Gelijkspel gehavend Texel'94 Pareltje gevonden tijdens oestertoernooi TEXELSE 5 COURANT Vliegveld koerst af op airshow Durper veiling brengt €12.700,- op Texel'94 is een week voor de belangrijke wedstrijd tegen DTS niet verder gekomen dan een gelijkspel. Op eigen veld werd het in een zeer matige wedstrijd 1-1 tegen middenmoter Schagen. De toeschouwers zagen een heel ander Texel'94 dan twee weken geleden, toen koploper VIOS met 2-1 werd verslagen. Trainer Martin Koorn miste drie basisspelers: kee per Alexander Smit en voorhoede spelers Niels Dubbelt en Sander de Haan. Vooral de twee aanvallers werden node gemist. Schagen had de gedurende de eerste helft het beste van het spel. De gasten com bineerden gemakkelijk, maar kon den met het Texelse doel in zicht ook geen potten breken. Daardoor moest het meeste gevaar ontstaan bij spelhervattingen. Uit corners van Schagen ontstonden enkele hache lijke momenten. Texel'94 speelde één van de slechtste wedstrijden van het seizoen. Het goede combi natiespel dat vele malen te zien was, ontbrak geheel. Passes kwa men niet aan en geregeld werd slordig balverlies geleden. Toch kwamen de Texelaars halverwege de tweede helft op voorsprong, nadat Lesley Koning goed doorging op een dieptepass en beheerst afrondde. In het vervolg werd Texel'94 teruggedrongen op eigen helft. Met man en macht streden de gastheren om de voorsprong te behouden. Aanvankelijk met suc ces, want verder dan een handvol corners kwam Schagen niet. Een kwartier voor tijd sloeg het noodlot alsnog toe, toen keeper Dennis Schouwstra, die verder uitstekend keepte, een foutje maakte, dat hardhandig werd afgestraft. Ondanks het zeer magere spel, klonken na afloop opbeurende woorden. 'Men zegt wel eens dat na een slechte generale een goede uitvoering volgt. Hopelijk is dat bij ons ook het geval', zei bestuurslid Wim Koorn. Hij doelde op de wed strijd die Texel'94 paasmaandag op eigen veld tegen DTS speelt en waarin de tweedeperiodetitel op het spel staat. De thuisploeg kan zich zelfs een nederlaag met twee doel punten verschil veroorloven. Een van de hoogtepunten van het oestertoernooi van handboog vereniging De Eilandschutters was het vinden van een parel in een van de door de schutters zelf geraapte oesters. Het werd een redelijk rustig toernooi met een niet al te groot aantal aan meldingen. Dat is een landelijke trend, omdat de spoeling door het toenemend aantal wedstrijden steeds dunner wordt. Er worden zelfs wedstrijd wegens gebrek aan belangstelling afgelast. De Eiland- schutters had daarom bij voorbaat besloten dat het Oestertoernooi gewoon door zou gaan, zij het dat minder ronden werden gespeeld dan gebruikelijk. Normaal worden twee ronden van dertig pijlen en een finaleronde gehouden. In verband met het geringe aantal deelnemers werd besloten van de finaleronde af te zien en de winnaars al direct na de twee wedstrijdronden bekend te maken. Voor de Texelse jeugdschut- ters werd het zelfs een onderlinge wedstrijd; er waren geen aspirant- schutters van andere verenigingen. De achtjarige Dayo Hellegers maak te zijn debuut met zijn recurveboog en haalde in beide rondes 188 pun ten. Hidde Plaatsman werd eerste met 463 punten, Kevin Timmer tweede met 417 punten. Spannend was de strijd tussen Gert-Jan Schoorl en Frans Hoogstraaten (heren-recurve). De eerste ronde werd beslecht met niet meer dan twee punten verschil, na de tweede ronde was er een verschil van in totaal drie punten. Hoogstraaten won met 558 punten. Uitslagen: Barebow heren aspirant: Jonathan Wesse- ling (273). Barebow heren junior: Kevin Joseph (431). Compound