turnsters van GVT TEXELSE 8 COURANT Priscilla Noorlander kringkampioen Bezwaar afbouw subsidie modelspoorclub afgewezen Vijf medailles voor Sterk herstel gebroeders Witte Orthodontie ook op Texel Sport VRIJDAG 27 JANUARI 2012 Priscilla Noorlander met Cordoba. Priscilla Noorlander heeft zon dag in Anna Paulowna de kring kampioenschappen dressuur gewonnen. Zij reed in de klasse L1 op Cordoba. Dit door Cees Kikkert gefokte paard maakte zijn wedstrijddebuut. Vier winstpunten en twee eerste prijzen leverden Noorlander het kringkampioenschap op. Zij mag Twee keer goud, twee keer zilver en één keer brons. Met die oogst keerden dertien turnsters van GVT afgelopen weekend huis waarts na een competitiewed strijd in Broek op Langedijk. Marilyn Houben (vijfde divisie, niveau acht) en Rosalie Duin (vier de divisie, niveau acht) wonnen beiden een gouden medaille. Jet Wesselman (vijfde divisie, niveau negen) en Jasmijn Serlé (vijfde divi sie, niveau tien) pakten zilver en Jet van de Water (vijfde divisie, niveau zeven) sleepte een gedeelde derde plaats in de wacht. Zij deed het goed op balk, vloer en sprong, maar viel bij het onderdeel brug. Jasmijn was sterk op de sprong en vloer en Jet was net als tijdens de eerste competitiewed strijd op alle onderdelen goed. Marilyn had haar gouden medaille mede te danken aan een sterk optreden op de brug. Rosalie liet prachtige oefeningen zien en turn de een bijna perfecte vloeroefe ning. Maike van Uhm (vijfde divisie, niveau negen) deed het ook op alle onderdelen goed, maar kwam toch niet verder dan een tiende plaats. Storm van der Vis (vijfde divisie, niveau tien) deed voor de tweede keer mee aan een competitiewed strijd aan de overkant en had haar zenuwen nog niet helemaal in bedwang, waardoor ze wat kleine foutjes maakte en twaalfde werd. Jill Mantje (vijfde divisie, niveau tien) liet zien dat ze meer in huis heeft dan er tijdens de eerste com petitiewedstrijd uitkwam en werd achtste. Demie Landsman en Sophie van Beek (beiden vijfde divisie, niveau zeven) werden respectievelijk vijfde en zeven in hun klasse. Maartje Serlée (vijfde divisie, niveau acht) deed het op alle toestellen goed en werd zesde in een deelnemersveld zich nu gaan bewijzen op de regiokampioenschappen. Eva van der Linde ging de strijd om de regiokampioenschappen aan in de zwaardere M2-klasse. Zij deed dat met twee paarden die door haar vader, Willem van der Linde, zijn gefokt. Met Belle Lady Texel eindigde ze op een mooie tweede plaats en werd ze reservekampioen. Met dit paard van 27 turnsters. Claire Smits (vier de divisie, niveau zeven) liet mooie oefeningen zien, maar werd twin tigste. Babs de Haan (vierde divi sie, niveau acht) verspeelde veel punten doordat de afsprong bij de brug niet lukte. Met behulp van haar andere oefeningen sleepte ze toch nog een negende plaats in de wacht. Jet Wesselman, Jasmijn Serlé, Jet van de Water, Maartje Serlé en Marilyn Houben gaan door naar het regiokampioenschap dat zater dag 12 mei in Beverwijk plaats vindt. Rosalie Duin en Babs de Haan zijn door naar de finale noord die zondag 18 maart in Heerhugo- waard wordt gehouden. Kinderen en volwassenen kun nen vanaf 9 februari in Den Burg terecht voor eenvoudige consul ten en controles op het gebied van orthodontie. Tot dit moment moest men hiervoor altijd naar Den Helder. Voor de grotere ingrepen blijft men wel naar de overkant moeten. Orthodontie is een specialisme voor het optimaliseren van de stand van tanden in de kaken door middel van een beugel. Al jaren lang was het een wens van de ouderraad van de OSG en de gemeente om deze voorziening op Texel te krijgen. Op deze manier kan veel tijd bespaard worden en blijft het verzuim op school lager. Op verzoek van de ouderraad en de gemeente heeft tandarts Wijnand de Vries van orthodontie- praktijk Orthoteam.nl uit Juliana- dorp toegezegd op donderdag eenvoudige behandelingen en rou tinecontroles uit te voeren in de praktijk aan de Keesomlaan 6a in Den Burg. mag Van der Linde nu