1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Greg Trooper treedt op in Hollebol VRIJDAG 24 FEBRUARI 2012 Voorjaarsmarkt In de tuin van eetcafé De Kroon prins aan de Kerkstraat in Oos terend wordt zaterdag 25 febru ari van 12.00 tot 16.00 uur een voorjaarsmarkt gehouden. Groenten schilderen Paulien Valk verzorgt zondag 11 maart een workshop schilderen in haar atelier Bij de Pomp aan de Pontweg. Het thema van de workshop is 'soep'. Er worden groenten getekend en het geheel wordt afgesloten met een kopje groentensoep. Cursus Fun Band Bij Artex begint op woensdag 7 maart de korte cursus Fun Band, die zich richt op vol wassenen die in groepsver band op het podium willen De cursus wordt gegeven door Loes Bakker en bestaat uit tien lessen. Er wordt gestreefd naar het samenstellen van (een pool van) muzikanten die het leuk vinden om samen te spelen en op te treden op buurtbarbecues, in bejaardentehuizen, op feest jes, exposities en braderieën. Meer informatie is te verkrijgen bij Artex. Sorgen Frei De Texelse bluesband Sorgen Frei speelt zaterdag 25 februari van 15.00 tot 18.00 uur in De Kastanjeboom op de Stenen plaats in Den Burg. De toegang is gratis. In De Hollebol is donderdag 1 maart een optreden van de Amerikaanse singer-songwriter Greg Trooper. Op 15 maart ver zorgt de Engelsman Martyn Jospeph een optreden. Het zijn niet de minste artiesten waarvoor de organisatie de nek heeft uitgestoken. Trooper staat bekend als een geboren artiest met ijzersterke liedjes. De Ameri kaan begon zijn muzikale carrière eind jaren '80 nadat hij zich had laten inspireren door singer-song- writers Guy Clark, Townes Van Expositie bieb over stambomen In het Historisch Informatie Punt van de bibliotheek in Den Burg is momenteel een presentatie over het onderzoek naar voorouders en stambomen te zien. Er liggen enke le kopieën van oude huwelijksak ten uit het gemeentearchief en de Oudheidkamer heeft een kleine expositie ingericht, met onder meer een antiek doodshemd met een rouwsieraad, twee kanten doop- mutsjes en een tinnen doopbord. Daarnaast draait er voortdurend een Powerpoint-presentatie met oude familiefoto's, die eerder op de Texelse Geschiedenisdag te zien waren. De bibliotheek heeft een groot aan tal boeken te leen over Texelse geslachten, onder meer van de families Daalder, Zijm, Barhorst, Backer/Bakker, Hoogerheide, Hop man, Maes/Maas en Van Heer waarden. Via de computer van het Historisch Informatie Punt kan gratis het archief van de Texelse Courant wordt geraadpleegd. Ten slotte staan er veel boeken over de Texel se geschiedenis. Medium Tülay leest koffiedik Tülay, een bekend medium uit Cyprus dat geregeld op tv is geweest, is donderdag 1 en vrijdag 2 maart op Texel om de toekomst te voorspellen voor wie dat wil. Zij doet dat met behulp van koffiedik. Tülay beweert dat wanneer iemand Turkse koffie heeft gedronken, ze aan de restanten in het kopje de zwakke en pijnlijke plekken in iemands lichaam kan zien en daar mee kan vertellen wat de (nabije) toekomst zal brengen. Ook zegt ze te kunnen helpen met het oplossen van problemen en iemands leven meer glans te geven. Mensen die haar hulp inroepen, kunnen tijdens het consult zelf vragen stellen of onderwerpen aandragen. Een consult kost €25,-. Een deel van dat bedrag wordt besteed aan Blues- en rocknight In café De Kuip in De Koog wordt zaterdag 25 februari een Blues- en Rocknight gehouden. Tijdens de avond zal het Jan Wonderlicht Trio optreden. De muziekformatie omschrijft zichzelf als 'een power- Stijldansen in De Bijenkorf