1EXBJVGBSCA.NL TEXELSE 2 COURANT Waargebeurd oorlogsdrama VRIJDAG 27 JANUARI 2012 Stijldansavond in De Bijenkorf In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt zaterdag 28 januari een stijldansavond gehouden. Deze begint om 20.30 uur. Deelname kost €1 Ook niet-dansers zijn welkom. Filmweek in De Kroonprins Bij De Kroonprins in Oosterend is het deze week Tiger Film- week. Daarin draaien nog vier films: vanavond Mundane his tory (aanvang 18.30 uur), zater dag Aqua fria de Mar (18.30 uur) en zondag Parque Via (16.00 uur) en Medeinusa (20.00 uur). Dagelijks wordt om 18.30 uur een filmhap geserveerd. Donderdag 2 februari is in het Oosterender eetcafé annex film huis The Trip te zien, een road- movie over een culinaire week met veel eten en discussie over de belangrijkste ingrediënten van het leven. De voorstelling begint om 21.00 uur. Om 19.00 uur wordt eten geserveerd dat past bij het thema van de film. Reserveren is steeds noodzake lijk. DJ Thijs draait in De Wijsneus In café De Wijsneus in De Koog draait zaterdag 28 januari de bekende DJ Thijs. Hij maakte furore in onder meer de bar Car toon in de Spaanse badplaats Lloret de Mar, Café Costa in Eindhoven, de 3 Gezusters in Groningen en café Bak in Hee renveen. Het optreden in het Koger café begint om 22.00 Bloemschikken Nelie Vinke verzorgt een workshop bloemschikken. Deze vindt woens dag 1 februari plaats in eetcafé De Kroonprins in Oosterend en begint om 15.00 uur. Opgave bij De Kroonprins. Vrouwendag Donderdag 2 februari is het Vrou wendag. Een goede reden om die dag een vrouwenontbijt te houden, vinden de dames van Koffie met Troost. Onder het eten praten de deelnemers over vrouwen die in de Bijbel voorkomen. Het ontbijt vindt plaats in de Bovenzaal van Kees- omlaan 4A in Den Burg en begint om 9.00 uur. Aanmelden kan tot 31 januari via tel. 320114, 313770 of 315498. Grauwe ganzen, gefotografeerd Vogelaars op zoek naar ganzen in Waalenburg Vogelwerkgroep Texel bestaat 30 jaar en viert dat door rond iedere 30ste van de maand een excursie te houden. Zondag 29 januari staat de eerste op het programma, geleid door voorzit ter Bernard Spaans. De tocht begint om 8.00 uur bij boerderij De Reiger aan de Westerboers- weg in polder Waalenburg, waar in deze tijd van het jaar grote aamtallen grauwe ganzen, kol- ganzen en andere ganzensoor- ten verblijven. Vanaf deze locatie wordt het eiland per auto ver kend. Excursieleider Spaans is werkzaam op het NIOZ en heeft jarenlang onderzoek naar ganzen gedaan, zowel in Nederland als de broed gebieden van rotganzen in Arctisch Siberië. Hij weet veel te vertellen over het gedrag van ganzen, over de herkenning van verschillende ganzensoorten en over de keuzes die deze vogels moeten maken voor een optimale overleving. Met een beetje geluk zien de deel nemers aan de excursie zondag ook ganzen met een gekleurde halsband. Dat zijn ganzen die mee doen aan een onderzoek, meestal Workshop leert oudere ontspannen Onder de naam Zeg maar JA tegen het leven houdt de gemeente op donderdag 9 februari een workshop waarin senioren zich beter kunnen leren ontspannen. Met de workshop wil de gemeente bijdragen aan de gezondheid van ouderen. In de workshop die wordt gehou den in De Gollards gaat Inge Ste venson in op de vreugden en ongemakken van het leven, zo wordt onder meer toegelicht hoe je het lichaam in een meer ont spannen situatie kunt brengen, ondanks fysieke ongemakken. Bij de oefeningen wordt gebruik gemaakt van oosterse en wester se inzichten rondom het ouder worden. Volgens wethouder Huisman kan het fijn zijn om wat handvatten aangereikt te krijgen om te leren omgaan