Brin TEXELSE 3 COURANT Opnieuw vijfsetter voor heren Tevoko Bouw Molendwarsstraat mag doorgaan van rechter 'Hopen dat iedereen oogje op baan houdt DINSDAG 31 JANUARI 2012 Het herenteam van Tevoko lijkt er dit seizoen genoegen uit te put ten zo lang mogelijk op de wed- strijdvloer te staan. In de uitwed strijd in Warmenhuizen tegen Dinto werd de zevende vijfsetter van dit seizoen gespeeld. Tevoko eindigde met 3-2 aan de verkeer de kant van de score. Door dit verlies kwam aan de zegereeks van Tevoko (vijf opeenvolgende overwinningen) een einde. Hoewel Tevoko voor de eerste keer dit seizoen volledig compleet en fit was, negen man sterk, tekende de nederlaag zich in de eerste set al een beetje af. Tevoko begon rom melig en met niet al te veel overtui ging. De passing was matig, waar door de aanval moeizaam draaide en veelvuldig het blok van de tegen stander trof. Desondanks kon ook deze het verschil niet maken, waar door de score gelijk opging. Uitein delijk besliste Dinto de set nipt in zijn voordeel: 27-25. In de tweede set kwam Tevoko beter in de wedstrijd. Het ging lang gelijk op, maar nu trok Tevoko aan het langste eind: 24-26. In de derde en vierde set viel het spelpeil ver terug. De derde set werd gekenmerkt door foutieve passes, matige services en veel misverstanden. Zonder zich over matig in te spannen, haalde Dinto de set met 25-17 binnen. In de vierde set was het precies anders om. Met drie verse krachten kwam Tevoko beter in het spel en nu was het de beurt aan Dinto om te rom melen. Tevoko nam al snel een grote voorsprong en met 17-25 werd een verlenging noodzakelijk. In de vijfde set werd de spanning hoog opgevoerd. Dinto leek een beslissend gat te hebben geslagen op 10-6, maar Tevoko kwam knap terug en kreeg bij 13-14 zelfs een matchpoint. Door een misverstand in de pass en twee kill-blocks ging de overwinning uiteindelijk toch nog naar Dinto: 16-14. In de komende weken staat Tevoko een - op papier althans - relatief gemakkelijk programma te wach ten. Wellicht dat dan voorzichtig naar de plaatsen bij de subtop kan worden gekeken. Uitslagen overige teams: MBSOV JC1 -Tevoko MC2 3-0; Tevoko MC3-Tevoko MC1 3-0; Wham Wham D4- Tevoko D51 -3; Tevoko MC3-Polisport MC2 3-0; Wieringermeer MC1 -Tevoko MC1 0-3; The Serve MC1 -Tevoko MC2 3-0. Nina de la Croix in theater Klif 12 Cabaretière Nina de la Croix treedt zaterdag 4 februari met haar show Bas op in theater Klif 12. Het is haar tweede avondvul lende programma. Bij haar debuutprogramma Alles kan kapot zaten alle zalen vol en waren de recensies lovend. Met haar nieuwe show komt ze met nog meer. De volkskrant omschreef de show al als 'De la Croix smaakt naar meer' en 'nog meer grappige herkenbare verhalen en meer mooie sterke liedjes'. Aan de piano wordt De la Croix begeleid door Tjeerd Gerritsen. Kaarten voor de avond in het Hoornder theater, die om 20.30 begint, kosten €16,-. Reserveren wordt aangeraden. Ecomare houdt open dag Ecomare houdt zaterdag 7 febru ari open dag. Bezoekers kunnen onder meer de nieuwe zeehon denbassins bekijken. Verder vin den er allerlei activiteiten voor kinderen plaats. Er is onder meer poppenkastspe len, een speurtocht en een botten- show. Verder kunnen de bezoekers de noodvoorzieningen bekijken voor de opvang van tientallen zieke zeehonden. Het toegangspad naar het duinpark is verlegd. Het hoge duin achter de bassins biedt een mooi uitzicht over het hele terrein. De open dag begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De dorpscommissie en de ijs- club van Den Burg hebben op verzoek van de gemeente het ijsbaantje op de Groeneplaats onder hun hoede genomen. Het baantje kan naar verwachting in de loop van de week voor het eerst in gebruik worden genomen. Volgens Ko Lagerveld van de dorpscommissie komt er een bord bij te staan dat betreden op eigen risico is en zal er niet continu toe zicht zijn. De dorpscommissie en de ijsclub hopen wel dat zich vrij willigers melden om mee te helpen en dat zich wat moois ontwikkelt. De eerste vrijwilligers zijn er overi gens al. 