iexbjvgbca.nl TEXELSE 2 COURANT Variatie op Strender Playbackshow Wraak Drukte bij Ecomare ondanks winterweer Huiskamerconcert Jug Bros DINSDAG 7 FEBRUARI 2012 Winterconcert Excelsior Christelijke muziekvereniging Excelsior verzorgt zaterdag 10 maart het jaarlijks wintercon cert. Dit wordt gehouden in dorpshuis De Bijenkorf in Oos terend en begint om 20.00 uur. Er wordt een afwisselend pro gramma gebracht door zowel het orkest onder leiding van Betty Bakker als de majorettes onder leiding van Tine Jonger- den en de percussieband onder leiding van Bert Kemper. De toegang bedraagt €2,50, inclu sief consumptie. Bibliotheek houdt columnwedstrijd KopGroep Bibliotheek houdt een columnwedstrijd. Thema is 'Vriendschap en andere onge makken', het onderwerp van de Boekenweek die van 14 tot 24 maart wordt gehouden. Columns zijn populair. In bijna elk tijdschrift of krant staat er wel een tje, vaak van bekende Nederlan ders. De bibliotheek verwacht ook op Texel het nodige schrijftalent en roept liefhebbers op een column te schrijven van maximaal 450 woor den. Het thema 'Vriendschap en andere ongemakken' mag ruim worden geïnterpreteerd. Een column is een kort stukje pro za waarin de auteur spits en uitda gend zijn mening of gevoelens ventileert. Er gelden nauwelijks beperkingen voor de inhoud. Het kan variëren van huiselijke voorval len tot wereldpolitiek. Veel goede columns voldoen aan het KISS- principe: Keep It Short Simple. De columns moeten vöör 14 maart 2012 bij de bibliotheek worden ingeleverd. Inzenden het liefst per mail aan: m.witte@kopgroepbibliot heken.nl. Op papier kan ook, aan de balie van de bibliotheek of per post: Drijverstraat 7, 1791 VC Den Burg. De stukjes worden beoor deeld door een deskundige jury, die niet weet wie de schrijver is. Voor de mooiste columns zijn drie boekenbonnen beschikbaar. De voorleesavond en de prijsuitrei king zijn op 21 maart. Belangstel lenden zijn dan welkom, de toe gang is gratis. Ayurvedisch koken Marielle Glorie van Yogacentrum De Hogeberg verzorgt zaterdag 18 februari een workshop ayurvedisch koken. Hoewel de kookwijze uit India afkomstig is, kan deze ook toegepast worden op Westerse maaltijden. Deelnemers aan de workshop krijgen de recepten mee naar huis. Deelname kost €55-. Isa, Myrden en Hannah als Yeah Yeah tijdens de Playbackshow in Oosterend. Van Lady Gaga tot Mick Jagger en van Amy Winehouse tot Ken ny Rogers. Ze doken op tijdens de eerste voorronde van de Playbackshow zaterdag in De Bijenkorf in Oosterend. Het jaarlijkse fenomeen is uitge groeid tot een publiekstrekker bij uitstek. Het dorpshuis puilde uit met vaders, moeders, opa's, oma's en andere betrokken Oos- terenders. Aandoenlijk was vooral de jongste categorie. Maar de kin deren uit de onderbouw bleken wel hun klassiekers te kennen. Wat te denken van 'We will rock you' van Queen, een hit van ver voor hun geboorte. Terwijl Sterre- lijn met haar gitaar over het podi um ging, ging Daan er kennelijk zó in op, dat hij vergat te drummen. Het was playback, dus het gaf niet. 'Daan zal wel helemaal kapot zijn', maakte presentator Jan Bloem een kwinkslag. Aandoenlijk was de act van het groepje in fraaie pakjes, dat als K3 verteder de. Zangeres Beyonce dook in meerdere hoedanigheden op. Onder andere vertolkt door Nina van Dijk. 'Jij bent beter dan Bey once', oordeelde de jury. Het meeste indruk maakte Jet Wes- selman als Amy Winehouse, die met een fles sterke drank was komen aanzetten. Bij de OSG- jeugd 'zongen' Lady Gaga en Beyonce het duet Telephone, waarmee ze de meeste punten scoorden. Bij de volwassenen viel onder meer een duet te bewonde ren van Kenny Rogers en Dolly Parton. Winnaar werd de feest commissie van Oosterend, met The lazy song van Bruno Mars. De winnaars doen mee aan de finale die in april in Den Hoorn wordt gehouden. Speciale vermelding verdiende het decor, opgetrokken uit echte langspeelplaten, afkom stig van de rommeltjesmarkt. Uitslagen: Onderbouw: 1. Isa, Myrden en Hannah, Yeah Yeah; 2. Sterrelijn, Jette, Charlize en Daan, K3; 3. Daan en Sterrelijn. Queen. Bovenbouw: 1Jet Wesselman, Amy Winehouse; 2. Larau Schultze, Lady Gaga; 3. Nina van Dijk, Beyonce. OSG: 1Isa- belle en Minke, Lady Gaga en Beyonce. 