5 WQpntij fSK I TEXELSE 3 COURANT CIV krijgt vergoeding water- en stroompunten Roparunteam Texel compleet Werkstraf voor tonen porno aan buurmeisje 65 jaar CIVSHÖP AJOTUN VRIJDAG 24 FEBRUARI 2012 De Coöperatieve inkoopvereni ging voor Visserijbenodigdhe den (CIV) krijgt van de gemeente jaarlijks €16.500, - met terug werkende kracht tot 2009. Het is de vergoeding voor het onder houd, beheer en afschrijving van de op het haventerrein aan gelegde water- en stroompun ten waarvan de visserij gebruik maakt. Eigendom en beheer van water- en stroompunten is een aangelegen heid van de havenbeheerder. Sinds december 2008 is dat de gemeen te. Rijkswaterstaat, de vorige eige naar, beschouwde dit echter niet als haar taak, wat voor de CIV reden was om de punten zelf aan te leggen en te exploiteren. De CIV beschouwt zich daarom als eige naar. De afgelopen drie jaar pro beerden CIV en gemeente tot een vergelijk te komen over de hoogte van de vergoeding. Overeenstem ming werd bereikt na onafhankelij ke rapportage over de waarde, restlevensduur en de onderhouds kosten van de apparatuur. CIV en gemeente willen langs juridische weg zekerheid krijgen over het eigendomsrecht van de in 2001 aangelegde installaties. Als blijkt dat de CIV eigenaar is zal de nu overeengekomen vergoeding mogelijk worden aangepast. Margriet Bolding: Laaghangend fruit In Klif 12 in Den Hoorn is zater dag 3 maart de voorstelling Laaghangend fruit van Margriet Bolding te zien. Bolding was eerder te zien op theaterfestival Broadway Den Hoorn. In Laaghangend fruit, haar tweede programma, constateert de caba retier dat onze samenleving drijft op gemak. Hele beroepsgroepen worden weggeplukt en geautoma tiseerd zodat alles nog sneller en eenvoudiger kan. Maar zij biedt dapper weerstand, zoekt de pomp bediende bij het onbemande tank station, verlangt naar de mens achter de pinautomaat en schreeuwt om de brugwachter bij de openstaande brug. Daarmee ontstond een cabaretprogramma met een eigen kijk op de menselij ke behoefte aan contact. Margriet Bolding won in 2008 de tweede prijs van het Amsterdams Kleinkunst Festival en eerder won zij de Persoonlijkheidsprijs van het Groninger Studenten Cabaret Fes tival. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,-. 'Het team is nu echt compleet Een waanzinnige prestatie in zo'n korte tijd.' Dat zegt Ron ten Hoven, 'captain' van Texelrunners team 284, dat zaterdag 26 mei van start gaat in de 21ste Roparun, een ruim 520 kilometer lange estafet teloop voor het goede doel van Parijs naar Rotterdam. Het team bestaat uit acht lopers: David van Logchem, Frits van der Gracht, Jan Frederici, Jan Zijm, Jeroen Smits, Maikel van der Gracht, Martijn van Haren en Pierre Bonnet. Zij worden vanaf de fiets bijgestaan door Anton Hurkens, Jan van Dijk, Natascha van der Vis en Sjaak Randsdorp. Toon Schoenmaker, Robert Jalving, Sjoerd Eelman en Johan Bol zijn chauffeurs annex kaartlezers van de bus die de atleten begeleiden. Remco Boogaard en Marcel Verbeek zijn de fysiothera peuten, Hans Westdorp en Helmich Kuiper zorgen voor de catering en Henk van Wijk en Erna Dam verzor gen de PR. Ook op ander terrein krijgen de voorbereidingen vorm. Zo is afgesproken op 23 maart een zes tig kilometer lange oefenloop te hou den. Hierbij wordt op dezelfde manier gelopen als tijdens de Roparun. De atleten leggen (in viertallen) steeds stukken van 1 a 2 kilometer af, waar na ze worden afgelost door een teamlid. De oefenloop is ook bedoeld om te ontdekken hoe snel de deelne mers ongeveer zijn. Deze eerste trai ning wordt op Texel gehouden. Bedoeling is dat de tweede, later in het voorjaar, in