TEXELSE 4 COURANT Internationale musici in Hoornder kerk Behoud agrarische grond geen stabiel uitgangspunt Boekje bieb voor peuter Waterdrinkend Jug Bros live op dreef Brandwerend Texel biedt helpende hand VRIJDAG 17 FEBRUARI 2012 De Amerikaanse pianist Henry Kramer. Internationale musici treden maandag 27 februari op in de pas gerestaureerde Hoornder kerk. Het is een volgend concert in de al een tijdje lopende serie New Mas ters on Tour, georganiseerd door The International Holland Music Sessions. Het optreden begint om 19.00 uur. De Amerikaanse pianist Henry Kra mer opent het programma met Beet- hovens Sonate opus 101, vervolgt met de derde Ballade van Chopin, om te besluiten met de vijfde Sonate van Skrjabin. Na de pauze speelt het Noorse duo Catharina Chen (viool) en Sveinung Bjelland (piano) Noorse romantiek van Ole Buil en zigeuner klanken (in Tzigane) en jazzy swing (in de vioolsonate) van Ravel. Kaar ten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij VW Texel in Den Burg en op de avond van het concert aan de deur van de Hoornder kerk. De entree bedraagt €15,-. Begunstigers van de concertserie betalen €12,-, jongeren tot 30 jaar €7,50. Maaike Vonk van de bibliotheek geeft het boek Mama kwijt aan de 2,5-jarige Mika, zijn moeder Janneke Beers en zijn broertje Teun. Hij vond het leuk om te krijgen. De 2,5-jarige Mika Stoer uit Den Burg werd dinsdag op het consultatie bureau verrast met het voorlees boek Mama kwijt. Hij had het te danken aan een verloting die eind januari tijdens de Nationale Voor leesdagen was gehouden. Het consultatiebureau en de openbare bibliotheek in Den Burg vroegen tijdens de uitreiking meteen aan dacht voor het project BoekStart dat zij gezamenlijk verzorgen om via voorlezen de taalontwikkeling van kinderen te stimuleren. Tijdens het drie maanden consult ligt er voor de baby's een bon klaar waar mee ze gratis lid van de bieb kun nen worden. Als tegenprestatie krijgen ze een BoekStart koffertje met een knisperboekje en een CD met versjes. Wethouder Edo Kooiman moet in gesprek met de landbouw om het belang van het behoud van agrarische grond te bespre ken. Dit naar aanleiding van het besluit mee te werken aan de bouw van zes vakantiehuizen aan het Gerritsland, waarvoor landbouwgrond wordt opgeof ferd. De aanvraag is ingediend door Adrie Mantje en Peter Hin, die in ruil daarvoor hun vergunning voor twee logeergebouwen bij Imme- tjeshoeve inleveren. Een verplaat sing waarmee de politiek goed kan leven, ook omdat het parkje in het zoekgebied voor toeristi sche accommodatie ligt. Knel punt is de anderhalf hectare agra rische grond die in recreatie wordt omgezet. Dat staat op gespannen voet met het uitgangspunt om agrarische grond te behouden. Desondanks adviseert het college akkoord te gaan. 'Een heel akeli ge ontwikkeling. Wat is de Nota van uitgangspun ten in het nieuwe bestemmings plan buitengebied nog waard als we zo makkelijk over onze uit gangspunten heen stappen?', vroeg Rikus Kieft (GL) woensdag avond aan wethouder Kooiman. Volgens Kooiman bestaat er geen verplichting om agrarische grond te compenseren, maar is dat slechts het streven. De wethou der liet weten dat er wel zo'n compensatie zit aan te komen. 'Ik verwacht dat er 24 hectare land kan worden omgezet in agrari sche grond.' Welke percelen het betreft, wilde Kooiman nog niet zeggen. Texels Belang en de WD hamer den er op dat de grond direct rond Immetjeshoeve in een agra rische bestemming wordt omge zet. Kooiman stemde hiermee in, maar dacht dat het om een halve hectare gaat, waarmee er dus nog altijd een hectare agrarische grond verdwijnt. Reden voor verschillende fracties Kooiman opdracht te geven met de landbouw in gesprek te gaan om de noodzaak van behoud van landbouwgrond te bespreken. 