heren senior: Roy vd Meulen (283), Bas Hellegers (270). Long bow dames senior: Marika vd Loo (436), Annemieke van Santen van Veer (342), Lian- ne Meekels (322). Longbow dames junior Lisette Kampstra (298). Longbow heren master Jan Prins (453), Kees Bakker (442), Wim Meekels (353). Recurve dames cadet: Marinka Kampstra (385). Recurve dames senior Olga Ellen (496). Recurve heren aspi rant: Hidde Plaatsman (463), Kevin Timmer (417), Dayo Hellegers (188), Bart-Jan Waay- er (184). Recurve heren senior: Frans Hoog straaten (280), Gert-Jan Schoorl (555), Peter Mulder (519), John Timmermans (433). Recurve heren master André Korlaar (405). Het bericht vrijdag dat een 'escadron' van vijf F-16's zondag 'extra laag en langzaam' een groet aan Texel zou brengen is door menigeen voor waar aangenomen. Bij Texel Airport kwamen veel vragen binnen en een stuk of vijftig belangstellenden kwamen naar het vliegveld. Vergeefs: 1 april. Op Koopplein.nl dook de formatie overigens wel op. Texel Airport pakt komende zomer groots uit. Op 28 juli staat een indrukwekkend lucht- spektakel op het programma, de LeaseWeb Texel Airshow. De show valt samen met het 75- jarig jubileum van het vliegveld in Eierland. Ter gelegenheid hiervan verschijnt een jubile umboek. De voorbereidingen voor de lucht- show startten een jaar geleden en naarmate de dag nadert, neemt de drukte voor luchthavenmees- ters Ed en Mike de Bruijn toe. Ze worden bijgestaan door een team dat bestaat uit Willem Hemelraad, Sjaak Hofstra, Jan Frederici en Louis Uriot. Er moet veel gere geld worden, attracties vastge legd, contracten afgesloten en - niet onbelangrijk - de begroting moet sluiten. Want een luchtshow organiseren kost veel geld. Alleen met het bekostigen van de beno digde brandstof is met de huidige energieprijzen een klein fortuin gemoeid. Sponsors zijn daarom onmisbaar. Het trof dat de directeur van LeaseWeb, een groot vlieglief- hebber is. Mike: 'Hij belde zelf of hij langs mocht komen.' Ed: 'Nadat we hier een uurtje met elkaar hadden gesproken, bood hij aan dat Leaseweb hoofdspon sor wilde worden. Fantastisch natuurlijk.' Leaseweb is in Europa en de Verenigde Staten één van de grootste partijen op het gebied van hosting. Met deze sponsor overeenkomst zegt de organisatie verzekerd te zijn van voldoende middelen om de vliegshow tot een succes te maken. Het aanbod van Leaseweb heeft ongetwijfeld te maken met de goodwill die het Texelse vliegveld in binnen- en buitenland heeft opgebouwd, de naamsbekend heid van het evenement en de wereldwijde contacten van vader en zoon De Bruijn. Piloten bieden zelfs spontaan aan te komen, zoals diverse kunstvliegers uit onder meer Duitsland, Engeland, Polen, Zweden en zelfs Rusland. Inmiddels is de lijst met toestellen die hun opwachting zullen maken aanzienlijk. Zeker is de komst van de Fouga CM-170 Magister van Dutch Historie Jet Association, een lichte tweemotorige jager/ trainer die in begin jaren '50 voor de Franse luchtmacht werd ont worpen. Een Falcon DA-20, een zakenvliegtuig van de Noorse luchtmacht verzorgt een paar fly by's. De klassieke Sikorsky S-38 'Osa's Ark' vliegboot is te zien op de static show op het terrein, maar vliegt mogelijk ook. Topat tractie zijn de wingwalkers van Breitling. Twee dames klimmen tijdens het vliegen uit de Boeing Stearman om met een stralende glimlach hoogstandjes uit te voe ren op de vleugel. Het zijn maar enkele voorbeelden van wat gaat komen. Op het feestterrein wordt een grote VIP-tribune gebouwd, waar bij de toeschouwers in dit afge sloten deel voor het eerst ter plekke van een natje en een