1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Winterkou, de keerzijde VRIJDAG 17 FEBRUARI 2012 Oosterenders spelen toneelstuk van Aris Bremer Toneelgroep Oosterend speelt op zaterdag 17 en 24 maart De Proef van Halfelf, een nieuw kinderstuk, geschreven door dorpsgenoot Aris Bremer. Het stuk gaat over een elfje dat de elfenproef af moet leggen om haar vleugels te verdienen. Ze kan ze verdienen door een men senkind gelukkig te maken. Een lastige opdracht, want de wijze elf Xozo heeft voor de proef een uitermate ontevreden en boos kind uitgekozen. Regisseur Ina Schrama en haar spelers stellen 'een leuke familievoorstelling' in het vooruitzicht, 'met leuke type tjes' en 'gezellig voor jong en oud'. Op beide dagen zijn er twee voorstellingen, die om 15.30 en 19.30 uur beginnen. De entree bedraagt €3,50. Kaarten zijn vanaf maandag 5 maart verkrijg baar bij slagerij Maas in Ooste rend en bij boekhandel Nauta Boek in Den Burg en telefonisch via 318695. Filmhuis Filmhuis De Kroonprins in Oos terend vertoont donderdag 23 februari Le fabuleaux destin d'Amelie, een film over een meisje dat al zwervend door Parijs verschillende ontmoetin gen heeft, om uiteindelijk harten te doen smelten. Het filmbezoek is eventueel te combineren met een diner; reserveren is gewenst. De film begint om 21.00 uur. Zanger 10CC in De Hollebol Mick Wilson, zanger en gita rist van de band 10CC, treedt 3 maart op in grand café De Hollebol in Den Burg. Hij speelt op de avond eigen nummers en de bekendere nummers van 10CC. 10CC werd bekend met num mers als Dreadlock Holliday en I'm not in love. Wilson is sinds 1998 aan deze muziekformatie verbonden en bracht vorig jaar zijn eerste soloalbum uit. Na het optreden zal de zanger CD's signeren en een praatje te maken met de bezoekers. Het optreden begint om 21.00 uur, de toegang is gratis. De organi satie raadt mensen aan op tijd te komen, want vol is vol. Gitarist Di-rect op Sommeltjespop Frans van Zoest, beter bekend als Spike, is één van de trek pleisters van Sommeltjespop 2012. De gitarist van Di-rect treedt zaterdag 7 juli in De Waal op met zijn andere band, The Deaf. The Deaf bestaat sinds augustus 2007, toen Spike, Kit Carrera en Miss Fuzz besloten 'de beat uit de Haagse grond op te graven en deze nieuw leven in te blazen door 'm te mixen met een overdosis garage, punk en rock roll'. Voor deze muzieksoort bleek publiek te zijn, want de band is bijna vijf jaar later een veelgevraagde band, die ondanks de activiteiten van Spike bij Di-rect al op menig groot festi val optrad, waaronder de Zwarte Cross, Parkpop en Lowlands. The Deaf was als supportact ook te zien in het gezelschap van The Arctic Monkeys en The Golden Earring. De band, aangevuld met toetsenist Mau tegenwoordig een viertal, staat bekend om z'n energieke shows en aanstekelijke en dans bare liedjes. Daarin klinken nogal wat invloeden door. Zelf zeggen de leden liefhebber te zijn van onder meer Q65, The Outsiders, The Rol ling Stones, The Small Faces en The Animals. The Deaf is na The Medics de tweede naam die door de organi satie wordt bekendgemaakt. In totaal treden zeven bands op Som meltjespop op. De Vriendenkring op nieuw toneel Na afgelopen seizoen noodge dwongen te zijn uitgeweken naar de voetbalkantine van ZDH keert toneelvereniging De Vriendenkring terug naar het verbouwde dorpshuis De Wald hoorn, waar op het nieuwe toneel wordt gespeeld. Op het programma staat de bekende komedie Blithe Spirit van Noel Coward. Het stuk gaat over een schrijver die voor zijn nieuwe boek de hulp van een paranormaal medium inroept en tot zijn ontsteltenis dan op indrin gende wijze met zijn verleden wordt geconfronteerd. De Hoornder toneelvereniging verzorgt twee door Roel de Waard geregisseerde voorstellingen: op winter kan zijn. Nu, twee weken later ben ik erachter gekomen dat Cruijff toch echt gelijk had toen hij zei: "Elk nadeel heb ze voordeel'. Want zodra de eerste tekenen van van ramp had het in de nacht van zaterdag op zondag nog een paar