met ouder worden. De avond begint om 19.00 en de entree is gratis. Opgeven kan bij Inge Stevenson op 0629028573 (maximaal vijftig deelnemers) Naast de ontspanningsworkshop werd onlangs al een workshop stressmanagement georganiseerd. Later volgt nog een workshop rouwverwerking voor OSG leerlin gen. Vrouwen FNV De leden van de Vrouwenbond FNV komen dinsdag 31 januari in De Poort aan de Elemert in Den Burg bijeen voor een door het een- dagsbestuur georganiseerde bij eenkomst. Aanvang 20.00 uur. Hersenstichting zoekt collectanten Hersenstichting Nederland houdt in de week van 5 tot en met 11 febru ari een collecte. De opbrengst wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek, voorlichting en projec ten die bijdragen aan een beter toekomst voor mensen met een hersenziekte. De stichting zoekt Het zware scholierenleven Stress, stress en stress. Vergeten proefwerk te leren aangezien je Of het nou een uur of vijf minuten die dag ervoor ziek was en je wal- is, respect hoor. Hoe dan ook, als len weg geslapen hebt. Laatste je thuis komt en je tas in de eer minuten alles in je korte termijn- ste de beste hoek gooit en vijf geheugen proppen en hopen dat minuten bij kan komen van die o, het ergens blijft hangen. Na dat vermoeiende proefwerk, dat al je energie opeist, kan er natuurlijk nog wel een schepje bij op. Het volgende lesuur wordt je bekogeld met so's en proefwerken die in je aankomende maand voor je kiezen krijgt, terwijl je agenda al propvol staat met huiswerk. En dan is eindelijk dat laatste uurtje voorbij en des te langer het heeft geduurd tot de laatste zo veel eisende dag, schiet je overeind met de gedachte dat je vanavond nog moet trainen, muziekles hebt, of iets anders belangrijks moet doen. Dus daar ver trekt ook je rust weer. Snel een beginnetje aan je huiswerk maken en omkleden zodat je klaar staat voor wat je moet doen. En je kan het al raden; nadat je zo lekker gesport hebt (of iets anders) lijkt minuut voorbij was, des te blijer dat beginnetje dat je hebt gedaan je bent. Dus, als je enigszins weer héél weinig. Na bloed, zweet en de moed hebt gevonden om iets van je dag te maken sta je voor je kluisje om de nodige boeken te pakken. Daar gaat je verse moed, je schoenen in. Je tas voelt aan alsof je bij de eerste dag van het schooljaar bent en al die boeken tranen is het huiswerk eindelijk af, maar dat is nog lang niet alles. Starend naar de betekenisloze letters in je boeken probeer je er nog iets in te stampen, maar uit eindelijk geef je het op en kruip je eindelijk in je bed. Lekker slapen in een tas hebt, inclusief een stuk en morgen alles weer van voor af of vier bakstenen. En toch kun nen wij, scholieren die het als maar zwaar hebben, meestal nog die energie vinden om met bak stenen en al naar huis te fietsen. aan, met bakstenen en al. Niks geen voordelen over pubers die alleen maar lui zijn! Karleen van Dee Cinema Texel heeft een groot deel van het programma geprolongeerd. Daaronder Süskind, het waarge beurde oorlogsdrama over de jood Walter Süskind, die in 1942 in het door de nazi's bezette Amsterdam besluit handjeklap met de SS te spelen. In een levensgevaarlijk kat- en muisspel weet hij daarmee hon derden kinderen van transport naar de concentratiekampen te redden. Terwijl de razzia's toenemen en het net zich verder sluit rond de Jood se gemeenschap, riskeert Walter alles wat hem lief is en toont hij de moed van een held. Ook nog een weekje te zien in Cinema Texel is de thriller The girl with the dragon tattoo, gebaseerd op het eerste deel van de trilogie van Stieg Larsson die in Nederland bekend is onder de titel Mannen die