TEXELSE 3 COURANT Oosterenders vermaken met vrolijk sprookje Variatie op Kunstweek de kroonprins 21-25 Maart Filmweek DINSDAG 20 MAART 2012 Verwikkelingen in 'De proef van halfelf' met verpleegster Asperien (Aya During), moeder Agaath (Anke van Harten), Sami (Meta Maas), vader Manuel (Rob Maas), kok Maritelli (Shirley van der Meuten) en Rieta (Lisette Daalder). Het sprookje was al twee keer aan de overkant gespeeld, maar Toneelgroep Oosterend was het eerste Texelse gezelschap dat De proef van halfelf van dorpsge - noot Aris Bremer op de planken bracht. Met succes, zoals ook de zelf in De Bijenkorf aanwezige auteur kon onderschrijven. Bremer heeft in de loop der jaren maar liefst tweeënvijftig toneelstuk ken geschreven, die - het één wat vaker dan het ander - regelmatig worden opgevoerd. Hij kan dus onmogelijk alle voorstellingen bezoeken, maar voor die in eigen dorp maakte hij graag een uitzon - dering. 'Ze hebben er iets leuks van gemaakt. Het decor ziet er prachtig uit en Lisette is echt geknipt voor de hoofdrol', constateerde hij in de pauze tevreden. Lisette is Lisette Daalder en zij was inderdaad de grote ster in De Bijen korf, waar het stuk zaterdag twee keer werd opgevoerd: één keer 's middags voor een handjevol bezoe kers en 's avonds voor een iets meer dan halfvolle zaal. Daalder speelde het chagrijnige en verwen - de maar ook erg eenzame meisje Rieta, dat bezoek krijgt van 'halfelf' Sami (een rol van Meta Maas). Om haar vleugels te verdienen en een echte elf te worden, moet Sami vriendschap met haar sluiten en dat blijkt een helse klus, want Rieta heeft helemaal niet geleerd met andere kinderen om te gaan en doet niets liever dan manipuleren en de baas spelen. Nu eens schreeuwend dan weer dreinend of stampvoetend vervulde Daalder haar rol zo goed dat het als toe schouwer geen enkele moeite kost te een hekel aan haar te krijgen. De vrolijke en wijze Sami is haar tegen pool, een rol die bij Maas in goede handen was. De twee kregen volop respons van het jeugdige publiek op de voorste rij, dat luidkeels mee leefde en soms met goede raad kwam. De andere personages hadden een veel minder omvangrijke rol, maar samen maakten ze de vrolijke voor stelling tot een succes. Anke van Harten was de moeder die alleen loopt te bellen en nooit tijd heeft voor haar dochter en Rob Maas de vader die het te druk heeft met zijn krant. De opvoeding van Rieta was uitbesteed aan verpleegster Aspe - rien en kok Maritelli, rollen van de prima debuterende Aya Düring en Shirley van der Meulen. Judith Kik - kert ten slotte was de wijze elf Xozo, die haar pupil Sami met raad en daad bijstaat. Achter de schermen was onder lei - ding van regisseur Ina Schrama door een heel team hard gewerkt aan zaken als kleding, decor en belichting. Tijdens de uitvoeringen souffleerde Els Whyte. 's Middags was haar steun ze in het eerste gedeelte onontbeerlijk, maar later werd het naar eigen zeggen 'een stuk relaxter tussen de coulissen'. Voor de resterende twee voorstel - lingen verdient Toneelgroep Ooste rend meer belangstelling. Toneel - liefhebbers kunnen zaterdag kiezen of ze er 's middags (aanvang 15.30 uur) of 's avonds (19.30 uur) bij wil - len zijn. Joop Rommets Honderden ouders, broers, zussen, opa's, oma's en andere belangstel lenden namen vrijdag een kijkje op OSG De Hogeberg om er de resul - taten van de Kunstweek te bekij - ken. Zij werden getrakteerd op een divers programma, met veel dans en toneel, maar ook filmpjes, schil - derijen en andere vormen van beel dende kunst. Leerlingen die work - shops koken hadden gevolgd, zorgden voor de heerlijkste versna - peringen. Duidelijk was dat er over het algemeen veel werk in alle pre - sentaties was gaan zitten en dat veel scholieren de afgelopen week met meer plezier naar school waren gegaan dan normaal. Herinner mij zoals ik was, maar niet in sombere dagen. Herinner mij in de stralende zon, hoe ik was toen ik alles nog kon. Op 81-jarige leeftijd is overleden onze vader, schoonvader en opa Ben Boogaard Weduwnaar van Truus Boogaard-Bakker A 12 april 1930 119 maart 2012 Edith John Annika Erik Marcel f Mirjam en Mare Chloé, Marit f, Britt, Jari Jeanet, Kim, Anneke "Gollards" De Zes 12, Den Burg. Pap is overgebracht naar de landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid de familie te condoleren op woensdag 21 maart van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op don derdag 22 maart om 13.30 uur in de Johannes de Doperkerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij pap begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: M. Boogaard, Pontweg 51,1797 SP Den Hoorn. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Vredig en kalm is ingeslapen onze broer en zwager Ben Boogaard Jaap Boogaard Martin en Door Boogaard - Witte Gerard t en Ank Boogaard - Siemonsma Guurt en Gerard Hopman - Boogaard Jan t en Gre t Boogaard - Gieles Marth en Gerard Schraag - Boogaard Aad en Gré Boogaard - Hin Phien en Anton Schouten - Boogaard Ton en Janny t Boogaard - Bekker Wij moeten afscheid nemen van onze zwager Ben Boogaard Wij wensen de kinderen en kleinkinderen veel sterkte met dit verlies. Wim t en Jannie Jaap en Annie Annie en Paul Greet t Fina en Juul Theo en Irma Cees neven en nichten. Familieberichten Vrouwen van Nu De Cocksdorp Peter Bakker houdt woensdag 21 maart een lezing voor de Vrouwen van Nu (afdeling De Cocksdorp/Eier- land). Onderwerp is de Stichting Vluchtelingenwerk, die de belangen van vluchtelingen, asielzoekers en nieuwkomers behartigt en hen ondersteunt bij het verkrijgen van een volwaardige plaats in de maat - schappij. De bijeenkomst vindt plaats in het Eierlandsche Huis en begint om 20.00 uur. De reiscom - missie van deze afdeling van de Vrouwen van Nu verzorgt woensdag 18 april een busreis naar Haarzui - lens, gecombineerd met een bezoek aan kasteelmuseum Slot Zuylen. Dit Middeleeuwse kasteel werd in de 18de eeuw verbouwd tot landhuis en is al meer dan 50 jaar openge - steld als kasteelmuseum. Voor 's middags staat de Oranjeroute gepland, een busritje met gids langs het rijke verleden van de Oranjes. Er wordt vertrokken met de boot van 8.00 uur. Aanmelden kan tot 10 april bij Neeltje Hoogerheide, tel. 322395. n de vele dansvoorstellingen die vrijdag werden opgevoerd. Dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve zoon, onze broer, zwager en oom Antonius Hendricus van der Meer Anton 115 maart 2012 Anna de Vries-Barhorst Wil en Toon Agnes t en Bert Corry en Maarten Anneke Theo en Carola Caroliena en Henk Jan en Rianda Magda en Arno Hammy en Frans Neefjes en nichtjes Texelse Reede" Haffelderweg 30 1791 AC Den Burg Anton is thuis op zijn eigen kamer opgebaard. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 20 maart van 19.30 tot 20.30 uur in "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op woensdag 21 maart om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij Anton begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de RK begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Mw. A. de Vries-Barhorst, Gasthuisstraat 102, 1791 GM Den Burg. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Vrede en rust voor Anton was voor ons een fijne en vriendelijke huisgenoot Bert Inge Zegel Nanja Bas Jan Frans Neis Chantal Jan Petra Dineke Jildou Piet Edda Loes Roel Ellen Martin Ron Gradus Marion Sandor Inge van der Eijk Monica Sanna Inge Veldman Matthy Thea Wil ma De Texelse Reede De Waerden GL wandelt in Bleekersvallei naar de gelijknamige staatsecreta ris, onder wiens bewind stevig wordt bezuinigd op de natuur. 'Wandelen door de natuur nu het GroenLinks start de verkiezings- nog kan', zegt GL-voorzitter Jacco campagne zondag 25 maart met een wandeling door de Bleekers vallei. De locatie is een knipoog Dros. De wandeling begint om 11.00 uur bij het toegangshek aan de Randweg. CQ/mmanuelie Zij is geboren op 13 maart 2012 om 14.00 uur en weegt 3500 gram. Emilene en Roland Nofïke Laagwaalderweg 20 1792 CE Oudeschild 06-47225820 FILMHUIS THEATERDINERS EXPOSITIES van wo. tot zo. FILMHUIS om 20 00 u Entree 7.50 Filmfestivalhap 10,- Aanvang 19.00 u. Burma VJ, Milk, El Olvido, Teza, Waltz With Bashir wel even reserveren 0222-318975 Kerkstraat 7 - Oosterend t.o. de Maartenskerk Natuurbeschermingswet Wijziging voorschrift Gedeputeerde Staten van Noord- Holland maken bekend dat zij bij besluit van 5 maart 2012 de voor schriften 7.12. is en 21 hebben gewijzigd op grond van artikel i9d, lid van de Natuur beschermingswet 1998 aan de Stichting Ronde om Texel verleende vergunning voor Ronde om Texel 2011 -2015. Voorschrift 21 is als volgt gewijzigd: De vergunning is geldig voor het evenement 'Ronde om Texel' en alle in de aanvraag en bijgeleverde stukken genoemde activiteiten die hiermee samen hangen. Hierondervallen opbouw en opruimwerkzaamheden gedurende maximaal 14aaneen gesloten dagen in de maand juni, voor de jaren 2012-2015. Voor schriften 7,12 en 15 zijn geher formuleerd. Deze wijziging van de voorschriften treedt onmiddellijk in werking. U kunt de vergunning inzien De aanvraag, de vergunning en de bijbehorende stukken liggen vanaf heden tot en met zes weken na verzending van de vergunning ter inzage bij de sector Vergunningen van de provincie Noord-Holland, Surinameweg n te Haarlem, uitsluitend na een telefonisch gemaakte afspraak (0800-9986734). Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Doeglas 023 5144102. Bezwaar Tot en met zes weken na verzen ding van de vergunning kunnen belanghebbenden op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht schriftelijk een bezwaarschrift indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, t.a.v. de secretaris van de Hoor- en Adviescommissie, Postbus 123. 2000 MD HAARLEM. Degene die op deze wijze bezwaarschrift heeft ingebracht kan later tegen het besluit beroep instellen. Tevens bestaat op grond van artikel 8:81 lid van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijkheid om indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaarschrift een voorlopige voorziening te vragen bij de Raad van State, t.a.v. voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak. Postbus 20019.2500 EA Den Haag. Provincie Noord-Holland

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3