Van Rijsselberghe verliest wereldtitel TEXELSE 9 COURANT 'Dertien km tegen Badweg op fietsen' MAB zoekt stoere jongens en meiden Texelrunners organiseren benefietdiner Turners goed in toestelwedstrijd Zowel team De Wonne als de teams Mantje, Grisnigt en Kobe- ko van GVT hebben afgelopen weekend goede resultaten behaald op de toestelwedstrij den voor de vierde, vijfde en zesde divisie. Telt bij een normale turnwedstrijd alleen het totaalresultaat over vier toestellen, bij de toestelwedstrij den zijn er medailles per toestel te verdienen. Zaterdag werd een wedstrijd op het eiland gehouden, voor de zesde divisie, zondag een in Alkmaar, voor de vierde en vijfde divisie. Team De Wonne, bestaan de uit Elma van Garderen, Rosanne Boekei, Daniëlle Polderman, Lisa Buijs, Senna Roma Poede, Aster Baptist en Cato van Daele, turnde zaterdag op Texel en kan terugzien op een mooie wedstrijd. Alleen Senna Roma Poede viel, ondanks mooie oefeningen op balk en vloer, buiten de prijzen. Rosanne Boekei ging met maar liefst vier medailles naar huis. Ook de teams Mantje, Grisnigt en Kobeko deden goede zaken. Jet van de Water, Sophie van Beek, Demie Landsman, Maartje Serlé, Marilyn Houben, Jet Wesselman, Maike van Uhm, Jill Mantje, Jamijn Serlé, Storm van der Vis, Claire Smits, Babs de Haan en Rosalie Duin behaalden vrijwel allemaal een of meer medailles. Demie Landsman werd tweede bij de brugoefening. Ze lag lang op koers voor de eerste plaats, maar Sophie van Beek haalde met een even prachtige oefening het goud voor de neus van haar teamgenoot weg. Maartje Serlé en Maaike van Uhm maakten beiden een mooie sprong maar vielen met een vierde plaats net buiten de prijzen. Storm van der Vis turnde een mooie oefening op de brug en eindigde daarmee als vierde. Uitslagen: Rosanne Boekei: sprong tweede plaats, brug tweede plaats, balk derde plaats, vloer eerste plaats. Aster Baptist: brug Garderen": sprong derde, brug eerste, vloer derde. Daniëlle Polderman: sprong eerste, balk eerste. Lisa Buijs: sprong tweede, brug eerste. Cato van Daele: brug eerste, balk tweede. Babs de Haan: sprong tweede plaats, vloer tweede plaats, brug tweede plaats, balk derde plaats. Jet van de Water: sprong derde, brug derde, vloer eerste, vloer eerste, sprong tweede. Jas mijn Serlé: balk derde, vloer derde, sprong tweede. Rosalie Duin: vloer eerste, sprong eerste, balk tweede. Jill Mantje: vloer tweede. Marilyn Houben: sprong derde. Claire Smits: sprong derde. Demie Lands man: brug tweede. Sophie van Beek: brug 'Het is vergelijkbaar met fietsen tegen het steile deel van de Bad weg op, maar dan ruim dertien kilometer achter elkaar', zegt Arie de Ridder. Samen met zes andere Texelaars en een man uit Krommenie is hij sinds een paar maanden in training voor de beklimming van de Alpe d'Huez in Frankrijk. De fietsers, Frank van der Linde, Joost van Heerwaarden, Arie de Ridder, Erwin van der Linde, Hans Bergamin, Roel Bakker, John van Dompselaar en Rob de Haas uit Krommenie, doen woensdag 6 juni mee aan het evenement Alpe d'HuZes. In één dag willen ze als Bike Team Texel een paar keer de van de Tour de France bekende berg beklimmen om geld in te zamelen voor KWF Kankerbestrij ding. De Texelaars zijn van plan de berg in ieder geval drie keer op te gaan. Roel Bakker wil vier keer omhoog. Op het moment wordt volop getraind om beslagen ten ijs aan de voet van de berg te verschijnen. 'Hier op Texel hebben we daarbij het voordeel van de wind', vertelt De Ridder. 'Als je traint bij tegen wind heb je een goed alternatief voor de hoogte.' Er staat een uit stap naar Vaals op het programma om in het Limburgse heuvelland schap te oefenen en de groep gaat een keer virtueel tegen de Alpe d'Huez op met afgestelde fietsen. De beklimming is 13,8 kilometer lang. Er moet over die afstand een hoogteverschil van 1061 meter worden overwonnen. Het belooft een spektakel te worden: er doen op 6 juni circa vijfduizend fietsers mee en er staan duizenden men sen langs de route. Voor de deel nemers is het die dag een kwestie van stug door blijven trappen. 