T E X ELS E^COURANT Cjrotn ^trnrtr jéxels in het harL, Gemeente eigenaar TESO-aandeel nr. 1 Beursplein bergt op drift geraakte boei Cock van Wijngaarden stopt als gemeentesecretaris OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12661 VRIJDAG 23 MAART 2012 De muziek van Queen staat centraal tijdens het feestje dat Lien van der Star zondag 15 april geeft in Klif 12. Oud-Texelaar Patrick Witte (23) uit Zeist is planoloog en promotieonder zoeker aan de Universiteit van Utrecht. HetTesselhuus werd dertig jaar geleden geopend. Sinds dien kan het rekenen op war me steun van de Texelaars. I \J 'De warmste kerk van het land', wordt gezegd over de gerestaureerde Waddenkerk in De Cocksdorp. Het ene moment waren ze op TV, het andere moment zaten ze in een uienkaasquiche voor afnemers van de voedselbank. René Remmers van restaurant Topido in De Cocksdorp en Dwight Penha van de Stichting Broodnodig op Texel waren woensdagmiddag druk in de weer met uien van boer Jo Flens uit Eierland over wie een aantal programma's zijn uitgezonden op RTV Noord-Holland. In die programma's worden pogingen ondernomen om de uien, waar momenteel een groot over schot van is, alsnog aan de man te brengen. Flens zette ze onder meer weg bij voedselbanken en zo kwam een deel van de uien weer terug op Texel. Twintig kilo werd woensdag in partjes gehakt bij Topido, waarna Remmers er twintig quiches van maakte. De rest werd verwerkt in uien soep. De voedselbank kent het op het moment zo'n twintig afnemers. Topido is vaker actief voor de voedselbank; het restaurant aan de Kikkertstraat verzorgde al drie keer een kerstmaaltijd voor afnemers van de voedselbank. Dat de uien van Flens bij Topi do terecht kwamen, had ook nog een andere achtergrond. Remmers: 'Ron Flens, de maker van het programma over zijn broer, heeft hier nog gewerkt als vakantiekracht.' De gemeente is eigenaar gewor den van TESO-aandeel nr. 1 dat zaterdagavond op de Lionsvei- ling werd geveild. Het college kocht het aandeel voor €7700,-, het hoogste bedrag ooit betaald voor een TESO-aandeel. In totaal is €8493,- gemoeid met de Afbraak Kunnen we Maarten van Rossem niet tot ereburger van Texel uitroe pen? Hij gaat zo lekker tekeer tegen de boerderettes, tuinmuren, toren flats, speelbossen, yurts, carports en spa-resorts. Dat fulmineren is wel fijn, maar het helpt niet erg, zo te zien. Harde actie is geboden tegen de verloedering en afbraak van het Texelse cultuurlandschap. Het zijn overkanters die zich er aan schuldig maken maar ook Texelaars, boeren maar ook de natuurmaffia, particu lieren maar ook de overheid. De altijddurende natte droom met graafmachines aan de Pontweg, een uit de hand gelopen kanjerpro ject van het hoogheemraadschap, is hiervan een allergruwelijkst voor beeld. Waarom is dit mode, komt het door de crisis? Moet daarom alles kapotgemaakt, vergraven en stijlloos volgebouwd worden? Lieve mensen, kom tot bezinning. Geluk kig, het veelgeplaagde Staatsbos beheer loopt niet mee in deze desastreuze kermisoptocht. Die breekt een lelijke en overbodige schuur in de duinen gewoon af. Hulde! Woelmuis aankoop, omdat er provisiekosten van 15 procent over de eerste €450,- en 10 procent over de res terende €7250,- moeten worden betaald. Deze provisiekosten gaan naar het goede doel. Met uitzondering van Texel 2010 stemden alle politieke partijen woensdagavond tijdens de raads vergadering in met de aankoop. Dat was geen verrassing, omdat het college de fractievoorzitters van te voren had gepolst over de voorgenomen aankoop. Alleen Poster was tegen en hij stoorde zich er woensdag mateloos aan dat het college toch tot aankoop was overgegaan. Het college noemde het aandeel een 'uniek en waardevol cultuur historisch document' dat symbool staat voor de verbondenheid met TESO en de zelfstandigheid voor Texel. De politieke partijen dachten er ook zo over. 'De gemeente doet er goed aan dit historisch aandeel in bezit te hebben', aldus Astrid van de Wetering (D66). Alfred Schaatsenberg (PvdA) noemde het aandeel een museumstuk dat niet meer van het eiland af mag. Willem Vlas (TB) zei blij te zijn dat de gemeente het aandeel heeft veiliggesteld. Het was in bezit aan de overkant. Het werd als de offici ële nummer 1 bestempeld bij de omnummering die plaatsvond na de Tweede Wereldoorlog toen iedereen tijdelijk zijn waardepapie ren moest inleveren. Rikus Kieft (GroenLinks) was blij dat het college had voorgesteld om het TESO-aandeel dat nu al in bezit is van de gemeente te verko pen om de kosten van nummer 1 te compenseren. De aankoop Gamma naar Maricoweg De Beursplein 5 heeft donder dagmorgen de lichtboei van de Eierlandse strekdam geborgen. De boei was op drift geraakt nadat de ketting was geknapt en afge dreven richting Vlieland. De ketting was vastgeraakt in het anker van de werkboot van de pierensteek- machine van Flip Duinker. Vrijwilligers van de reddingboot wisten de ketting los te krijgen, waarna het gevaarte naar Texel is gesleept. Marcel Bakker bracht de boei donderdagmiddag naar het depot van Rijkswaterstaat. Cock van Wijngaarden neemt het omvangrijke ontwikkelingspro- per 1 april ontslag als secretaris ject. 