In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend wordt zaterdag 25 februari een stijldansavond gehouden. Deze begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €1,-. Ook niet- dansers, die alleen voor de gezel ligheid komen, zijn welkom. trio, opgericht door drie muzikan ten die de muziek van hun leven wilden maken'. Omdat ze moe waren van alle moeilijke muziek besloten ze een no-nonsense rock en bluesformatie te beginnen. Het optreden begint om 21.00 uur. De entree is gratis. Zandt, Willie Nelson en anderen. Zijn eerste twee albums trokken direct de aandacht van grote artiesten in Nashville, met als resultaat dat onder anderen Steve Earle een song van hem opnam. Ook Troopers krachtige live optre dens bezorgden hem veel fans. Zijn liedjes zijn oprecht en vakkun dig gemaakt. Trooper bewandelt nu bijna dertig jaar de muzikale weg en is nog lang niet uitgeblust. Integendeel, na een ernstig onge luk, waarbij hij maar net een bot sing met een overstekende eland overleefde, is hij weer helemaal terug. Martyn Joseph, die twee weken later optreedt, staat bekend om zijn stem en talent. Het concert van Trooper begint om 20.30 uur, kaartjes, a €10,- zijn in de voorverkoop te verkrij gen bij De Hollebol en De Slock of donderdag aan de zaal. Mannen gevraagd bij Popkoor Texel Popkoor Texel heeft dringend behoefte aan versterking in de vorm van mannen. Het gezelschap oefent iedere woensdag (met uit zondering van de voorjaarsvakan tie) van 20.00 tot 22.00 uur in d'Ouwe Ulo in Den Burg. Op het repertoire staan uiteenlopende lie deren, vooral uit de popmuziek. Meer informatie kan worden inge- Opgave Texelpop De organisatie laat weten dat bands zich nog tot en met maan dag kunnen aanmelden voor Texel pop (via info@texelpop.nl). Er heb ben er zich tot nog toe negen opgegeven. Texelpop wordt op vrijdag 16 en zaterdag 17 maart gehouden in Question Plaza in Den Burg. De volgorde van de optre dens wordt onder notarieel toe zicht bij loting bepaald. goede doelen op Turks Cyprus. In verband met de te verwachten gro te belangstelling, wordt de locatie van de sessies pas bekendge maakt na inschrijving (via tel. 712792). Inspiratieloos Uit hoeveel pagina's bestaat een tijdschrift gemiddeld? 70? En kranten dan? Ik weet het eigenlijk niet. Wat ik wel weet, is dat al die slimme mensen al die pagina's altijd kunnen vullen. Of het nou reclame is, een echt goed artikel van 3 A-4'tjes met lettertype 8 of iets wat nergens op slaat, het lukt ze altijd. En behalve die geweldige tijd- schriften en kranten heb je natuurlijk ook nog mensen zoals ik met van die dagen dat niks lukt, zoals nu. Eigenlijk heeft iedereen |y daar wel eens last van, toch? Er is van alles aan de hand in de wereld, wat niet is mis schien wel een betere vraag. Op het moment barst het van het nieuws en gebeurtenissen maar mijn inspiratie krijg er nou niet echt een duwtje in de rug van. Het is een dag als elk ander, niks bijzonder met mij gebeurd, alles is in orde maar ik krijg het niet voor elkaar. Naar het scherm sta ren, proberen mijn hersens op gang te krijgen en iets leuks te verzinnen over wat ik eens zou kunnen opschrijven. Helaas, het is mislukt. En als me dan eindelijk iets te binnen schiet kan ik bij het bijbehorende onderwerp geen goed woord verzinnen en als dat voor elkaar krijg is het een lastig karwei om het in een zin krijgen. Lang levende inspiratieloosheid. Zucht, steun, kreun. Het schiet maar niet op. Al duizend vrolijke liedjes zijn beluisterd, ontelbaar sites bekeken die me zoveel nieuws verschaffen dat ik het niet eens alle maal kan