TEXELSE 5 COURANT Ondanks virus toch wedstrijd Heren Tevoko strijdend ten onder Bridgers Hopman en Hopman winnen Haven- en Visdrive Hl DINSDAG 6 MAART 2012 In verband met de uitbraak van het Rhinovirus op een aantal plaatsen in Nederland, was het even spannend of de aange kondigde springwedstrijd zon dag wel doorgang kon vinden. Maar na overleg besloot het bestuur dat het virus zodanig uit de buurt is, dat het geen risico vormt voor Waddenrui- ters of Kleppertjes. Uiteraard was het aan de leden zelf of ze mee wilden doen en er waren dan ook enkele afmeldin gen. Ondanks dat was het een gezellige, kleine wedstrijd met goede prestaties. Leonie van Schaik beet het spits af met Tristan, het paard van Maren Kuij- per en Thijs Westerlaken. Van Schaik stuurde het paard twee maal foutloos rond en behaalde daarmee vier winstpunten en twee eerste prijzen. Deze combi natie behaalde met dit resultaat genoeg winstpunten om te mogen promoveren naar de hogere klas se L, de klasse waarin Annemieke Bos uitmuntend presteerde. Met haar paard Wannahave reed zij twee mooie foutloze parcoursen en behaalde vier winstpunten en twee eerste prijzen. Bos promo veert hiermee naar de hogere klasse M. Manon List debuteerde met Puck in de klasse M-pony's. Zij leverde een prachtige prestatie met twee foutloze parcoursen en behaalde daarmee eveneens vier winstpun ten en twee eerste prijzen. Mirjam Hin reed met Danger Boy een L- én een M-parcours. In de klasse L tikte de pony nog een balk naar beneden, maar in de hogere M- klasse bleef ook deze combinatie foutloos. Hin behaalde drie winst punten en twee eerste prijzen. Ook verschenen er verschillende ruiters aan de start in de klasse BB. Imme Schraag met Tara, Roos Bloemendaal met Donder, Michelle van Bennekom met Morena, Ava Krause met Shayen, Desiree Boon met Shadrutka en Sabine van der Wal met Maxima presteerden allen zeer goed. Op wat tijdfoutjes en balkjes na, reden de combinaties stuk voor stuk een net parcours. Er waren eerste prijzen voor Imme Schraag, Roos Bloemendaal, Michelle van Bennekom, Desiree Boon en Ava Krause. Wil Homan wil moeilijke ballen Slechts één dag nadat hij zijn baan als manager van de golfbaan vaarwel had gezegd, leek Wil Homan de uitdaging reeds te mis sen. Aan de biljarttafel smeekte hij na enkele gemiste krijgertjes om moeilijke ballen en zowaar, of zijn tegenstanders ze nu wel of niet bedoeld neerlegden, scoorde Homan alsof het niks was. Het was echter niet genoeg voor de avondzege, die naar Piet Zijm ging. De reusachtige Rogman won zijn twee partijen. De hoogste serie van de avond, dertien caram boles, werd gespeeld door Cees Weel. Opmerkelijke vooruitgang toonde Jan Huizing, die eindelijk begint door te krijgen dat fijn spel soms beter werkt dan de onbehouwen stoot. Uitslagen: Weel-Smit 0-2; Huizing - M Boon 3-3; J. Boon-Zijm 0-4; Heemskerk-Luyt 2-0; Van der Kooy-Homan 3-3; Zijm-Weel 4-2; Huizing-Heemskerk 3-3; Van der Kooy-M. Boon 0-4; J. Boon-Luyt 0-4; Smit-Homan 4-2. WW uit het Westfriese Wer- vershoof blijkt voor de heren van volleybalvereniging Tevoko een moeilijk te nemen veste. Ging Tevoko twee weken gele den al met 3-2 ten onder tegen het tweede team van WW, afgelopen zaterdag werd opnieuw het onderspit gedol ven, ditmaal tegen WW 1. De einduitslag werd 3-1. Ter verdediging kon Tevoko wel aanvoeren dat WW 1 koploper in de competitie is en absolute favo riet voor het kampioenschap. Hoewel Tevoko gehandicapt was door het ontbreken van drie basisspelers en opnieuw zonder wisselspelers startte, werd WW onbevangen tegemoet getreden. Het zelfvertrouwen is gegroeid en de heren van Tevoko geloven wel in een stunt. In de eerste set leek dit scenario werkelijkheid te worden. Met een moeilijke