1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Kaartverkoop Broadway van start Paaswandeling Waalenburg Fietsexcursie @txl VRIJDAG 6 APRIL 2012 Uitladder Opstapdag bij manege Manege Elzenhof aan de Bos- randweg bij De Koog houdt zondag 22 april van 10.00 tot 17.00 uur een opstapdag. leder een van zeven jaar en ouder kan die dag zelf ervaren hoe het is om paard te rijden. In verband met de te verwachten drukte wordt liefhebbers aangeraden op tijd te komen. Opwarmen voor festival Broadway In Klif 12 in Den Hoorn wordt zondag 8 april een voorstel ling gegeven door drie caba retiers, ter voorbereiding op Broadway Den Hoorn, dat in mei wordt gehouden. De drie cabaretiers, Berry Lus- seburg, Robbert Jan Proos en Jasper Smit, zijn alledrie gerou tineerde 'Broadway-spelers' en daarmee geen onbekende voor het Texelse publiek. Alle drie brengen zij in mei try-outs van hun nieuwe voorstelling. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €17,-. Eetbare sommeltjes In De Windroos, theeschenkerij van het Maartenhuis aan de Ruyslaan bij De Koog, worden zaterdag van 13.00 tot 14.30 uur inloopworkshops 'Maak je eigen sommeltje om op te eten' gehouden. Deelname kost €5,50. Reumafonds De collecte voor het Reumafonds heeft op Texel ruim €5.000,- opge bracht, ongeveer net zoveel als vorig jaar, toen €5.221,81 werd opgehaald. Het fonds zet zich al 85 jaar in voor de bestrijding van reu ma, het geven van voorlichting en het behartigen van de belangen van mensen die aan deze ziekte lijden. SWOT-diner In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 17 april het maandelijks SWOT-diner gehouden. Op het menu staat een runderstoofpot met aardappelpu ree, doperwten en salade. Inclusief nagerecht en koffie kost deelname €8,- per persoon. Het diner begint om 17.30 uur, aanmel den kan via tel. 312696 of e-mail- adres swot@texel.com. Telefonische bestellingen wor den niet in behandeling geno men en online geplaatste bestel lingen blijven niet lang beschikbaar. Wie kaarten wil hebben voor Broadway Den Hoorn en zeker wil zijn van toe gang tot de gewenste voorstel lingen doet er het beste aan maandag 9 april (Tweede Paas dag) om 11.00 uur op de stoep te staan bij Klif 12. Broadway Den Hoorn, het festival waarbij tientallen cabaretiers optre den in huiskamers in het hele dorp, wordt dit jaar gehouden op 25, 26 en 27 mei, de week voor Pinkste ren. Elke entreekaart van €30,- geeft toegang tot vier voorstellin gen. Deze voorstellingen duren ongeveer een half uur tussendoor is steeds een pauze van ook onge veer een half uur. De combinatie van voorstellingen per kaartje is samengesteld door de organisatie. Wie erg graag een bepaalde voor stelling wil zien, doet er dus goed aan bijtijds te proberen aan kaart jes te komen, zeker omdat het aantal zitplaatsen per 'theater' beperkt tot zeer beperkt is en niet alle cabaretiers alle drie avonden beschikbaar zijn. Cor van Heer waarden van de organiserende stichting verwacht dinsdagmorgen dan ook een grote toeloop. Een overzicht van nog beschikbare in Vogelwerkgroep Texel houdt maan dag 9 april de jaarlijkse Paaswan deling langs Waalenburg, al meer dan honderd jaar één van de beroemdste weidevogelgebieden van Nederland. Deze polder was in 1909, na het Naardermeer, het tweede gebied dat eigendom van Natuurmonumenten werd. Broed- vogels die er voorkomen zijn onder meer de grutto, kievit, scholekster en tureluur. Daarnaast worden er minder algemene 'doortrekkers' als witgat en kemphaan gezien en duiken er geregeld ook 'echte zeld zaamheden' op. 'Het belooft dus een spannende tocht te worden', belooft Vogelwerkgroep Texel. De excursie staat onder leiding van de broers Hans en Giel Witte en begint om 10.00 uur bij boerderij De Reiger aan de Westerboers- weg. Deelname is gratis, ook voor niet-leden. Opgave is niet nodig. Het verdient aanbeveling zelf een Uitwisseling Zo, dat is dan weer even iets anders als in de klas slapen; in de trein slapen! (Nu wek ik zeker de indruk dat ik heel lui ben?) Grap je, maar het gevoel dat je in trein zit op weg naar Duitsland voor een uitwisseling, terwijl de helft van je klas alsnog op school zit is toch wel lekker. Daar worden we toch wel enthousiast van, dus dat slapen in de trein is er niet bij vandaag. Na wat overstappen, moeilijkheden met de koffers en een uur vertraging komen we aan bij het eindstati on. Met z'n allen stap pen we de