bekijken, bij na alle kranten door gelezen maar er zit niks bij waarvan ik denk; Ja! Dat is het, wat een top idee! Want we kunnen natuurlijk wel weer die gouden oude tevoor schijn halen als die oneindige verkoudheid of de cri sis maar zelfs daarvan kan ik nu niks leuks verzinnen. Onze gelief de prins ligt in het ziekenhuis, maar met dat nieuws worden we ook al bekogeld en aangezien we vanavond rond de gebruikelijke tijd weer het journaal zien, waarin waarschijnlijk de nieuwste beel den, bespaar ik u dat maar. Alles wat me zou moeten inspireren, deprimeert me zo erg dat ik erover nadenk om in mijn bed te kruipen en te wachten tot het morgen is, dan gaat het misschien al wel een stuk beter. Laten we het maar hopen. Karleen van Dee Omgaan met dementie In samenwerking met het DOC- team verzorgt Omring de komen de maanden de cursus Omgaan met dementie, voor partners en mantelzorgers van dementeren den. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten van twee uur. De eerste wordt maandag 5 maart gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 10.00 uur. maar ook voor de naaste omge ving. De meeste dementerenden wonen thuis en worden verzorgd door hun partner, familie of andere mensen uit de directe omgeving. Tijdens de cursus wordt geleerd hoe om te gaan met mensen die dementerend zijn. Er wordt onder meer gepraat over de veranderin gen in het dagelijkse leven en hoe men de thuissituatie draaglijker kan maken. Deelname is gratis voor mantelzor gers van cliënten die zijn inge schreven bij het DOC-team. Bij anderen wordt (wellicht) de eigen bijdrage van de zorgverzekering aangesproken. Voor meer informatie en aanmel ding kan contact worden opgeno men met DOC-team Kop van Noord Holland, tel. 0223-648100 of e-mail info1@geriant.nl. Meer informatie staat ook op de website www.omring.nl. ClA-agenten strijden om vrouw het indrukwekkende verhaal van Margaret Thatcher, de eerste vrou welijke premier van Groot-Brittan- nië. De film gaat over de strijd die Thatcher voerde om te worden gehoord in een door mannen gedo mineerde wereld en over macht en de prijs die hiervoor moest worden betaald. Meryl Streep sleepte met haar sublieme rol een Golden Glo be in de wacht voor beste actrice. De rassentegenstellingen in het Amerika van de jaren zestig staan centraal in het drama The Help, dat in de serie FilmArt draait. Hoofd persoon is Skeeter, die het leven van haar vrienden en de stad Mis sissippi op zijn kop zet wanneer ze aankondigt zwarte vrouwen te wil len interviewen die hun hele leven hebben gewijd aan het helpen van families uit het zuiden. De eerste die bereid is met haar te praten is Aibileen, de schoonmaakster van haar beste vriendin. De omgeving van beide vrouwen reageert ontzet, maar ze zetten hun vriendschap pen op het spel en zetten hun samenwerking voort. Cinema Texel beleeft deze week de première met This means war, een actiefilm waarin ook volop ruimte is voor humor en romantiek. Het ver haal gaat over twee topagenten van de CIA (gespeeld door Tom Hardy en Chris Pine), die er bij toe val achterkomen dat ze een oogje op dezelfde vrouw (Reese Wither- spoon) hebben. Ze spreken aan vankelijk af de keuze aan haar te laten, maar al snel ontstaat een zware concurrentiestrijd, waarin ze al hun ClA-technieken aanwenden om elkaar af te troeven. De film is geregisseerd door McG, de regis seur van Charlie's Angels. In de nieuwe familiefilm Sprookjes boom - de film belanden Rood kapje, Wolf, Assepoester, Reus en Klein Duimpje uit het Sprookjesbos per ongeluk in het onbekende Win terland. Ze