T E X ELS E^COURANT Prijs voor aandeel TESO stabiliseert Wezenspyk breidt kaasmakerij uit Cjrotn 2warLrJéxelx in het harL, 9 Gewichtige kunst aan Volharding OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12660 DINSDAG 20 MAART 2012 De Lionsveiling zaterdagavond werd goed bezocht en heeft circa €15.000,- voor het goede doel opgeleverd. PSV won zater dag het voet baltoernooivoor junioren tot 14 jaar. Feyenoord eingdigde op de tweede plaats. Hollewal is de nieuwe naam van Verpleeg huis Texel. Na een grote ver bouwing was er zaterdag open huis. Feest in De Wie lewaal, zater dagavond het decor van de jaarlijkse play- backavond voor mensen met een beperking. Geluidsman Rikus Kloosterhuis draait aan de knoppen tij dens het optreden van Suitcase. Het was één van de elf bands die vrijdag en zaterdag speelden op Texelpop in Question Plaza. Het festival kende zoals gebruikelijk een grote muzikale variatie en er werd gespeeld door jong en oud. Trendbreuk was dat het vrijdag wat drukker was dan zaterdag, wellicht doordat er op die dag veel ander vertier was op Texel. fonsmnirm De melkveekoeien van kaas boerderij Wezenspyk aan de Hoornderweg gaan weg. Anton en Janine Witte brengen het merendeel van het vee binnen kort onder in een nieuwe stal die Edo en Thea Rutten en hun zoon Niels vorig jaar in polder De Een dracht lieten bouwen. De familie Witte maakt op deze manier ruimte om de kaasmakerij uit te breiden. De uitbreiding komt op de plek waar nu nog het jongvee staat. Deze dieren blijven op Wezenspyk en verhuizen naar de stal van het melkvee. 'Dan kunnen bezoekers dieren blijven aaien', aldus Anton Witte. 'Op film kunnen we laten zien hoe koeien gemolken wor den.' De melkkoeien komen bij Rutten in KUNSTWEEK OSG: LEERLINGEN MAKEN 2 RIETVELDJES LANGS DE BRINK WAS DIT EEN KNIPOOG NAAR DE 'GERRIT RIETVELD ACADEMIE' een moderne en comfortabele stal. De families Rutten en Witte richten samen een maatschap op om de koeien en de melkquota bij onder te brengen. Er worden ook melk koeien bij andere boeren op het eiland ondergebracht. Witte loopt al langere tijd rond met uitbreidingsplannen. Hij bekeek de mogelijkheid om in Oudeschild een kaasmakerij te beginnen in het gebouw waar de Texelse Visspeci alist zit, maar dat was niet haal baar. Er komt nu uitbreiding in het verlengde van de bestaande kaas- Aan de Volharding nabij De Cocksdorp is donderdagavond het eerste van 24 kunstwerken geplaatst, gemaakt van basalt steen en zwerfkeien. Ze zijn van de hand van beeldhouwer Ton Kalle uit Amsterdam en blijven staan tot 21 september. 'De natuur geeft steen aan de mens en de mens geeft steen terug aan de natuur. Dat is heel mooi te zien op Texel', zei Kalle over de reden waarom hij voor het eiland heeft gekozen. Het betreft een rei zende tentoonstelling, eerder exposeerde hij in Duitsland, Japan en Zuid-Korea. Zijn kunst is letter lijk van groot gewicht. Zo weegt de grootste kei van het werk op de 'Vlielandboulevard' bijna acht ton. Het gevaarte werd op z'n plek gezet met de telekraan van René Boon. De kunstenaar staat in een goed blaadje bij de Texelse aan- nemerij en transportsector. Werner makerij. Volgens Witte kan daar mee de productie worden ver hoogd en het werkproces worden geoptimaliseerd. 'De bestaande productie gaat gewoon door en als we klaar zijn met bouwen, breken we de muur door. Vanaf de weg zal de nieuwbouw bijna niet te zien zijn' Wezenspyk heeft inmiddels een bouwaanvraag bij de gemeen te ingediend. Bedoeling is dat de werkzaamheden dit jaar van start gaan. Witte heeft eveneens plannen het Texelse schaap in de toekomst meer onder de aandacht te bren- Dros verzorgde in samenwerking met Henri van Maldegem van AB Texel het transport van de stenen voor een vriendenprijsje. 'Dit is gen op Wezenspyk. Er komen schapen van Arjen Boerhorst op de boerderij te staan en er zijn plannen en soort openluchtmuse um voor het Texelse schaap te ontwikkelen. 