TEXELSE^COURANT Licht op groen voor sloop van oude LTS Cf roen TfwartsJ'exeh in het harL, Mediaman aan roer van Stichting Texels Museum OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12651 VRIJDAG 17 FEBRUARI 2012 Larissa Vink doet mee aan de Noord-Hol landse finale van VARA's Kin deren voor Kin deren Songfes tival. Kinderen van groep 7 en 8 van de Luberti- school hebben ruim €1000,- opgehaald voor KiKa (Kinderen Kankervrij). Oud-Texelse Ciska Stark werkt als docent en onderzoeker in de academi sche theologie in Amsterdam en Kampen. Internationale musici treden maandag 27 februari op in de pas gerestau reerde Hoornder kerk. voor de vloerverwarming en andere werkzaamheden ver richt. Donderdag werden de leidingen afgedekt met een dikke zandcementlaag. Bedoeling is dat de aanbouw in juni in gebruik kan worden genomen. Meer over dorpshuis De Hof elders in deze krant. Getuigen mishandeling gezocht Een vrouw uit Amsterdam, haar vrienden en zusje zijn zaterdag nacht in De Koog mishandeld. Aanleiding is volgens het slacht offer vermoedelijk het roze haar van haar zusje en de homosek sualiteit van de vriend. Het voorval begon op de Nikadel in De Koog, in de buurt van de taxistandplaats. Een groep van zo'n vijftien personen (onder wie veel meiden) belaagde het meisje met het roze haar. Toen de vriend en de zus haar probeerden te beschermen, werden ook zij aan gevallen. Vier meiden (waarschijn lijk van een jaar of zeventien) tra den hierbij het meest naar voren. De slachtoffers vluchtten daarop naar het ouderlijk huis van één van hen aan de Parnassiastraat. Zij werden achtervolgd en in de tuin van het huis kwam het tot een tweede confrontatie. De drie wer den geduwd en met ijs geslagen. De slachtoffers zijn op zoek naar getuigen die misschien meer weten over de daders. Het is niet bekend of dat Texelaars of toeris ten zijn geweest. De mishandeling heeft rond vier uur 's nachts Burgemeester en wethouders gaan voorbereidingen treffen om de oude LTS aan de Emma- laan in Den Burg te slopen. De gemeenteraad zette woensdag avond het licht op groen om het gebouw te laten verdwijnen ten behoeve van meer parkeer plaatsen. Met uitzondering van Texel 2010 gingen alle partijen akkoord met de sloop. Die was op de agenda gezet door de WD, die met de verwijdering van het pand wat hoopt te doen aan het tekort aan parkeerruimte in Den Burg. Het college, dat sloop een goed plan vindt, zegt ernaar te streven dat het gebouw nog voor het hoogseizoen weg is zodat er extra parkeerplaatsen in gebruik kun nen worden genomen. Volgens een woordvoerder wordt eerst een voorstel voor de gemeente raad gemaakt waarin de kosten in kaart worden gebracht. De WD schatte dat de sloop en aanleg van een parkeerterrein gezamen lijk €250.000,- gaat kosten, wat de gemeente een jaarlijkse rente last van €10.000,- oplevert. De Burgemeester De Koninghal blijft staan. Willem Vlas (Texels Belang) was vóór, maar legde zich niet zomaar bij het besluit neer. Hij refereerde eraan dat diverse mensen inte resse hadden getoond om delen van het gebouw te huren en vond het jammer dat de gemeente dat als verhuurder had ontmoedigd door telkens de spelregels te ver anderen. Wethouder Eric Hercu les liet weten dat de gemeente de boot niet had afgehouden, maar tegen praktische zaken als brand veiligheid en verwarming was aangelopen, waardoor het niet tot verhuur is gekomen. 'We hebben het geprobeerd, maar het lukt ons gewoon niet.' Gerbrand Poster (Texel 2010) ging plaatsgevonden. Getuigen wordt gevraagd contact op te nemen met de politie (0900-8844). Ecomare heeft er een nieuwe dier soort bij. In een bassin zwemmen sinds deze week twee bruinvissen. De dieren zijn aangespoeld en kun nen niet meer worden uitgezet. Met de dieren hoopt Ecomare nog beter te laten zien wat er leeft in de Wadden- en Noordzee. voor nodig. Het dier zou zich dus niet kunnen redden in het wild. De dierverzorgers van Ecomare hebben in 2011 stage gelopen bij Stichting SOS Dolfijn en de Bruin- sinds enkele jaren weer in grote aantallen voor in