'Je moet na de tweede beklimming op tijd beneden zijn om nog een derde keer omhoog te kunnen gaan.' Bij elkaar blijven, is niet de bedoeling, leder fietst in zijn eigen tempo. De groep werd eind vorig jaar als nog ingeloot voor het evenement dat sinds 2006 bestaat. Dat was aan de late kant, maar het lukte ze om in een bergdorp 20 km verder op nog onderdak te vinden. De reis- en verblijfkosten betaalt de groep zelf. De Texelaars zijn al enige tijd bezig om op het eiland sponsors te vinden voor hun pres tatie. De groep streeft ernaar min stens €15.000,- voor KWF Kanker bestrijding op te halen. Dat loopt, aldus de groep, al merken ook zij de gevolgen van de crisis. Meer over het team is te vinden op www. biketeamtexel.nl. Dorian van Rijsselberghe is in het Spaanse Cadiz zijn wereldti tel in de RS:X-klasse kwijtge raakt. Van Rijsselberghe stond na tien races vierde in het klassement en had nog kans op een medaille, maar door de harde wind ging de afsluitende medalrace niet door. De Fransman Julien Bontemps, die eerste stond in het klassement, werd tot winnaar uitgeroepen. De Texelaar kende niet echt een gelukkig kampioenschap. Na zeven manches stond hij nog eerste in het klassement, maar hij verspeel de die positie nadat hij tijdens de tiende manche in aanvaring kwam met een Franse surfster die al klaar was met haar wedstrijd en dwars door het mannenveld heen naar de haven aan het zeilen was. Van Rijsselberghe viel door de bot sing in het water en moest toezien hoe zijn concurrenten hem voorbij streefden. Hij werd negende in die race. De Texelaar kreeg compen- Oud-triatleet Barel geeft lezing satiepunten van de jury, maar zijn koppositie was hij kwijt en door het wegvallen van de medalrace was hij niet meer in de gelegenheid zich terug te werken naar de kop. In de negende manche had Van Rijssel berghe de pech dat er een Griekse surfer bij hem in de buurt lag die zijn zeil niet kon houden, waardoor hij tijd verloor. De Brit Nick Dempsey, één van de grote opponenten van Van Rijssel berghe bij de Olympische Spelen, werd tweede. JP Tobin uit Nieuw- Zeeland werd derde. Van Rijssel berghe is maar kort wereldkampi oen geweest. Hij pakte de titel in december in het Australische Perth, maar vanwege de Olympische Spelen werd het WK windsurfen van 2012 nu al gehouden. Wat is dit? De foto is aangele verd door Ecomare en gemaakt door Oscar Bos. Onder de goede oplossingen ver loot het museum een vrijkaart voor twee personen. Antwoorden kun nen worden gemaild naar redactie@texelsecourant.nl, onder vermelding van 'Museumstuk'. Hier volgt het antwoord op de vraag van de vorige week. Het voorwerp uit Cultuurhistorisch Museum Texel is een hand gesmeed schapenmerk, een zoge naamd eigenaarsmerk. Het is gebruikt door Nan Roeper op Oost en later op Hoogezand aan de Zwin weg. achtste plaats. De Texelaars beschikken over een complete selectie en zullen proberen het niveau van afgelopen zaterdag te evenaren. Als dat lukt, heeft de thuisploeg zeker kansen. De wed- Atleet Martijn van Haren in actie tijdens de vrijdag gehouden oefenloop. Hij werd op de fiets begeleid door Roel Struick en strijd begint om 13.30 uur. Ron ten Hoven. jrhdHenk «n h« Hoe is het om in een crossauto te rijden, op een motor door de mod der te scheuren en hoeveel balansgevoel heb je nodig voor trial? Het is te ervaren tijdens de open dag die MAB Club Texel zaterdag 31 maart houdt op het crosspark aan de Hoofdweg. Je hoeft geen rijbewijs te hebben of 18 jaar om mee te doen. Maar een beetje ruwe bolster kan geen kwaad. De MAB Club is op zoek naar stoere jongens en meiden die er niet tegen opzien een ritje op de crossmotor, een quad of brommer te maken. Er zijn demonstraties en mogelijkheden om op te stappen. Voor de auto cross zijn er demonstraties door de categorieën junioren, kevers, 4-cilin- der, rodeo en stockcar. In een aantal behendigheidssport te beoefenen. De dag is bedoeld voor iedereen in de leeftijd van 6 tot 70. Materiaal zoals quads, brommers, motoren en crosswagens, is aanwezig, evenals helmen en beschermende pakken. De gratis toegankelijke dag is van 12.00 tot 17.00 uur. Rob Barel. Voormalige toptriatleet Rob Barel geeft zaterdag 31 maart een lezing over de ervaringen die hij heeft opgedaan tijdens de 358 triatlons waaraan hij de afgelo pen 30 jaar heeft deelgenomen. Rob Barel (54) is een grote naam in de Nederlandse sportwereld. Hij was trendsetter in de triatlon, die zich destijds ontwikkelde van een onbekende nieuwe sport tot een razend populair fenomeen. Zelf schrijft hij daarover: 'De 30 jaar hebben