vrouwen haten. Van deze tot een wereldwijd fenomeen uitge groeide trilogie zijn in 46 landen in totaal 50 miljoen exemplaren ver kocht. Het scenario is geschreven door Steven Zaillian. In de kinderfilm Mega Mindy en de snoepbaron draait alles om liefde en snoep. Mieke wil Toby voor zich winnen met een liefdesdrankje van opa Fonkel. Maar voor Mieke de kans krijgt, wordt het drankje gestolen en oma Fonkel ontvoerd. Al snel blijkt dat de gemene snoep baron Louis hier achter zit. Door een gemene list komen de vrien den van Mieke één voor één in de macht van de snoepbaron. Zal Mega Mindy haar geliefden kunnen redden? Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. om verspreiding, broedsucces en overleving van ganzen vast te stel len. Via internet kunnen gegevens als de ringplek en -datum worden gevonden, maar ook kan een kaart worden opgevraagd van locaties waar de vogel sindsdien is waarge nomen. De excursie duurt ruim twee uur. Onderweg is er ruim de tijd om alle deelnemers door telescopen naar de ganzen te laten kijken. Opgave via e-mail bspaans@texel.com of tel. 318688. Deelname is gratis. Aanbevolen wordt een verrekijker mee te nemen. Stichting Present bouwt bruggen Onder het motto 'Help(t)' wordt zaterdag 4 februari een interkerke lijke sing-in gehouden in Eben Haezer, het gebouw van de baptis tengemeente aan de Julianastraat in Den Burg. Er worden geestelijke liederen gezongen en daarnaast verzorgt de Stichting Present een korte presentatie. Deze in Den Hel der gevestigde stichting is sinds 1 januari op Texel actief en wil vol gens eigen zeggen 'bruggen bou wen tussen (groepen) mensen die iets te bieden hebben en mensen die daarmee geholpen kunnen worden'. De bijeenkomst duurt van 18.30 tot circa 20.30 uur. Gasten worden welkom geheten met koffie en thee. De toegang is gratis. nog vrijwilligers die mee willen hel pen. Ze kunnen contact opnemen met Martien Roeper (tel. 319836), die de collecte coördineert. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Vrijdag 27 januari: 19.00 uur. In De Poort aan de Ele mert in Den Burg begint om 19.00 uur een bingoavond van het Eilande- lijk Diaconaal Project. De opbrengst gaat naar Moldavië. 20.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait de film 'Mundane History'. Aanvang 20.00 uur. (Even tueel in combinatie met diner.) Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Nova Zembla 3D; 19.00 Süskind; 21.30 Mission Impossible: Ghost Protocol; 21.45 The girl with the dra gon tattoo. Zaterdag 28 januari: 10.00 uur. In grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg wordt een 'vrouwenklerenruildag' gehou den. Voor informatie en aanmelden: aaltjel 234@yahoo.com. 11.00 uur. In Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg wordt van 11.00 tot 13.30 uur een workshop koken (met maaltijd) gege ven. Opgave is verplicht. 15.00 uur. De Texelse bluesband Sorgen Frei speelt van 15.00 tot 18.00 uur in eetcafé De Kastanje boom op de Stenenplaats in Den Burg. 20.00 uur. In De Kroonprins in Ooste rend wordt de film Aqua fria de Mar vertoond. Aanvang 20.00 uur. (Even tueel in combinatie met diner.) 20.00 uur. Toneelvereniging Nieuw Leven speelt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild het stuk Harvey. Aan vang 20.00 uur. 20.00 uur. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20.00 uur het toneelstuk De Nachtclub van Krom me Nelis, opgevoerd door de Vereni ging van Oud-Leerlingen. 20.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.30 uur een stijldansavond. Ook niet-dan- sers zijn welkom. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van De Hyena's, vijf man nen die stand-up comedy brengen. 