'Het zal vooral een baan voor kin deren zijn, dus we hopen ook op bijdragen van ouders', aldus Lager veld. 'Verder zal het moeten groei en en zullen we moeten aftasten hoe het zich gaat vormen. Maar we hopen dat mensen het leuk vinden om mee te helpen.' Volgens Lager veld kan dat wellicht meteen leiden tot contact tussen belangstellen den en het bestuur van de ijsclub van Den Burg dat met vergrijzing kampt. 'We hopen ook dat ieder een een oogje op de baan wil hou den.' Bedoeling is dat de Pofferg- lop open gaat zodra het ijsbaantje is geopend. De dorpscommissie en de ijsclub voerden de afgelopen tijd gesprek ken met de gemeente over de baan. Er was gesuggereerd dat de dorpscommissie en de ijsclub de coördinatie op zich zouden nemen, maar dat is niet het geval. De baan werd donderdag voor de eerste keer door de brandweer onder water gezet. Dat moest daarna nog een keer gebeuren, omdat vrijdag het water weggelopen bleek te zijn. Gisteren vertoonde de bevroren baan nog wat natte plekken op het ijs en kon er nog niet worden geschaatst. 'Geen hoog vertrek jonge ambtenaren' De gemeente heeft van 2005 tot en met 2010 in totaal 79 mede werkers zien komen en 74 mede werkers zien vertrekken. Dat meldt het college in een reactie op het onderzoek van de rekenka mercommissie naar het perso neelsmanagement. De rekenkamer had zijn zorgen uitgesproken over het vertrek van jonge ambtenaren en wisselingen bij het personeel, waarna burgemeester en wethou ders besloten de cijfers eens op een rij te zetten. Van de 79 medewerkers die kwa men, waren 25 medewerkers jon ger dan 35 jaar. Van de 74 mede werkers die vertrokken, waren er 18 jonger dan 35 jaar. Het college telde de medewerkers met een vast dienstverband en de mensen Aannemer Ruud Weijers mag zijn huis aan de Molendwarsstraat 2 in Den Burg bouwen. De bestuursrechter in Alkmaar ver wees alle ingebrachte bezwaren tegen de bouw van het huis met aangebouwde schoonheidssa lon donderdag naar de prullen bak. Maximaal zes weken zou de bestuursrechter de tijd nemen, maar het besluit kwam uiteindelijk veel eerder. Een aankomend buur vrouw betoogde vrijdag 13 januari voor de rechter waarom ze zich maar niet kan vinden in de bouw plannen van Weijers. Exact dertien dagen later al kreeg ze te horen dat ze het pleit had verloren. Volgens de vrouw bederft de nieuwbouw haar woonplezier en dwarsbomen de toekomstige gebouwen haar toekomstplannen. Het huis wordt te hoog en daar naast denkt ze dat de raampartijen van de schoonheidssalon haar in de toekomst belemmeren als ze op haar eigen perceel nog wil bou wen. De salon staat straks pal tegen de erfgrens aangeplakt. En als zij daar zelf ook gaat bouwen, komt er bijna geen straaltje dag licht meer de salon binnen. Los daarvan is het tegen de regels van de gemeente dat bouwwerken pal op de erfgrens worden gezet. Eerder zou dat door de gemeente al eens zijn aangevoerd bij een bouwplan verderop in de straat, voerde Piet Standaart twee weken geleden namens haar aan in de rechtszaal. Voor de rechter beklaagde hij zich erover dat Weijers zijn plannen zonder voor overleg in het gemoedelijke buurtje heeft geparachuteerd. 