'Veel doelen zijn bereikt. Daar en algemeen directeur van de gemeente Texel wegens onte vredenheid over effectieve samenwerking. Zowel het col ben ik trots op. Ik heb de overtui ging dat wat ik doe, goed is voor de gemeente.' Verder stelt Van Wijngaarden dat draagvlak en ver lege als Van Wijngaarden zelf trouwen van de politiek voor hem zegt dat er onvoldoende chemie is voor een succesvolle samen werking. B en w zoeken nu naar een interim onmisbaar zijn om professioneel en succesvol te kunnen werken. Hij heeft echter gemerkt dat zijn han delen niet meer het gewenste effect heeft. oplossing voor het leiden van de Wijzend op het ingrijpende veran- ambtelijke organisatie, in het bij- deringsproces, zegt hij dat het zonder de reorganisatie volgens het ontwikke lingsproject 'Zelf aan het stuur', dat moet leiden tot uitbe steding van taken, vermin- nodig is de rijen te sluiten en de weerstand 'Mijn handelen tegen verande ringen te over- had niet meer winnen. het gewenste effect' directie moeten gezamenlijk ambassadeur willen zijn van moei lijke keuzes. Om eventuele stagna- zelfstandige gemeente. Gedurende tie in dit proces te voorkomen die interim-periode wordt beslist draag ik het stokje over aan ande- over een definitieve invulling van ren die het huidige college hierin de functie. Van Wijngaarden werd benoemd in oktober 2007. De laatste maanden was hij in gesprek met het huidige college over de invulling van zijn rol op de gewenste manier kunnen adviseren.' In een persbericht zeggen b en w het te betreuren dat zij afscheid moeten nemen van Cock van Wijn als adviseur. In een persoonlijke gaarden. Zij 'erkennen en herken- De Gamma bouwmarkt wordt ver plaatst van de Abbewaal naar een terrein aan de Maricoweg tussen de panden 8 en 10. De hier te rea liseren nieuwbouw biedt 830 vier kante meter meer winkeloppervlak, maar blijft nog beneden totaal 1500 vierkante meter. De regionale adviescommissie detailhandel die in dergelijke gevallen moet worden geraadpleegd, heeft zich positief uitgesproken. De nieuwbouw past niet in het bestemmingsplan maar b en w willen meewerken aan een wijzigingsprocedure. In het kader daarvan wordt het plan binnenkort ter inzage gelegd. wordt betaald uit de algemene reserves. Zie verder: Heibel in raad over TESO-aandeel verklaring bij zijn vertrek schrijft hij: 'Als gemeentesecretaris en alge meen directeur ben ik me bewust van mijn bijzondere positie. Regis seur, aanjager, ontwikkelaar, spil, maar ook een positie waarin je kwetsbaar bent, je je regelmatig in een spagaat begeeft tussen orga nisatie en politiek en je de kop van jut bent'. Hij was de bedenker van Streng optreden tegen overlast Met inzet van extra dorpswach ten en politie wordt momenteel streng opgetreden tegen jon geren die zich op de vrijdag avond/nacht in Den Burg mis dragen door lawaaioverlast en vernielingen. Aanhoudende klachten uit de woonomgeving (vooral Burgwal, Park, Kantoorstraat, Stenen plaats) waren aanleiding om een speciale werkgroep in het leven te roepen die in samenspraak met de horeca de strategie heeft bepaald en in praktijk gebracht. De extra controles leidden vrijdag tot de aanhouding van een jongen uit Den Burg die schreeuwend over straat liep en een vuilcontai ner omschopte. Hij kon zich niet legitimeren toen hij staande werd gehouden. Hij werd verhoord, kreeg een proces verbaal en werd weer losgelaten. De hoogte van de boete wordt door Justitie bepaald. Verder werden rond half twee op de Hallerweg twee mannen aan gehouden die op de kruising Sluys- nen' wat hij heeft gezegd over de reden van zijn aftreden. Voor de mooiste T. 06-39599272 coog/Bernhardlaan bezig waren verkeerszuilen om te trappen. Ze moesten de zuilen terugzetten en kregen een proces verbaal. Ook in dit geval bepaalt Justitie de boete. Eén van de twee was zo dronken dat hij bovendien een proces ver baal kreeg wegens openbare dronkenschap. Hij kan rekenen op de standaardboete van €85,-. Meer hierover op pagina 11 TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Jïk IFransKmia www.texelseautopagina.nl XMKWftrWVM Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. .txl Bekendmakingen op pagina 12 Wë ïjEuwS

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1