2. Iris Dorst, Destroy. 3. Kyra en Sanne, E. Gilllies A. Grande. Volwassenen: 1. Feestcomissie, Bruno Mars; 2. Mike, Mick Jagger; 3. Dorien, Jannes. De veronderstelling dat iederéén op Texel zich vermaakt met schaatsen en sleetje rijden, is niet helemaal terecht. Dat bleek bij Ecomare, dat zaterdag open dag had en maar liefst 1200 bezoekers trok. Dat waren er slechts honderd minder dan op een 'normale' open dag. 'Je zag ook dat de schaatsleeftijd een beetje ontbrak. Er waren voor al mensen met echt kleine kinderen en ook vrij veel wat oudere men sen. En toch ook mensen die al jaren niet waren geweest en zich erover verbaasden hoe mooi het hier is', constateerde woordvoer der Daphna Lavy. De bezoekers kwamen niet in een grote hoos, maar druppelden de hele dag binnen. Daardoor was het nooit heel druk, wat als erg prettig werd ervaren. 'Waarschijnlijk waren om in het zeelab spelletjes te doen thuis afgeleverd, ze bij minder weer wel langer en door de microscopen te kijken. Aan het eind van de dag deed zich gebleven, maar er waren toch Er is druk geknutseld en er ligt een nog een verrassende gebeurtenis genoeg mensen die alle tijd namen flinke stapel ingevulde speurtocht- voor, toen een groep meiden met briefjes op mijn bureau', aldus een kaakbot binnenkwam, dat ze Lavy. Winnares van de speurtocht bij paal 17 hadden gevonden. Het werd de 10-jarige Rosa Drost uit bleek van een reuzenhert en zo'n Den Burg. Zij krijgt een pakketje 30.000 jaar oud. Tientallen hartverwarmende reac ties heb ik gekregen op mijn column van twee weken terug, waarin stond dat ik gestopt was met lijnen. 'Vooral doorgaan', is de kern van de vele liefdevolle reacties. Maar ja, ik heb het wel moeilijk. Wat is het geval? Ik wil een paar pondjes afvallen. Niks om dramatisch over te doen, maar toch. Ik wil niet op mijn bor sten afvallen, wel op mijn billen. Niet op mijn lange benen, wel op mijn dijen. Ontsierend vet op pro bleemzones, zeg maar. Vooral na het verjaardagsgeschenk van mijn allerliefste. Een pot putten- crème heb ik gekregen. Tegen cellulitis. Een soort plamuur. Echt waar! 'Ja, je billetjes vertonen hier en daar wat kratertjes. Op een gegeven moment dacht ik dat je een aanslag van een jager had overleefd. Het was net of er een schot hagel op je was afge vuurd', zo ging dat. Maar ja, ik ben ook al veertig plus. 'Mijn vrouw komt zo uit een sprookje', is één van zijn liefkozende opmer kingen. Hij bedoelt dan de boze toverheks. Elke keer als ik het probeer, val ik wel af, maar niet op de goede plekken. En daar komen ze, de opmerkingen. 'Of ik me wel goed voel. Of ik wellicht ziek ben. En de ergste: of ik besmet ben met het 'Schmalle- bekvirus'. Ja, je krijgt zo'n mager gezichtje. Er is niks meer over van Texels welvaren'. Het moet niet gekker worden. Dus ik naar de sportschool. Dat heeft u gele zen. Over dat kiloknallen. Nu heb ik pillen gekocht, van zo'n post orderbedrijf: 'Niet goed, geld weg'. Inderdaad! Ik stelde voor om in clubverband te gaan spor ten. Dat vindt hij echter onzin, omdat ik al actief sport. 'Je bent toch al jaren aan het jojoën?' Het is ook nooit goed. Aan de ene kant krijg ik commentaar op mijn bilpartij. Aan de andere kant boort hij elk initiatief de grond in. 'Wil je afvallen?', vroeg hij. 'Ja', zei ik. 