TEXELSE 3 COURANT Sunny Life ABC tegen overgewicht Nachtclubshow in Kroonprins Stichting Kerken en Minima Texel DINSDAG 3 APRIL 2012 Zoals in heel Nederland komt ook op Texel overgewicht of dreigend overgewicht steeds vaker voor. Iemand die hier iets aan wil doen, kan zich nu in De Koog laten begeleiden bij Sunny Life ABC (Advies Begeleiding Coaching), de nieuwe praktijk van Lynda Houben (47). Eén op de acht kinderen in Neder land heeft last van overgewicht, ruim een verdubbeling ten opzichte van twintig jaar geleden. Dit kan leiden tot gezondheidsklachten in de toekomst en kan nu al sociale klachten geven. Behalve dat het slecht is voor hart en bloedvaten, kan het ook tot suikerziekte leiden. Om zo vroeg mogelijk iets aan de problemen te doen, stelt Houben ouders nu in de gelegenheid om met hun kinderen naar haar toe te komen. Tijdens een eerste gesprek maakt de gewichtsconsulente een analy se van het ontstaan van het pro bleem. Ze kijkt hierbij niet alleen naar het eetgedrag en het bewe gingspatroon van de kinderen, maar ook naar de thuissituatie en de boodschappen die de ouders in huis halen. 'Kinderen denken niet aan de lange termijn. Als ze trek hebben, pakken ze sneller wat lek kers, zoals chips, in plaats van een appel', vertelt de gewichtsconsu lente. Volgens Houben ligt bij de ouders een grote verantwoordelijk heid in de voeding van de kinde ren. 'Kijk maar eens op schoolreis jes. Het ene kind krijgt een dikke zak winegums mee en een ander een bakje snoeptomaatjes. Het verschil in opvoeding speelt een belangrijke rol. Daarnaast bewe gen kinderen veel minder, doordat ze vaak achter de computer krui pen en hierbij te weinig worden afgeremd door de ouders.' Na de analyse maken ze samen met de ouders en het kind een plan. Bij voeding is regelmaat zeer belangrijk; driemaal daags een maaltijd en driemaal een tussen doortje, waarbij fruit de voorkeur heeft. Natuurlijk mag zo nu en dan best wat lekkers worden genomen. Een keertje pizza of een zakje friet mag best, zolang de basis maar gezond is. Verder gaat ze met de kinderen bewegen door te sporten in het bos. Ze probeert dit allemaal met een 'positieve attitude' te doen, zodat de persoon in kwestie gemotiveerd blijft. Ze benadrukt dat je kinderen niet snel kan laten afvallen 'Dit is niet goed, omdat het lichaam nog in de groei is. Ik pro beer dan ook het gewicht te con solideren, zodat iemand rond zijn of haar zestiende niet meer te veel weegt.' Gedurende de behandel- periode moet wel door iedereen worden meegewerkt. Wanneer ze merkt dat een kind gewoon door gaat met verkeerde voeding of zich niet voldoende beweegt, zal ze hier met de ouders en de cliënt over praten. 'Je moet er wel zelf achter staan, anders heeft het geen enke le zin.' Buiten haar werkzaamheden in de eigen praktijk verzorgt ze bij de buitenschoolse opvang in Ooste rend activiteiten op het gebied van sport. Iedere week voetbalt ze een uur met de kinderen 'Ik heb zelf altijd gevoetbald en vindt dit nog steeds heerlijk om te doen. Ook ga ik er dansworkshops geven. De kinderen daar zijn erg enthousiast. Na schooltijd kunnen ze doen wat ze graag willen, voetballen en meestal staan ze al klaar met een bal.' Het afgelopen halfjaar heeft Hou ben door middel van proefperso nen de methodes die ze gebruikt uitgeprobeerd en de resultaten waren goed. Inmiddels is ze van start gegaan met haar praktijk. Houben, die tien jaar op Texel woont, is sinds november gediplo meerd gewichtsconsulente, gespe cialiseerd in de begeleiding van kinderen. Ze gaat de consulten in haar praktijk in De Koog geven, maar vindt het ook geen probleem bij de mensen langs te gaan. Texel 2010 wil politiek spreekuur Texel moet een politiek inloop spreekuur krijgen, waar alle frac ties in de gemeenteraad en bur gemeester en wethouders bij aanwezig zijn. Dat vindt Texel 2010 dat vanavond een plan indient tijdens de commis sievergadering. Zo'n politiek inloop spreekuur zou iedereen de kans moeten bieden om zaken in één keer onder de aandacht van het gehele gemeentebestuur te bren gen. Volgens Texel 2010 werkt dat met een gezamenlijk spreekuur beter dan wanneer iemand op diverse avonden afzonderlijk de vergaderin gen van alle fracties langs moet gaan. Wat Texel 2010 betreft, wordt voor afgaand aan elke eerste commis sievergadering van de maand een spreekuur gehouden. 