TEXELSE IS COURANT Imago Texel thema op Promotieavond VVV 'Texel heeft nieuwe Jan Wolkers nodig' Onvrede heerst over afvoerroute Badweg liimmLlLM VRIJDAG 06 APRIL 2012 een spotje dat benadrukt dat Texel Amsterdam dichterbij Is Texel een merk, welk imago heeft dat 'merk' dan, welk ima go willen we dat Texel heeft en hoe bereiken we dat? Vragen waarover bezoekers van de Promotieavond van de VW zich woensdagavond in Stayokay mochten buigen. Het leverde een stortvloed aan ideeën op. Belangrijke conclusie: 'Texel is geen merk maar een beleving.' Imago is een hot item. De naams bekendheid van Texel is groot, maar toch blijkt een kwart van de Nederlanders nog niet op Texel te zijn geweest. Dit bleek uit een enquête door het Center for Lei sure and Tourisme Research onder een 'vrijetijdspanel' van 691 Nederlanders, van wie 61 procent reageerde. Belangrijke vraag luidde waarom Texel nog nooit was bezocht. 55 procent gaf aan dat het er simpel weg nooit van is gekomen. Ande re redenen waren dat 'andere plekken trekken meer' (37 pro cent), 'nog niet op het idee geko men' (21), 'gedoe met de boot' (18) en ver weg (14) en 'liever een ander eiland (11). Daaruit bleek ook dat iedereen positief is over Texel en dat dit beeld positiever wordt naarmate men hier vaker is geweest. Maar ook bleek dat een bezoek aan Texel bij velen niet hoog genoeg op de lijst van prio riteiten staat. 'De urgentie om te komen moet dus omhoog', con cludeerde VW-directeur Wouter de Waal. Het 'merk' Texel moet beter worden vermarkt, en dat heeft alles met het imago van het eiland te maken en de gevoels waarde. De Waal daagde zijn worden geassocieerd met feest en overlast en dat de nadruk meer op hun sportieve prestaties moet komen. Surfer Dorian van Rijsselberghe kan een waarde volle ambassadeur zijn. De vraag was of jongeren nog wel gewenst zijn. Het antwoord luidde volmon dig ja, want wie hier op jeugdige leeftijd een plezierige tijd heeft, komt als volwassenen terug. Het gehoor, merendeels onderne mers, uit na te denken over het werd bevestigd met een Tweet. 'Papa en mama hebben elkaar beeld dat buitenstaanders heb- ontmoet op de dansvloer van de ben van Texel, het door ons disco waar hun dochter nu staat gewenste imago en hoe dat kan te dansen', las Frido Boom vanaf worden bereikt. De zaal werd verdeeld in zes denktanks (community's), die zich richtten op het imago van en voor jongeren, winkels en shops, land schap en omgeving, reclame en pr, duurzaamheid en energie en toeristische druk. Het leverde een stortvloed aan ideeën en menin gen op. Zoals dat bij jongeren zijn mobiel. Het (volgens velen onterechte) beeld van buitenstaanders Texel ver weg is, en de wetenschap dat Texelaars die onderweg zijn waar dan ook precies weten welke boot ze hebben leidde tot het idee voor een app waarmee de reiziger onderweg precies kan zien welke boot hij heeft. Lastig was de vraag in hoeverre Texel een duurzaam imago heeft en welke invloed dit heeft op het toerisme. Duurzaamheid is vol gens de groep geen reden om naar Texel op vakantie te gaan, maar voor de zogeheten duurza me- en slowtoerist wel een belangrijke nevenfactor. Mobiliteit is een belangrijke factor. Om elek trisch rijden te stimuleren luidde de suggestie dat TESO deze voertuigen gratis overzet. Bekende Nederlanders blijken goede ambassadeurs. 'Texel heeft een nieuwe Jan Wolkers nodig', werd gezegd. Ter verho ging van de binding met het eiland wilde een groep de mogelijkheid geven lid te worden van Texel en iemand bedacht het plan om Texel te linken aan grote bedrij ven, zodat we onderdeel worden van de hun campagne. Eén groep bedacht de campagne om Texel als 'vier seizoeneneiland' te pro moten en per seizoen de positie ve mogelijkheden te benadruk ken. Bijvoorbeeld dat je in de winter in bepaalde natuurgebie den mag komen. Een eigen Texel se architectuur moet helpen om het beeld van Texel als authentiek eiland te versterken. Texel moet volgens deze groep niet als merk worden gezien, maar een 'bele ving'. Eén sterke commercial kan soms tientallen jaren 'tussen de oren' blijven zitten. De groep (pr en communicatie) speelde met een fraai toneelstukje in op het beeld dat Texel ver weg is. Onder aan voering van Ricardo de Graaf werd uitgebeeld hoe twee gezin nen uit Amsterdam een dagje naar het strand gingen. Eentje naar het 'dichtbij' gelegen Bloe- mendaal, het andere naar Texel. Te zien was hoe de familie naar Bloemendaal in de file kwam, veel parkeergeld moest betalen en op een vol strand kwam, ter wijl het gezin naar Texel onbelem merd kon doorrijden, tegen lage kosten met de boot mee kon, gastvrijheid ontmoette en op het strand alle ruimte had. Na deze komische uitsmijter was het aan Wouter de Waal uit te leggen wat de VW met al die ideeën gaat doen. Overdonderd door de hoe