L ieke TEXELSE 3 COURANT 'Op de redactie hebben we een Texelquotum ingesteld' Blauwvinger moet portier VRIJDAG 27 JANUARI 2012 Op verzoek van de Texelse Cou rant hield oud-Texelse Marielle Beers een week lang een weblog bij. Zij werkt als radiomaker bij de KRO. Over een Texelaar in de Bijl mer, rummycup, Texels nieuws, Beau van Erven Dorens en de zeehondenopvang van Ecomare. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Vrijdag) Aangezien ik al langer aan de over kant woon dan ik op Texel heb gewoond, zal ik mijzelf eerst eens netjes introduceren. Ik ben er ien van Piet Beers en Wil van Heer waarden van het Gerritslanderdijkje, vroeger de Kogerstraat. Op num mer 88 heb ik mijn eerste 18 levens jaren doorgebracht. De laatste 12 jaar werk ik bij de KRO waar ik meewerk aan de pro gramma's Goedemorgen Nederland en Holland doe radio, beide te beluisteren op radio 1Verder ben ik getrouwd met André en hebben we twee kinderen, Sofie (8) en Roman (5). We wonen in Amsterdam Zuid Oost, vlak bij het AMC. Voor iemand die op het witte lande lijke Texel is opgegroeid was het sowieso even wennen in de Bijlmer, maar inmiddels zou ik nergens anders meer willen wonen Mensen kijken je soms eerst raar aan als je zegt dat je in Zuid Oost woont, maar als ze dan bij ons op bezoek komen en we eten buiten in de tuin dan is iedereen altijd aange naam verrast over de rust en de ruimte. Het is hier echt een buurtje waar de buurman je auto nog in de gaten houdt en de kinderen hebben veel vriendjes om mee te spelen. (Zaterdag) Toen ik vanmorgen vroeg wakker werd van geblaf uit de aangrenzen de slaapkamer wist ik genoeg. Omdat wij geen hond hebben moest dat wel afkomstig zijn van Sofie, die gisteren al klaagde over keelpijn. Normaal gesproken gaat zij op zaterdagmorgen turnen, maar met dit gehoest en geproest leek het ons niet zo verstandig om door de gymzaal te hupsen. Nu zat ik dus opeens op zaterdagmorgen te rum mycup te spelen. Sinds ze in de kerstvakantie bij opa en oma op Texel logeerde is Sofie rummycup- verslaafd. Iedere dag (bij voorkeur vlak voor bedtijd) komt de vraag: wie wil er een potje rummycup met me spelen? Het ergste van alles is dat ze ook nog ontzettend goed is. Zo word ik twee potjes achter elkaar qenadeloos inqemaakt door een 8- jarige. Vanavond komt Paul eten, een vriend die we kennen van het roem ruchte Talkradio 1395 AM. Daar ben ik mijn professionele radiocarrière begonnen als producer. Ik maakte programma's met Raoul Heertje, Theo van Gogh en Beau van Erven Dorens en heb daar dus goed geleerd met grote ego's om te gaan. Verder was het hard werken met een klein groepje mensen en daarna de kroeg in. Er luisterde geen hond naar en het was een financieel fias co, maar we hebben wel veel lol gehad. (Zondag) Het was de bedoeling om vandaag naar Egmond af te reizen. Moeder Wil loopt samen met Nel Bakker de wandelmarathon en wij zouden haar komen aanmoedigen. Maar helaas nu is kind nummer 2 ziek. Omdat zieke kinderen nu eenmaal graag bij mama willen zijn (in ieder geval onze Roman), zat ik dus vanmorgen om half 6 al op de bank, met een gloei ende hoopje mens op schoot. Opa en oma, die al op de boot van nege nen zaten, afgebeld. Een uurtje later werd er op het raam geklopt en wie stond daar op de stoep? Opa Piet. Dat was nog eens een leuke verrassing. Roman ging meteen bij opa op schoot zitten en de tulband die we gisteren hebben gebakken kwam nu ook van pas. Broer Peter, die tegenwoordig in een prachtig Gronings bos woont, aan de lijn. Hij had in de Texelaar gelezen over het weblog. Ja wij hebben allebei een abonnement gekregen op de Texelse Courant en blijven zo op de hoogte van al het Texelse nieuws. Soms haal ik er zelfs wel eens een onderwerp uit voor ons radioprogramma. Er gebeurt namelijk veel interessants op het eiland, vind ik in ieder geval zelf. De collega's hebben daar