'De raadzaal is de ontmoetingsplaats, maar uiter aard is er ook ruimte voor inspre kers om even apart te gaan zitten met een fractie.' Het initiatief zou de naam Het Beraad moeten krijgen. Texel 2010 deed het idee op tijdens een bezoek aan Ameland waar alle raadsfracties al wat langer tegelijk in het gemeentehuis aanwezig zijn voor een vragenuur. 'We denken dat deze nieuwe gang van zaken de contacten tussen de Texelse burger en de raad en het bestuur van Texel een positieve impuls zullen geven.' Bij de huidige commissievergade ringen bestaat overigens ook al de mogelijkheid voor mensen om zaken bij de politieke partijen onder de aandacht te brengen. In De Kroonprins in Oosterend wordt zondag 8 april nachtclub show Waterl'eau opgevoerd. Club Waterl'eau is een sfeervolle en internationale show. Chanson- nière en diva La Sirène presenteert een afwisselend, kleurrijk en muzi kaal programma met nautische beelden in achtergrondprojectie. Bijgestaan door haar pianist bren gen zij een uiteenlopend repertoire in liefst zeven talen. De gemeen schappelijke deler is water. Met romantische, komische, melancho lische nummers en anekdotes over oceanen, rivieren, zoete zeeën, zoute tranen, woeste zeelui, drank en zeemeerminnen. 'Kabbelende chansons, kolkende smartlappen, kalme jazzstandaards en kraakhel dere evergreens' worden afgewis seld met showstoppers, Hollywood krakers en spraakwatervallen met als eindbestemming een onverge telijke nacht vol onzinkbaar enter tainment...' De voertaal is Engels/ Nederlands, er wordt gezongen in het Frans, Duits, Italiaans, Turks, Spaans en Nederlands. Incl. feestelijk buffet €29,50. Aanvang diner 19.00 uur. Martin Koorn stopt bij Texel'94 Martin Koorn stopt aan het eind van dit seizoen bij Texel'94. Hij kan zijn activiteiten als trainer van de selectie (de sterkste twee seniorenteams) en coach van het eerste elftal niet langer combineren met zijn werk als ondernemer. Koorn wordt opge volgd door Marcel Ris. Koorns besluit komt op een onver wacht moment. Het eerste elftal van Texel'94 doet het uitstekend en maakt zelfs nog kans op pro motie naar de derde klasse van de KNVB. De ploeg kan zich op paas maandag tegen DTS zelfs een nederlaag met twee doelpunten verschil permitteren om een perio- detitel in de wacht te slepen. Deze geeft aan het eind van het seizoen recht op extra wedstrijden om promotie. De prestaties hebben dan ook niets met zijn naderend afscheid te maken, vertelt Koorn. 'Ik vind het balen dat ik moet stoppen. Dit is een supergroep, die nog steeds beter wordt. Maar het is even niet anders. Ik moet nu kiezen voor mijn winkel. Ik heb eerder wel gezegd dat ik des noods maar een schoentje minder verkoop, maar zo werkt het niet meer. Je moet er tegenwoordig meer voor doen om je handel te slijten', vertelt Koorn, die samen met partner llsa vijf mode- en schoenenzaken op het eiland runt. Voordat Koorn het Texel'94- bestuur bekend maakte dat hij wilde stoppen, polste hij Marcel Ris. 'We zijn twee jaar geleden samen begonnen. Hij coacht het tweede elftal en is er bij de trai ning altijd bij. Hij kent de spelers dus net zo goed als ik. ik wilde graag dat hij me zou opvolgen en we niet op zoek zouden moeten naar een overkantse coach. Geluk kig stond Marcel er welwillend tegenover.' Voor het C1-juniorenteam, waarin Koorns zoon Mike speelt, moet Texel'94 nog op zoek naar een andere trainer annex begeleider. 