TEXELSE^COURANT Zwitserleven blijft sponsor van Ronde Zorgen PvdA over fietspad langs dijk Erfpachters niet blij met taxatie grond Cf roen ^warLrJexels in het harL, OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12656 DINSDAG 6 MAART 2012 Kou door een kapotte kachel, maar warme stemmen van artiesten bij het feest van De Zonnebloem in De Koninghal. Een muur rond een tuin bij de nieuwe stolp boerderij aan de Zaandammerij zorgt voor onmin met de buren. 1 1 Leerlingen van de OSG nemen ook dit jaar weer deel aan de Jan Knip penberg Memo rial (JKM) op vrijdag 6 april. L- Seks, drugs en heel veel drank. Sarasani had het imago dat alles er kon. Dat is zeker niet gelogen. WANT IK ZOU VEREERD ZIJN ALS TEXEL ER UIT ZOU ZIEN ALS 1 HELE GROTE BLEKERSVALLEI TEXELSE@COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): «V Texel Energie Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Wilt u met uw bedrijf net als Cees Daalder uw schilder ook 'fop of mind' zijn op Texel? Neem dan contact met ons op! Mediabureau Langeveld de Rooy De naam van Zwitserleven blijft ook dit jaar nog aan de Ronde om Texel verbonden. De levens verzekeraar is na negen jaar geen hoofdsponsor meer, maar blijft toch naamsponsor omdat het de organisatie van het zeil- evenement financieel uit de brand heeft geholpen. Door het terugtreden van Zwitserle ven moest het bestuur van de Ron de op zoek naar een nieuwe hoofd sponsor, maar die was niet zomaar gevonden. De organisatie heeft serieuze gesprekken met partijen die vanaf 2013 hoofdsponsor willen zijn, maar het lukte niet om 2012 al ingevuld te krijgen waardoor een financieel probleem ontstond. 'In de winter hebben we echt in zwaar weer gezeten en was het de vraag de Ronde door zou kunnen gaan', aldus coördinator Edwin Lodder. De organisatie besloot het programma in te korten om te besparen op het budget en onder meer de VW en TESO, beiden sponsor van het evenement, ver hoogden hun bijdragen. Daarna bleef alsnog een gat in de begro ting over. Dat werd gedekt door Zwitserleven door een al toegezegd sponsorbedrag te verhogen. Lod der: 'Wij zijn heel blij met deze extra bijdrage van Zwitserleven, waar door we uiteindelijk de begroting sluitend hebben. Als tegenprestatie mag de verzekeraar nog een keer zijn naam aan de Ronde verbin den.' Zwitserleven, dat altijd een goede relatie met de Ronde heeft gehad, is vorig jaar gestopt als hoofdsponsor omdat de eigen doelstellingen waren bereikt. Lod der noemt desgevraagd geen bedragen die de bijspringende par tijen hebben gegeven. De begroting van de Zeilweek werd met een ton gekort om binnen het budget te blijven. Het betekent dat de Zeilweek, waar de Ronde sinds een paar jaar een onderdeel van is, dit jaar niet op maandag begint, maar net als een paar jaar geleden pas op woens dag met de Texel Dutch Open. Het slalomsurfen dat de afgelopen jaren aan de zeilweek werd toegevoegd, is vervallen. Het WK Nacra Infu sion, dat de afgelopen twee jaar op maandag en dinsdag werd gehou den, wordt nu gecombineerd met de Texel Dutch Open. De Horstocht (donderdag 7 juni) en de Tocht naar de Noord (vrijdag 8 juni) zijn intact gebleven. Zaterdag 9 juni staat voor het 35ste jaar de Ronde om Texel zelf op het programma. De start is tussen 11.00 en 12.00 uur. De inschrijving is donderdag van start gegaan. Volgens Lodder is er op gebied van kleding ook een verandering. De truien worden dit jaar geleverd door Treffers, in samenwerking met kle dingmerk Tenson. De Edwin Evers Band is vrijdag avond 8 juni de hoofdact in de tent op het strand. Dat is de band van de presentator van Radio 538 die het programma The Voice of Hol land van RTL-4 begeleidt. Volgens Lodder wordt donderdag 7 juni een Texelse avond en aan het program ma van de zaterdagavond wordt nog gewerkt. De tent is weer in handen van Paal 17 Events van Mark en Corina Röpke. De PvdA is bezorgd over de toe komst van het fietspad dat bui- tenlangs de Waddendijk loopt. De partij vernam dat het bij de dijkversterking zou vervallen en heeft daar vragen over gesteld aan het college. Volgens fractievoorzitter Alfred Schaatsenberg mag dat pad niet verdwijnen. 'Daar maken veel fiet sers en wandelaars gebruik van. Dat moet behouden blijven.' De PvdA heeft vragen gesteld in de hoop dat het college het fietspad voor ogen blijft houden bij bespre kingen met hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Een woordvoerder van het hoog heemraadschap, bezig met onder zoek naar de mogelijke varianten voor de dijkversterking, laat weten dat in principe zowel binnen- als buitendijks fietspaden terugkeren. Een eenduidig antwoord is niet te geven, omdat momenteel voor tien dijksecties (die in totaal 17 van de 27 km dijk beslaan) de varianten worden bekeken. Volgens de woordvoerder is het wel zo dat de paden tijdens de werkzaamheden zelf zullen zijn afgesloten. In de startnotitie van het hoogheemraadschap voor de dijkversterking staat beschreven dat de Waddendijk een belangrijke recreatieve functie heeft en dat hij intensief in gebruik is als wandel en fietsroute. Dat wordt gedoogd, want de wegen op en langs de dijk zijn formeel geen fietspaden. conforme erfpachtkosten. Dan krijg je een nieuwe, jaarlijkse canon die onbetaalbaar wordt.' De stichting heeft de RVOB uitgenodigd voor een gesprek op 20 maart om de standpunten nader uiteen te zet ten. de erfpacht op de Waddeneilan den. Volgens de stichting doet dat recht aan beide partijen, zonder veel bureaucratie. Het eigen voor stel is volgens Wuis een reactie op erfpachtvoorwaarden op de Wad den die SBB per 1 januari 2012 heeft vastgesteld. 