droogje worden voorzien. De catering van het evenement is in handen van vliegveldrestaurant Horizon. De plaatsen worden vooraf verkocht, zodat ook deze inkomsten zijn veilig gesteld. Op het terrein komen zes tenten die al door bedrijven zijn gehuurd. De coördinatie van dit onderdeel en de sponsoring is in handen van Sjaak Hofstra, oud-directeur van KLM Cargo die als professional eerder met dit bijltje heeft gehakt. Bijzonder moment wordt de pre sentatie van het jubileumboek. Jan Willem de Wijn, jarenlang hoofd communicatie van Schip hol en fervent vliegtuigspotter, is al geruime tijd doende de Texelse luchtvaarthistorie in kaart te bren gen. Eerder schreef hij een jubile umboek over Rotterdam Airport. Bij het samenstellen van het boek wordt De Wijn bijgestaan door Jan Nieu- wenhuis, vrijwilliger van Lucht vaart- en Oorlogsmuseum Texel '40-'45. De overhandiging van dit boek wordt een plechtig moment, waarbij menig prominent uit de luchtvaart zijn opwachting zal maken. De veiling in het Eierlandsche huis in De Cocksdorp heeft zater dag €12.700 opgebracht. Topstuk van de veiling bleek een huiska merconcert van Jug Bros. Het concert van de Texelse band werd uiteindelijk verkocht voor €660,-. De opbrengst van de veiling is bestemd voor SVC, Heri Hodi, de Jeugdclub, een groep jongeren die een skatepark wil aanleggen en de buurtcommissie van De Cocksdorp. 'Ruim €12.000 is een prachtig bedrag, dat bijna niemand voor speld had. Aan het begin was het nog wat rustig, maar het werd gelukkig al snel drukker', aldus een tevreden Hans Westdorp, één van de organisatoren. Er kwamen zo'n 150 mensen af op de veiling waarbij Jan Dogger als notaris aanwezig was. Naast het concert van Jug Bros werden er onder andere drie Cock- sdorpers aangeboden. Degene die één van hun 'kocht', mocht met de desbetreffende persoon uit eten. Ze De wingwalkers van Breitling, één van de attracties op de LeaseWeb Texel Airshow die op 28 juli wordt gehouden. Georgisch koperslag, afkomstig uit de gemeentelijke kunstcollectie en onlangs geschonken aan Luchtvaart- en Oorlogsmuseum Texel '40- '45, heeft een plekje gekregen in de tentoonstelling over de Russen oorlog. Samen met het boek dat de Russische patriarch in 1995 aan het mUSeUm SChOnk. (Foto Gererd Timwetman, brachten alle drie rond de €160,- op. De spullen die op de veiling verkocht werden, waren allemaal aangeleverd door bedrijven uit De Cocksdorp en Eierland. Men kon bieden op een dagje bowlen, een dagje solexen en etentjes voor twee, maar ook op televisies, meu bels en boeken. Westdorp kijkt terug op een geslaagde avond. 'Niet alleen omdat we zoveel geld hebben opgehaald, maar ook de gezellig heid. Het was weer een succes. Hierbij moet ik wel zeggen dat dit niet gelukt was zonder de hulp van de bedrijven en de mensen die geholpen hebben, waarbij ik Roel, Hetty en Sabrina Veldman nog even speciaal wil noemen. Zonder hen was het een stuk lastiger gewor den', aldus Westdorp. Gerrit Koorn, voorzitter van de dorpscommissie van De Cocks- dorp/Eierland, leidt zaterdag in het Eierlandsche Huis de veiling. Hij wordt geflankeerd door Tom Steen voorden (links) en Helmich Kuiper (rechts). (Foto Job Schepers) Een folder van de Gamma met de mededeling dat 'de gemeente de controles op de limiet voor grofvuil tijdelijk zal verscherpen', leidde tot een reactie van de gemeente Texel. Die geeft aan 'geen enkele bemoeienis te hebben met dit bouwmaterialen bedrijf, noch met deze mededeling'. De opening van Kaap Skil vrijdag werd opgeluisterd met muziek van het Visserskoor, dat hier samen zingt met kinderen uit Oudeschild. (Foto