meedoen aan de regiokampioenschappen. Met Black Painted Texel eindigde de amazone op de vijfde plaats en is ze nu eerste reserve voor de regiokampioenschappen. Als er een ruiter uitvalt, kan Van der Linde wederom met twee paarden aan dit kampioenschap meedoen. Gerard en Theo Witte hebben na een tot dusver matig verlopen seizoen de dertiende ronde bij Klaverjasclub Den Burg gewon nen. Fenny en Rob Caspers hand haafden zich aan de kop van het klassement. Gerard en Theo Witte hebben de wind dit seizoen bepaald nog niet mee. De rondewinst van deze week luidt misschien een periode met meer succes in. Hoopgevend was dat de rondewinst zeer regelmatig tot stand kwam. Alle vier de spellen werden ruim gewonnen, met een verschil van minder dan tweehon derd punten tussen de hoogste en de laagste partij. Dat leidde tot een fraaie score van 7483 punten. De Wittes namen hierdoor wat meer afstand van de kelder van het klas sement en stegen van de vijftiende De verwachting is dat meer van de helft van de nodige behandelingen kan plaatsvinden op het eiland. Om de extra kosten van de voor ziening op Texel te compenseren geldt er een toeslag van €10,-. Er kunnen geen patiënten worden overgenomen die al een beugel hebben. In het verleden verwezen de Texelse tandartsen vooral naar orthodontist Jongsma in Den Hel der en sommigen zullen dit auto matisch blijven doen. Patiënten hebben echter geen verwijzing nodig voor een beugelbehandeling en kunnen dus zelf kiezen waar ze zich laten behandelen. De Vries is geen orthodontist, maar een tand arts die ook orthodontiebehande- lingen uitvoert. Het verschil is dat een orthodontist na zijn tandarts opleiding een specialisatieoplei ding van vier jaar volgt, terwijl de tandarts alleen de theorie leert, maar tijdens de opleiding niet in de praktijk oefent. Toch is uit onder zoek niet gebleken dat patiënten meer tevreden waren over een offi ciële orthodontist. De afbouw van de gemeentelijke subsidie aan Modelspoorclub Texel wordt doorgezet. De ver eniging tekende bezwaar aan, maar het college heeft dat afge wezen. De leden laten het er niet bij zitten. De modelspoorclub huurt een ruimte in gebouw Odysseus in Den Burg en ontvangt hier jaarlijkse 700 tot 800 bezoekers en geeft voor lichting over de historie van Texelse spoorlijnen. Daarnaast zijn ze met hun mobiele spoorbaan present op evenementen in binnen- en buiten land en bedrijven daar promotie voor Texel. Mede dankzij de subsi die kan de contributie laag worden gehouden, wat positief bijdraagt aan het werven van jeugdleden. Het besluit de subsidie in drie jaar af te bouwen komt voort uit de nieuwe subsidieregels. 'Geen sub sidie ontvangen bedreigt het voort bestaan van de spoorwegclub', stelde Joop Dekker tijdens de behandeling van het bezwaar schrift. Huurpenningen kunnen niet meer worden betaald en verhuizing naar een andere locatie is geen optie. Dekker wees op de maat- Zaalvoetbal voor dames Onder de naam Rab Ladies Night wordt in de namiddag en avond van zaterdag 21 april in sporthal Ons Genoegen in Den Burg een zaalvoetbaltoernooi voor dames gehouden. Dit toernooi is speciaal voor dames die niet (of niet meer) in competitie spelen en ouder dan 25 jaar zijn. De organisatie is in handen van enkele vrouwen van de conditietrainingsgroep van gym nastiekvereniging GOS uit Oude- schild, in samenwerking met Bar Sportief en sponsor Stichting RAB. Tijdens het toernooi zal er ook voor kinderen het een en ander te doen zijn. Na afloop is er een feest avond. Meerdere teams hebben zich inmiddels ingeschreven, maar er kunnen er nog een paar bij. Opga ve (als team) kan tot 1 maart via email wilmatijsseling@hetnet.nl. naar de veertiende plaats. Fenny en Rob Caspers verdedig den hun koppositie met verve. Door de mindere ronde van vorige week was de concurrentie angstig dicht bij gekomen. De koplopers stelden met een tweede plaats en 7146 punten deze week echter orde op zaken. Zij staan inmiddels weer meer dan 1000 punten los van de directe concurrentie. Marja