een hoop mooie herinne ringen en verhalen opgeleverd. De onbevangen eerste jaren, waarin niemand wist waar we eigenlijk aan begonnen. De eerste aanvaringen met bobo's, de glorieuze AVRO- tijd, de avontuurlijke verre reizen en natuurlijk de eerste Olympische Spelen.' In de lezing gaat hij in op zijn hoog tepunten, zoals een wereldtitel, acht Europese en twaalf nationale titels. Maar ook de dieptepunten komen aan bod. Blessures, over- traindheid, materiaalpech en ande re tegenslagen laten zien dat het verschil tussen winst en verlies maar klein is. Oud-Texelaar Norbert Eelman, evenals Barel lid van triatlonvereni ging VZC Veenendaal, verzorgt voor de leden van Wielersport Texel (WST) komend weekeinde een trai ningsstage op Texel. In overleg met WST worden, verdeeld over het weekend, gezamenlijk de drie onderdelen (zwemmen, fietsen en hardlopen) getraind. De lezing is bedoeld voor de leden van beide verenigingen, maar ook andere belangstellende zijn wel kom. De bijeenkomst vindt plaats in Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg en begint om 20.00 uur. Dames Tevoko tegen Amsterdam Volleybalvereniging Amsterdam is zaterdag in sporthal Ons Genoe gen in Den Burg de tegenstander van het eerste damesteam van Tevoko. Eerder dit seizoen wonnen de Amsterdammers het onderlinge duel met 3-1. Hun spel draaide toen om één persoon, die bijna driekwart van alle punten scoorde. Het is voor Tevoko dan ook zaak haar niet in de wedstrijd te laten komen. Amsterdam staat op de meegereden. Verder zijn er demon straties trial en kan men aan den lijve ondervinden wat het is om deze Om geld in te zamelen voor het goede doel verzorgen de Texelse atleten die aan de Roparun mee doen een benefietdiner. Dat vindt zaterdag 21 april plaats in OSG De Hogeberg. De lopers zijn deze avond zelf aanwezig om een presentatie over de estafet teloop te geven. Het diner is georganiseerd door de benjamins van het team, David van Logchem en Martijn van Haren. 'Ze zijn de afgelopen weken keihard bezig geweest. Een geschikte ruimte regelen, afspraken maken met de cateraar en zorgen dat er gasten naar het diner komen. Er gaat enorm veel tijd in zitten, maar alles wordt met veel plezier gedaan', meldt teamcaptain Ron ten Hoven. Het duo heeft een aantrekkelijk programma voorbereid, dat muzi kaal wordt omlijst door Martine de Ruijter. De leden van het team geven een impressie van de Ropa run, een estafette die zaterdag 26 mei in Parijs van start gaat. De finish is twee dagen later op de Coolsingel in Rotterdam. De deel nemers verplichten zich zoveel mogelijk geld in te zamelen om het leven van kankerpatiënten dragelij ker te maken. Eerder al verkochten de Texelrunners bloembollen, een actie die €1047,- opbracht. De catering van het diner, een buffet met drie gangen, wordt verzorgd door slagerij-eetwinkel Moormann en De Boer. Deelname kost €25,-, inclusief (non-alcoholische) drank jes. Reserveren is verplicht en kan tot 7 april via tel. 06-22189112. Tussen de bedrijven van de fonds werving door vergeten de lopers niet te trainen. Onder ideale weers omstandigheden hielden ze vrijdag de eerste gezamenlijke oefenloop. Het circa 55 kilometer lange traject voerde hen de over het oostelijke en zuidelijke deel van het eiland. Gepoogd werd zoveel mogelijk de praktijk na te bootsen. De groep werd verdeeld in twee teams van vier lopers, die met een onderling verschil van dertig minuten na elkaar vertrokken. Elk team werd begeleid door een door Garage Dros gesponsord busje en twee fietsers. Geoefend werd onder meer de afstand tot de volgende wissel (ongeveer 1 kilometer), het kaartlezen voor fietsers en chauf feurs, het begeleiden en lopen in het donker en enkele stukken waarbij het niet mogelijk was om na 1 km te worden afgelost, omdat de volgbus op dat gedeelte niet op het looptraject mocht komen. Met een flink totaal gemiddelde en twee teams die in snelheid niet voor elkaar onderdeden, werd deze oefenloop na afloop door alle leden als zeer positief ervaren. De verrichtingen van de Texelrun ners zijn te volgen via www.ropa- runtexel.nl. Op deze website staat ook meer informatie voor bedrijven en particulieren over de mogelijk heid om te sponsoren. Alle bedra gen, van klein tot groot, zijn wel kom. museumstuk

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9