1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT The Medics geeft startschot Clubtour Projectdag op Jozefschool Bij bospaviljoen Het Turfveld in de Dennen kan zondag 5 febru ari tussen 12.00 en 14.00 uur worden gestart voor de vierde en laatste dagtocht van Wan delsportvereniging Het Gouden Boltje. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden vijf en tien kilometer, deelname kost €4,- met en €3,- zonder herinneringsvaantje. Leden van de vereniging genieten korting. De volgende wandeltocht is de Propagandatocht op zondag 4 maart. Donderdag 16 februari houdt Het Gouden Boltje jaarvergadering. Deze wordt gehouden in De Scha kel aan de Binnenburg is Den Burg en begint om 20.00 uur. Inschrijven voor Ensemblefestival Voor het Ensemblefestival is Artex op zoek naar Texelse muziek-, dans-, en theatertalen ten. Alle leerlingen van de muziekschool mogen meedoen. Ze mogen ook andere eilandbe woners uitnodigen om op te tre den in hun groepje. Tijdens de voorrondes, die gehou den worden op 2122, en 23 febru ari, krijgt iedere groep vier tot zeven minuten speeltijd. De groepen die de voorronde doorkomen spelen in de finale op 30 maart in Klif 12 te Den Hoorn. Tijdens de voorrondes worden de deelnemers beoordeeld door een jury die kijkt naar prestatie, origina liteit, leeftijd en presentatie. Tijdens de uiteindelijke finale wordt een eerste, tweede, derde en een aan moedigingsprijs uitgereikt. Opgeven kan tot 14 februari via de website van de muziekschool. The Medics in actie in Question Plaza. Met een daverend optreden heeft de Utrechtse popgroep The Medics zaterdagavond in Question Plaza het startschot gegeven voor de concertreeks Clubtour Texel. De band beleeft momenteel een lan delijke doorbraak. Hun muziek doet denken aan het werk van Britse bands uit de jaren tachtig, zoals The Cure en The Undertones. Hun muziek kenmerkt zich door een mix aan stijlen, het optreden was enthousiast en professioneel en voor de nieuwe drummer het eerste concert waarop hij mee speelde. Een voorbode van wat nog komen gaat, want naar ver luidt spelen ze van de zomer ook op Sommeltjespop. Enthousiasme kenmerkte ook het optreden van Sinner, de Texelse band die het voorprogramma verzorgde, een band die duidelijk aan het groeien is. Wat teleurstellend was de opkomst, kennelijk moeten Texe laars nog wennen aan de concert reeks. Het volgende optreden in deze serie is dat van Audio Adam en Milkbar op zaterdag 25 februari in Question. Bijeenkomst over autisme MEE Noordwest-Holland verzorgt in samenwerking met het Steun punt Autisme een voorlichtings avond voor ouders van kinderen met een autismespectrumstoornis die van het reguliere basisonder wijs naar het vervolgonderwijs gaan. De bijeenkomst wordt dins dag 7 februari gehouden op het regiokantoor van MEE (Drs. F. Bijl- weg 47 in Den Burg) en duurt van 19.30 uur tot 21.00 uur. De toe gang is gratis. Aanmelden via het Servicebureau, tel 088 6522522. Intuïtieve ontwikkeling In De Aleph in de Weverstraat gaat zaterdag 4 februari om 14.00 uur de cursus Intuïtieve ontwikkeling van start. Deze wordt verzorgd door Annecha Haans van HeartLight Healing. Onderwerpen zijn onder meer het in balans brengen en waarnemen van chakra's en aura's. De cursus wordt tweewekelijks op vijf zaterdagmiddagen gegeven. Kaartverkoop Johannes Passion Goud Grote koppen in de landelijke kranten: 'Zeewater wordt goud mijn'. En: 'Zeewater straks in super'. Het bedrijf 'Ie Petit Pech- eur' gaat zeewater verkopen. Een fles van 2 liter kost 2 euro. Reken eens uit wat een goudmijn wij op Texel hebben! Eén euro per liter water. De eerste flessen zeewater liggen bij de horeca onder de naam 'Aqua Divina'. Vooral ster renrestaurants tonen belangstel ling. In Italië, Spanje en Grieken land - de luie eurotak - wordt veel in zeewater gekookt. Vooral gevo gelte en schelpdieren. En aardap pelen. Daar hoeft geen zout meer bij. Makkelijk toch? Later is het te koop in supermarkten. Lekker is het niet, met een zoutgehalte van 3,4 procent. Maar elke dag een borrelglaasje, aangelengd met drie keer zo veel bronwater: je voelt je als een vis in het water! En er komt een zeewaterspray tegen jeugdpuistjes en als mond water. Wat zeggen de aqualo- gen? 