'Er zit het een en ander aan te komen', doelde Joop Groeskamp (TB) onder meer op de plannen voor een spa resort op agrarische grond. Bedrijf mag niet verplaatst Er komt geen woonbestemming op het agrarische perceel van stolp Vredestein aan het Oude Dijkje bij De Koog. De familie Nanning Kikkert wilde het agra rische bedrijf verplaatsen naar een locatie aan de Oorsprong- weg, dat ook in hun bezit is. Het huidige terrein zou in de nieu we situatie enkel als woonbestem ming gebruikt worden. Het college wees de aanvraag af, om dat het niet past in bestaande beleid. Het wil geen verplaatsing toestaan naar een perceel dat nu nog niet bebouwd. Presentatie van leerlingen OSG Circa vijftig eindexamenleerlingen van de HAVO en het VWO presente ren dinsdag 21 februari op de OSG hun profielwerkstukken. De presenta tie is van 19.00 tot 21.00 uur. De leerlingen laten aan de hand van pos ters en andere uitingen zien in welke onderwerpen zij zich de afgelopen tijd hebben verdiept. Een deskundige vakjury beoordeelt de werkstukken. De avond is vrij toe gankelijk. Meer verkopers toeristenvignet Het groene Texelvignet (voor toeristen) is vanaf heden in vrij wel alle dorpen verkrijgbaar. Naast de gemeente en de WV gaat ook een aantal onderne mers de parkeerbewijzen verko pen. Het gaat om supermarkt Goënga in Den Hoorn, de Spar in Oude- schild, supermarkt Attent op vakantiepark Dennenoord, fiets verhuur Van der Linde in De Cock- sdorp en tankstation en fietsver huur Van der Linde in De Koog. Door deze verkooppunten wordt het voor gasten makkelijker een parkeerbewijs aan te schaffen. Toeristen zijn niet langer afhanke lijk van de openingstijden van het gemeentehuis of de WV. De ondernemers kunnen de ver kochte vignetten achteraf afreke nen bij de gemeente, zodat ze geen financiële risico's lopen. Hiertoe is besloten, omdat de ondernemers geen winst maken op de vignetten. Een bijzonder gedreven spelend stellenden, die Question Plaza bij- band speelde twee sets van zeven- Jug Bros heeft zaterdagavond de na helemaal deden vollopen. Om tien nummers, waarvan niet alleen basis gelegd voor een nieuwe CD hun concentratie vast te houden, het geluid, maar ook de beelden en wellicht ook een DVD. De zes dronken de muzikanten - enigszins werd opgenomen. Het beste mate- bandleden hadden er duidelijk zin tegen hun natuur in - vooral water riaal is voor het nieuwe album, dat in en werden daarbij ongetwijfeld en werd van de biertjes die klaar eind dit jaar moet verschijnen, gestimuleerd door de vele belang- stonden niet meer dan genipt. De (Foto Fmn* Kiaossennexei we»; Nieuwe woning 't Zouteland De eigenaren van een perceel aan 't Zouteland in Den Hoorn hebben toestemming om hun nieuwe huis buiten het bebou- wingsvlak te bouwen. De woning komt nu verder naar voren te staan. Dit past niet in het huidige bestem mingsplan, maar toch heeft het college ingestemd, omdat het geen belemmeringen oplevert. Het huis steekt een stukje uit, maar staat wel dezelfde kant op gericht als de andere huizen in de straat, waar door het beeldkwaliteitsplan vol gens b en w niet wordt aangetast. Grond in ruil voor verdwenen uitzicht Bewoners van Naalrand 34, 36 en 46 in De Hoorn worden door de gemeente gecompenseerd voor de waardevermindering van hun huizen. Ze verloren het vrije uitzicht door de nieuwbouw aan 't Zouteland. Om de waarde van het huis weer op het oude niveau te krijgen heeft de gemeente besloten de bewo ners alle drie een stuk grond te geven waardoor de tuin vergroot wordt. De bewoners krijgen res pectievelijk 130, 215, 200 vierkante meter grond. Naalrand 48 krijgt een restperceel van 7 meter. Tegenslag voor Kunstweek OSG De organisatie van de Kunst- week, die de OSG van 12 tot 16 maart houdt, heeft een kleine tegenslag te verwerken gekre gen. De oude LTS aan de Emma- laan kan door aanhoudend van dalisme en beëindiging van de gebruiksvergunning niet meer worden gebruikt. Door het wegvallen van het gebouw zijn er dertien lokalen minder beschikbaar voor de Kunstweek. De organisatie van de kunstweek gaat nu kijken naar andere loca ties. Henk de Vries van de OSG vertrouwt er op dat er voldoende alternatieven zijn. 