België plaatsvindt en een deel van het officiële traject zal volgen. Meer bijzonderheden en mogelijkheden om het team te spon soren, staan op de website www. roparuntexel.nl. De teamleden verko pen loten (voor €2,50 per stuk). Daar naast is het mogelijk lid te worden van een 'Club van 50'. Wie €50,- stort, verdient het recht z'n naam op de website te vermelden. Een 33-jarige man uit Oosterend is donderdag door de rechtbank in Alkmaar veroordeeld tot een werkstraf van 120 uur wegens het tonen van porno aan zijn minderjarige buurmeisje. De rechter sprak hem vrij van het maken van 'erotische foto's' van het meisje, waardoor de straf lager uitpakte dan de eis van het Openbaar Ministerie. Dat de man in 2009 pornografisch materiaal aan zijn destijds 15-jarige buurmeisje heeft getoond, staat volgens de rechtbank vast. De Texelaar heeft dit ook bekend. De vertrouwensrelatie die hij met het pubermeisje had opgebouwd, mondde volgens hem uit in een vriendschappelijke relatie met een erotisch tintje. De man (destijds 31) werd verliefd op de tiener, toonde haar seksfilm- pjes op zijn computer en via inter net zonden ze elkaar pornofilmpjes en -foto's toe. Hiervoor toonde de dertiger twee weken geleden in de rechtbank al veel berouw. 'Ik ben veel te ver gegaan en had moeten weten dat een minderjarig meisje geen grenzen trekt. Als volwassene had ik mijn verantwoordelijkheid moeten nemen.' De 33-jarige Texelaar had ook enkele foto's van het meisje gemaakt, waarbij ze lingerie droeg die hij voor haar had gekocht. Het Openbaar Ministerie legde hem hiervoor 'het vervaardigen van kin derpornografische afbeeldingen' ten laste, maar dat ging de rechter te ver. 'Ik heb een van de gemaak te foto's in het dossier gezien, maar ik kan niet onmiskenbaar concluderen dat de afbeelding is gemaakt om seksuele prikkels te veroorzaken. Voor dit feit spreek ik de verdachte daarom vrij.' 'Maar dat neemt niet weg dat het tonen van porno aan een minderja rige de seksuele ontwikkeling van een kind flink kan verstoren', ver volgde de rechter. 'We nemen het hem zeer kwalijk dat hij misbruik heeft gemaakt van het vertrouwen van zijn vertrouwensrelatie met een minderjarige. En daarvoor wordt hij wél gestraft.' De rechter liet bij de strafbepaling meewegen dat de man veel spijt heeft van zijn gedrag, in een roes van verliefdheid handelde en nooit eerder met politie of justitie in aan raking is geweest. Bovendien zocht hij uit zichzelf psychologische hulp (de behandeling is al lange tijd geleden succesvol afgerond) en achten specialisten de kans op Texelaar komt om op IJsselmeer Een 48-jarige Texelaar is om het leven gekomen op het IJssel meer. De man was aan boord van een werkschip dat woensdagavond in de buurt van Den Oever gezonken is. Het Korps Landelijke Politie diensten heeft gisterochtend zijn lichaam geborgen. Naar een twee de bemanningslid, een 47-jarige inwoner van Zevenbergen, wordt nog gezocht. Het twaalf meter lan ge werkschip kwam woensdag avond in moeilijkheden en werd na een paar uur gezonken aangetrof fen. Hulpdiensten startten een gro te reddingsactie om de twee opva renden te vinden. De waterpolitie doet onderzoek naar de oorzaak van het ongeval. Woning mag worden uitgebreid Vooruitlopend op de regels van het nieuwe bestemmingsplan mag Saskia de Jong uit Bussum haar woning Maaikeduinweg 2 vergroten tot 193 vierkante meter. B en w werken mee aan de daarvoor benodigde proce dure. Het huis kwam jaren geleden ille gaal tot stand. B en w traden hand havend op tegen de toenmalige eigenaar, maar verstrekte uiteinde lijk toch bouwvergunning wegens bijzondere sociale omstandighe den. Verzuimd