de winter zich voordoen wil niet millimeter gesneeuwd... Die paar alleen de Elfstedenvereniging millimeter sneeuw was waar- laten horen dat ze er nog zijn, nee schijnlijk de oorzaak dat de trein in ook het KNMI gaat zich ermee Den Helder al een kwartier te laat bemoeien. Het duurde dan ook vertrok. Daarmee mis je meteen maar een paar dagen of code oranje werd al gegeven. Het geven van code oranje lijkt wel een kettingre actie op gang te brengen, want niet veel later ging de NS met een 'aange paste dienstrege ling' werken. Wat dat precies inhoudt weet eigenlijk niemand. nen en loopt de vertraging dus al op tot een half uur. We waren ruim op tijd weg gegaan dus die 30 minuten vertraging waren geen onoverkome lijke ramp. Toen we een uur onderweg waren werd medegedeeld dat de trein op Wat het wel inhoudt is dat het heel Amsterdam centraal zou stoppen, lastig wordt om zonder vertraging omdat er verschillende technische met de trein te reizen. Ook wordt mankementen waren. Een goed het mensen via alle radio en TV begin dus. En als ik de hele dag zit zenders afgeraden om de auto te pakken als het niet nodig Ondanks alle waarschuwingen te wachten op alternatieve en ver traagde treinen, vraag ik me toch af hoe het kan dat in Oostenrijk, staan er in de ochtend- en avond- Rusland en andere landen waar spits veel meer files dan normaal. Hoe dan ook, afgelopen zondag moest ik om 14.00 uur in Apel doorn zijn. Met de trein. Voor de zekerheid (met de 'aangepaste dienstregeling' weet je het name lijk nooit) hebben we de boot van 8.00 uur genomen. Tot overmaat het 's winters altijd vriest en sneeuwt de treinen zonder al grote problemen en nog grotere vertra gingen gewoon door kunnen rij den. Wie snapt er nu iets niet, wij of de NS? Hessel Arensman vrijdag 9 en zaterdag 17 maart. Beide beginnen om 20.00 uur. Kaarten kunnen worden gereser veerd bij Natasja Koopman- Hoogenraad (tel. 319439) en Gitta Rommets-Witte (tel. 319405). Sterren kijken bij De Jager Sterrenkijkers kunnen volop genieten in de voorjaarsvakantie. Volkssterrenwacht De Jager houdt op diverse dagen excur sies op het terrein van het Eco- mare. Er kan de komende twee weken op zowel maandag, dinsdag als don derdag onder deskundige begelei ding naar sterren gekeken worden. Er zal tijdens deze avonden aan dacht zijn voor de planeten Jupiter, Venus en Mars. Deelname kost €2,- Voor donateurs is de toegang gratis. Opgeven kan vanaf 18.00 uur via tel 0653340063. De avon den gaan alleen door bij helder weer. Op 2 maart is er een Lande lijke Sterrenkijkdag, waarop de ster renwacht ook geopend is. Dan is de toegang gratis. DEK en Popkoor uitverkocht Het concert dat muziekvereniging DEK en Popkoor Artex zaterdag in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn geven, is tot de laatste stoel toe uitverkocht. Playbackshow in Den Burg In grand café De Hollebol wordt ook dit jaar de playbackshow van Den Burg gehouden. Op 10 maart worden deelnemers beoordeeld door een jury die let op show, kleding en playback- kwaliteiten. De deelnemers worden onderver deeld in vier categorieën: onder bouw basisschool, bovenbouw basisschool, OSG en volwasse nen. Opgeven kan via www.bzoei. nl. De avond begint Om 19.30 uur. De winnaar gaat door naar de Texelsefinaledieop21 april gehou den wordt in Den Hoorn. Theatermiddag Zonnebloem In de Burgemeester De Koning hal in Den Burg wordt zaterdag 3 maart een theatermiddag van de Zonnebloem gehouden. Acteurs Mariska van Kolck, Harry Slinger, Heddy Lester, Jaqueline Aronson en Pauline du Bois voeren het stuk Circus Monetti op. Dat speelt zich af rond een circus waar van de directeur is overleden. De beste man heeft geen testa ment achtergelaten, waardoor onder de medewerkers een strijd om de macht uitbreekt. Het circus is compleet als op een ochtend alle dieren verdwenen zijn en zich ook nog een ongenode gast meldt met een schokkende onthulling. Onder tussen moeten de voorstellingen gewoon doorgaan. De theatermiddag begint om 14.00 uur. Kaarten zijn vooraf