soms een andere mening over en we heb ben op de redactie dan ook een Texelquotum ingesteld. Niet meer dan enkele keren per jaar een Texels onderwerp. En aangezien ik onlangs nog een reportage over de over- kantse pastor Franklin Brigita heb gemaakt is het voorlopig weer even uit met de pret. (Maandag) Vandaag was ik op pad, zoals dat in verslaggeversjargon heet. En daar om reed ik om half 7 oostwaarts over de A1Op zich is dat tijdstip vrij normaal, want mijn werkdag begint meestal om 7 uur. Als ik de uitzending regisseer, zit ik om 7 uur op de redactie. Het programma waar ik voor werk, begint om half 10 dus is er altijd genoeg te doen. Er moet een draaiboek worden gemaakt, teksten moeten worden doorgenomen en ook moet er vaak nog van alles worden geregeld. Radio 1 is immers een nieuwszen der dus er is altijd plaats voor het laatste nieuws. Soms moet de hele uitzending worden omgegooid omdat er een ramp gebeurd is, bij voorbeeld toen met de tsunami en de kernramp in Japan. Dat zijn de leukste uitzendingen om te doen, maar ook de spannendste, waarop het aankomt op improvisatievermo gen. Het verbaast mij altijd weer hoe openhartig de meeste mensen zijn. Dat vind ik ook een van de leuke dingen aan mijn werk, dat je de mooiste verhalen hoort. Daarnaast kom je natuurlijk vaak op plekken die voor andere mensen gesloten blijven. Zo maakte ik vorig jaar bij voorbeeld opnames in een jeugdge vangenis, op een militaire basis en in een peeskamer op de wallen. Het werk is nooit saai en meestal kost het me dan ook niet zoveel moeite om daar zo vroeg mijn bed voor uit te komen. (Dinsdag) Het is krabben vandaag. Sinds ik vorige winter een item met een ral lyrijder over rijden in de sneeuw heb gemaakt ben ik daar altijd heel secuur in. Hij vertelde niet alleen dat goed zicht heel belangrijk is, ook dat het veel beter is om te krabben zon der dat je de auto alvast start. Dat is namelijk niet alleen slecht voor je gezondheid, maar ook voor je motor. Daarbij vind ik het ook nog eens asociaal om de motor te laten ron ken op een tijdstip dat mijn meeste buren nog op een oor liggen. Al heeft een van die buren daar minder problemen mee, want even later sta ik in zijn uitlaatgassen met mijn krabbertje... Gelukkig is het niet glad dus ben ik snel bij de KRO, waar ik direct een montageruimte induik. Het meeste ruwe materiaal heb ik al beluisterd, nu moet ik een selectie gaan maken. Alles wat ik zeker niet ga gebruiken, gaat weg. Dan houd ik nog te veel over, dus al snel behoud ik alleen dat waarvan ik zeker weet dat ik het wel ga gebruiken. Van tevoren heb je vaak al een lijn in je hoofd, maar het blijft toch altijd een grote sudo- kupuzzel. Of cryptogram, als je dat leuker vindt. van school haal, werk ik vandaag maar een halve dag. Die breng ik voornamelijk door in mijn montage hokje. Tegen elven wip ik daar even uit om aan te sluiten bij de redactie vergadering. Normaal gesproken komen we iedere dag bijeen om de uitzending te bespreken en nieuwe onderwerpen aan te dragen. Ook worden daar de onderwerpen ver deeld. Ik probeer toch nog even Ecomare onder de aandacht te brengen. Toch wel een trendbreuk dat ze willen stoppen met zeehon denopvang. Maar helaas mijn colle ga's houden voet bij stuk. Je bent pas nog op Texel geweest Mariel. Teleurgesteld druip ik weer af naar mijn hokje om nog een uurtje te monteren voordat ik de kinderen op ga halen. De week van... Linda Vosjan Oud-Texelse Linda Vosjan houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van... Het bezwaar dat café De Blauw vinger in De Koog heeft ingediend tegen de tijdelijke sluiting van het etablissement is afgewezen. De commissie Bezwaarschriften oor deelt dat de burgemeester op juis te gronden heeft besloten. Het café moet onder meer een portier bij de ingang hebben. Het café werd in augustus 2011 één maand gesloten nadat zich een