de Noordzee en ook in de Waddenzee zijn ze weer te spotten. De exemplaren van Ecomare, die werden overgeno men van het Dolfinarium, heten José en Michael. De eerste strandde vorig jaar in Katwijk en werd tussendoor een keer teruggezet in het wild, maar spoelde dezelfde dag weer aan. Michael is opgevangen in maart 2009, toen hij nog maar één of twee maanden oud was. Bruinvis sen leren jagen van hun moeder en hebben hier minstens een half jaar Dierverzorgster Saskia Verbruggen VI tot verrassing van andere partijen niet akkoord. Hij zag in de sloop 'een vierde kanjerproject' ont staan, waarna Marjan de Groot (WD) verbaasd uitriep dat het enkel om de aanleg van een par keerterrein ging. De aanleg van extra parkeerplaat sen (hoeveel is nog niet bekend) is vooralsnog tijdelijk, in afwach ting van een analyse van de knel punten in de mobiliteit op het eiland. Daarnaast is de locatie van de oude LTS al eens genoemd als mogelijke plek wanneer het op termijn tot de bouw van een nieuwe dubbele sporthal en de afstoting van Ons Genoegen en de Burgemeester De Koninghal zou komen. Cees Daalder uw schilder 0854 www.texelseautopagina.nl visbaai van het Dolfinarium om de verzorging van bruinvissen te leren. De eerste weken blijft er een ver zorger van het Dolfinarium op Texel, om de dieren en verzorgers te begeleiden. TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): CASPER Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op .txl Bekendmakingen op pagina 10 Aanschaf Parkeervignet zie pagina 10 Vele handen maken licht werk. In de voormalige katholieke kerk in De Koog wordt hard gewerkt om het gebouw geschikt te maken als dorpshuis. Nadat de Stichting tot Exploitatie van dorpshuis De Hof het gebouw vorig jaar overnam van de kerk, is het oude interieur verwijderd, de houten vloer gesloopt, zijn nieuwe leidingen aangebracht Martin Fröberg uit Amersfoort wordt met ingang van 1 mei de nieuwe algemeen directeur van Stichting Texels Museum. Hij gaat leiding geven aan Ecomare, het Maritiem Juttersmuseum (Kaap Skil), de vuurtoren en de Oudheidkamer. Fröberg (48) is sinds 2001 alge meen directeur/bestuurder van IKON en VKZ (Stichting Verzorging Kerkelijke Zendtijd). Daarvoor was hij hoofdredacteur en vervangend directeur bij Omroep Brabant. Ook werkte hij jarenlang als verslagge ver, onderzoeksjournalist en redac tiecoördinator bij de KRO, VPRO en Veronica. Tijdens zijn directeurschap bij de omroep IKON is het medialand schap enorm veranderd. 'Hij heeft ingrijpende hervormingen doorge voerd op het gebied van bedrijfs cultuur, bestuur én programmering en de merken IKON en ZvK klaar gestoomd voor een nieuw omroep- tijdperk', meldt de omroep in een persbericht. Dit heeft geleid tot het ontwikkelen van nieuwe radio- en tv-programma's, onder andere met Paul Rosenmöller, nieuwe formats zoals Het Vermoeden, Musica Reli- giosa en activiteiten op het gebied van interactieve media via internet, smartphones en iPod. Verminderde zendtijd, beperktere budgetten binnen het publieke omroepstelsel en interne cultuurwijziging noodza ken IKON tot nieuwe organisatie structuren en het aantrekken van extra financiële middelen. Fröberg geeft aan 'zijn' omroep met een gerust hart te kunnen achterlaten. 'Ik heb altijd met hart en ziel voor de publieke omroep gewerkt en ik was én ben trots op deze twee eigenzinnige omroepmerken. Zij maken nog steeds het verschil in het media-aanbod als twee geën gageerde, levensbeschouwelijke omroepen die vanuit een protes tants-christelijke visie blikverrui- mende en grensverleggende pro gramma's maken voor radio, televisie en nieuwe media.' Die mening wordt volgens het persbe richt gedeeld door de vijftien opdrachtgevende kerken en geloofsgemeenschappen van VKZ, die samen een protestants-christe lijk mozaïek vormen, met geloofs- stromingen van vrijzinnig tot behoudend. Meer op pagina 5: 'Heldere bood schap, beleving en emotie'. Martin Fröberg wordt de nieuwe algemeen directeur van de Stichting Texels Museum.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1