22.00 uur. In Question Plaza in Den Burg treedt de band The Medics op. Aanvang 23.15 uur. In het voorpro gramma (22.00 uur) de Texelse band Sinner. Entree €12,50. 22.00 uur. In café De Wijsneus in De Koog draait de bekende DJ Thijs. Aanvang 22.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Süskind; 14.00 Mega Mindy en de snoepbaron; 16.00 De Gelaarsde Kat 3D NL; 16.15 Alvin &The Chipmunks 3 NL; 18.45 Nova Zembla 3D; 19.00 Süskind; 21.30 Mission Impossible: Ghost Protocol; 21.45 The girl with the dragon tattoo. Zondag 29 januari: 8.00 uur. Bij boerderij De Reiger aan de Westerboersweg in polder Waal enburg begint om 8.00 uur een gan- zenexcursie per auto. Opgave via e- mail bspaans@texel.com of tel. 11.00 uur. Aan de voet van de Fon teinsnol in de Dennen begint om 11.00 uur een crossloop. Diverse afstanden. Inschrijven in apparte mentenhotel Bos en Duin aan de Bakken weg. 16.00 uur. In De Kroonprins in Ooste rend worden de films Parque Via (aanvang 16.00 uur) en Medeinusa (20.00 uur) vertoond. (Eventueel in combinatie met diner.) Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Süskind; 14.00 Mega Mindy en de snoepbaron; 16.00 De Gelaarsde Kat 3D NL; 16.15 Alvin &The Chipmunks 3 NL; 20.00 Süskind; 20.30 The girl with the dragon tattoo. Maandag 30 januari: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Süskind; 20.30 'mystery movie'. de Dinsdag 31 januari: 19.30 uur. In De Buureton Beatrixlaan in Den Burg begint orr 19.30 uur het maandelijkse Alzhei mer Café. Toegang gratis. 20.00 uur. Mardik Leopold van Wage- ningen IMARES houdt in Ecomare een lezing over bruinvissen. Aanvang 20.00 uur, toegang €2,50. 20.00 uur. De FNV Vrouwen komen vanaf 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. De avond wordt verzorgd door het een- dagsbestuur. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Süskind; 20.30 The girl with the dra gon tattoo vst» TESÜ In verband met onderhoud aan de Dokter Wagemaker worden tot vrij dag 3 februari geen extra afvaarten verzorgd. Automobilisten moeten vandaag (vrijdag) in Den Helder tus sen 14.00 en 17.00 uur mogelijk een uur wachten. Op de overige dagen worden geen wachttijden verwacht. Vervoer van gevaarlijke stoffen is alleen op afspraak mogelijk. Voor meer informatie: tel. 369600 of www. teso.nl. Voorzitterswissel bij Texelfonds Jan Beijert is met ingang van 1 januari de nieuwe voorzitter van het Texelfonds. Hij volgde Andrew Albers op, die zich zeven jaar voor het Texelfonds inzette. Albers is gevraagd ambassadeur te worden van het gemeenschapsfonds, dat van plan is jaarlijks activiteiten te organiseren om z'n bekendheid onder de Texelaars te vergroten. Beijert, voorheen verbonden aan Van Der Vis en Den Boer Accountants, was de man die het fenomeen lokaal gemeenschaps fonds op Texel introduceerde. Hij heeft van meet af aan op de achter grond een rol gespeeld bij het Texel fonds en heeft nu alle ruimte om de voorzitterstaken op zich te nemen. Suppletie Rijkswaterstaat hoopt dat in de loop van volgende week de zand- suppletie tussen paal 27,8 en paal 30 wordt hervat. Naar verwachting kan aannemer Boskalis zaterdag de kapotte zinkerleiding repareren, waarna er weer zand op het strand kan worden gespoten. De supple tie werd een week geleden gestaakt, kort nadat deze was begonnen. Dennis Mosk is aan de Han zehogeschool Groningen geslaagd voor de opleiding j Biologie en Medisch Laboratorium onderzoek, afstudeerrichting Bio technologie. Hij liep stage bij het NIOZ, waar hij inmiddels werkzaam is in het ballastwaterproject. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2