willen erg graag terug naar huis, maar moeten eerst vijf kristallen zien te vinden. Tijdens deze zoektocht ontmoeten ze bewoners van Winterland als IJs- kabouter Kluns, IJsdraak en IJsfa- kir en probeert Heks hen in de wielen te rijden. Een deel van de andere films die bij Cinema Texel draaien is geprolon geerd. Daaronder The Iron Lady, Een uitgebreid overzicht van activitei ten, workshops en excursies is te vin den in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 24 februari: 18.00 uur. Rotisserie 't Kerckeplein in Oosterend verzorgt een Italiaanse avond met gastkok Giovanni Grillo. Aanvang 18.00 uur. 19.00 uur. De jeugdclub van De Cocks- dorp houdt een bingo in het Eierlandsche Huis. Start 19.00 uur. 20.00 uur. IJsclub Eierland vergadert in het Eierlandsche Huis in Den Cocksdorp. Aanvang 20.00 uur. 21.00 uur. Zanger, gitarist en liedjesschrij ver Jaap Dros verzorgt in eetcafé De Kroonprins in Oosterend een programma over de dichter J.C. Bloem. Aanvang 21.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 16.00 The Muppets NL; 16.15 Achtstegroepers hui len niet; 18.30 Achtstegroepers huilen niet; 19.00 The Iron Lady; 21.00 (serie Filmart) The Help; 21.30 This means Zaterdag 25 februari: 12.00 uur. In de achtertuin van eetcafé De Kroonprins in Oosterend wordt van 12.00 tot 16.00 een brocantemarkt gehouden. 13.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 13.30 uur de work shop 'Overzicht in huis', verzorgd door Ruth Urbach en georganiseerd door a Barnard. 14.00 uur. In Keukencentrum Texel a de Bernhardlaan in Den Burg wordt v 14.00 tot 16.00 uur een (gratis) kooka 5 gegeven. 14.00 uur. Jaap Vlaming presenteert en signeert tussen 14.00 en 16.00 uur bij Nauta Boek aan de Parkstraat in Den Burg zijn boek 'Ontmoetingen'. Sorgen 15.00 uur. De Texelse Frei speelt van 15.00 tot 18.00 uur in eetcafé De Kastanjeboom op de Stenen plaats in Den Burg. Entree gratis. 16.00 uur. Op vakantiepark De Krim begint om 16.00 uur een voorstelling van de Texelse Goochelaar. Toegang gratis. 17.00 uur. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 17.00 uur een zaal eer van hun dorp verdedigen. 19.00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn wordt een thema-avond rond cajunmu- ziek en -gerechten gehouden. Met onder meer een buffet met jambalaya en een band die cajun en zydeco speelt. Entree €43,-. 20.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.30 uur een stijl- I. Entree €1 ,-. 21.00 uur. In café De Kuip in De Koog begint om 21.00 uur een optreden van Maandag draait een mystery movie, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. Het volledige programma van Cinema Texel is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Trio. 22.00 uur. In Question Plaza in Den Burg treedt de band Milkbar op. De zaal is open vanaf 21.30 uur, het optreden van 'supportact' Audio Adam begint om 22.00 uur. Entree €12,50. Voorstellingen Cinema Texel. 11.00 The Muppets NL; 11.30 Sprookjesboom - de film; 13.30 The Muppets; 13.45 Sprook jesboom - de film; 16.00 The Muppets NL; 16.15 Achtstegroepers huilen niet; 18.30 Achtstegroepers huilen niet; 19.00 This means war; 21.00 War Horse; 21.30 This means war. Zondag 26 februari: 9.00 uur. Onder leiding van Vincent Stork uit De Cocksdorp houdt de Vogelwerk groep een excursie door de Slufter. De start is om 9.00 uur bij café De Slufter. 10.00 uur. Atleten strijden in de Dennen voor de 27ste keer om de Open Texelse Crosskampioenschappen. Diverse afstanden en leeftijdscategorieën. Start en finish zijn aan de Heidvlakweg. Inschrijven vanaf 10.15 uur bij Bos en Duin aan de Bakken weg. De jeugd begint om 11.00 uur, de volwassenen gaan rond 11.20 uur van start. 