1EXBjQGBSDA.nl TEXELSE 2 COURANT Vrolijke playback in De Wielewaal DINSDAG 20 MAART 2012 Visserskoor In Question Plaza vindt zaterdag 24 maart een optreden plaats van het Oudeschilder Vissers koor en shantykoor Midscheeps uit Leidschendam. Het optreden begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Slow food Bij de Novalishoeve nabij Den Hoorn wordt vrijdag 23 maart vanaf 20.00 uur een bijeenkomst gehouden over slow food. Mark Poldner en Fenneke Kraft van de Rabobank en Annette van Ruitenburg vertellen over Slow Food als unieke vorm van samenwerken, coördinator Joost Heerschop vertelt over de Novalishoeve. Daarnaast wordt een proeverij gehouden van diverse biologische en streek producten. Kofferbakmarkt Op de parkeerplaats van zwem paradijs Calluna nabij De Koog wordt maandag 9 april van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbak- markt gehouden. Voor meer informatie, tel. 317652 of 06- 17921004. Georgisch koor Rustavi in Burght Het Georgische koor 'Rustavi' verzorgt zondag 25 maart een concert in De Burght in Den Burg. Het concert begint om 15.00 uur. Het academisch geschoolde koor (een ander koor dan vorig jaar) is het visitekaartje van Georgië, vertelt initiatiefneem ster Marjan Boontjes, die elders in deze krant schrijft over haar reis naar Georgië. Het optreden is onderdeel van Festival Iberia dat deze week in Leiden, de Keukenhof en op Texel plaats vindt. Dit festival is een uitwis seling van kunst en cultuur tus sen Nederland en Georgië. Kaarten kunnen worden gere serveerd via Boontjes, tel. 0651509775. Kaarten zijn ook een uur van tevoren te koop aan de kassa bij de kerk. Levenskracht In de aankondiging van de work shop Blij met mij (in de krant van vrijdag jl.) van Levenskracht-Texel is een typefout geslopen. De work shop vindt plaats op zaterdag 24 maart (en niet op 14 maart). Meer informatie is te vinden op de web site van de praktijk. Dorpshuis De Wielewaal in De Waal was zaterdagavond het decor van de jaarlijkse playback- avond voor mensen met een beperking. De feestelijk versier de zaal zorgde voor een onge kende feestelijke stemming onder de 'artiesten' en het in ruime mate aanwezige publiek. In beginsel waren twaalf optredens aangemeld, maar tussendoor meldden zich spontaan nieuwe deelnemers. De jury, die bestond uit Mark van der Vliet, Maaike Zegel, Francine Giskes en Henk de Vries, gaf na ieder optreden een deskundige mening over de inhoud, de aankleding en de algemene indruk. Presentator Henk Slikker had de touwtjes ontspannen, maar vakkundig in handen en hield de sfeer er goed in. De playbackavond was voorbereid door de Stichting Blied in samen werking met De Waerden, Noor derhaven, Logeerhuis Texel en het Maartenhuis. 'NL-doet' onder steunde de avond met een spon sorbijdrage. Het repertoire had een hoog K3-gehalte; deze groep werd Alzheimer Café viert jubileum Alzheimer Café Texel viert dins dagavond 27 maart het vijfjarig bestaan met een optreden van Guido Guido, die de voorstel ling De kracht der liefde bren gen. In het jubileumprogramma worden dementie en liefde centraal gesteld. Het duo bestaat uit Guido van der Meent (componist/chansonnier) en Guido Lamm (zanger/ex-verpleeg- huis directeur). Dat dementie invloed heeft op relaties, behoeft geen betoog. De muzikanten nemen hun toehoorders mee in gevoelens van verlies, eenzaam heid en jaloezie, eindigend met de kracht van liefde. Omdat het aantal zitplaatsen in De Buureton beperkt is, zijn voor deze speciale avond toegangskaarten nodig. Belang stellenden kunnen deze (gratis) kaarten afhalen bij De Buureton. Mensen die al een kaart in huis hebben, maar toch verhinderd blij ken te zijn, worden verzocht hun toegangsbewijs weer in te leveren bij De Buureton of even te bellen naar tel. 312696. De voorstelling begint om 19.30 uur. Barvrijwilligers behalen IVA Barvrijwilligers