TEXELSE^COURANT Cjroen ^tm/Lr Jexels in het harL, 5 Ambtenaren bezorgd over regiegemeente Studie naar alternatieve aanvoer van drinkwater TWUSTEN^ïaia Keukencentrum wint Ondernemersprijs OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12659 VRIJDAG 16 MAART 2012 guloen. Op de Lionsvei- lig die in De Pelikaan wordt gehouden gaat zaterdag TESO- aandeel num mer 1 onder de hamer. Dertig gerestau reerde glas-in- loodramen zijn te zien tjidens de 'open ramenmiddag' in de RK-kerk van Den Burg. Martien Witte voetbalt, loopt hard en doet aan racefietsen. Zondag loopt hij in Rome de marathon. Sander van H eerwaarde werkt 25 jaar op vakantiepark De Krim, een peri ode waarin hij veel heeft mee gemaakt. Leerlingen van de OSG waren de afgelopen dagen op diver se plekken op het eiland in de weer voor de tweejaarlijkse Kunstweek. Aan de Brink in De Koog leidde dat tot een kunstwerk van rietjes die tegenover elkaar aan beide zijden van het water in het gras werden gestoken. Beide rietvel- PWN onderzoekt of er minder kostbare alternatieven mogelijke zijn voor de twee leidingen in de bodem van de Waddenzee waar mee drinkwater van de overkant wordt aangevoerd. Mogelijk komt er een nieuwe, grotere zinker. De huidige leidingen zijn omstreeks 1988 in gebruik genomen en komen bij het gemaal in de Prins Hendrik polder aan land. Ze vragen veel onderhoud. Door de schurende werking van de Waddenzee moet elk voorjaar grind op de oostelijke leiding worden gestort. PWN voert nu aan haalbaar heidsstudie uit naar alternatieven. Werkzaamheden aan het riool Het riool bij de kruising van de verlorenkost en de Peperstraat in Oosterend worden vervangen. Daarnaast wordt er een regen waterriool aangelegd. De klus is uitbesteed aan Aannemingsbe drijf Westerlaken b.v uit Den Burg voor een bedrag van €139.840,-. In totaal hadden vier partijen zich ingeschreven voor de klus, waar van twee Texelse bedrijven. Wes terlaken kwam met een offerte die nauwelijks afweek van het geraam de bedrag. De werkzaamheden beginnen op 10 april en moeten begin juli klaar zijn. Mogelijk komt er een nieuwe leiding die dieper wordt ingegraven en die daardoor minder onderhoudt vergt. Een bovengrondse leiding is volgens woordvoerder Arthur van den Noort geen optie. 'Alle opties worden doorgerekend.' Maar bij alle alternatieven blijft het wel zo dat het drinkwater via een leiding wordt aangevoerd. In geval van calamiteiten wordt drinkwater met een tankauto van de overkant aangevoerd. Tot dusver is dat niet nodig geweest. De buffervoorraad op de Hogeberg is niet bedoeld als drinkwater, maar voor sanitaire doel einden. Om aan de seizoensvraag te voldoen is de voorraad flink uitge breid. Om seizoenspieken op te van gen is de capaciteit bij het pompsta tion aan de Westerweg onlangs verdubbeld. Aan de Postweg is een kleinere drinkwaterkelder. Vaars Boogaard wint Wintershow Texel Beauty Bridget, een vaars van Ina en René Boogaard van de Zwinweg in Oosterend, is vorige week kampioen geworden op de Wintershow in Middenmeer. Cor respondent Kars Fielmich omschrijft haar als 'een best geuierde harmo nische vaars, met zeer moderne genetica en fraai exterieur'. De vaars stamt af van Regancrest Hhf Mac uit een Oman moeder en is geïmporteerd als diepvriesembryo uit de Verenigde Staten. ke richtingen zijn opgenomen. Het college wil onder meer bekijken of taken van de gemeente geheel afgestoten kunnen worden, verzelf standigd moeten worden of dat ze in een zogeheten gemeenschappe lijke regeling met andere gemeen ten kunnen worden ondergebracht. De keuze is daarbij aan de gemeen teraad. Het moet uiteindelijk leiden tot een 'slagvaardigere en compac tere' ambtelijke organisatie en het voortbestaan van Texel als een zelf standige gemeente. Voor de mooiste T. 06-39599272 'Discussie bedden lang niet gelopen' De discussie over het optimale aantal toeristische bedden voor Texel is nog lang niet gelopen. Dat maakte wethouder Eric Her cules donderdag bekend. Het aantal van 41.000 getelde bed den dat Adrie Mantje en Peter Hin dinsdag noemden, klopt vol gens hem niet. Volgens Hercules valt er nu nog niets zinnigs te zeggen over het aantal bedden. Uitgangspunt is tot nu toe het maximum van 45.000, maar de discussie in hoeverre slaapplaatsen nu worden bezet is nog volop gaande. Vooralsnog houdt het college vast aan de bestaande regelingen en aantallen die per park en camping zijn vast gesteld. In 2009 verruimde de raad de mogelijkheden voor het swit chen van kampeerplaatsen naar 'winterharde' accommodatie. Voor