15.00 uur. In galerie Posthuys Texel in De Koog wordt om 15.00 uur een expositie geopend met sculpturen van Hans Rik ken en schilderijen van Danielle van Broekhoven. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 17.00 uui nooi voor 40-plussers, die d« dorp verdedigen. Quintys in De Koog begint om 17.30 uur een voorstel ling van Jan Klaassen en Katrijn. 10.00 uur. Cinema Texel. Voorstellingen Cinema Texel. 11.00 The Muppets NL; 11.30 Sprookjesboom - De Film; 13.30 The Muppets; 13.45 Sprookjesboom - De Film; 16.00 The Muppets NL; 16.15 Achtstegroepers huilen niet; 18.30 Achtstegroepers huilen niet; 19.00 The Iron Lady; 21.00 (in de serie Filmart) The Help; 21.30 This means war. Maandag 27 februari: 9.30 uur. In De Fontein in Den Burg wordt van 9.30 tot 12.00 uur de Vakantie Kids- club (voor leerlingen van de basisschool) gehouden, georganiseerd door de bap tistengemeente. Zingen, knutselen, spel letjes doen, naar toneel kijken en luiste- 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoom is van 13.30 tot 16.00 uur opbrengst is voor I kerkje. 4.30 u In het Gemini Ziekenhuis in begint om 14.30 uur een bij- aver de psychosociale gevol- n hersenbloeding of -infarct. Quintys in De Koog begint om 17.30 uur een optreden van de Texelse Goochelaar. 19.00 uur. Bij Volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) kan vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Alleen bij helder weer. Informatie en aanmelden: tel. 06- 53340063. 19.00 uur. In de kerk van Den Hoom begint om 19.00 uur een concert met piano en viool v; georganiseerd i Holland Music Sessions. Toegang €13,50. Voorstellingen Cinema Texel. 11.00 The Muppets NL; 11.30 Sprookjesboom - De Film; 13.30 The Muppets; 13.45 Sprook jesboom - De Film; 16.00 The Muppets NL; 16.15 Achtstegroepers huilen niet; 18.30 Achtstegroepers huilen niet; 19.00 This means war; 21.00 War Horse; 21.30 'mystery movie'. Dinsdag 28 februari: 9.30 uur. In De Fontein in Den Burg wordt van 9.30 tot 12.00 uur de Vakantie Kids- club (voor leerlingen van de basisschool) gehouden, georganiseerd door de bap tistengemeente. Zingen, knutselen, spel letjes doen, naar toneel kijken en luiste ren naar verhalen uit de Bijbel. 14.00 uur. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt de negentiende Horeca- en Recreatiebeurs gehouden. 15.00 uur. De afdeling dialect van de Historische Vereniging houdt vanaf 15.00 uur een bijeenkomst in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. 19.00 uur. Bij Volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) kan vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Alleen bij helder weer. Informatie en aanmelden: tel. 06- 53340063. 19.15 uur. In het Alzheimer Café (in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg) wordt gesproken over kleinschalig wonen voor mensen met dementie. Aanvang 19.15 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 The Muppets NL; 11.30 Sprookjesboom - De Film; 13.30 The Muppets; 13.45 Sprook jesboom - De Film; 16.00 The Muppets NL; 16.15 Achtstegroepers huilen niet; 18.30 Achtstegroepers huilen niet; 19.00 The Iron Lady; 21.00 (in de serie Filmart) The Help; 21.30 "This means war. TESO TESO zet vandaag (vrijdag 24 februari) van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uit sluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer infor matie: tel. 369600 of www.teso.nl.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2