inci dent met een minderjarige jongen had voorgedaan. De jongen was voor De Blauwvinger onwel geworden en verklaarde, net als zijn minderjarige vrienden, binnen (sterk) alcoholhou dende drank te hebben verkregen. De exploitant stelt dat de betreffende jongeren niet in het café zijn geweest en daar zeker geen alcoholhoudende drank hebben gekregen. De commissie oordeelt dat de burge meester terecht van de door de poli tie opgemaakte processen-verbaal is uitgegaan, aangezien er geen reden is om aan de juistheid ervan de twij felen. Ook de camerabeelden en de aangeleverde getuigenverklaringen geven daartoe geen aanleiding, aldus de commissie. Er is bij het besluit rekening gehouden met eerdere overtredingen van de Drank- en Horecawet. Het afgewezen bezwaar schrift is één van de drie afgewezen bezwaarschriften van de exploitant van het café. Het protest dat hij geluidsoverlast is eveneens afgewe zen. Hij kreeg de dwangsom nadat de politie oordeelde dat een buiten deur van het café langer heeft open gestaan dan nodig is voor het in- en uitlaten van bezoekers. De eigenaar van De Blauwvinger bestrijdt dit ook niet, maar brengt in dat de portier niet adequaat zou hebben gehandeld. Niettemin is de commissie van mening dat de dwangsom terecht wordt ingevorderd. Het derde bezwaarschrift dat werd afgewezen betreft dat tegen een eis van de burgemeester, die de exploi tant verplicht tijdens openingstijden een gecertificeerde portier/ beveiliger in dienst te hebben. Volgens de eige naar van De Blauwvinger is dit finan cieel onhaalbaar. De commissie oor deelt dat er voldoende aanleiding is voorschriften op te leggen. Zij wijst hierbij op het langdurige incidenten patroon. De commissie is wel van mening dat de burgemeester niet voldoende heeft gelet op de financi ële consequenties voor de uitbater, die stelt dat de maatregelen ertoe zouden kunnen leiden dat zijn zaak niet meer rendabel geëxploiteerd kan worden. Hierop heeft de burgemees ter een alternatief voorstel ingebracht. De portierregeling geldt nu alleen voor de vrijdag en zaterdag en verder op alle dagen in juli en augustus. Vast in auto na 'bedieningsfout' Een Duitse automobilist die don derdagavond aan de Hollewal in Den Burg met zijn auto tussen de struiken was beland, heeft ander half uur vastgezeten in zijn auto. De chauffeur had kort voor 19.00 uur bij het verlaten van een een parkeerhaven een 'bedieningsfout' gemaakt, waarna hij met vaart door een hekje de tuin van het Verpleeg huis in was gereden. Hij kwam klem te zitten en kon de portieren niet meer openen. De brandweer verleende assisten tie en nadat zijn auto anderhalf uur later uit de bosjes was gesleept, kon hij ongedeerd zijn voertuig verlaten. Dames Tevoko tegen Spaarnestad 'Winkels moeten krachten bundelen' Den Burg moet weer een seri euze ondernemersvereniging krijgen. Dat zei Kees-Jaap van der Kooi woensdagavond tijdens de tweede winteravond van de WD. Daar kwam onder meer de detail handel in Den Burg aan de orde, waarna het onderwerp al snel op de zieltogende Ondernemers Ver eniging Den Burg kwam. Volgens Van der Kooi zouden de winkels de krachten weer moeten bundelen om een sterke ondernemersvereni ging te hebben. Momenteel is Eric Venneker nog het enige bestuurslid van de ondernemersvereniging. Van der Kooi pleitte eveneens voor een bundeling van het winkelbe stand in Den Burg om versnippe ring tegen te gaan. Dat het momenteel niet goed gaat met de OVD werd, na enige aarze ling, algemeen gedeeld in de zaal. Dat gebeurde tijdens een lezing Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko speelt zater dag in Haarlem tegen Spaarnestad van winkelstraatmanager Nel de Jager die gekomen was om te ver tellen over het onderwerp detail handel. De band tussen haar en de zaal leek zich in eerste instantie moeizaam te ontwikkelen, totdat Ruud Kalusche ingreep en het onderwerp op de lege Groene- plaats als ontbrekend deel in het winkelrondje van Den Burg bracht. In het verlengde daarvan kaartte hij aan dat het momenteel niet lekker gaat met de OVD. De detailhandel in Den Burg mist daardoor volgens hem 'een spin in het web'. 