'De nieuw bouw gaat straks als een kerk her rijzen tussen de bestaande bebou wing.' Met de kwestie rond de erfgrens verraste Standaart de rechter, die hem erop wees dat het bezwaar tegen de plaats van de aanbouw in eerdere bezwaar- en beroepspro cedures niet als zodanig is meege wogen. Ook was het vooraf niet aangedragen bij de rechtbank. 'Dat betekent dat ik moet kijken of ik mij daarover wel kan en mag uitspre ken', waarschuwde zij toen al. In haar vonnis stelt ze nu in lijn met die waarschuwing dat de kwestie buiten beschouwing moet blijven. Los daarvan, zo is aan het vonnis toegevoegd, is de zaak in de rechtszaal onvoldoende onder bouwd voor een gewogen oor deel. De buurvrouw kreeg niet alleen op dit punt nul op het rekest. Ze ver loor de hele zaak. Op de door de gemeente verleende bouwvergun ning en ontheffing van het bestem mingsplan - waartegen ze formeel procedeerde - is volgens de rech ter niets aan te merken. De nok- hoogte van de nieuwe woning blijft met 10,2 meter zelfs nog ruim bin nen de toegestane marge. Maxi maal mag de nokhoogte van een huis op deze plaats elf meter bedragen. De ramen in de toekomstige schoonheidssalon spelen al hele maal geen rol, aldus de rechter. De verleende ontheffing van het bestemmingsplan had betrekking op de oppervlakte van het toekom stige gebouw. Hoeveel ramen er in zitten en waar die zitten, speelt niet mee. Los daarvan verwacht de rechter niet dat de ramen in de salon de buurvrouw in de weg staan als zij in de toekomst op haar eigen perceel nog wil bouwen. Met de uitspraak van de bestuurs rechter in Alkmaar is ze nog niet geheel uitgeprocedeerd. Zij heeft nog de mogelijkheid tegen de beslissing in hoger beroep te gaan bij de Raad van State in Den Haag. Daarvoor heeft ze zes weken de tijd. gever van Het Parool refereert keerd fietsje te zakken voor een eraan in een artikel over verkeers- verkeersexamen, maar kwam daar examens in Amsterda en citeert wel ronduit voor uit. Wat een verkeerd fietsje al niet daarin wethouder Hennie Huisman, teweeg kan brengen. Een verslag- Zij had ooit de pech door een ver die daar zicht op hadden. Er gin gen 23 medewerkers met pensi oen. Burgemeester en wethouders maken uit de cijfers op dat er 'ver houdingsgewijs geen sprake is van een hoog vertrek van jongere amb tenaren of veel wisselingen bij het personeel.' Volgens het college had de bezorgdheid van de reken kamercommissie betrekking op Texel in zijn algemeenheid. Verwe zen wordt naar jongeren die naar de overkant vertrekken om te stu deren en daarna niet meer terugke ren naar het eiland. Het college zegt de zorg van de rekenkamercommissie wel te onderkennen. 'We ervaren al de nodige moeite bij het aantrekken van personeel en de arbeidsmarkt wordt er naar de toekomst toe niet gunstiger op door de vergrijzing. Dit is echter niet alleen van toepas sing voor de gemeentelijke organi satie, maar ook breder.' Diep onder de indruk waren wij van het enorme aantal reacties na het overlijden van GREETJE WITTE-GOEMAN Uw belangstelling heeft ons verrast en veel steun gegeven. Het was hartverwarmend. Marius Witte, kinderen en kleinkinderen Den Burg, januari 2012. Lieve opa oma Van harte gefeliciteerd en geniet er van! Chris en Mark Texel, 2 februari 2012 Dolblij en gelukkigz(jn w(j met de geboorte van onze zoon en broertj e Gerardus Justus Geboren: 25januari20l2 Tijd: 0121 uur Gewicht: 3620 gram Lengte: 49 cm Gertjan en Esther de Wit-flood, No a en Jurre Laagwaalderweg 33a, 1793 ED De Waal Tel. (0222) 3W568 Bedankt! Degene die mij vrijdag geholpen heeft na mijn val met de fiets op Zuid