service werd WW onder druk gezet en al bij 2-7 vroeg de coach de eerste time-out aan. Niettemin gaf het prima spelende Tevoko de vroege voorsprong niet meer uit handen en de set ein digde in 19-25. Dit spelbeeld zet te zich voort in de tweede set. Hoewel WW aanvallend beter uit de verf kwam, was Tevoko verde digend uitstekend op dreef. Het was daarom jammer dat na een gelijk opgaande score Tevoko wat slordig werd, waardoor WW de set met 25-22 kon binnenhalen. Ook in de derde set werd slordig gespeeld. Tevoko begon met een lichte voorsprong, maar het gemis aan wissels deed zich voelen. Aanvallend werden onnodige fou ten gemaakt en WW kon weglo pen naar een flinke voorsprong die niet meer uit handen werd gegeven (25-20). In het eerste gedeelte van de vierde set leek Tevoko niet goed bij de les. Er werd rommelig gespeeld en WW kon eenvoudig tot een voor sprong van 14-9 komen. Na een time-out rechtte Tevoko nog een maal de rug en de prima spelende spelverdeler Berry Koning stuwde het team naar een invalrace, waarvan WW behoorlijk van slag Op maar liefst zes locaties rond de haven van Oudeschild werd zaterdag de Haven- en Vis- bridgedrive gehouden. Winnaars werden Piet en Janny Hopman. De Haven- en Visdrive is een geza menlijk initiatief van de bridgeclubs Alert uit Oosterend en Groot Slem uit Den Burg. Er werd gespeeld bij Vispaleis Van der Star, Kaap Skil, Havenzicht, Het Pakhuus, Veronica en De Kombuis. Er deden 72 brid gers mee, die op elke locatie in ongeveer een half uur vier spellen speelden, waarna naar de volgen de locatie verkast werd. Over de drie lijnen gezamenlijk gerekend scoorden Piet en Janny Hopman Democratie (in vier delen), deel 1 Democratie is een proces en mis schien wel een eeuwig durend pro ces. Democratie kun je niet afdwin gen, daar moet je in groeien. Voorafgaand aan de democratie kenden we in Nederland de Hoek se en Kabeljauwse twisten. In Europa voerden we twee wereld oorlogen en in Irak en Afghanistan is er een strijd tussen Soennieten en Sjiieten. Het gaat om de macht, vaak gebruiken we daar de gods dienst voor om deze machtstrijd te voeren. Om de democratie te regu leren bedacht Thorbecke het monistische stelsel, wat uitge groeid is tot het duale stelsel, uit gewerkt door prof. Elzinga. Waarbij gekozen volksvertegenwoordigers het beleid bepalen en bestuurders het uitvoeren. Lokaal bepalen de gekozen volksvertegenwoordigers, de gemeenteraad, het beleid en zorgt het college voor de uitvoe ring. Niets aan de hand zou je zeggen, echter niets is zoals het lijkt. Maar het gaat nog steeds om macht, waarbij provincies het gemeentelijk beleid proberen aan te sturen, ondanks dat het provinciaal beleid ook wordt bepaald door volksver tegenwoordigers in Provinciale Staten. En vervolgens probeert de nationale overheid de provincies weer aan te sturen, waar volksver tegenwoordigers in de Tweede Kamer het beleid bepalen. Een democratisch stelsel, waarbinnen het toch om macht gaat en men ambities wil verwezenlijken. 'Je moet ambitieus zijn, je moet car rière maken, kennis is macht en niet te vergeten geld is macht.' Lokaal bepalen de volksvertegen woordigers het beleid, maar het moet passen binnen het provinci aal beleid. Bestemmingsplannen moeten passen binnen provinciale streekplannen of visies. Voor beleidsontwikkelingen richten we commissies of groepen op, die dit uitwerken. Voor bijvoorbeeld natuurontwikkeling is de gebieds- commissie "Investeringsbudget Landelijk Gebied' (ILG) bepalend voor natuurontwikkelingsgebieden binnen het provinciaal beleid. Voor Texel betekent dit dat er een ILG- gebiedscommissie is, bestaande uit één lokale bestuurder, één per soon van een lokale organisatie, een aantal provinciale medewer kers en een