'Leidingwater is dood. Zee water leeft'. Nou, Dorian, ik zou maar opschieten met je plankie als ik jou was. Straks gaan de wedstrijden niet door wegens een uitgedroogde Noordzee. Tja, en wat dat leven betreft, dat valt tegen. Want 'Klootwijk aan Zee' onthulde dat we ongemerkt zeer veel Texels zeewier binnenkrij gen. Chocoladevla met slag room? In beide producten zit het. Tandpasta? Bingo: u poetst uw tanden met zeewier! Kortom, er is geen wier meer te bekennen in de Texelse wateren. Annie vergelijkt het met een fastfoodketen. Die werd bestraft omdat ze stiekem in de patatjes een stofje deden, dat je doet smachten naar een hamburger. Nou, dat moet dan wel een wondermiddel zijn, zeg nou zelf! Datzelfde verwijt kan op Texel slaan. Zit er nietsvermoe dend een stelletje uit Lutjebroek aan de zilte aardappelen met jus. Als toetje vla met slag. Daarna poetsen ze hun tanden. Vervol gens roepen ze in koor: 'En nu gaan we onze strandvakantie in Nederland boeken'. En zij maar denken dat die gelijkgestemd heid komt door hun fantastische relatie. Niks van waar natuurlijk. Pure koppelverkoop is het! Alleen is het nu zo dat het gebottelde zeewater uit de Oosterschelde komt. Da's toch van de gekke? Kom op Texelse ondernemers! 'Eau de Strend', hoe klinkt dat? Maar dan moeten we wel wat doen aan die asverstrooiingen op zee. Heb je ineens een hap schoonmoeder in je mond. Zo zout heb je haar nog nooit gege- Uitgebreid met zangers van andere koren en ensembles is Amici Cantus druk aan het repeteren voor de uitvoering van de Johannes Passion van Bach. Het is inmiddels mogelijk toegangskaartjes te kopen. De Johannes Passion wordt onder leiding van gastdirigent Ellen Verburgt uitgevoerd op zon dag 11 maart. Amici Cantus is sinds augustus met vaste dirigent Lida Wels met veel enthousiasme hard aan het repeteren. Het stuk vergt veel zangtechniek en dra matisch inlevingsvermogen van de koorleden. De Johannes Pas sion verbeeldt het lijden en ster ven van Christus naar het Evan gelie van Johannes. Vele componisten hebben zich door dit verhaal laten inspireren. De passie van Bach wordt als één van de hoogtepunten van de muziekgeschiedenis beschouwd. Hij schreef het werk - dat niet eerder op Texel werd uitgevoerd - voor koor, orkest en zes solis ten. Op de avond voor de uitvoering in de RK-kerk van Den Burg wordt in de voorspeelruimte van Artex een lezing over de Johannes Pas sion gegeven door Gert M. Knep- per, classicus, theoloog en Bach- fan. De toegang tot deze presentatie, die om 20.00 uur begint, bedraagt €5,-. De uitvoering vindt plaats zondag 11 maart plaats in de RK-kerk in Den Burg en begint om 15.00 uur. Uitvoerenden zijn het 28-koppige koor Amici Cantus, Barokorkest Eik en Linde, en de solisten Ingrid Wage, (sopraan), Saskia Kruysse (alt), Lior Leibovici (tenor), Michiel Meijer (bas), Han Warmelink (tenor), Joep van Geffen (bas). Toegangskaarten dienen tevens als programmaboekje en zijn a €15,- te verkrijgen bij Nauta Boek in Den Burg; Supermarkt Goënga in Den Hoorn en Marijcke Snij ders, Blazerstraat 1, Oosterend. Kaarten bestellen kan ook via e- mailadres lidawels@knplanet.nl of tel. 314600. Puppycursus Hondensportvereniging DOS begint binnenkort met een nieuwe puppycursus. Deze cursus, waarin aandacht wordt besteed aan onder meer socialisatie en basiscom mando's, bestaat uit tien lessen van een uur, te geven op zondag van 10.45 tot 11.45 uur. Aan het eind van de lessenserie krijgen de deelnemers een certificaat. Leerlingen van twee groepen 8 van de Jozefschool gingen vrij dag niet gewoon naar school maar namen deel aan een pro ject van vijf sport-studenten van de Hanzehogeschool Gro ningen. De 46 achtstegroepers begonnen de dag met een gezond ontbijt met volkorenbrood en fruit van Albert Heijn, waarna de eerste groep per fiets naar het bos ver trok. De fietsen werden beschikbaar gesteld door Van der Linde. De achterblijvers maakten een speur tocht door Den Burg, waarbij ver schillende opdrachten moesten worden uitgevoerd. Daarbij werd ook de conditie van de kinderen op de proef gesteld, 's Middags werd een quiz gemaakt met twaalf vragen over bewegen, gezondheid en voeding. Groep 8b kwam als winnaar uit de bus. Alle kinderen uit deze groep ont vingen een tegoedbon voor een gezonde lunch bij de HEMA. Leger des Heils De collecte van korps Den Helder van het Leger des Heils heeft op Texel €262,83 opgebracht. Dit wordt gebruikt voor het sociaal maatschappelijk buurtwerk van het Leger des Heils dat mensen in de buurt bijeenbrengt, onder andere door de wekelijkse bijeen komst in het gebouw aan de Vis markt in Den Helder. Het Leger des Heils startte in 2010 met een landelijke collecte, die in 2011 voor het eerst ook in het district Den Helder werd gehou den. Voor Texel werden vijf col lectanten gevonden. Dit jaar zal tijdig worden begon nen met het werven van collectan ten Vierde en laatste wandeltocht Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 31 januari: 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het maandelijkse Alzhei mer Café. Toegang gratis. 