van tennisvereni ging Deuce, Schietsportvereniging Texel, voetbalvereniging ZDH en Texel '94, Waddenruiters/Klepper- tjes, Watersportvereniging Texel, Stichting Welzijn Ouderen Texel, dorpshuis De Waldhoorn en dorps huis de Bijenkorf, ontvingen na het volgen van de bijeenkomst in dorpshuis De Waldhoorn het certi ficaat Instructie Verantwoord Alco- Misbaksel Jeetje, wat heeft Annie veel reac ties gekregen op de oproep om te komen met suggesties voor het lelijkste gebouw op Texel! Weet u het nog? Annie had zich vreselijk druk gemaakt om de Texelse Bierbrouwerij. Dit gebouw is nu wel zo enorm uitgemolken dat de geest uit de fles is. Dat vonden velen met Annie, zodat het op de tweede plaats is geëindigd op de lelijkheidsladder. Op de derde plaats eindigden ex aequo Julia na en het Museum in Oudeschild. Het bijzondere bij het museum is dat niet alleen de uitstraling, maar ook de naam, Kaap Skil, bij menigeen totaal verkeerd is gevallen Maar niet getreurd, want de ervaring leert dat alles went. 'Behalve een vent', bromt manlief. Wellicht is volgend jaar het gebouw én de naam wel nummer 1 in de Top Tien van de Favorieten. Zo kan het gaan. En het appartementencomplex Juli ana is inderdaad een gebouw waar je een complex van krijgt. En dan te bedenken hoe het er vroeger uit zag. Wat een allure had het oude hotel en wat een betonnen bak is het nu. Volgens Annie was de voltallige raad des tijds compleet van de leg toen die bouw werd goedgekeurd. Wel licht kan Hare Majesteit zich er mee bemoeien in die zin dat de COLUMN naam van haar Moeder toch wel erg te grabbel wordt gegooid. En dan op de eerste plaats met stip: voor velen een doorn in het oog, het voormalige café 'De Kar- seboom'. Uit het juryrapport: 'Je schaamt je kapot als je die have loze bouwval ziet tegenover de statige gevel van 'het Schouten huis'. Toeristen komen een prach tig plein oplopen en staan dan ineens voor die ruïne. Waarom dat gebouw, dat willens en wetens staat te verpauperen, nog niet op last van de gemeente tegen de vlakte is gegooid is velen een raadsel. Zit hier poen achter, of is er over nagedacht? En het rotte is dat dit besmettelijke gezwel, als een soort virus, ook andere gebouwen meezuigt in de neer gaande spiraal.' Zo, daar kan Annie niet tegenop! Dus bij deze is de Miss Baksel 2012 titel voor 'De Karseboom'. Gecondoleerd. Als aandragers voor een column van Annie zijn uit de hoge hoed getoverd Die- wertje en Lodewijk Boonstra. Die column gaat over agrariërs. Het resultaat leest u binnenkort. Annie@texelsecourant.nl Lezing over kerkarchitectuur De architectuur van de kerken op Texel en Wieringen en in Den Hel der, Huisduinen en West-Friesland is onderwerp van een lezing die M. Plaatsman vrijdag 30 maart houdt op uitnodiging van de genealogi sche vereniging afdeling Den Hel der en omgeving. De bijeenkomst vindt plaats in de Maranathakerk aan de Vijzelstraat in Den Helder en begint om 20.00 uur. ledereen is welkom. Jeugdwerk bij servicepunten Jongerenwerker Justin Segerink bezoekt de komende weken de servicepunten in de dorpen. Hij vertelt over zijn werk en is benieuwd naar de ervaringen die mensen hebben met jongeren. Omdat men sen aangeven overlast te hebben van jongeren en niet weten hoe dan te reageren, vertelt hij ook waar en hoe hij te bereiken is. Segerink is woensdag 21 maart te gast in De Koog, donderdag 22 maart in Oosterend. De inloopoch tenden worden gehouden in het dorpshuis en beginnen om 10.00 uur. Voor meer informatie, tel. 315224. Kledingverkoop In de Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt zaterdag 31 maart tussen 9.00 en 15.30 uur de halfjaarlijkse verkoop van twee dehands kleding gehouden.Te ver kopen (zomerkleding kan daags tevoren, vrijdag 30 maart, tussen 18.30 en 20.30 uur worden ingele verd. De kledingstukken dienen geprijsd ingeleverd te worden. De kosten zijn €0,30 per kledingstuk, bij verkoop komt daar nog €0,30 bij. Afrekenen geschiedt direct na de verkoop, tussen 17.30 en 18.00 uur. Onverkochte kleding gaat des gewenst naar Hulp Oost-Europa. Voor meer informatie, tel. 314753 of 314762. maar liefst vier keer geplaybackt. Verder waren er optredens van onder andere Jan Smit, Gerard Joling, Piet Veerman en de groep Village People, ledereen had een eerste plaats. Bijzonder was een optreden van een grote groep ter nagedachtenis aan de onlangs overleden Anton van der Meer, bewoner van het gezinsvervangend huis aan de Haf- felderweg in Den Burg. Zij brachten het nummer 'Als sterren aan de hemel staan' van Frans Bauer ten gehore. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 20 maart: Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 The Iron Lady; 20.30 This means Woensdag 21 maart: 10.00 uur. Jongerenwerker Justin Segerink vertelt in dorpshuis De Hof in De Koog over zijn werk en is benieuwd naar de ervaringen van zijn publiek met jongeren. Aanvang 10.00 13.30 uur. In OSG De Hogeberg in Den Burg wordt van 13.30 tot 16.00 uur een informatiemarkt over pas send onderwijs voor moeilijk lerende kinderen gehouden. Entree gratis. 20.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Burma VJ'. Aan vang 20.00 uur (eventueel in combi natie met een diner). 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 uur een meditatieavond rond het thema ont luiken. 20.00 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om holgebruik. In totaal deden 45 mensen aan de cursus mee. Onder werpen die aan bod kwamen waren: alcohol en de wet, de wer king van alcohol en verantwoord schenken in de praktijk. Daarnaast werd gesproken over het bestuurs reglement, dat een verantwoorde verstrekking van alcohol in de kan tine waarborgt. In het bestuursre glement staat onder andere op welke tijden er in de kantine alco hol geschonken wordt en welke interne werkafspraken zijn gemaakt. De cursus werd gegeven door Ton Leenders van de Brijderstichting. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 20 n Woe. 21 rT Don. 22 n Vrij. 23 n Zat. 24 n Zon. 25 it Ma. 26 rr erder hoog water. Donderdag 22 maart ieuwe maan, zaterdag 24 maart spring- j. Zondag 25 maart zon op 7.31 uur, nder 20.04 uur. i 19.15 u. i 19.54 u. i 20.56 u. i 21.05 u. I 21.34 u. i 22.54 u. i 23.30 u. Busroute ANBO Voor de leden van de ANBO die woensdag 28 maart de jaarverga dering willen bezoeken, is busver voer geregeld. De jaarvergadering wordt gehouden in de Joost Dour- leinkazerne op de Mok, de leden worden in het eigen dorp opge haald. Er rijden twee bussen, volgens onderstaande dienstregeling. De organisatie verzoekt de leden op tijd aanwezig te zijn en bij verhin dering te bellen met Guusje Witte, tel. 314171. Route bus 1 12.25 u. Oudeschild Heemskerckstraat (Texeltours) 12.35 u. Den Burg Buytengors 12.40 u. Den Burg Buureton 12.45 u. Den Burg Elemert 12.10 u. Oosterend Bijenkorf 12.20 u. De Cocksdorp Eierlandse Huis 12.35 u. De Koog Nikadel (bushalte Lidl) 12.45 u. Den Burg Elemert 12.50 u. Den Hoom Goënga Wielersport houdt MTB Enduro Wielersport Texel houdt zondag 25 maart voor mountainbikers de MTB Enduro. Deze nieuwe wedstrijd start om 10.00 uur op het parcours aan de Biesbosweg in de Dennen. De MTB Enduro is een twee uur durende uithoudingsproef die wordt gereden over een lang en uitdagend parcours. Door het suc ces van de koppeltijdrit en om de enduro aantrekkelijker te maken, starten uitsluitend duo's. Ze rijden het parcours om beurten en kun nen elkaar afwisselen door de transponder door te geven aan hun 'buddy'. Wisselen mag zo vaak als de rijders willen. Het snelste duo is winnaar. Deelname is mogelijk vanaf 12 jaar, de wedstrijd staat alleen open voor leden van Wielersport Texel en is gratis. Op dinsdag 27 maart begint de zomercompetitie op de wieler baan. Er wordt in verschillende categorieën gereden, de start is om 19.00 uur. Wielersport Texel inventariseert ook de belangstel- TEXELSE0COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Pip Barnard Telefoon 06-23 57 65 73 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. 