uitlopend op nieuw toeristisch beleid wordt wel een vergadering met de politiek uitgeschreven. Vooruitlopend op deze discussie stuurde de PvdA het plan 'Mooi Texel, meer toekomst' rond. Hier over elders meer informatie. .txl Bekendmakingen op pagina 12 |g! den weerspiegelden elkaar en ze hadden hun eigen weer spiegeling in het water. Het leverde tevens twee kleurrijke velden op en dat paste goed binnen het thema 'kleur bekennen'. Elders in deze krant meer over de Kunstweek. Veel steun voor petitie Gemini De petitie van de gemeente voor het behoud van het Gemini Zie kenhuis in Den Helder heeft inmiddels bijna 1600 handteke ningen opgeleverd. De petitie werd anderhalve week geleden op internet gezet. De gemeente vraagt het Gemini een ziekenhuis te blijven waar volwaar dige zorg geleverd blijft worden, zodat de leefbaarheid in de omge ving niet op het spel wordt gezet. Diverse afbeeldingen van het zie kenhuis staan op de nominatie te verdwijnen. De petitie is te vinden op http://geminiziekenhuis.petities. nl. Bedoeling is dat de handteke ningen op een gegeven moment aan de Raad van Bestuur van het ziekenhuis worden overhandigd. '95 procent claim Landsbanki terug' Het ziet er naar uit dat bijna al het geld dat Texel heeft onderge bracht bij het IJslandse Lands banki, inclusief de rente, terug krijgt. Alle overheden uit de Noord-Hollandgroep die een claim hebben bij de omgevallen bank krijgen meer geld terug dan eerder verwacht. Dat meldt de provincie. In 2008 werd bekend dat de gemeente €8,3, miljoen in IJsland had gestald Om zoveel mogelijk terug te krijgen, sloot Texel zich aan bij de Noord-Hollandgroep. In janu ari van dit jaar werd uit de boedel ruim €2,5 miljoen overgemaakt naar de gemeente, 31,2 procent van het totaal. Uit de laatste financiële gegevens blijkt volgens de provin- Personeel van de gemeente maakt zich zorgen over de veran deringen die de gemeentelijke organisatie de komende jaren te wachten staat. Tientallen ambtenaren zaten dins dagavond op de publieke tribune van de raadzaal om de bespreking van een notitie over de ontwikkeling van de gemeente bij te wonen. Het college wil de gemeente de komen de jaren laten ontwikkelen tot een zogeheten regiegemeente wat erop neer komt dat de gemeente meer met anderen gaat samenwerken en minder taken in eigen beheer blijft uitvoeren. Dat gaat naar verwachting gepaard met een vermindering van het per soneelsbestand met ongeveer 25 procent. Op het moment zijn 208 mensen bij de gemeente in dienst. Marian Nicolai, lid van de onderne mingsraad, deed de raads- en col legeleden dinsdagavond het ver zoek om goed met de ambtenaren in gesprek te blijven over de ontwik kelingen. Ze wees erop dat er over mensen wordt gesproken en niet alleen over taken. Nicolai vroeg de politici voor ogen te blijven houden dat het uitbeste den van taken aan anderen niet automatisch betekent dat het werk minder wordt. 'Zeker in het begin niet. Het heeft ook gevolgen binnen de deuren van het gemeentehuis als er taken buiten de deur worden gezet.' Ze vroeg in nette bewoor dingen rekening te houden met de werkdruk. 'Maak die zo behapbaar dat we onze afspraken weer waar kunnen maken.' De woorden van Nicolai werden vanaf de tribune met applaus ondersteund. De plannen van het college zijn vooralsnog in ontwikkeling. De par tijen spraken dinsdagavond over een rapport waarin diverse mogelij- cie dat de boedel van Landsbanki meer waard is dan eerder werd geschat. De totale waarde bedraagt nu 95 procent van het verschuldig de bedrag. Het tegoed aan rente is opgelopen tot €320.000,-. Verdere uitbetalingen volgen op termijn, omdat een aantal activa uit de boe delvan Landsbanki door de bewind voerders nog te gelde moeten wor den gemaakt. De gemeente heeft al €2 miljoen afgeschreven op de vor dering. Nu op vijf procent na het hele bedrag terugkomt, heeft de gemeente straks een 'meevaller' van €1,6 miljoen. Wethouder Frans Visman pleit ervoor het geld niet direct uit te geven. 'Een ware Texelse proeftuin.' Dat zei de jury over Keukencentrum Texel waarvan Marjet van der Vis woensdagavond de Ondernemers prijs 2012 in ontvangst mocht nemen van jurylid Fenneke Krafft. Dat gebeurde op een goed bezoch te ondernemersavond in OSG De Hogeberg. De prijs van de jonge- renjury ging naar Landgoed De Bonte Belevenis. De aanmoedi gingsprijs gunde de jeugd aan Ronald van Bommel van het jonge bedrijf Lighthouse Texel. Meer over de Ondernemersprijs elders in deze krant.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1