TEXELSE™COURANT ï"t Gemeente verbetert personeelsbeleid TX 2010 wil geld voor Sail Den Helder terug Cjrotn ^wartr jexels in het harL, r L' [i™ texelseJcourant Texelaars rijden alternatieve Elfstedentocht Weissensee OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12646 DINSDAG 31 JANUARI 2012 Acteurs van de Vereniging van Oud-leerlingen hadden met De nachtclub van Kromme Nelis de lachers op hun hand. Burgemeester Giskes zette tij dens de nieuw jaarsreceptie van de KNRM vier redders in het zonnetje. Dankzij doelpuntrijke zege (7-5) op Gee Zwart 30 heeft ZDH zich zondag terug- geknokt naar de koppositie n -7 'Als je iets echt wilt, moet je er ook wat over hebben', zegt Ericka Voort man over de verhuizing naar Texel. l Koperdieven hebben hun slag geslagen bij gemaal Krasse- keet nabij Oost. Van de koperen letters die tot voor kort de naam vormden op de muur van het gebouw aan de dijk, hangt alleen de R er nog, de rest is er af gesloopt. Vermoe delijk lukte dat niet bij de resterende letter. Volgens eige naar hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier keert de naam binnenkort weer terug op het gebouw, maar zullen daarvoor geen koperen letters meer worden gebruikt. Het college gaat vanaf dit jaar functioneringsgesprekken hou den met directieleden van de gemeente. Dat zeggen burge meester en wethouders in een reactie op het onderzoek van de rekenkamercommissie naar het personeelsmanagement. Dat leerde onder meer dat direc tieleden geen onderdeel uitmaken van de reguliere cyclus van functi- onerings- en beoordelingsge sprekken en dat met hen de afge lopen jaren geen functionerings gesprekken waren gevoerd. Volgens het college waren derge lijke gesprekken met directieleden HORECATOP BLOKKEERT LOKAAL BESTUURSMODEL TOET-TOET, WILT U DIE STAM GRAAG EVEN VERWIJDEREN? (gemeente, Bolder en OSG) wel de bedoeling toen in 2006 het hui dige personeelsbeoordeling systeem werd ingevoerd, maar het huidige college, dat sinds 2010 aan het roer staat, werd daar door vorige bestuurders niet op gewe zen. In 2011 hield burgemeester Francine Giskes al wel een functi oneringsgesprek met gemeente secretaris Cock van Wijngaarden. Hij was daar zelf voorstander van. Het onderzoek blijkt tot meer ver beteringen te leiden. Het college zegt toe dat er van functionerings gesprekken met afdelingshoofden ook weer verslagen worden vast gelegd. Dat gebeurde volgens de rekenkamer niet altijd, al werd wel drie keer per jaar met afdelings hoofden gesproken. Het college Texelaars Nel Bruining en Piet Rodenburg hebben vrijdag deel genomen aan de alternatieve Elfstedentocht op de Weissen- see in Oostenrijk. Beide schaat sers hebben de 200 kilometer lange tocht succesvol vol bracht. Er werd geschaatst op het zoge heten kleine meer. Bruining vol tooide de tocht in 9.49.46 uur. Rodenburg deed er 9.13.49 over. bevestigt dat. Het college zegt eveneens toe dat het zogeheten personeelsinformatie- en manage mentsysteem van de gemeente beter moet worden benut. De rekenkamer ontdekte dat dat systeem onvoldoende was gevuld met gegevens. Die werden soms handmatig in plaats van digitaal aangeleverd. Volgens burgemeester en wethou ders is het beoordelingsformulier voor gesprekken met personeel inmiddels vereenvoudigd en terug gebracht van 14 naar 3 pagina's. Alle personeelsdossiers en gespreksverslagen (ook die van afdelingshoofden) liggen nu cen traal bij de afdeling Personeel en Organisatie opgeslagen. De reken kamercommissie stelde eerder in De start was om zeven uur 's och tends bij een temperatuur van ruim 15 graden onder nul. Doordat er geen wind stond en het zonne tje ging schijnen werd het een prachtige schaatsdag. Het ijs was, behalve de gebruikelijke scheu ren, in een goede conditie. Voor beiden verliep de tocht voor spoedig al viel Bruining wel twee maal, wat haar een bezoekje aan de tandarts oplevert. Rodenburg vond de afstand van tweehonderd haar onderzoek dat verslagen van gesprekken met afdelingshoofden sinds 2009 bij de gemeentesecre taris in beheer waren. Het college merkt op dat het onderzoek van de rekenkamer zich toespitste op de beoordeling van personeel en dat dat slechts een onderdeel is van het gehele personeelsmanagementsysteem, al wordt het wel een belangrijk onderdeel genoemd. In de reactie op het onderzoek wordt een serie beleidstukken opgesomd die bestaan of in de maak zijn voor het personeelsbeleid. 