1EXBJVG8sCA.NL TEXELSE 2 COURANT Koude voeten en warme stemmen Stichting Kerken en Minima Texel Künstler gestalten Erdbeeren mit Pfeffer und surreale Fotos DINSDAG 6 MAART 2012 Ensemblefestival In de voorspeelruimte en de danszaal van Artex aan het Wilhelminalaan in Den Burg worden deze week de voor rondes gehouden van het tweejaarlijks ensemblefesti val. kant zien. Een vakkundige jury bepaalt wie door mag naar de finale, die vrijdag 30 maart wordt gehouden in Klif 12 in Den Hoorn. De jury kijkt niet alleen naar de prestatie, maar telt ook leeftijd en ervaring mee, alsme de originaliteit en presentatie. De speeltijd per groep bedraagt vier tot zeven minuten. De voor rondes worden woensdag 7 en donderdag 8 maart gehouden, steeds vanaf 19.00 uur. Middenstandsfilm Op uitnodiging van de Histori sche Vereniging Texel wordt vrij dag 16 maart in de doopsge zinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg de Middenstandsfilm uit 1965 vetroond. Deze film bevat zeer herkenbare beelden van scholen, winkels en bedrij ven en werd gemaakt door Jan van de Kerkhof en Jan van Wijk. Henk van Wijk zal de film van toelichting voorzien. De vertoning begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. in Kolck, Harry Slinger en Pauline du Bois op het de koude Burgemeester de Koninghal. Thijs Kemperink: 'Achteraf bekeken' Thijs Kemperink brengt zater dag 10 maart in Klif 12 in Den Hoorn het programma Achteraf bekeken. Met een licht Twents accent toont Kemperink zich een ware ambas sadeur van het buitenleven. Hij is één van de grootste talenten op het gebied van stand-upcomedy, woont tussen koeien, kalfjes, scha pen en kippen, en weet zijn rust slechts verstoord door een spora disch overvliegende straaljager. Hij vertelt op een eerlijke manier, recht voor zijn raap, over zijn eerste verre reizen naar wereldsteden als Alme lo, Hengelo en Enschede en ver haalt op hilarische wijze over het leven op het boerenland. Kempe rink werd genomineerd voor de Verborgen Bokaal 2011 en was finalist van de Sonnema Talent Tour 2009. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,-. Een kapotte kachel was er de oorzaak van dat een groot deel van de ongeveer 150 bezoekers van de voorstelling van De Zon nebloem zaterdagmiddag in de Burgemeester de Koninghal de jas aanhield. Ondanks deze voorzorgsmaatregel werd flink gemopperd over koude voeten. De warme stemmen van Harry Slinger, Heddy Lester, Mariska van Kolck en hun collega-arties ten zorgden ervoor dat er toch veel te genieten was. Op het programma stond Circus Monetti, een voorstelling over de perikelen rond een familiecircus, waar zich na het overlijden van de directeur allerlei onverwachte gebeurtenissen voordoen. De (zingende) acteurs waren niet de minsten. Zo won Van Kolck voor haar rol als tante Jans in de musical Ciske de Rat al eens de John Kraaijkamp Musical Award voor beste vrouwelijke hoofdrol. Heddy Lester is al op het toneel actief sinds ze de jaren zeventig met het liedje De Mallemolen deel nam aan het Eurovisie Songfesti val. Harry Slinger werd een beroemdheid als zanger van de popgroep Drukwerk en trad daarna op in diverse films en musicals. Jacqueline Aronson speelde belangrijke rollen in musicals als Fame, Cats, Copacabana en Chi cago en was als gastacteur veel vuldig te zien in uiteenlopende Nederlandse soaps. Pauline du Bois is de minst bekende van de vijf, maar als zangers, danseres en choreograaf heeft ook zij haar spo ren inmiddels verdiend. Gebrek aan vrijwilligers Het loopt geen storm met de vrijwilligers voor NL Doet, de landelijke klussendag die zater dag 10 maart wordt gehouden. Van de negen klussen die op Texel zijn aangemeld, heeft er nog maar één het beoogde aan tal vrijwilligers getrokken. Voedsel inzamelen voor de stich ting Broodnodig, het organiseren van een high tea voor de inwoners van het Verpleeghuis, een play- backshow voor de stichting Blied, een kookworkshop met de kinde ren uit De Koog, het opknappen van het buitenterrein en het schil deren van het clubgebouw van Kotex, het opknappen van het clubgebouw van kustzeilvereniging Westerslag en het renoveren van het gebouw van de windsurfclub zijn de klussen die zijn aangemeld op de website www.nldoet.nl. Alleen de windsurfclub kan reke nen op het beoogde aantal van tien vrijwilligers, voor alle andere klus- Heren Ik kreeg laatst een Nieuwsbrief van de WV. Met een Voorwoord van de Directeur, toe maar. Dat voorwoord is gericht aan de heren onder ons. Nu ben ik al ruim veertig jaar een vrouw, maar goed. 