werd echter de woonbestemming in het bestem mingsplan vast te leggen. Dat zal nu alsnog gebeuren. Saskia de Jong heeft in Bussum het bedrijf Hair Consultancy dat zich onder andere bezig houdt met herstel van hoofdhaar dat door ziekte of ande re oorzaken verloren is gegaan. Het huis op Texel gebruikt ze alleen om te wonen. Masterclass van Toon de Haas Toon de Haas, de in Oosterend geboren schilder, geeft vrijdag 27 april een masterclass por tretschilderen bij Artex - Kun- stenschool Texel. Toon de Haas woont en werkt al jaren in Amstelveen, maar de heim wee naar het eiland spreekt uit zijn schilderijen. Naast landschappen schildert hij vooral portretten. De masterclass wordt gegeven naar aanleiding van exposities in KlifArt en De Hollebol, die op zondag 29 april worden geopend. De master class duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur en is bedoeld voor gevorderde en (semi)professionele schilders. Deelname kost €65,-, inclusief kof fie, thee en lunch. Cursisten dienen wel hun eigen materiaal mee te brengen. Meer informatie en aan melden bij Artex. Toezicht en handhaving De gemeente heeft het druk met de controle op de naleving van allerlei regels en voorschriften en de afhandeling van klachten die daarmee verband houden. Wegens gebrek aan menskracht is het onmogelijk om alles bij te houden zodat periodiek prioriteiten worden gesteld. Voor dit jaar zal de aan dacht vooral zijn gericht op de goede staat van bestaande bouw werken, het ontstaan en het gebruik van terrassen, vergunningsvrij bou wen en uitstallingen in De Koog. Een en ander is uitgewerkt en vast gelegd in een uitvoeringsprogram ma dat ter informatie aan de gemeenteraad zal worden voorge legd. Tegelijk wordt ook het hand havingsbeleid van het vorige jaar geëvalueerd. herhaling zeer klein. De rechter kwam zodoende tot een werkstraf van 120 uur, terwijl 150 uur was geëist. Als de man deze taakstraf niet uitvoert, moet hij twee maanden de cel in. Hij moet bovendien een bedrag van €500,- aan het meisje betalen vanwege de geleden materiële en immateriële schade. De officier van justitie had €300,- meer geëist. Zowel de man als zijn buurmeisje was donderdag niet in de rechtbank aanwezig om de uitspraak aan te horen. Kees Helaas is het onvermijdelijke geschied. Je strijd was lang en je moest ook je hobby er aan geven. Vele jaren was je lid van onze club. Biljarten was je grote lust, de gezelligheid was enorm. Je bent niet alleen op het sportieve vlak een sterk strijder, een voorbeeld, een vriend; voor jou een diep respect. Wij wensen Nel, Anneke en Aad veel sterkte toe met dit zware verlies. Je biljartvrienden van DVO Een woord, een gebaar, het doet je goed wanneer je iemand die je lief hebt missen moet. Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk be danken voor de vele blijken van medeleven, in welke vorm dan ook, tijdens haar ziekte en na het overlijden van NELVINKE-VENDEL Het heeft ons goed gedaan om te ervaren dat zij bij zo velen geliefd was. C.J. Vinke Kinderen en Kleinkinderen Den Burg, februari 2012 Voor de wijze waarop u met ons hebt meegeleefd tijdens de ziekte en na het overlijden van LIEUWE VISSER betuigen wij u onze oprechte dank. Ook voor alle lieve kaartjes en belangstelling nu ik zelf ziek ben, wil ik u hartelijk danken, dit geeft steun om door te gaan. Alie Visser-van Sijp Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind Texel, februari 2012 Je bent niet meer daar waar je was, maar overal waar wij zijn. Wij willen iedereen heel hartelijk bedanken voor alle lieve aandacht in welke vorm dan ook na het overlijden van onze allergrootste kei Esther Max, Rick, Tygo Familie De Smidt Familie Blom Texel, februari 2012 Deze jongen wordt zaterdag Astrid Haar Atelier Di. 8:30 - 11:30 Wo. t/m Vr. 8:30 - 17:00 Za. 9:00 - 14:30 Tel. 310914 Oppas nodig? Ik ben een meisje van 16 jaar en vindt dit super leuk. Bel: 315618. Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Gratis taxirit? Vraag naar de stempelkaart van Taxi Attent 0222-320020 Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 www.nagelstudiomandy.nl Maart aanbiedingnieu we set gelnagels €45 Euroase, maatschappe lijke en psychologische hulpverlening, geen wacht lijst, geen verwijzing, aan melden via tel0657711701 of mail: info@euroasema atschappelijkwerk.nl. Zie ook: www.euroasemaat- schappelijkwerk.nl Voor al uw tuinwerk, aan leg en seizoenconracten. van Egmond tuinonder houd tel: 06-49631341 Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl Bouw- en Tekenbureau Constructief tel. 322033 website: btbc.nl Opruiming: Dekbedover trekken bij Bosma slapen en meer, Waalderstraat 6. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Horeca- en Recreatiebeurs Texel op 28 februari www. horecabeurs-texel.nl Gebruikte fietsen in alle soorten en maten. Fiet- sinn De Koog (Nikadel 75). Tel. 317841 www. fietsenoptexel.nl Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683 Krukas 3, Oudeschild. Jef frey Kooger en Erik Wuis. Heeft u een Horeca of Recreatiebdrijf Geen toegangskaarten ont vangen? Mail naar: info@horecabeurs- texel.nl Welk meisje 15-16 jr. zoekt nog een leuk va kantiebaantje? Semke Delicatexel, tel. 317717 b.g.g. 317794. Voor het spitten van uw tuin met mini tractor doorgang 1.25 m. Tel 314735. Mob. 0651879605 Zoetelief De Waal Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Tipi kinderpartijtje? Taart versieren en mee naar huis nemen. InfoTessels Kwar tier, 322214. Voor energiezuinige vrie zers, koelkasten, wasauto maten en drogers - Stiehl De Waal - 311 777. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl d keeshinbanden.nl Gratis artikelen t.w.v. 89,- bij aankoop van een laptop, TCA Maricoweg 37a Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Welk meisje 15-16 jr. zoekt nog een leuk va- w ww. texel sea u to pa gina.nl voor iedereen die Delicatexel, tel. 317717 b.g.g. 317794. auto zoekt! Wij repareren alle merken tv, radio, video, witgoed en satelliet met 3 maanden garantie. Stiehl De Waa -311 777. De 19e Horeca- en Re creatiebeurs op dinsdag 28 februari in Ons genoe- Het laatste nieuws van de 19e Horeca- en Re creatiebeurs Texel op 28 februari www.hore- cabeurs-texel.nl Geen kaarten? Wel bedrijf? info@horecabeurs-texel. Voor energiezuininge led tv - Stiehl De Waal - 311 777. Ermelo (Veluwe) in buiten gebied t.h. een mooi 2 pers. vak. huis. Veel fiets en wandelroutes, geen huisd. Inl. 0577-407308 Email: Iooye082@planet, nl Natuursteen handel - Steenhouwerij De Vrijheid-*^ Granieten en hardstenen keukenbladen wastafelbladen vensterbanken vloeren Hoofdweg 86 Dc Cocksdorp - 311 171 06 13375284 :l.nl 208003 Botterstraat 19 in Oosterend (vanaf 18 jaar) te h u u r voorrang vanaf 50 jaar Wij adverteren alleen nog met de woningen voor woningzoekenden vanaf 50 jaar. Het overige aan bod vindt u op de site www.woontij.nl Doeltreffende Antifouling... ...maar dan betaalbaar! Moet binnenkort uw boot weer te water Nu bij ons op voorraad in de kleuren rood/bruin, zwart en blauw in 5 liter blikken. Geschikt voor: stalen, polyester en houten schepen. Voor professioneel gebruik. Jotun sea queen, het beste van het beste! 1792 AE Oudeschild t 0222 312771 f 0222 313658 e info@civtexel.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3