'We zijn er druk mee bezig en hebben al een aantal andere locaties zo goed als rond.' Er wordt ook gekeken naar locaties buiten Den Burg. Wie nog geschik te ruimte weet wordt verzocht con tact op te nemen met de OSG. De parkeerbelasting gaat geheel naar de gemeente. 'Het aanbie den van het Texelvignet is ook een element van goed gastheerschap', aldus wethouder Eric Hercules. De verkoop van de oranje par- keersticker blijft volledig in han den van de gemeente, omdat hier bij de gegevens van de inwoner gecontroleerd moeten worden. Overzicht in huis Voor wie er als gevolg van een druk leven moeite mee heeft zijn huis opgeruimd en netjes te houden, verzorgt professioneel organizer en budgetcoach Ruth Urbach zater dag 25 februari de workshop Over zicht in huis. Ze leert de deelne mers hoe ze hun huis zo kunnen inrichten dat opruimen weinig tijd kost. De workshop wordt georganiseerd door Nisheeta Barnard, vindt plaats in dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend en duurt van 13.30 tot 17.00 uur. Deelname kost €40,- (inclusief koffie en thee). Er is plaats voor maximaal tien deelnemers. Voldoet uw hotel, appartementcom- plex of logiesverblijf aan de eisen voor brandveiligheid? Weet u dat niet zeker, dan riskeert u sluiting van uw bedrijf. Brandwerend Texel biedt u, in samenwerking met Bouw- en Tim merbedrijf Bruin Weijers BV, de helpende hand. Brandveiligheid speelt een steeds gro tere rol in de bouw. Veel bedrijven hebben geen gebruikersvergunning of voldoen niet meer aan de gestelde eisen. Handhaving door de gemeente leidt in veel gevallen tot sluiting van hotels, groepsverblijven, appartemen tencomplexen en logiesbedrijven met meer dan tien bedden. Maar hoe weet u of u voldoet aan de eisen? Bouw- en timmerbedrijf Bruin Weijers heeft voor u geïnvesteerd om kennis op te doen. Zodoende weten wij waar we over praten.. In een al jaren prima verlopende samenwerking met Krid (Brandwerendbouwen.nl) en Applifire hebben we veel kennis uitge wisseld. Wij van Bruin Weijers zijn specialist op het gebied van bouwen en gebouwen, Krid is een onafhankelijk adviesbureau dat een bijdrage levert aan veiligheid in het algemeen en in gebouwen in het bijzonder en Applifire is specialist op het gebied van brand veiligheid. Wij durven best te zeggen: Brandwerend Texel is dé specialist op het gebied van brandtechnische werk zaamheden In nauw overleg voeren we projecten uit en met het werk dat wij leveren ontlas ten wij opdrachtgevers en architecten. Brandwerend Texel kan onder meer het overleg met de controlerende overheid voor u coördineren. Wij bespreken met hen hoe uw pand of panden kunnen voldoen aan de geldende normen, zon der hierbij bovenwettelijke eisen te stel len. We maken een gedegen rapportage en maken deze online inzichtelijk. Voor Speciaal voor hotels en groepsverblij ven hebben we een quickscan gemaakt. Daarmee kan uw specifieke situatie snel worden getoetst en weet u spoedig of er al dan niet actie moet worden ondernomen. We maken gebruik van gecertificeerde materialen en producten, onze werk zaamheden zijn online in te zien, we zijn servicegericht en hanteren een goede prijs kwaliteitverhouding. Met als resultaat dat uw gasten, kin- rn het plafond is aangebracht. Als het en wordt de pijp automatisch afgeslo- deren of kleinkinderen veilig en onbe zorgd bij u verblijven en dat u zelf ook lekker slaapt. Komende maand houdt Brandwe rend Texel in samenwerking met Krid een inloopspreekuur voor eigenaren/ belanghebbende die meer informatie willen hebben over de werkwijze. U kunt zich aanmelden via info@brand- werendtexel.nl Graag nodigen wij u uit, zodat ook u er van overtuigd raakt dat de brandveilig heid binnen uw bedrijf in orde is. Kijk ook op www.Brandwerendtexel.nl Voor meer informatie: Brandwerend Texel, tel. 0222-310119.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4