'Heren, grijp uw kans!', zo luidt de uitnodigende kop. Die directeur roept dus op dat onze mannen hun kans moeten grij pen. En die kans bestaat er dan uit dat zij (letterlijk) met een schijnheilig gezicht kunnen zeg gen tegen hun geliefde dat zij de nieuwe Playboy gaan kopen, omdat 'wij' er in staan. En met wij wordt dan natuurlijk Texel bedoeld. 'U moet hem echt kopen hoor, want het is in uw belang. Een beetje partner begrijpt dat', zo vervolgt hij. 'Ik zou overigens niet vertellen dat het artikel over Texel in het kader van de 'hide-outs' staat. Dit zijn stiekeme plekken om met je min nares naartoe te gaan'. Nu zit Annie af en toe met de handen in het haar. 'Waar moet ik nu weer over schrijven?' Maar zie, het wordt je toch letterlijk in de schoot geworpen, met dank aan de directeur WV. Geweldig! Wat een actie. Een artikel in de Plee boy, met stiekeme plekjes voor schijnheiligen om met hun min nares naar toe te gaan. En dat noemen we dan 'hide-outs', dat bekt toch veel beter dan dat stie- Ongezouten COLUMN keme gedoe, zeg nou zélf? Maar goed, die schijnheilige stieke merd van mij heeft natuurlijk gehoor gegeven aan die oproep om zijn kans te grijpen. Bevel is bevel. En weet je wat hij zei tegen het kassameisje? Toen hij daar met een vuurrode kop in de boekhandel aan Texelpromotie deed? 'Kunt u hem inpakken, want het is een cadeautje'. Echt waar! Nou ja, zolang hij zijn kans maar grijpt, in plaats van mij, tenzij hij hem inpakt natuurlijk, vind ik het best. En die zoge naamde hide-outs? Zeg maar gewoon die afwerkplekken. Daar durf je met goed fatsoen toch niet te komen? En hoe u die plekken kunt herkennen, zelfs zonder dat blad gelezen te heb ben? Het is tegenwoordig een trend om het woordje 'Meer' toe te voegen. 'Slapen en Meer', zo heet een Texelse zaak. Of 'Oes ters en Meer'. Daar wordt dus aan toegevoegd: Parkeren en Meer. Voor stiekeme schijnheili- gerds met hun minnares. Het is maar dat u het weet. Annie@texelsecourant.nl Inloopmiddag Rode Kruis In het Rode-Kruisgebouw aan de Jonkerstraat in De Burg wordt maandag 12 maart de eerste van een serie inloopmid dagen gehouden. Uitgangspunt voor deze middagen is elkaar ontmoeten, een gezellig praatje bij een kop koffie of thee. Daarnaast kunnen bezoekers zelf aangeven aan welke activiteiten behoefte bestaat, zoals spelletjes, een quiz, een film, gedichten voor dragen of handwerken. De inloop- Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 6 maart: 19.00 uur. Sporters kunnen op de atletiekbaan in Den Burg hun condi tie testen met een coopertest en aansluitend eventueel een test over 3 of 5 kilometer doen. Aanvang 19.00 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering De vijf werden begeleid door een driekoppig orkest, bestaand uit Eddy van Damme (keyboard en accordeon), Ruud Bos (toetsen) en André van Damme (drums). Bos is behalve een geroutineerd toetse nist ook bekend als arrangeur, diri gent en componist. Hij schreef de muziek voor tv-series als De Fabel tjeskrant, De Fabriek, Dagboek van een herdershond en Zeg-eens-Aa. Tot zijn bekendste liedjes behoort Telkens weer, dat vertolkt door Wil- leke Alberti uitgroeide tot een ever green. De voorstelling op Texel was de 60ste in de Zonnebloem Theater Tournee. De publieke belangstel ling - ongeveer 100 ouderen en gehandicapten en 50 begeleiders - was redelijk, maar is ook wel eens beduidend groter geweest. Geknipt Ute Oosterhaven van rotisserie 't Kerckeplein in Oosterend heeft een expositie in Frankfurt achter de rug. In het Artimes Haus in de Duitse stad exposeerde ze van november tot februari samen met 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het maandelijkse Café Doodgewoon, voor mensen met kanker en hun naasten. 20.00 uur. In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive (met vaste maat) voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per koppel. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 6 maari 06.24 e 19.05 u. Woe. 7 maart 07.45 e 20.06 u. Don. 8 maart 08.40 e 20.50 u. Vrij. 9 maari 09.24 e 21.45 u. Zat. 10 maart 10.25 e 22.26 u. Zon. 11 maari 10.56 e 22.55 u. Ma. 12 maart 10.40 e 23.24 u. eerder hoog w ter Zondag op 7.04 uur, on der 18.38 u texelse'^courant sen worden nog mensen gezocht. De gemelde klussen kunnen in aanmerking komen voor een finan ciële bijdrage uit het Oranjefonds, gesteld dat zij tijdig zijn aange meld, want door het overweldigend succes was het totaal van ander half miljoen al snel bereikt. Uitgave van ^NGEVELD DE R00Y middagen worden eenmaal per twee weken gehouden, op maan dag van 14.00 tot 16.00 uur. Voor vervoer kan worden gezorgd. Voor meer informatie, tel. 318555. Open dag Maricoweg De bedrijven aan de Maricoweg in Den Burg houden zaterdag 19 mei van 10.00 tot 17.00 uur open dag. Naast bedrijfspresentaties worden er diverse activiteiten ontplooid en zijn er attracties voor jong en oud, zoals kratstapelen, een springkus sen en een prijsvraag. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Buiten werktijd: Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. 20.00 uur. Bij Ecomare begint om 20.00 uur een lezing van professor Han Lindeboom van IMARES over het effect van windmolenparken op zeezoogdieren. Entree €2,50. Woensdag 7 maart: 19.00 uur. In de voorspeelzaal van Artex aan het Schilderend in Den Burg wordt de eerste voorronde van het Ensemblefestival gehouden. Deze talentenjacht voor muzieken- sembles, dansers en theateracts begint om 19.00 uur. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 The Muppets NL; 13.45 Sprookjes boom - de film; 18.45 War Horse; 19.00 The Iron Lady; 20.15 This Means War; 20.30 Ghost Rider: Spirit of vengeance 3D. Donderdag 8 maart: 13.45 uur. Gasten en belangstellen den kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubba- nen bij zwembad Molenkoog in Den Burg. Spelmateriaal is aanwezig. Deelname kost €2,-. 19.00 uur. In de voorspeelzaal van Artex aan het Schilderend in Den Burg wordt de tweede en laatste voorronde van het Ensemblefestival gehouden. Deze talentenjacht voor muziekensembles, dansers en thea teracts begint om 19.00 uur. 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Bienvenue chez les Ch'tis'. (Eventeel in combinatie met een diner.) Aanvang 21.00 uur. Vrijdag 9 maart: 20.00 uur. Toneelvereniging De Vrien denkring speelt in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn de Engelse klassieker 'Blithe Spirit' van Noel Coward. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. De voorstelling van toneel vereniging Zuid-Eierland is in ver band met privéomstandigheden afgelast. XTÏ7Z TESO TESO zet vrijdag 9 maart van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een over tocht, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn die dag uitsluitend gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso. Oud papier Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Emmalaan, Pie- ter van Cuijkstraat, Elemert, Haffel- derweg, Schilderend vanaf de roton de in de richting van Oudeschild, Ada van Hollandstraat. vier Duitse kunstenaars surrealisti sche foto's. Een krant in Frankfurt beschrijft hoe Oosterhaven foto's van gebruiksvoorwerpen maakt. Ze kiest voor details en belicht die op dusdanige wijze dat er wat nieuws ontstaat. De foto's krijgen door haar manier van werken vaak ook iets magisch. Bijeenkomst ZOA Rosanna Molenaar-Kniep, medewerker van ZOA, vertelt dinsdag 13 maart op uitnodiging van Jan en Paula Brouwer in de Bovenzaal van hun woning aan de Keesomlaan 4a over het werk dat ZOA verricht in noodgebie- den. Van 26 tot 31 maart wordt de jaar lijkse collecte van ZOA gehouden. Visserskoor in Question Plaza Het Oudeschilder Visserskoor treedt zaterdag 24 maart op in Question Plaza in Den Burg. Het koor zingt samen met Shantykoor Midscheeps uit Leidschendam zeemansliederen en shanties. De deuren gaan open om 19.30, het concert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Daarbij worden niet alle huizen bezocht, maar wel wordt gecollec teerd in Oudeschild, Den Hoorn, Oosterend en delen van Den Burg. ZOA ondersteunt mensen die lij den als gevolg van een gewapend conflict of natuurramp, door hen te helpen hun bestaan opnieuw op te bouwen. De bijeenkomst aan de Keesomlaan begint om 10.00 uur. De ingang van de Bovenzaal bevindt zich aan de achterzijde. Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2