telefonisch verkrijgbaar via Ina Witte (314104) of Thea Witte (314305). Het stuk, geschreven door Edwin de Jongh, wordt omlijst met live-muziek. Ecomare in voorjaarsvakantie Ecomare biedt tijdens de voor jaarsvakantie, van 18 februari tot en met 3 maart, extra activiteiten aan op dinsdag, woensdag en donderdag. Deze zijn speciaal bedoeld voor gezinnen met kinde ren. Het gaat om knutselen, pinda- snoer rijgen, het zeelaboratorium, tekenen en poppentheater. Een attractie vormen ook de pas gear riveerde bruinvissen, die vijf keer per dag worden gevoerd en door de ruiten onder water door het hele bassin zijn te volgen. Fancy fair Durperhonk Op basisschool Durperhonk in De Cocksdorp wordt donderdag 23 februari een fancy fair gehou den. Het thema is sprookjes, mythen en sagen. Gedurende het evenement is er van alles te doen. Op de fancy fair zijn onder meer sprookjesspelletjes, een boeken verkoop, een verloting van diverse prijzen en er is een restaurant. Het spektakel op de school aan de Klimpstraat begint om 17.00 en duurt tot 19.30. De opbrengst wordt besteed aan nieuwe biblio theekboeken. Margaret Thatcher: the Iron Lady pistool in zijn hand en naast hem een onherkenbaar lijk. De onder wereld beschuldigt hem van het stelen van twintig kilo cocaïne. Jos krijgt slechts 24 uur om alles op te lossen. In de familiefilm Sprookjesboom - de film belanden Roodkapje, Wolf, Assepoester, Reus en Klein Duim pje uit het Sprookjesbos per onge luk in het onbekende Winterland. Ze willen heel graag terug naar huis, maar moeten eerst vijf kristal len zien te vinden. Tijdens deze zoektocht ontmoeten ze bewoners van Winterland als IJskabouter Kluns, IJsdraak en IJsfakir en pro beert Heks hen in de wielen te rij den. Het volledige programma van Cinema Texel is te lezen in de agenda van deze krant en op www. texelagenda.nl. Het indrukwekkende verhaal van Margaret Thatcher, de eerste vrou welijke premier van Groot-Brittan- nië, is onderwerp van het drama The Iron Lady, dat komende week in Cinema Texel draait. De film gaat over de strijd die Thatcher voerde om te worden gehoord in een door mannen gedomineerde wereld en over macht en de prijs die zij hier voor moest betalen. De Neder landse film Doodslag vertelt het verhaal van ambulancebroeder Max (een rol van Theo Maassen), die in zijn werk wordt belemmerd door hufterig gedrag. In een andere Nederlandse film, de humoristi sche thriller Black Out, wordt ex- crimineel Jos Vreeswijk op de dag voor zijn huwelijk wakker met een Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Vrijdag 17 februari: 15.00 uur. De protestantse gemeente van Den Burg houdt een voorjaars bazaar, met onder meer de verkoop van tweedehands spulletjes en spel letjes. Locatie is De Poort aan de Elemert, aanvang 15.00 uur. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 19.30 uur wed strijden in het kader van de Texelse kampioenschappen biljarten. 20.00 uur. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een kara- oke-avond. 20.30 uur. Cabaretier Jan Rot zingt in theater Klif 12 in Den Hoorn door hemzelf in het Nederlands vertaalde wereldhits. Aanvang 20.30 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 War Horse; 19.00 The Iron Lady; 21.30 Doodslag; 21.45 Black Out. Zaterdag 18 februari: 9.00 uur. In de Bovenzaal (Keesom- laan 4A, Den Burg) begint om 9.00 uur een Mannenontbijt. De deelne mers praten over de rol van mannen in de Bijbel en de geschiedenis. 9.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 9.30 uur, 13.00 uur en 19.30 uur wedstrijden om de Texelse kampioenschappen biljar- 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een (gratis) kookdemonstratie gegeven. 16.00 uur. Op vakantiepark De Krim begint om 16.00 uur een voorstelling van de Texelse Goochelaar. Toegang 19.00 uur. In kerkgebouw De Burght aan de Binnenburg in Den Burg begint om 19.00 en 21.00 uur een verkorte uitvoering van de opera 'Die Zauberflöte' van Mozart. Entree €6,- 20.00 uur. In dorpshuis De Wald hoorn in Den Hoorn begint om 20.00 uur een gezamenlijk concert van muziekvereniging DEK en het Artex Popkoor. De kaarten zijn inmiddels uitverkocht. 