'Ik stop voor een jaar helemaal met voetbal. Daarna zie ik wel weer. Misschien ga ik het wel heel erg missen. Dat is al eerder gebeurd (Koorn trainde ook van 2006 tot 2008 de selectie van Texel'94, red.) Als het dan minder druk is met de winkel, kan ik altijd weer iets gaan doen.' Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10, 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 Afscheid nemen van iemand die je nooit meer zal zien Hoe doe je dat? Afscheid nemen van iemand waar je van houdt Hoe doe je dat? Afscheid nemen van e Voor altijd, voorgoed Afscheid nemen van iemand Zeg me, hoe doe je dat. Wij zijn héél verdrietig, Joop is vannacht overleden... Wat zullen wij hem missen. Johannes van der Vis Joop Vlissingen, 14 december 1934 t Den Helder, 30 maart 2012 Hennie van der Vis-Scheper Petra en Winston, Shauni, Ivar Hanneke Wilhelminalaan 47 1791 AM Den Burg Joop is overgebracht naar de Landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 3 april van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op woensdag 4 april om 13.30 uur in de Doopsge zinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg. Aanslui tend zullen wij Joop begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is om ons te condoleren. Onze wereld is een stuk leger zonder jou. We blijven je altijd liefhebben en zullen je nooit vergeten... Heel veel liefs, Shauni Ivar Meneer Van der Vis Gevochten voor wat u waard was. We zijn trots op u en zullen u missen. We wensen de familie veel sterkte toe. Bianca, Gerda, Manon, Rose Beloof me, kind, als ik van hier verdwijn treur niet om mij, straks bloeit weer de jasmijn en geurt de kamperfoelie. Erger zou het wezen als zij verdwenen waren, en ik er nog zou zijn. Hugo Pos. Heden overleed op 90 jarige leeftijd, zacht en kalm onze onvergetelijke moesje, oma, over- grootoma en zus Grietje Johanna Meeder Greet Weduwe van Barend Kaercher en Cornel is Hoorman ■A Amsterdam, 24 december 1921 t Julianadorp, 30 maart 2012 Lida en Piet Frans en Henny t, Juul Josje en Peter Ineke en Cees Anneke en Martin Berna en Jan Nel en Rob t Ger en Trudy Anneke en Ton Corrie Kleinkinderen en achterkleinkinderen Mama is bij Lida thuis opgebaard op het Schil derend 6 te Den Burg, waar gelegenheid is om afscheid van haar te nemen dagelijks van 16.00 tot 18.00 uur. Het laatste samenzijn rondom moeder vindt plaats op donderdag 5 april om 13.30 uur in Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Begraafplaats van Oudeschild aan de Zuidhaffel 47. Na afloop bent u uitgenodigd in het uitvaartcen trum, waar ruimte is voor een informeel samen zijn met elkaar. Correspondentieadres: Lida Kaercher, Schilderend 6, 1791 BG Den Burg. Wij willen allen bedanken die hun medeleven hebben betuigd na het overlijden van onze lieve ALBERT BAKKER Hun woorden van warmte en waardering voor zijn persoon zullen ons blijvend tot steun zijn. N. Bakker-Keyser kinderen en kleinkinderen De Koog, april 2012 Bedankt voor al jullie goede wensen, kaarten, gebeden, bloemen, e-mails en bezoeken. Ik had maar weinig kans om te overleven, maar ik heb toch nog een tweede kans gekregen en dat is mede te danken aan jullie overweldigende steun. Ik ben gelukkig weer thuis en heb nog een lange weg te gaan. Het zal allemaal best gaan lukken, want ik weet wie er allemaal achter mij staan. Nogmaals hartelijk dank v ir al jullie steun, r bijzonder. Rob Ria Manse Hoera, Maud heeft een zusje! Isa Zij is geboren op 29 maart 2012. Dochter van Ruud van der Ploeg en Mara Hooyschuur zusje van Maud De Ruyterstraat 52 1792 AK Oudeschild.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3