20.00 uur de maandelijkse raadsver gadering. 20.00 uur. Deelnemers aan een columnwedstrijd lezing hun inzen ding voor in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. Peter Bakker houdt in het Eierlandsche Huis een lezing over vluchtelingenwerk voor de Vrouwen van Nu, afdeling De Cocksdorp. Aanvang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 The Muppets NL; 13.45 Sprookjes boom - de film; 16.00 Journey 2: The Mysterious Island 3D; 16.15 Achtste- groepers huilen niet; 20.15 The woman in black; 20.30 Taped. Donderdag 22 maart: 10.00 uur. Jongerenwerker Justin Segerink vertelt in dorpshuis De Bij enkorf in Oosterend over zijn werk en is benieuwd naar de ervaringen van zijn publiek met jongeren. Aanvang 10.00 uur. 13.00 uur. Gasten en belangstellen den kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubba- nen bij zwembad Molenkoog in Den Burg. Spelmateriaal is aanwezig. Deelname kost €2,-. 19.30 uur. De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu komt vanaf 19.30 uur bijeen in De Gollards. Spreker is zorgmanager Tamara Kuij- per. 20.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) kan vanaf 20.00 uur door een teles coop naar de sterren worden geke ken. Alleen bij helder weer. Informatie en aanmelden: tel. 06-53340063. 20.00 uur. In de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een lezing over Pasen. 20.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Milk'. Aanvang 20.00 uur (eventueel in combinatie Vrijdag 23 maart: 20.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'El Olvido'. Aan vang 20.00 uur (eventueel in combi natie met een diner). 20.00 uur. Bij de Novalishoeve nabij Den Hoorn begint om 20.00 uur een bijeenkomst over 'slow food'. Met diverse lezingen en een proeverij van biologische (streekproducten. TESO TESO zet vrijdag 23 maart van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een over tocht, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Toch moeten automobi listen die dag rekening houden met wachttijden van een half uur. Deze kunnen 's ochtends op Texel en 's middags in Den Helder ontstaan. Zondag aan het einde van de mid dag kunnen de wachttijden op Texel oplopen tot een uur. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur uit Den Hel der en 13.30 uur van Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Voor meer infor matie: tel. 369600 of www.teso.nl. Oud papier Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Sluyscoog, Korf- baeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duyker- dam, Middelton. Spookfacturen Ook kleinlogiesverstrekkers heb ben de laatste weken spookfactu ren ontvangen. De bedriegelijk echt uitziende nota's zijn afkomstig van de Inter Media Group uit Gronin- ling voor een clinic 'rijden in een groep'. Deze is bedoeld voor alle wielrenners die wel eens in een groep(je) rijden. Doel is het rijden in een groep of peloton veiliger te maken. Bij voldoende animo wordt de clinic donderdagavond op de wielerbaan gegeven. Opgeven kan door een mailtje te sturen naar info@wstexel.nl gen en zouden kosten behelsen voor advertentieruimte in het Kin dermagazine Gezondheidszorg. Jaarvergadering Rode Kruis Texel De afdeling Texel van het Rode Kruis houdt maandag 26 maart vanaf 20.30 uur jaarvergadering in het eigen gebouw aan de Jonker straat in Den Burg. Op de agenda staan de jaarverslagen van zowel de activiteiten ter plaatse als natio naal. 's Middags wordt van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag voor ouderen gehouden.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2