veelheid gaf hij aan hier nog niet uit te zijn. Bewoners en ondernemers van de Badweg in De Koog zijn niet blij met het plan van de gemeen te om de uitgaansjeugd, die verblijft op camping Koger- strand, via de Badweg van en naar de horeca te laten lopen. Ze zijn bang voor overlast. Met dit voorstel wordt vervolg gegeven aan een jaarlijks terug kerende discussie over de het terugdringen van de overlast door jongeren, leder hoogseizoen komen er klachten van bewoners, die last hebben van de jongeren die vroeg in de ochtend terugke ren van het uitgaan. Eerdere jaren werden deze jonge ren via de Brink en de bossen naar de camping geleid. In de nieuwe route worden de jongeren over de Badweg en via de gezinscamping naar de jongeren- camping teruggeleid. 'Dit is de kortste route door het dorp. In deze nieuwe opzet gaan ze voor namelijk over de camping, waar de campingeigenaar er zelf toe zicht op kan houden. Bovendien kan, door de kortere route, het toezicht geïntensiveerd worden, waardoor de overlast ook afneemt', zo legde burgemeester Giskes uit. Corien Groenendijk van Duinrand Bungalowverhuur ziet het alles met lede ogen aan. 'Om 22.00 uur gaan alle uitgangen van de camping dicht, behalve die aan de Badweg. De jongeren komen vanaf dit moment, al ingedron ken, langs de Badweg naar bene den. De overlast begint dus al vroeg. U moet zich voorstellen, dat de heen- en terugweg onge veer duizend beschonken, en vaak gedrogeerde, passanten oplevert, die langs onze slapende gasten en bewoners moeten trek ken. Dit duurt van 22.00 uur tot half zes 's ochtends', zo vertelde de logiesverstrekker. 'Bovendien zijn we amper betrokken bij de plannen en werden we pas geïn formeerd toen deze klaar waren.' Ook hekelt ze de rol van Hotel Opduin, die volgens haar €2000 beschikbaar heeft gesteld om de overlast te verplaatsen naar de Badweg. De burgemeester ont kent dit. 'Niemand probeert het probleem te verschuiven. Het blijft gewoon een zeer lastige kwestie, die ieder jaar terugkomt. We willen dit een jaar proberen, om te kijken of dit werkt. Door één ingang naar de camping te hebben, hopen we het probleem te kanaliseren en de overlast te verminderen. Ook kan er beter gecontroleerd worden, zodat er minder vernielingen worden aan gericht. Tot slot willen we de rou tes naar de strandpaviljoens 's nachts afsluiten, zodat daar geen vernielingen meer zijn', legt Gis kes uit. De politieke partijen delen de opvatting dat het een probleem is, waarvan de definitieve oplos sing niet direct voor handen is. Toch verschillende de meningen over de te hanteren aanpak. Rik- us Kieft van GroenLinks is van mening dat er meer financiële lasten gelegd mogen worden bij de 'natte' horeca: 'Zij profiteren ervan, maar zitten niet met de problemen. Die mag de gemeen schap oplossen. Laat de natte horeca maar meer bijdragen aan het herstellen van gemaakte schade.' De burgemeester, Ger- brand Poster (Texel 2010) en Jur Schuiringa (WD), waren het hier niet mee eens. Giskes benadrukte dat de horeca al meebetaalt aan de burgerwacht, terwijl Poster zei dat het probleem vooral afkom stig is van drugs en niet van alco hol. Schuiringa benadrukt dat de horeca al genoeg doet om het gezellig te houden. 'Bovendien', zo zei het WD-raadslid, 'heeft de horeca het nu al moeilijk genoeg om het hoofd boven water te houden.' Texel 2010 kwam met het idee om af te stappen van de gehan teerde sluitingstijden. 'Op deze manier krijg je niet één grote stroom in een keer, maar gaan ze geleidelijk weg', zo verklaarde Poster. Ook is de partij van mening dat er meer politie inge- Wat vindt u? Imago Vorige stelling: Moet het beeld dat toeristen van Texel hebben verbeterd worden? Aantal stemmen: 208 Nieuwe stelling: Het is een goede zaak dat de 4- meiherdenking wordt bezocht door de zoon van oorlogsburgemeester Rijk de Vries. zet moet worden en dat geld hierbij geen rol mag spelen. Nils Lely van de PvdA gaf aan dat het camerabeleid dat gehanteerd wordt in studentenstad Gronin gen uitstekend blijkt te werken. De burgemeester gaf tot slot van de discussie aan te begrijpen dat het probleem gevoelig ligt en dat deze aanpak volgend jaar weer geëvalueerd wordt. Zomerseizoen markt gestart Het zomerseizoen voor de markt in Den Burg is begonnen. Tot en met 29 oktober staan er op maandagochtend van 7.00 tot 13.30 uur kramen op de Groene- plaats en in de Parkstraat. Tijdens het zomerseizoen, dat afgelopen maandag van start ging, staan er meer kramen dan anders. Tijdens de marktdagen geldt er van 6.00 tot 15.00 uur een parkeer verbod op de Groeneplaats en in de Parkstraat. Geparkeerde voer tuigen worden volgens de gemeen te weggesleept. Tijdens de marktdagen geldt er van 6.00 tot 15.00 uur eveneens een inrijdverbod vanaf de Elemert. De roodwitte hekken die de toe gang tot de markt afsluiten, mogen volgens de gemeente alleen door de marktmeester opzij worden gezet. Het is van 7.00 tot 16.00 uur verboden om over de markt te fiet sen. Fietsen mogen wel aan de hand worden meegenomen. Op Tweede Paasdag (maandag 9 april) en Tweede Pinksterdag (maandag 28 mei) worden de mark ten van 9.00 tot 15.00 uur gehou den. Op Koninginnedag (maandag 30 april) is er geen reguliere markt. Deze wordt die week verzet naar dinsdag 1 mei van 7.00 tot 13.00 Kerkdiensten Vrijdag 6 april Goede Vrijdag PROTESTANTSE KERK: Protestantse gemeente Den Burg: 19.30 u. dhr. M. Aten. Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: Den Hoorn: 19.30 u. ds. C.F. Klaas- sen, viering Heilig Avondmaal. Protestantse Waddengemeente Texel: Oudeschild: 19.30 u. ds. RC. Bar nard, Waddendienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 19.00 u. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 19.30 u. Goedevrijdaglezing, ds. H. Marseille. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 19.00 u. pastor Granne- man, dameskoor. De Cocksdorp: 15.00 u. kruisweg, olv parochianen. Zaterdag 7 april Stille zaterdag PROTESTANTSE KERK: Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 21.00 u. ds. C.F. Klaassen. Protestantse Waddengemeente Texel: Oosterend: 21.30 u. ds. P.O. BNar- nard, paaswake mmv de Cantorij, Waddendienst. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 21.00 u. pastor Granne- man, paaswake. The Gospeltrain. PROTESTANTSE KERK: Protestantse gemeente Den Burg: 6.00 u. ds. P.A. den Braanker, paas- Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vrij. 6 april 09.16 en 21.26u. Zat. 7 april 10.05 en 22.15 u. Zon. 8 april 10.50 en 23.00 u. Ma. 9 april 11.25 en 23.45 u. Din. 10 april 11.50 u. Woe. 11 april 00.26 en 12.15 u. Don. 12 april 00.50 en 12.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Vrijdag 6 april volle maan, zondag 8 april springtij. Zondag 8 april zon op 6.58 uur, onder 20.29 uur. TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8! Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar 91,55 89,15 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. wake, viering Heilig Avondmaal; 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, paasdienst (kinderoppas aanwezig). Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoom: De Koog: 9.30 u. ds. C.F. Klaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. C.F. Klas- Protestantse Waddengemeente Texel: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. M.D. Kuiper. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 14.30u. ds. P. Niemeijer. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 9.00 u. paas- ontbijt; 10.00 u. ds. H. Marseille. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J. Folkerts. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11.00 u. pastor Granne- man, dameskoor. Oudeschild: 9.30 u. Pastor Granneman. De Cocksdorp: 11.00 u. woord-com munieviering olv parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Dien Jehovah met een blij hart; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Volg Jezus' voorbeeld van waak zaamheid na. Maandag 9 april Tweede Paasdag GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 19.00 u. Denkertje Zonder liefde is alles niets. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdie ren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. d ieren pensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of Oud papier Scouting Texel haalt komende zater dag oud papier op in de wijk Thijs- selaan, Binsbergenstraat, Brouwer straat, Burdetstraat, Drijverstraat, Wilsterstraat, Meester Kraaistraat, Lieuwstraat, Tjakkerstraat. Vrijdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Music Machine 21.00 u. Radio Noord-Holland Zaterdag 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote 18.00 u. Marco FM 19.00 u. Radio Noord-Holland Zondag 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst uit doopsgezinde kerk Den Burg, ds. H. Marseille. 11.00 u. Vlaswiek 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (H) 14.00 u. Wilde vaart, vandaag gepre senteerd door Simon Dros 15.00 u. Het uur van de blues 16.00 u. Country Time (H) 17.00 u. De keuze van... 18.00 u. Radio Noord-Holland Maandag 16.00 u. Sportlokaal 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek (H) 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the move 22.00 u. Radio Noord-Holland Dinsdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noord-Holland Woensdag 18.00 u. Eigenwijs en geheugen steuntje 18.30 u. Overdenking door Henk Snijders 19.00 u. Verzoeken 20.00 u. Radio Noord-Holland Donderdag 18.00 u. Country Time 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u. Radio Noord-Holland

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 13