Podiumvrees, routine en gezelligheid tijdens Texelpop Gebroken duim enige wanklank TEXELSE 8 COURANTdinsdag20maart als resultaat een woeste show, met brullende zang en donderend gitaarwerk. Uitgesproken muziek. Je vindt het leuk of niet, een tus senweg lijkt er niet te zijn. 'Een superervaring', zei de zanger na afloop. Een optreden dat voor de liefhebbers wellicht te kort duurde en voor de andere categorie na dik een half uur werd afgewisseld door een andere band. Uitgesproken was ook de stevige show van hard- coreband Da Tooterzzz, met Rob Vonk en Vincent Kaspers als blik vangers, een band die al eerder was te zien op Strenderpop. Veel power, waarmee benadrukt werd dat deze muzikanten die in het verleden met bands als de Legen dary Late Inbetweenies en Pound cake nog altijd 'on the road' zijn. Zo beklommen meer oudgedien den het podium. Gitarist Frits Bon ne is met bluesformatie Skrep een vast onderdeel op veel festivals. Het stevige optreden van deze fes- Frits Bonne en Marlijn Dros van Skrep. muziekvrienden waren in hun ele ment, bekende covers klonken als een klok. Alsof deze band regelma tig optreedt, maar dat is zeker niet het geval. 'Waar kun je hier tegen woordig nog optreden?', somde gitarist Sil van Dijk later een aantal cafés op dat in het verleden regel matig iets organiseerde, maar op dat vlak niet meer van zich laat horen. Het zal menigeen niet ver bazen als @Last te zien zal zijn tij dens de Texelse avond in de tent van de Ronde om Texel. Mark Kriek, onder meer stagemanager bij The Voice of Holland en door Mark Röpke ingevlogen om te assisteren bij het samenstellen van een feestprogramma, zat op het puntje van zijn stoel. Met zijn'jury' lette hij uiteraard op de kwaliteit van de muziek, maar keek ook hoe een en ander werd gebracht. Mar co Koorn van @Last ontpopte zich duidelijk als een performer. Kriek was ook enthousiast over de muzi- nementen op de zaterdag. Deson danks liep later op de avond de zaal aardig vol, heerste volop gezelligheid en valt niet uit te slui ten dat romances zijn opgebloeid. Zoals dat bijvoorbeeld 22 jaar gele den gebeurde toen Ben en Onno- line Zegeren elkaar tijdens Texel pop tegen het lijf liepen en niet meer loslieten. Nu, inmiddels met een gezin met vier kinderen, waren ze er weer en genoten met volle teugen. Met een fles Jutter bewerkt Pieternel Geurtz de snaren van de gitaar van Orph Oostveen. Ze bootst daarmee het geluid na van een tussenstuk in Whole lot of love' van Led Zeppelin. 'Ik ben zó ontzettend zenuwach tig.' Zangers CarenZ had er geen verklaring voor dat de zenuwen haar door de keel gierden toen ze de eerste akkoorden voor Iro nie van Alanis Morissette wilde aanslaan. Texelpop is niet zomaar een podium, daar wil je goed voor de dag komen. De 22-jarige Texelse zangeres/gitariste bracht het er goed vanaf op dat grote podium. Aan ambitie geen gebrek. Deze week presenteert ze haar eerste CD. 14-jarige muzikanten van de Pop- school van Artex. Voor zangeres Myrthe Rump en haar medemuzi kanten was dit het eerste grote optreden. Drie covers, onder meer van Krystel en Kathy Perry, werden met overgave gebracht en nadat er vanuit de zaal om meer werd geroepen, speelden ze nog een toegift. Muzikanten eigen schoven ze daarna aan een tafeltje om elkaar en vriendjes in geuren en kleuren over hun podiumbelevenis sen bij te praten. Caren Z. CarenZ was lang niet de enige met podiumvrees, zelfs bij gelouterde muzikanten was bij het betreden van het podium de spanning van het gezicht te lezen. De talentvolle Texelse kan tot de jonge garde worden gerekend van de