'Doe dan mee aan de 'Miss Texel' verkiezing, dan val je in de eerste ronde al af'. Kortom, dames, ik ben het spuugzat. En de wraak? De wraak zal zoet zijn, maar ja, dat mag dus juist niet. Heeft u suggesties? Stoppen met de pil? Hem op water en brood zetten? Vanaf nu leven als Annie in Frank rijk? Annie@texelsecourant.nl Bij Karin Kooger in Oosterend gaf Jug Bros donderdag het eerste Texel Tronic Huiskamer concert. De Huiskamerconcerten van Jug Bros worden door Texeltronic via Facebook verloot. Het eerste con cert was eigenlijk gewonnen door Paul Esselman, maar omdat deze niet thuis was op het moment dat het concert gegeven zou worden, werd een nieuwe naam getrokken. Zo speelde Jug Bros donderdag in een knusse bovenwoning in Oos terend, waar binnen korte tijd twin tig man stond te dansen, terwijl de kinderen in de andere kamer lagen te slapen. Een uitgebreid overzicht van activiteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda.nl. Dinsdag 7 februari: 19.30 uur. Met Jan van Dijk als gast wordt in Café Doodgewoon in De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg aandacht besteed aan rouwverwerking. Aanvang 19.30 uur. 20.00 uur. In de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt een klaverjasdrive voor het goede doel gehouden. Met vaste maat. Aanvang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 (in de serie FilmArt) Tinker Tailor Soldier Spy; 20.15 War Horse. Woensdag 8 februari: 14.00 uur. Op de ijsbaan in Oudeschild beginnen om 14.00 uur schaatswedstrijden voor Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 7 febr. Don. 9 febr. 08.45 e 09.35 Vrij. 10 febr. 10.15 e Zat. 11 febr. 10.50 e Zon. 12 febr. 10.40 Ma. 13 febr. 11.07 i eerder hoog water Dinsdag 7 februari volle maan, donderdag 9 februari springtij. Zondag 12 februari zon op 8.02 ui sr 17.46 ui TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Job Schepers Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. leerlingen van de Texelse basis scholen. Deelname kost €1,-. Inschrijven tot 13.45 uur. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 uur een meditatiesessie rond het thema 'volharden'. 20.00 uur. Bij Stayokay in Den Burg begint om 20.00 uur een informatiebijeenkomst voor agra riërs over de regelgeving omtrent veetransport en het Schmallen- bergvirus. 20.00 uur. Bij creatief centrum Udjat (Achtertune 18b, Ooste rend) wordt een intuïtieve dans les gegeven. Aanvang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 16.00 De Gelaarsde Kat 3D; 16.15 The Muppets NL; 13.30 Alvin The Chipmunks 3 NL; 13.45 The Muppets NL; 20.00 (in de serie FilmArt) Tinker Tailor Soldier Spy; 20.15 War Horse; Donderdag 9 februari: 13.00 uur. Gasten en belangstel lenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwembad Molenkoog. Spelmateriaal is aanwezig. 20.00 uur. Eelco Eijkhout geeft in de bibliotheek in Den Burg een lezing over het omgaan met hoogbegaafde kinderen. Aan vang 20.00 uur. 21.00 uur. In Filmhuis De Kroon prins in Oosterend draait 'Some where'. Aanvang 21.00 uur. Eventueel in combinatie met diner (reserveren is in dat geval gewenst). Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 War Horse; 20.30 The girl with the dragon tattoo, Millenium Trilogy - Part 1 Vrijdag 10 februari: 9.30 uur. Bij creatief centrum Udjat (Achtertune 18b, Ooste rend) begint om 9.30 uur een cursus dans en beweging voor 55-plussers. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 The Darkest Hour 3D; 19.00 Süskind; 21.15 War Horse; 21.45 The girl with the dragon tattoo, Millenium Trilogy - Part TESO in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er wor den geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso.nl. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Sluy- scoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton. Gian Battista Marei is aan de Hogeschool van Amsterdam geslaagd voor de studie Inter national Busi ness and Management. Na een eerste jaar in Amsterdam studeerde hij in Brighton en liep hij een jaar stage bij Uni Credit in München. Voor zijn scriptie deed hij onderzoek voor De Wit Special Oils. Binnenkort vertrekt hij naar Dubai om daar te werken voor Emirates Airlines, waarna hij in Zweden een master- opleiding wil doen. Lea van der aan de Vrije Universiteit te Amster- Pedagogi- sche Weten schappen behaad. Ze is gespecia liseerd in orthopedagogiek met als afstudeerrichting jeugdbescher ming. Ze studeerde in deeltijd, naast haar werk in de jeugdzorg. Voorlopig blijft ze werkzaam in dit vakgebied. EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2