en Martien Bakelaar herstel den zich uitstekend van de klap van vorige week. Ook zij wonnen alle vier spellen met meer dan gemid delde scores. Zij kwamen tot 6966 punten en wonnen een flink stuk van het vorige week verloren terrein terug. Ze stegen van de zevende naar de vijfde plaats. Femmy Schuring en Frans Bos maken een sterk seizoen door. Met af en toe een uitschieter naar boven en weinig lage scores weten zij zich uitstekend te handhaven in de mid denmoot. Het begin deze avond was matig. In de resterende drie partijen werden de tegenstanders echter overtuigend verslagen en dat leverde een vierde plaats op met een score van 6908 punten. Ze maakten een mooie sprong in het klassement en stegen van de elfde naar de achtste plaats. John Vlaming en Eric Jan Geus beperkten de schade. Zij kwamen tot 6685 punten en behielden daar door de tweede plaats in het klas sement. Wél zagen ze de achter stand op de koplopers met een kleine vijfhonderd punten oplopen. Het gemiddelde was met 6269 pun ten redelijk hoog. Er werd eindelijk weer eens een flink aantal marsen gespeeld. Het waren er 35 en dat is ruim meer dan gemiddeld. In het algemeen klassement behiel den Fenny en Rob Caspers de lei ding, voor John Vlaming en Eric Jan Geus. Hans Westdorp en Jan Zaal staan derde. Zaal en Westdorp lei den de dans om de tweede perio- detitel. Fenny en Rob Caspers staan in deze strijd tweede, Femmy Schu ring en Frans Bos derde. schappelijke, culturele en recrea tieve functie van de club, waardoor de spoorwegclub volgens hem aanspraak maakt op subsidie. De bezwaarschriftencommissie heeft de nieuwe subsidieregels tegen het licht gehouden en kwam tot de conclusie dat de spoorweg club op grond van die regels niet meer in aanmerking komt voor een bijdrage. Reden is dat de club niet als kunst- of culturele organisatie is aan te merken en daarom niet onder de regeling valt. De commis sie heeft geen andere regeling kun nen vinden voor de modelspoor club. Wel wordt aangegeven dat de motivering van het collegebe- sluit summier en onvolledig is en aanvulling en verbetering behoeft. Dekker reageert verontwaardigd op het advies. 'Op het briefpapier pronkt de gemeente staalhard met cultuurhistorie en identiteit van ons eiland. Maar dat wat door vereni gingen en veel vrijwilligers wordt uitgedragen, wordt door diezelfde gemeente de nek omgedraaid.' De modelspoorclub is niet van plan zich erbij neer te leggen en beraadt zich op actie. Heren Tevoko naar Warmenhuizen Na een week rust gaat het eerste herenteam van volleybalvereniging Tevoko zaterdag naar Warmenhui zen voor een wedstrijd tegen Dinto. Deze opponent staan op de rang lijst twee punten hoger dan de Texelaars, maar het verschil is nog overbrugbaar. Bij een overwinning doet de Texelse ploeg dus goede zaken. Na vijf opeenvolgende zeges en met een voltallige selectie betreedt Tevoko in ieder geval met veel zelf vertrouwen het strijdperk. Zevende boscross In de Dennen wordt zondag 29 januari de zevende en voorlaatste boscross van dit winterseizoen gehouden. De organiserende Atle tiek Vereniging Texel heeft een mooi rondje van 2,9 kilometer uit gezet, dat één, twee of drie keer kan worden gelopen. De start is aan de Rozendijk, aan de voet van de Fonteinsnol. Voor kinderen zijn twee aparte routes gemaakt. De jongste jeugd, tot en met 12 jaar, loopt 1000 meter, de D-jeugd 1700 meter. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd gaat om 11.00 uur van start, de rest van het deelnemersveld een kwartier later. De laatste cross is op 13 februari. Wie voor het klassement in aan merking wil komen, moet ten min ste vijf keer hebben meegedaan. De prijzen van het klassement wor den uitgereikt worden na het open crosskampioenschap, dat twee weken later - op zondag 26 febru ari - plaatsvindt. Meer informatie is te verkrijgen bij Rita Dogger, tel. 313387. Toertocht voor mountainbikers Mountainbikers maken zondag 5 februari een toertocht over Texel. Het is de voorlaatste in de serie ATB