Ecomare, Sytske Dijksen) DINSDAG 3 APRIL 2012 Lammetjestocht Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt maandag 9 april (Tweede Paasdag) de Lam metjeswandeltocht. De tocht voert traditiegetrouw over het oude land en hoewel Pasen dit jaar vroeg valt, zijn er weer veel lammetjes te zien. Deelnemers kunnen kiezen uit een groot aantal afstanden, van 5 tot 40 km. De start vindt plaats in schietsport centrum Odysseus aan de Emma- laan in Den Burg. Deelnemers aan de 40 km starten om 10.00, deel nemers aan de 25 km om 11.00 uur. Voor de kortere afstanden kan tussen 9.00 en 14.00 uur worden gestart. Deelname kost €4,50 met en €3,- zonder medaille. Leden genieten een korting van €1,-. Voor meer informatie, tel. 313087 of www.hetgoudenboltje.nl. Mareis U18 wint van zwakker DWV De jeugd U18 van basketbalver eniging De Mareis kreeg dit weekend DWV uit Amstelveen op bezoek, een op papier iets zwakkere tegenstander. Het werd een ontspannen en geani meerde wedstrijd, met 85-39 als eindstand. De Mareis speelt dit jaar voor het eerst in de Ü18-cmpetitie en staat op de tweede plaats. Volgens coach Venneker kan het team, mits compleet en fit, van elke tegen stander winnen. De wedstrijd tegen DWV begon onrustig, met gemiste aanvallen aan de kant van De Mareis. Toen het team beter in het ritme kwam, kwam er ruimte om aanvallen op te zetten en snelle breaks te lopen. Bij DWV raakte al bij de warming-up en speler geblesseerd, en omdat het team zonder wissels naar het eiland was gekomen, bleef hij de rest van de wedstrijd onder de eigen bucket hangen om toch nog een beetje van nut te zijn. De Mareis hield de verdediging goed dicht en er werd aanvallend goed naar elkaar gekeken. Omdat DWV amper partij bood, werd de wed strijd gebruikt om dingen te probe ren die in een andere wedstrijd van pas kunnen komen. Over twee weken speelt De Mareis tegen Hoofddorp, dat met nog één wed strijd te gaan al kampioen is. Zon der druk belooft dat een ontspan nen wedstrijd te zijn, waar De Mareis kan laten zien wat het in huis heeft. Scores: Joost Venneker (26), Max Hendriks (22), Jorik Heijenk (15), Casper Dros (7), Aaron Blaauboer (6), Dennis Weijers (3), Sjoerd - Jan de Lugt (2), Maikel Bouthoorn (2). Druk weekend voor De Mareis U14 De jeugd U14 van basketbalver eniging De Mareis heeft een druk weekend achter de rug. Zaterdag werd in Den Helder tegen Noordkop gespeeld, zon dag stond de wedstrijd tegen Rebound op het programma. Noordkop staat momenteel op de tweede plaats van de ranglijst, traint meerdere keren in de week en heeft drie teams in de U14. De Mareis oefent één keer per week en de helft van de spelers van het enige team mag wat leeftijd betreft nog een klasse lager spelen. Dit verschil bleek gewoon te groot. De wil om te winnen was er wel, maar coach Venneker was blij dat zijn team minder dan honderd punten moest toegeven. De wedstrijd tegen Rebound, dat op de derde plaats staat, verliep heel anders. Rebound, met spelers van 1,70 tot 1,80, speelde minder fel dan anders en De Mareis voelde aan dat er iets te halen viel. Met af en toe goed uitgespeelde kansen, maar ook meer individuele acties werd er een echte wedstrijd van gemaakt. Rebound was sterker, maar er werd goed tegengas gege ven en fel om de bal gestreden. Het verschil bleef dan ook beperkt en coach Venneker verwacht met deze instelling volgend seizoen ver te kunnen komen. De eindstand werd 39-71 Scores: Maxim van Ree (21), Zino Tanod (8), Amaya Vorsteveld (4), Cynook Rijk (2), Max Tuntelder (2), Joris Venneker (2).

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 5