Haffel. Fantastisch! Floory van Hoey Smith, Den Burg 'Ik zal altijd op je passen', zegt Tim stoer, 'Want ik ben je grote broer!' Floor is geboren op 26 januari 2012 Jeroen, Tamara en Tim Huizinga-Hin Korfbaeck 27b 1791 TE Den Burg INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN €7,50 tot en met 3 regels. Per regel meer €2,50 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Lekker warme Flanel Dek bedovertrekken en hoes lakens. Bosma slapen en meer Waalderstraat 6. Horeca- en Recreatiebeurs Texel op 28 februari www. horecabeurs-texel.nl Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Bomen vellen en snoeien. Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. De 19e Horeca- en Re creatiebeurs op dinsdag 28 februari in Ons genoe gen De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. De beste Allround live muziek voor elk feest! Kees Ko, 06-53895022. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Uw houten vloer als nieuw! zie demofflmpje homepage: www.par- ketschurenonderhoud. nl referenties Texel aan wezig, vloer kan in 2 de len gedaan worden, i.v.m. meubelen. Bel dhr. W. Blom 06 - 22 45 06 27 Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl Haardhout Gezaagd, ge- klooft en ovengedroogd dus direct klaar voor ge bruik. www.haardhout- texel.nl Tel. 327418. Astrid Haar Atelier di. 8.30-11.30 uur, Woe. t/m vrij. 8.30-17.00 uur, Za. 9.00-14.30 uur. Tel. 310914 Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Opruiming: Dekbedover trekken bij Bosma slapen en meer, Waalderstraat 6. Ooievaar huren? Huur onze ooievaar voor in de tuin of de 3 D ooievaar voor op het raam voor €1,25 per dag bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Opruiming bij Bosma Slapen en Meer, Waalder straat 6. Diverse meubel tjes en accessoires. w ww.texel sea ut o pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Nieuw matras? Box- spring bedden, of een lek ker hoofdkussen? Bosma slapen en meer...Waalder straat 6, tel. 712464. Mooie karpetten vanaf 29,00. Bij Bosma slapen en meer Waalderstraat 6 Te koop bij inschrijving 4 aandelen aan toonder expl. maatsch. De Krim tezamen of per stuk re acties br.o.nr 2006 stu ren naar Texelse Courant, Spinbaan 6 Koude Winter? Wij zijn er klaar voor! Texbriq (.nl) Texelse briketten voor houtkachel en open haard 712736/ 06-13507316. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Het eerste Amsterdamse verkeersexamen, oktober 1931. foto stadsarchief Amsterdam ganiseerd en in Amsterdam hebben ze de lopende bezuiniging over leefd, beloofde wethouder Eric Wie bes vorige week. Op cruciale punten stonden - en staan - controleurs, veelal incogni to. De een zit achteloos in zijn tuin koffie te drinken, een ander lapt ogenschijnlijk de ramen. In sommi ge periodes waren er echter alleen theorie-examens. Voor velen was dit het eerste diploma dat binnen was. Nu was het aantal gezakten al tijd zeer gering. Uit eigen ervaring weet ik nog van de Dongeschool, i960, dat wie niet slaagde - al dan niet met lof - een sukkel was. Het getuigt dan ook van moed dat de 48- jarige wethouder van Welzijn van Texel, Hennie Huisman, twee jaar geleden bij een diploma-uitreiking rde arhc op T ph'pp'.'i. kwam. "Toen ik een klein meisje was. heb ik ook verkeersexamen ge daan. En ik ben gezakt. Dat was in Amsterdam. Zelf had ik geen fiets, ik heb er toen eentje geleend, die veel te klein was. Dat ging helemaal niet. Ik ben blij dat jullie het beter hebben gedaan. Aandacht voor ver keer is heel belangrijk." http://jeugdsentimenten.net

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3