Texelse bands die vrijdag en zaterdag hun opwachting maken in Question Plaza. Nóg jonger was het bandje So Random, bestaande uit 13- en Tot de jonge garde rekenen we ook 'Chaos brings order', de Texelse band die met snoeiharde hardcore het gebouw lieten schudden. Zan ger Rutger de Boer en zijn mede muzikanten schrijven hun heftige nummers zelf en laten zich inspire ren door bands als Syfonis en Angry Birds Rap. Een groep 'gewo ne' Texelaars, vrienden en familie, die zich uitleven in de muziek. Met tivalafsluiter kreeg een pijnlijke staart voor zanger Martijn Dros. Toen hij tijdens het optreden met een ferme zwaai zijn gitaar om de nek wilde hangen kreeg de zwaar tekracht greep op zijn instrument. Bij een wilde greep blesseerde hij zijn duim. Na afloop bleek de scha de groter dan gedacht. Met een gebroken duim meldde hij zich 's morgens in het ziekenhuis.' Voor zover bekend het enige incident tijdens Texelpop. Justin Segerink van rockband Sinner, toch zeker niet de minste band, had liever gezien dat het publiek wat meer naar voren was gekomen. 'We spe len ook wel op festivals aan de overkant. Daar staan de mensen altijd vooraan.' Niet dat het zijn avond bedierf. 'We hebben lekker gespeeld en vinden het allemaal erg leuk. Daarom doen we het. We schrijven de nummers zelf, waarbij iedereen zijn een eigen inbreng heeft. Het is leuk om op festivals te spelen en we hopen uiteindelijk op een plekje in het Nederlandse club circuit.' Volop gedanst werd er tijdens het optreden van @Last, dat de grote schare fans die naar het podium was gekomen niet teleurstelde. Zanger Marco Koorn en zijn kale kwaliteit van Suitcase, een grote band met zangeressen, bla zers, gitaren en drums die aan spreekt met stijlen van funk tot soul. Alleen oogde het volgens Kriek wat statisch. Over de vraag of Suitcase op het Rondje speelt, liet hij zich nog niet uit. Jug Bros, een vaste waarde op elk festival, liet in herkenbare stijl ook op Texel pop van zich horen. Ditmaal als laatste op de vrijdag en het optre den maakte duidelijk dat de band het hoofd helder had weten te hou den. Voorman Ewout Adriaans toonde zich solidair met de andere bands en was ook zaterdag van het eerste tot het laatste optreden van de partij. Een druk weekend ook voor Jeroen Schoo, die betrok ken was bij de organisatie, samen met Rikus Kloosterhuis, Sieme Zijm en Ronald van Bommel van Tape voor licht en geluid zorgde en met zijn band Intrude ook zelf een optreden verzorgde. Een gezel schap dat volgens Jan Bloem, spreekstalmeester op de zaterdag (Marco van Sambeek presenteerde de vrijdag), alweer veertien jaar muziek maakt en menig festival opluistert. Last but not least het optreden van Lighthouse, rond zangeres Monique van Tongelen. Een gelegenheidsband, met onder getekende op de gitaar en op het laatste moment versterkt met Pie ternel Geurtz (bas), die door een aandoening niet voluit kon gaan, en virtuoos Orph Oostveen (gitaar). Marcel Buijsman (drums) hoorde pas op de dag zelf dat hij mee speelde, waardoor de band in deze samenstelling niet had kunnen repeteren. Het optreden maakte duidelijk dat je in de wereld van rock'n'roll en blues op routine, met een goeie zangeres en een stel prima gastmuzikanten na afloop het festivalpodium met opgeheven hoofd kunt verlaten. Texelpop zou niets zijn zonder publiek. Tegen de trend was dit maal vrijdagavond de drukste avond, wat wellicht verband houdt met de grote concentratie aan eve- Zanger Marco Koom en Sil van Dijk van @Last in actie. So Random, de jongste band.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 8