koffie of thee met een koekje. De entree is vrij. Aan de muur van de bovenbar han gen schilderijen van Texelaar Jer- om Timmer. Sorgen Frei De Texelse bluesband Sorgen Frei speelt zaterdag 28 januari van 15.00 tot 18.00 uur in eetcafé De Kastanjeboom op de Stenenplaats in Den Burg. blik in alle windrichtingen. Amsterdam aan de zuidkant, dc felle, schuimende branding van de zee westelijk, het polderland aan de voet van dc duinen. Hier lijkt het veilig, hier kan het water Nederland niet binnendringen. Roos: „Eigenlijk heeft Nederland zijn ont staansgeschiedenis en dc huidige vorm te dan ken aan Texel. De Hoge Berg van Texel is vijf tien meter hoog. Het is een opstuwing van kei- leem. Dankzij deze zogenoemde „opduiking" kon deduinenstrook van Noordkop en Kenne- mcrland zich hieraan vasthaken. Goed be schouwd ligt ons begin dus bij Texel." Onze duinen zijn nu bebost, dat was vroeger niet zo: „Duinen waren kaal, zandverstuivin gen en zandheuvels vormden het beeld, afge wisseld met waterrijke duinvalleien. Daarna is men begonnen met grootscheepse duinbebos sing. Nu zijn natuurbeheerders er weer van overtuigd dat zandverstuivingen noodzakelijk zijn om de biodiversiteit te waarborgen. Wilde natuur dus? Nee. dat is schijn, dat is de mythe waarin we graag willen geloven. Omdat we van het woeste cn ongerepte houden. Maar de mens is hier alomtegenwoordig." In noordelijke richting strekt zich dc HnnHthnttrhr 7<-<-urrmP uit ll.lirn.lren Hf Nieuws is het niet, maar de weten schappelijke bevestiging dat Nederland zijn huidige vorm aan Texel te danken heeft, vervult menig Texelaar toch altijd weer met een merkwaardig soort chau vinisme. In NRC Handelsblad van vrijdag 13 januari vertelt bioloog Rolf Roos over de cruciale rol die de Hoge Berg, een vijftien meter hoge kei- leembult, vervulde bij het ontstaan van Nederland. Roos is auteur en redacteur van een serie boeken en een bijbehorende website die Dui nen en mensen heet. Onlangs ver scheen een uitgave over de arche ologie, natuur en historie van de kuststrook tussen Den Helder en de Hondsbossche Zeewering bij Petten. Een boek over Texel ver schijnt naar verwachting over ongeveer een jaar. Door in de finale met 3-0 te win nen van Berry Ortse heeft Michael van Gerwen het heren- singletoernooi van de Texel Darts Trophy op zijn naam geschreven. Aileen de Graaf won bij de dames te winnen door Yasmina Vertommen met 5-1 te verslaan. De Texel Darts Trophy, die voor de vierde keer werd gehouden, wint nog steeds aan populariteit. Dit jaar kende het toernooi meer dan 270 deelnemers, waaronder twintig Texelaars. Ook waren bekende darters naar het eiland gekomen, zoals Jelle Klaasen en Michael van Ger wen, in 2011 winnaar van het wereldkampioenschap Lakeside. Christian Kist, die vorige week Lakeside 2012 op zijn naam wist te schrijven, was aanwezig om hand tekeningen uit te delen en met fans op de foto te gaan. Ook deelde hij zondagavond de prijzen uit. Onder de deelnemers ook een aantal juni oren, waarbij zoveel meisjes dat voor hen een eigen competitie werd gehouden. Sharon Jansen, vorig jaar nog het sterkst in het gemengde veld, wist de titel op te eisen door in de finale met 3-0 te winnen van Melanie Fatels. Bij de jongens wist Kevin Doets de titel te pakken door met 4-1 te sterk te zijn voor Wilco van der Vis. De opbrengst van het koppeltoer- nooi van zondagavond kwam ten goede aan Make a Wish Nederland (voorheen de stichting Doe een Wens). Dat de darters dit doel van harte steunen, bleek wel uit het feit dat enkele teams van te voren al geld hadden ingezameld. Bij de dames streden 21 koppels om de hoofdprijs en ging de winst naar Roel ie Bakker en Tamara Versteeg. Bij de heren deden 100 koppels mee en na een lange dag wisten Van Gerwen en Wieleman met 1-4 af te rekenen met Remon Bril en Michael Swart. Swart, Mighty Mike genoemd, sloeg daarmee - met zijn overwinning van zaterdag - een dubbelslag. Het mixtoernooi werd gewonnen door Sharon Jansen en Jeffrey de Graaf. Dansfeest boven in de J'elleboog De bovenbar van discotheek de J'elleboog in Den Burg biedt zaterdag 4 februari onderdak aan een dansfeest, Dansen bij Jansen, genoemd naar het gelijk namige danscafé in het centrum van Amsterdam. Sharon Jansan en Jeffrey de Graaf kregen uit handen van organisator Jan van Dee van De Krim de prijzen overhandigd van het mixtoernooi van de Texel Darts Geflankeerd door topdarters Jelle Klaasen en Michael van Gerwen poseerde de kersverse wereldkampioen Christian Kist met fans en organisatoren Gerry Wolters en Jan van Dee. (Foto pip Barnxat DJ Moco draait op deze avond een mix van allerlei dansbare muziek genres, van swingende hits tot meezingers uit de jaren zeventig, tachtig, negentig en het afgelopen decennium en van rock, pop, soul, funk en alternative tot techno, house, wereldmuziek, indepen-

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3