Veldtoertochten Noord-Hol land, die wordt georganiseerd door de gezamenlijke wielerverenigin gen in de regio. Voor deelnemers van de overkant start de tocht om 9.00 uur bij de vereniging HRTC DOK aan de Guldemondweg in Den Helder. Vandaar gaat het in colonne naar de TESO-haven. Texelse mountainbikers kunnen zich op 't Horntje inschrijven en zich bij het peloton aansluiten dat even voor 10.00 uur van de boot rijdt. De tocht is ongeveer 35 kilo meter en loopt over wisselend ter rein. Onderweg is een koek-en- zopie. Deelname kost €9,50. Houders van een NTFU- of KNVW-pas betalen €8,50 en kinderen van 8 tot 12 jaar (mits begeleid door een volwasse ne) €6,50. Meer informatie is verkrijgbaar bij Jan Zijm, tel. 314205. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 31 januari: Veld A 19.00 Jumbo-NIOZ 1 Vlinderwinkel 19.45 Vlinderwinkel-Autocentr. Jumbo 20.30 Pepermolen-Paal 28 Autocentr. 21.15 Warmmop-Randstad Kobeko 22.00 Kobeko-Cocky Randstad Veld B 19.00 Ecotiem-PFB Alektraon 19.45 Alektraon-Wessels PFB 20.30 Rab-Rabobank Wessels 21.15 Imares-lnterieurbouw Rab 22.00 Falcon-NIOZ 2 Imares Veld C 19.00 Moorman-Salique Otto's Tw. 19.45 Otto's Tw.-Timmer Salique 20.30 De Krim-De Kapper Timmer 21.15 Otto of Timmer-De Rog De Krim 22.00 IBS/Oele/Schoo-Mantje De Rog Wedstrijdleiding: Texelse Autocentrale Daan (tel. 320370). Uitslagen 24 januari: Texelse Autocentrale-De Pepermolen 3-0; Cocky's Kapsalon-NIOZ 1 2-1; Vlinderwin- kel-Warmmop 1 -2; Paal 28/De Krim-Kobe- ko 3-0; Randstad-Jumbo 3-0; NIOZ2-PFB 1-2; Ecotiem-IBS/Oele/Schoo 0-3; Klif 23- Vakantieburo Kobeko 2 1-2; Slagerij Moor man en de Boer-Otto's Tweewielershop 2-1; Timmer's Bakkerij-Bar Sportief 2-1; De Krim-De Kapper 2-1; Pets Snacks Parkstraat-Eetcafé De Rog 0-3; Tevoko Jeugd-Expotise 0-3; SVC-Kapsalon Salique 1-2. Menners in Barsingerhorn Mandy Dekker en Kim Kooger hebben zondag in Barsingerhorn met redelijk succes meegedaan aan een indoor marathon voor menners. Beiden startten in de goed bezette rubriek enkelspan pony, met in totaal zeventien combinaties uit heel Noord-Hol land. Kooger liep samen met haar groom Stefan Witte in de eerste ronde tegen veel straf punten aan. Ze reed een bal van een pion en miste een poort. Ze herstelde zich snel, maar incasseerde toch vijfentwintig strafseconden, waardoor ze met de twaalfde plaats genoegen moest nemen. In de tweede ronde revan cheerde Kooger zich knap. Ze liep geen enkele strafpunt op en ein digde op de derde plaats. In het klassement vond ze zichzelf terug op een nette zesde plaats. Dekker reed met haar groom Anna bel Dros een iets minder snelle wedstrijd. In de eerste bleef ze foutloos, maar was haar snelheid niet hoog genoeg om met de top mee te komen. In de tweede ronde reed ze wat sneller, maar tikte ze een bal van een hindernis en dat resulteerde in vijf strafseconden. In het klassement eindigde Dekker op de elfde plaats, een positie waar ze tevreden mee was. Inschrijven voor triatlon De inschrijving voor de Texel Triatlon 2012, die zaterdag 7 juli wordt gehouden, gaat woens dag 1 februari open. Opgave is mogelijk via de website www. wielercomitetexei.nl. Evenals de afgelopen jaren zijn er twee afstanden. De kwarttriatlon bestaat uit 1 km zwemmen, 40 km fietsen en 10 km hardlopen. De achtste triatlon is de helft hier van en is vooral bedoeld als 'opstap' voor de langere afstand. De kwart afstand staat ook open voor estafetteteams (trio's). Start (om 11.30 uur) en finish zijn bij het surfstrandje van Dijkmanshui zen. Er is plaats voor evenveel deelne mers als vorig jaar: maximaal 150 voor de kwart en 50 voor achtste triatlon en voor 25 trio's. De orga nisatie hoopt dat ook veel Texelse sporters zich in de strijd zullen mengen. Voor de beste Texelse prestatie is een wisselbeker beschikbaar. Wie wil meedoen, doet er goed aan niet te lang wachten. Vorig jaar liep het storm bij de inschrij ving en waren na een week al meer dan honderd aanmeldingen binnen.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 8