2. Het betreft nog een wedstrijd uit de eerste helft van de competitie. Spaarnestad 2 is een jong en enthousiast team, waartegen Tevo ko het waarschijnlijk moeilijk zal krijgen. De Haarlemmers staan op de vierde plaats. Tevoko zal het niveau van de gewonnen sets van afgelopen zaterdag moeten zien te evenaren, maar of dat voldoende zal zijn is maar de vraag. Door afzeggingen in verband met vakanties, blessures en werk zijn slechts vijf basisspeelsters beschik baar. Nynke Bolt en Danique Witte zijn daarom aan de selectie toege voegd. De wedstrijd wordt gespeeld in de Beyneshal in Haarlem en begint om 13.00 uur. Voorbij, voorbij, o en voorgoed voorbij J.C. Bloem De belangstelling die wij van U mochten onder vinden na het overlijden van onze moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder ALI BOON - SCHAAP was hartverwarmend. Wij willen U hiervoor heel hartelijk bedanken. Fam. Platte-Boon Fam. Boon-van den Kieboom Den Burg, januari 2012 Langs deze weg willen wij u bedanken voor uw steunbetuiging na het overlijden van onze vader JUR TUINEMA Wim Tuinema Frank Tuinema Texel, januari 2012 Marinus Cornelis Marco 22 januari 2022 3030 gram Mathé en Anja Hoep Het Buurtje 13 1792 BE Oudeschild 06-12573859 06-11879488 Moeder en zoon rusten van 11.00 -14.00, vader vanaf 21.00 uur. Voor de meest unieke ver jaardagstaart! www.taar- tenoptexel.nl De beste Allround live muziek voor elk feest! Kees Ko, 06-53895022. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Gratis taxirit? Vraag naar de stempelkaart van Taxi Attent 0222-320020 Toe aan een nieuwe keu ken, van landelijk tot de sign bij Meubelmakerij Tromp moet je zijn. Jo- hantromp.nl Haardhout Gezaagd, ge- klooft en ovengedroogd dus direct klaar voor ge bruik. www.haardhout- texel.nl Tel. 327418. Gebruikte fietsen in alle soorten en maten. Fiet- sinn De Koog (Nikadel 75). Tel. 317841 www. fietsenoptexel.nl Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Jef frey Kooger en Erik Wuis. Nieuw matras? Box- spring bedden, of een lek ker hoofdkussen? Bosma slapen en meer...Waalder- straat 6, tel. 712464. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Lekker warme Flanel Dek bedovertrekken en hoes lakens. Bosma slapen en meer Waalderstraat 6. Voor de meest unieke ver jaardagstaart! www.taar- tenoptexel.nl Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Dolblij on gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter Wil je ving DB-12 jven bellen, voordat je ers en teentjes komt tellen? Livia Bakker - de PortD Bluyscoog 20 r91 WT DEN BURG '29252 06-45540898 Deze vriend wordt dit weekend 70 jaar Je vrienden Opruiming: Dekbedover trekken bij Bosma slapen en meer, Waalderstraat 6. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Te koop: Caravan en voortent merk Home kar. Tel. 313264 Zondag 29 januari orga niseert Restaurant De Horizon(vliegveld Texel) wederom een Ruil en/of Verkoop boekenbeurs, van 10.00 tot 16.00 uur. Gratis entree en gratis plaats!! Graag aanmelden indien je een plaats wilt re serveren. Tel: 311313 Tegenvallende schoolre sultaten? Huiswerkcoa- ching Ivo de Bode 06 41790628. Baby geboren? Ook voor de mooiste geboorte taart! www.taartenoptexel.nl Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Mooie karpetten vanaf 29,00. Bij Bosma slapen en meer Waalderstraat 6 Outfitters Nation - boys girls - Vero Moda, Bylien in De Koog, www.bylien- texel.nl Opruiming bij Bosma Slapen en Meer, Waalder straat 6. Diverse meubel tjes en accessoires. De auto wordt uit de bosjes bij het Verpleeghuis getakeld.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3