20.00 uur. Mardik Leopold van Wage- ningen IMARES houdt in Ecomare een lezing over bruinvissen. Aanvang 20.00 uur, toegang €2,50. 20.00 uur. De FNV Vrouwen komen vanaf 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. De avond wordt verzorgd door het een- dagsbestuur. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Süskind; 20.30 The girl with the dra gon tattoo Woensdag 1 februari: 15.00 uur. Nelie Vinke verzorgt een workshop bloemschikken in eetcafé De Kroonprins in Oosterend. Aan vang 15.00 uur. Opgave bij De Kroon- 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Don. 2 febr. Zon. 5 febr. 00.24 t 00.47 e 01.40 02.50 04.17 05.55 07.05 11.40 u. 12.40 u. 13.45 u. 15.47 u. 17.17 u. 18.34 u. 19.35 u. eerder hoog water. Dinsdag 31 januari eerste kwartier, donderdag 2 februari doodtij. Zondag 5 februari zon op 8.18 uur, onder 17.32 uur. TEXELSE^COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8! Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. 20.00 uur. Bij creatief centrum Udjat (Achtertune 18b, Oosterend) wordt een intuïtieve dansles gegeven. Erva ring is niet nodig. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Gelaarsde Kat 3D NL; 14.00 Mega Mindy en de Snoepbaron; 16.00 Nova Zembla 3D NL; 16.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 20.00 Süskind; 20.30 The girl with the dra gon tattoo. Donderdag 2 februari: 9.00 uur. In de Bovenzaal van Kees- omlaan 4A in Den Burg (van Jan en Paula Brouwer) begint om 9.00 uur een Vrouwenontbijt. Aanmelden via tel. 320114, 313770 of 315498. 13.00 uur. Gasten en belangstellen den kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubba- nen bij zwembad Molenkoog in Den Burg. Spelmateriaal is aanwezig. Deelname kost €2,-. 19.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) kan bij helder weer vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Voor info en opga ve: tel. 06-53340063. 19.30 uur. Texelse vrijwilligers heb ben van 19.30 tot 22.00 uur de kans de nieuwbouw van het Maritiem en Jutters Museum in Oudeschild te bezoeken. Opgave: awestra@pharostexel.nl of tel. 315224. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. 21.00 uur. In Filmhuis de Kroonprins in Oosterend draait The Trip. Aan vang 21.00 uur. Eventueel in combi natie met een diner. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Süskind; 20.15 War Horse. Vrijdag 3 februari: 9.30 uur. Bij creatief centrum Udjat (Achtertune 18b, Oosterend) begint om 9.30 uur een bijeenkomst dans en beweging voor 55-plussers. 19.00 uur. In Stayokay aan de Haf- felderweg in Den Burg wordt van 19.00 tot 20.30 uur een workshop en informatiebijeenkomst over mindful ness voor jonge gezinnen gehou- Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 The Darkest Hour 3D; 19.00 Süskind; 21.15 War Horse; 21.45 The girl with the dragon tattoo: Millennium Trilogy - Part 1. TESO Na voltooiing van de onderhouds beurt aan de Dokter Wagemaker verzorgt TESO vrijdag 3 februari voor het eerst weer extra afvaarten. Dat gebeurt van 9.30 tot 16.00 uur. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso.nl. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk: Waal- derstraat, Marelstraat, Burger houtstraat, Jan Reystraat, Wil- helminalaan. Een compleet overzicht en informatie over de emailservice staan op http:// scoutingtexel.nl/ Dagpauwoog ziet fraai spel Doorstoot Hoewel Jan Huizing als enige zijn beide partijen won en Cees Weel met een mooie elf de hoogste serie maakte, gingen de handen van de leden van biljartclub De Doorstoot deze week toch het hardst op elkaar voor Martien Boon en Jan Heemskerk, die in een voor hun doen magistrale partij in acht beur ten gelijkspeelden met gemiddel den van 3 en 3,5. Zelfs een over winterende dagpauwoog zweefde omlaag en keek zijn vier ogen uit op het vormvaste duo, dat de drie ballen met soms vliesdunne aanra kingen tegen eikaars rondingen duwde. Het schubvleugelige insect liet zich node van het laken verwijderen, overtuigd dat de lente was aange broken. Uitslagen: Van der Kooy-Huizing 0-4, J. Boon-Weel; 0-4, Luyt-M. Boon 2-4, Heemskerk-Smit 4-0, J. Boon-Homan 4-0, Weel-Huizing 0- 4, Van der Kooy-Luyt 2-0, Heemskerk-M. Boon 3-3, Smit-Homan 4-0, J. Boon- Van der Kooy 0-4, Weel-M. Boon 2-0. Geslaagd Chris Spruijt uit Oosterend is geslaagd aan het Da Vinei College te Dordrecht voor de MBO oplei ding tot steigerbouwer. Hij is momenteel werkzaam bij Bouw Timmerbedrijf Texel.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2