20.30 uur. Cabaretier Jan Rot zingt in theater Klif 12 in Den Hoorn door hemzelf in het Nederlands vertaalde wereldhits. Aanvang 20.30 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 War Horse; 13.30 The Muppets NL; 16.00 The Muppets NL; 16.15 Acht ste Groepers Huilen Niet; 18.45 War Horse; 19.00 The Iron Lady; 21.30 Doodslag; 21.45 Black Out. Zondag 19 februari: 10.00 uur. Boogschutters houden in de Dennen de tweede dag van de Winteranimal. 10.15 uur. Aan de voet van de Fon teinsnol aan de Rozendijk in de Den nen gaat om 11.00 uur de laatste crossloop van het winterseizoen van start. Diverse afstanden. Inschrijven vanaf 10.15 uur bij appartementen hotel Bos en Duin aan de Bakken- 15.00 uur. Het koor a'Capabel geeft in de RK-kerk van Den Burg een concert ter gelegenheid van het 20- 17.00 uur. In het kader van de zend tijd voor kerken wordt op Radio 5 een dienst van de baptistengemeen te Texel uitgezonden. 17.30 uur. In restaurant Quinty's in De Koog begint om 17.30 uur een voorstelling van Jan Klaassen en Katrijn. Voorstellingen Cinema Texel. 13.00 War Horse; 13.30 The Muppets NL; 16.00 The Muppets NL; 16.15 Acht ste Groepers Huilen Niet; 20.00 War Horse; 20.30 Black Out. Maandag 20 februari: 10.00 uur. In hotel De Lindeboom in Den Burg wordt van 10.00 tot 17.00 uur een verkoopexpositie van vier Texelse kunstenaars gehouden. 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 17.30 uur. In restaurant Quinty's in De Koog begint om 17.30 uur een optreden van de Texelse Gooche- 19.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) wordt vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren gekeken. Alleen bij helder weer. Informatie en aanmelden: tel. 06-53340063. 20.00 uur. Derk van Balen van PPO Lelystad verzorgt in Stayokay in Den Burg een lezing voor agrariërs over niet-kerende grondbewerking. Aan vang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 16.00 The Muppets NL; 16.15 Achtste Groepers Huilen Niet; 20.00 The Iron Lady; 20.30 'mystery movie'. Dinsdag 21 februari: 14.30 uur. Op basisschool De Akker in Oosterend begint om 14.30 uur een markt, verzorgd door de leerlin gen van groep 7 en 8. Ten bate van KiKa worden producten van Fair- trade verkocht. 19.00 uur. Leerlingen van HAVO en VWO presenteren van 19.00 tot 21.00 uur op de OSG aan de Emma- laan in Den Burg hun profielwerk stukken. 19.00 uur. Bij Artex Kunstenschool aan het Schilderend in Den Burg worden van vandaag tot en met don derdag voorrondes van het Ensem blefestival gehouden. Met muziek, dans en theater. Aanvang 19.00 uur. 19.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) wordt vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren gekeken. Alleen bij helder weer. Informatie en aanmelden: tel. 06-53340063. 19.30 uur. In De Gasterij van De Gol- lards in Den Burg begint om 19.30 uur de jaarvergadering van de NBvP Vrouwen van Nu, afdeling Den Burg. Na de pauze geeft Maarten 't Hart een lezing over merklappen. 20.00 uur. De FNV Vrouwen komen om 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Op de agenda staat de jaarvergadering. 20.00 uur. Bij Ecomare begint om 20.00 uur lezing, verzorgd door zee hondenonderzoeker Sophie Bras- seur van IMARES. Voorstellingen Cinema Texel. 16.00 The Muppets NL; 16.15 Achtste Groepers Huilen Niet; 20.00 War Horse; 20.30 Doodslag; 77 TESD TESO zet vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 20.00 uur en maandag 20 febru ari van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso. Karaokeavond Jongerencentrum Time Out in Den Burg houdt vanavond (vrij dagavond) een karaokeavond. Er staat een laptop met muziek klaar en jongeren kunnen zelf CD's meenemen. Deelname is gratis. De prestaties worden niet beoordeeld en er wordt ook niet gestreden om prijzen. De karaokeavond begint om 20.00 uur.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2