'Op dat gebied hebben we een breed spectrum aan beleid, rege ling en instrumenten.' Een inte grale nota voor het personeelsbe leid is in voorbereiding. kilometer schijnbaar niet genoeg. Hij schaatste na de finish nog vijf entwintig kilometer door. Hij gaf aan dat hij dit altijd al eens had willen doen, maar dat de weers omstandigheden hier bij eerdere edities niet naar waren. Bovendien voelden de benen dit keer erg goed. Beide schaatsers hebben de slag goed te pakken, want komende dinsdag verschijnen de Texelaars weer aan de start van een wed strijd. Hieraan zullen ook Jet van Karsen en Siebe van der Zee deel nemen. Vorig jaar reed Rodenburg in twee weken tijd vier keer de afstand van 200 kilometer. Texel 2010 vindt het 'verbijste rend' dat het college €50.000,- uittrekt als bijdrage aan Sail Den Helder 2013. Volgens fractie voorzitter Gerbrand Poster geeft het college daarmee 'een slecht voorbeeld in een tijd waarin iedereen op de kleintjes moet letten'. Burgemeester en wethouders rea geren met de bijdrage op een verzoek van de Stichting Sail Den Helder 2013 die het evenement voorbereidt. De stichting verzocht meerdere gemeenten in de Noord- kop een financiële bijdrage te leveren. Bedoeling is dat Texel in 2013 een rol speelt in het evenement. Vol gens een brief van het college gaan de tall-ships een dag voor anker op de Reede van Texel en kunnen tijdens Sail Den Helder aansluitend aan de activiteiten in Den Helder ook activiteiten op Texel worden gehouden. Gedacht wordt daarvoor aan de haven van Oudeschild en het Maritiem en Jutters Museum. Volgens Poster is dat allemaal nog erg onduidelijk en onzeker. 'Het klinkt leuk, maar dat rechtvaardigt dit waanzinnig hoge bedrag aller minst.' Poster vraagt zich in een open brief aan het college af of er überhaupt sprake zal zijn van 'economische stimulering', zoals het college beoogt. Dat haalt de €50.000,- uit een budget voor economische stimuleringstrajec ten. Poster verzoekt het college 'met klem' de Stichting Sail Den Helder snel te melden dat de bij drage wordt ingetrokken. Het is volgens de brief van het college de bedoeling dat Sail Den Helder, dat in ook 2008 werd gehouden, uitgroeit tot een regel matig terugkerend evenement dat veel toeristen trekt. Daarbij wordt een vergelijking getrokken met Delfsail in Delfzijl en Sail Amster dam die eveneens veel bezoekers Texel op televisie in Labyrint Texel komt aan bod in het VPRO- programma Labyrint dat woens dag 1 februari wordt uitgezon den. Het programma gaat in op een bodem die in beweging en het belang van de Waddeneilan den. In het programma legt zeeonder zoeker Herman Ridderinkhof van het NIOZ legt uit waarom Amster dam zijn bestaan heeft te danken aan Texel. Er wordt tijdens het pro gramma ingegaan op de manier waarop Nederland zijn kustlijn behoudt. De Nederlandse kust is al sinds de laatste ijstijd aan erosie onderhevig. De afgelopen decennia kromp de kust zelfs steeds harder en stokte de aanvoer van zand uit de rivie ren. Dat leidde in 1990 tot de komst van de zogeheten basiskus tlijn om de kustlijn te behouden zoals hij toen was. Hiervoor wordt jaarlijks zand op en bij de kust aan gebracht om de veiligheid van Nederland te waarborgen. Het pro gramma begint om 20.55 op Nederland 2. over de vloer krijgen en hun regio's daarmee een sterke economische impuls geven. In 2008 trok Sail Den Helder in vier dagen tijd 350.000 bezoekers. Het verschil tussen de vorige en de nieuwe editie is dat Sail Den Helder in 2008 onderdeel was van de Tall Ships' Races. Dat is Den Helder misgelopen, maar uit onderzoek van Jeannette Blijdorp- Jonker, oud-directeur van Delfsail, bleek dat Den Helder ook op eigen kracht een Sail kan houden. Op basis van dat onderzoek werd de stichting Sail Den Helder 2013 als organisator opgericht en stelden de gemeente Den Helder en de provincie Noord-Holland elk €400.000,- voor het evenement beschikbaar. Den Helder werkt voor Sail Den Helder 2013 samen met de Franse plaats Rouen waar begin juni 2013 een maritiem evenement met tall ships wordt gehouden. Die varen daarna door naar de Oostzee en meren half juni in Den Helder af. Jan Vayne op zoek naar koren Pianist Jan Vayne zoekt voor een optreden op Texel samenwer king met koren, fanfares en men sen die individueel muziek maken. Vayne komt vermoedelijk in mei of begin juli naar het eiland om op te treden. Een aantal Texelaars is daarvoor inmiddels bezig met de voorbereidingen. 'Vayne vindt het leuk om met anderen samen te spelen', aldus Greet Swabedissen uit Oudeschild. 'Het kan vanalles zijn, gewone koren, popkoren, vis serskoren of fanfares. Er is heel veel mogelijk.' Ze benadrukt dat deelnemende partijen daarbij niet voor kosten komen te staan. Belangstellenden kunnen zich aan melden via 06-13696881 of greet. swabedissen@texel.com. SNELCODE: Mm Garage Westend www.texelseautopagina.nl Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1