'Texel staat bekend als hét scha peneiland, maar er is hier nog niet zoiets als als een centrum waar je informatie over de historie of de achtergrond van het schaap kunt krijgen. Daar willen we aan gaan werken.' Het plan voor een Texels schapencentrum wordt onder schreven door het Loodsenproject voor Den Hoorn. leuk. Ik heb wel wat met steen', zei Dros. Kalle plaatst zijn stenen kunstwerken op verschillende plek ken op het eiland. De prijzen voor de TESO-aande- len lijken zich te stabiliseren. Tijdens de Lionsveiling werden zaterdagavond vijf aandelen verkocht voor bedragen tussen de €5300,- en €6200,-. TESO- aandeel nummer 1 leverde €7700,- op, het hoogste bedrag ooit betaald voor een aandeel in de veerdienst. Er werden op de veiling liefst acht TESO-aandelen (allemaal 25 gul den) aangeboden. Drie werden er niet verkocht, omdat de ophoud- prijzen te hoog waren. De aande len die verkocht werden, leverden €5300,- (twee keer), €6100,- en €6200,- op. Voor de drie niet ver kochte aandelen werden soortge lijke bedragen geboden. De prijzen waren lager dan een jaar geleden. Toen gingen bij de Lionsveiling twee aandelen van 25 gulden voor €7100,- en €7250,- van de hand. Dat laatste bedrag was een recordbedrag, dat zater dag werd verbroken door de €7700,-, die voor aandeel nummer Raad gaat markt op met WKO Het college krijgt woensdag tij dens de raadsvergadering opdracht van de gemeenteraad de Warmte- en Koude Opslag aan te besteden op de markt. Dat valt op te maken uit een initia tiefvoorstel dat GroenLinks, WD, Texels Belang, D66, Texel 2010 en PvdA gezamenlijk indienen tijdens de raadsvergadering. De partijen vinden dat het college een markt partij moeten zoeken die voor een periode van tenminste 15 jaar een vaste maandlast voor de energiel- asten rekent. Alle risico's, investe ringen en onderhoud aan de WKO komen voor rekening van de marktpartij. De politieke partijen hopen zo tot een oplossing te komen voor het duurzame koel- en verwarmings systeem dat voor het gemeente huis en de OSG wordt aangelegd. Het college heeft drie ton extra nodig om het systeem af te kun nen maken, maar de gemeente raad heeft genoeg van de perike len. Die wil ook meteen een oplossing bereiken voor de kli maatproblemen waar het gemeen tehuis en de school mee kampen. De politieke partijen verwachten dat eind juni bekend moet zijn waar ze met de WKO aan toe zijn, omdat dan het offertetraject ten einde is. Stichting Kerken en Minima Texel Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 1 van TESO werd geboden. Voor dat aandeel werd van te voren al een record verwacht. Alle aande len zijn in Texelse handen terecht gekomen. Twee toondersaandelen van exploitatiemaatschappij De Krim verwisselden voor €2300,- en €2500,- van eigenaar. Een oprich tersaandeel van het vakantiepark leverde €3400,- op. Dat is minder dan een jaar geleden toen de prijs voor een oprichtersaandeel boven de vierduizend euro kwam. Wie tien oprichtersaandelen heeft, heeft recht op een prioriteitsaan deel en kan invloed uitoefenen op het beleid bij het vakantiepark. De aandelen van De Krim leveren sinds kort meer rendement dan vroeger op. Meer over de Lions veiling elders in deze krant. Inbraak bij kunsthandel Bij de kunsthandel van Hans van der Klift aan de Weverstraat in Den Burg is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken. De politie zoekt getuigen. De inbreker heeft vermoedelijk tus sen 5.00 en 6.00 uur toegeslagen. Een getuige wist te melden dat er omstreeks 05.45 uur twee harde klappen waren. De dader vernielde een winkelruit en nam meerdere sieraden mee. De getuige zag vervolgens een donker geklede jongeman wegren nen over de Weverstraat via een steeg richting Achterom. De politie wil graag in contact komen met andere getuigen en roept mensen die meer weten op om contact op te nemen met de politie op Texel via 0900-8844. 03Et3£m am as 5E0 SNELCODE: 80 Garage Dros&_J www.texelseautopagina.nl TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Restaurant <Sd Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Terwijl René Boon met zijn kraan een steen Ie Kalle en Wemer Dros dat hij op z'n plek komt. zakken, zorgen kunstenaar Ton

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1