'Die zijn eenzij dig vastgesteld, want er was nog overleg gaande tussen erfpacht vertegenwoordigers van de Wad den en Staatbosbeheer over onder meer de richtlijnen van erfpachtop stallen door banken en over ver eenvoudiging van rechten en plich ten.' Volgens Wuis is SBB met het vaststellen van de nieuwe voor waarden tijdens de wedstrijd met nieuwe spelregels gekomen. Garage Dros www.texelseautopagina.nl Wandelaars troffen vrijdag op het strand tussen paal 12 en 13 een levende bruinvis aan. Het dier, een vrouwtje dat inmiddels Tessel is gedoopt, is al de vierde levende bruinvis die Stichting SOS Dolfijn de afgelopen twee weken heeft opgevangen. Voor Ecomare was het de tweede bruinvis-reddingsactie van dit jaar. Strandgan- gers hadden geprobeerd het dier terug te zetten. Dit is goed bedoeld, maar wordt sterk afgeraden. Een gestrande bruinvis is altijd te verzwakt om weg te kun nen zwemmen. Van de vier bruinvissen die de afgelo pen twee weken zijn opgevangen, is er een overleden. Roos, de bruinvis die eerder op Texel aanspoelde, zwemt met een bruinvis van Schiermonnikoog in een bassin. <föio ecowb^ dat alleen de RVOB de waarde van de gronden taxeert. Volgens voor zitter Harry Wuis van de Stichting Texelse Erfpachters zouden erf pachters eveneens de mogelijk heid moeten krijgen een taxatie te laten maken. De erfpachters vin den het 'oneigenlijk' dat de RVOB bij de taxatie zal uitgaan van een marktconforme prijs. Volgens SBB moet dat omdat de zogeheten Comptabiliteitswet dat voorschrijft. In deze wet zijn de boekhoudregels van de overheid vastgelegd. Volgens Wuis zou op erfpacht grond die voor verkoop in aanmer king komt ook een zogeheten depreciatie-factor moeten worden toegepast. Dat houdt in dat de taxatiewaarde lager wordt omdat sprake is van 'beklemming' door de aanwezigheid van bebouwing. 'De grond wordt nu beschouwd als een onbebouwd perceel dat verge- Werk op route naar de boot De Weststraat in Den Helder is in verband met werkzaamheden tot en met 4 april afgesloten voor al het verkeer. Voertuigen van en naar de boot wordt omgeleid via het Nieuwe Diep. De Weststraat wordt tussen de kruisingen Willemsoord en Hoofd gracht voorzien van een nieuwe laag geluidsreducerend asfalt. Het oude asfalt en een deel van de lijkbaar is met een bouwkavel. Maar dat is hier niet het geval, mede omdat de infrastructuur door erfpachters is verzorgd. Land dat verhuurd wordt, is altijd minder waard dan land waar geen huur contract op rust.' Volgens de erf pachters zou een waardevermin dering van veertig procent billijk zijn. Wuis is bezorgd dat een situatie ontstaat waarbij erfpachters die grond mogen kopen uiteindelijk van de regen in de drup belanden. 'Het RVOB heeft op Schiermon nikoog ook grondprijzen vastge steld en als dat op Texel op dezelf de manier gaat, vrees ik dat geen enkele erfpachter in staat zal zijn om grond te kopen. Dan ben je aangewezen op voortzetting van de erfpacht en krijg te maken met het ingroeimodel dat op basis van de RVOB-taxatie leidt naar markt- onderlaag worden geheel verwij derd. Daarnaast worden bij de kruising Molenplein vier linksafvak- ken aangebracht om de doorstro ming van verkeer van en naar de boot te bespoedigen. De omleiding wordt met bewegwij zering aangegeven. Tijdens spits uren worden indien nodig verkeers regelaars ingezet. Busverkeer heeft geen last van de werkzaamheden en kan langs het werk over de Hoofdgracht rijden. Brommers en fietsers die van en naar de boot rijden, worden omgeleid via Wil lemsoord. Dat staat met borden aangegeven. 'Een eenzijdig dictaat'. Zo typeert de Stichting Texelse Erfpachters de plannen van Staatsbosbeheer om het Rijksvastgoed- en Ont- wikkelbedrijf (RVOB) de waarde te laten taxeren van erfpacht gronden die voor verkoop in aan merking komen. Het RVOB is een organisatie die het Rijk vertegenwoordigt bij complexe gebiedsontwikkelingen waar rijks belangen en zaken wonen, werken, infrastructuur en groen samenko men. De organisatie, die is onder gebracht bij het ministerie van Financiën, bevat onder meer een deel van het vroegere Domeinen. De erfpachters vinden het vreemd

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1