aantal personen op persoonlijke titel. Deze gebieds- commissie als verlengstuk van de provincie, bepaalt min of meer het beleid voor natuurontwikkeling op Texel. Dus het beleid op Texel wordt niet door de gemeenteraad bepaald, maar door de provincie, In een lang niet uitverkocht grand café De Hollebol in Den Burg trad afgelopen zaterdag 10CC-zanger Mick Wilson op. Naast eigen num mers speelde hij muziek van 10CC en enkele andere bekende arties ten. Het publiek genoot duidelijk van het optreden. Foto job schepers) raakte. Helaas kwam deze ople ving net te laat en bij 24-22 belandde de laatste Texelse smash buiten de lijnen, waarmee WW een zwaarbevochten zege kon bijschrijven. Door dit resultaat zakt Tevoko enkele plaatsen op de ranglijst, maar met een (op papier) relatief makkelijk programma in het voor uitzicht, wordt nog steeds gestre den voor een plek bij de eerste vijf. Uitslagen overige teams: Tevoko MB1-Dinto MB1 0-4; Tevoko D5- Westvolver D2 1-3; VCJ 94 D1-Tevoko D4 4-0; Relay D1 -Tevoko D3 1 -3. Sinner tijdens een akoestisch optreden in de bovenbar van de Jelle- boog. Het was één van de bands op de eerste editie van Mini-Rock. Op het popfestival werd gespeeld door jonge muzikanten en routi niers en een breed scala aan stijlen passeerde de revue. Liefhebbers wisten het te vinden en de sfeer was goed. Kunst aan de muur was van de hand van Jerom Timmer. 'Voor herhaling vatbaar', luidde de algehele conclusie. het hoogst met 62,72 procent. Zij ontvingen de eerste Havendrive Oudeschild-bokaal. De zeer geslaagde middag werd afgesloten met een visbuffet in Havenzicht. Het ligt in de bedoe ling dat het evenement volgend jaar een vervolg krijgt. Uitslagen: A-lijn: 1 .Els Witte en Akkie van de Kerkhof, 62,5 procent; 2.Jan Hoogerheide en Jan Jonkergouw, 60; 3.Frida Timmer en Jan Bloem, 56,25. B-lijn: 1 .Piet en Janny Hop man, 65,83 procent; 2.Pauline Wierenga en Veronica van Beek, 55; 3.Renske van IJsseldijk en Margaret Drost, 52,08. C-lijn: 1 .Bea Aalders en Carla Bakker, 63,75 pro cent; 2.Erik-Jan Geus en Rosa Harbers, 60,83; 3.Riny Wielinga en Ria Watrin, 56,25. verwijzend naar de Provinciale Ecologische Hoofdstructuur (PEHS). Maar binnen een demo cratie bepalen toch de volksverte genwoordigers (de gemeenteraad) het beleid op Texel? Het bestem mingsplan Buitengebied Texel, aangaande natuurontwikkeling wordt ingevuld en bepaald door een provinciale commissie bestaande uit niet-gekozen volks vertegenwoordigers, die hiermee het beleid bepalen. Dit gaat zover, dat wanneer onderhandelingen over het verplaatsen van een bedrijf in het verleden op niets zijn uitge lopen, deze commissie dit bedrijf bombardeert tot een beschermd natuurmonument en vervolgens het bedrijf binnen de PEHS laat vallen. Hiermee is Texel uniek in de wereld, met een sloop en oud ijzer verwerkingsbedrijf als beschermd natuurmonument en vallend binnen de Ecologische Hoofdstructuur (EHS). Wordt het niet hoog tijd dat de lokale volksvertegenwoordigers hun verantwoordelijkheid nemen en ontwaken uit hun comateuze toe stand teneinde het beleid op Texel te bepalen. Gebrek aan lokaal beleid kan aanzienlijke beleidsmatige con sequenties hebben, zoals hier boven omschreven. Volgende keer deel 2, 'De ziel van Texel'. Piet Standaart, Den Burg. Burgemeester Francine Giskes, adjunct-directeur Herman Ridderink- hof van het NIOZ en een vertegenwoordiger van Ontwikkelingsbedrijf Noord-Holland Noord hebben donderdag een intentieverklaring voor de overname van de NlOZ-haven van het rijk getekend. De partijen bekijken nu hoe zij verder met elkaar gaan samenwerken. Wanneer de NlOZ-haven daadwerkelijk wordt overgedragen, is nog niet bekend. Daar worden volgens de gemeente nog gesprekken over gevoerd. Hoogbouw Wat goed dat de Texelse Courant afgelopen vrijdag aandacht besteed heeft aan de nieuwbouwplannen voor de Weikoop. Misschien ver groot het de belangstelling voor de openbare commissievergadering van woensdag a.s. en dat kan alleen maar goed zijn. Maar jam mer genoeg is er, ook na dit artikel, over de hoogte nog steeds ondui delijkheid. De TC spreekt in de poll over "ruim vier verdiepingen", waar in mijn ogen "vijf verdiepingen" of zelfs "ruim vijf verdiepingen" had moeten staan. De appartementen complexen in de Volmolen zijn ca 9 meter hoog, misschien 9,5, bij 3 verdiepingen. Zet daar in gedach ten twee verdiepingen van 3 meter bovenop, en je hebt 5 verdiepingen bij een hoogte van 15 meter, (15.5) Het nieuwe complex (ca 16 m) krijgt dus de hoogte van een woon gebouw met (ruim) 5 verdiepingen. Els van Ierland, Den Burg. Sport Tegenstander SVO blijft weg Ze waren bij SVO eerst nog in de veronderstelling dat tegenstander Saenden de boot had gemist, maar toen er een half uur na de geplande aftrap van de wedstrijd tussen de beide eerste zaterdagteams nog geen bericht was gekomen, besloot voorzitter Jan Bloem er toch maar een telefoontje aan zijn collega van Saenden aan te wagen. Deze ver telde hem dat hij twee weken gele den al om uitstel had gevraagd omdat zijn vereniging door vakan tie geen team op de been kon brengen. Een opmerkelijk verhaal, aangezien de KNVB donderdag nog een scheidsrechter had aan gesteld. De arbiter zei in een eerste reactie dat Saenden drie punten in mindering zal worden gebracht, maar dat de wedstrijd nog wel moet worden gespeeld. Zeker is in ieder geval dat de kwestie nog een staartje krijgt. US 3 maatje te groot voor Tevoko Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko speelde niet de slechtste wedstrijd, maar US 3 was op alle fronten sterker en pakte de volle winst, 4-0. Tevoko kon in de eerste set niets beginnen tegen het sterke US 3 uit Amsterdam, dat met moeilijke ser vices wist te voorkomen dat Tevoko een sterke aanval kon opzetten. De ballen die Tevoko wel hard over het net sloeg, werden eenvoudig verde digd om ze vervolgens keihard af te maken. De eerste set was in een mum van tijd met 25-11 voorbij. De tweede set ging het iets beter. Tevoko pakte een kleine voorsprong en kon deze behouden tot 12-13. Daarna nam US met enkele moei lijke services de voorsprong terug. Tevoko bleef nog wel strijden voor de punten, maar US ging sneller spelen en won ook de tweede set, 25-16. In de derde set speelde Tevoko in een andere opstelling, wat erg verkeerd uitpakte, want de set ging in veertien minuten met 25- 9 naar US. Toch gaf Tevoko zich niet gewonnen en begon de vierde set weer in de normale opstelling. Dit zorgde weer even voor vertrou wen. Mooie verdedingsacties en een goed blok leverden diverse punten op. De strijd ging gelijk op tot 16-14, maar daarna scoorde het goed spelende US punt na punt en pakte de set met 25-16. Door deze 4-0 nederlaag blijft Tevoko hekken sluiter in de Regiodivisie. Bij De Cocksdorp wordt de laatste dagen nu en dan een ooievaar gezien. Twee weken geleden zat hij op het Keidelplein, maandag bij het voetbalveld aan de Vuurtorenweg. (FotoR«*sft>Pi Toeaekend aart Ararat Cartful Tijdens een repetitie voor de Johannes Passion, die zondag 11 maart wordt uitgevoerd in de RK-kerk van Den Burg, kreeg Lyda Wels van Amici Cantus uit handen van Jan Beijert van het Texelfonds het Texel- fonds Compliment uitgereikt. 'Het ten gehore brengen van de Johan nes Passion is een verbetering van de kwaliteit van leven op Texel,' aldus de Texelfonds voorzitter, die vol lof was over het initiatief. Het compliment ging vergezeld van een chèque van €1000,-.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 5