trein uit en daar staan ze dan; de Duitse scholieren waarbij we de komen de dagen zullen door brengen. Maar wie is er het dapperst en gaat als eerst zijn uit wisselingspartner zoeken? Goede vraag. Gelukkig hebben we al gemaild met onze uitwisselingspartners en heb ik al wel een foto gehad, dus weet ik ongeveer wie ik moet hebben. Na wat gestuntel met mijn pogin gen om me in het Duits voor te stellen komen we dan bij haar huis. En dan bedoel ik ook echt een huis van een huis. Enorm! Compleet met modeltreinbaan in de tuin en om het allemaal nog eens imposanter te maken wordt op die dag ook nog eens de nieuwe televisie geleverd. Hier- door weet ik meteen dat ik het wel getroffen heb. Mijn koffers brengen we naar mijn kamer en ondertussen proberen we enigs zins een gesprek op gang te krij gen wat een beetje moeizaam gaat, aangezien we met de taal nog even moeten omschakelen. Een van de dagen dat we er waren gingen we twee uur, twee ver schillende Duitse les sen volgen. Met z'n tweeën werden we ingedeeld in een Europakurs, waar we natuurlijk met opti misme heengingen. Dat zakte wel weer een beetje in, toen de leraren niet doorhad den dat wij er zaten en er toch behoorlijk wat vreemde blikken onze kant opgingen. Gelukkig had meneer het ineens door en er werden ons ook behoorlijk wat vragen gesteld over Nederland. Dan is het motto; knikken, lachen en ja zeggen. Na de kennismaking hebben we nog gezellig gekletst met wat Duitse scholieren uit die klas. De tijd raasde voorbij daar en ik heb het in ieder geval top gehad. Over twee maanden komen ze richting Texel, bereid je maar voor! Karleen van Dee verrekijker en/of telescoop mee te brengen. Laarzen zijn niet nodig, de tocht voert over de openbare weg. Hierdoor is de excursie ook geschikt voor mensen met een wandelstok, rollator of rolstoel. Friese heks in buurthuis Bethel Alexsandra van het Paganistisch Instituut MA-AN Fryslan geeft zaterdag 21 april een lezing in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland. Ze noemt zichzelf een 'Friese heks' en 'Wicca hogepriesteres'. De lezing heeft als titel Wicca, een Natuurreligie voor Nu en Morgen. Alexsandra vertelt onder meer iets over zichzelf, het begrip wicca (dat 'wijze' of 'ziener' betekent), rituelen en de maatschappij. Heksen zijn mensen die leren werken met genezende planten, kruiden en stenen. Ze proberen dicht bij de natuur te leven en werken met magie. Na de pauze is er een geza menlijk ritueel met als titel De Hoorn die wil Horen. Er is gelegen heid om vragen te stellen. Romantisch drama in ladies night Cinema Texel verzorgt woensdag 11 april de eerste Effe... Ladies Night van 2012. Daarin wordt de voorpremière van een film gecom bineerd met een welkomstdrankje en stands met mode, beauty en weiness. De film die wordt ver toond, is The Vow, een romantisch drama met Channing Tatum (bekend van Dear John) en Rachel McAdams (Morning Glory). Zij vor men een gelukkig, pasgetrouwd stel, totdat hun levens veranderen door een auto-ongeluk waarbij de vrouw in een coma raakt. Wanneer ze bijkomt, weet ze niet meer wie Leo is en krijgt ze een verwarrende relatie met haar ouders (Sam Neill en Jessica Lange) en ex-verloofde (Scott Speedman), voor wie ze misschien nog gevoelens heeft. De film is gebaseerd op een waarge- beurd verhaal. Voor de liefhebbers van sience fic tion draait John Carter, een film die is gebaseerd op het klassieke boek van Edgar Rice Burroughs en het verhaal vertelt van een man die wordt overgebracht naar een pla neet waar een conflict wordt uitge vochten tussen de bewoners en een betoverende prinses. Al snel ontdekt hij dat het lot van de pla neet in zijn handen ligt. kaartjes verschijnt dinsdag 10 april via website www.broadwaytexel.nl. Op deze website ook informatie over de deelnemende artiesten en links naar hun websites en die van de sponsors. Mensen die geen voorkeur hebben of zich willen laten verrassen, kunnen een e-mail sturen naar info@klif12.nl, met daarop het aantal gewenste kaar ten en het aantal kaarten per dag. Om alvast in de stemming te komen, wordt zondag 8 april een Broadway Warmin Up gehouden, met medewerking van de doorge winterde 'Broadwayspelers' Berry Lussenburg, Robbert Jan Proos en Jasper Smit (voorheen Olaf Jas per). teken van water Water: van de duinen tot de zee. Dat is de naam van de excursie die Arie Lap en Nico Jaarsma zaterdag 14 april over het gebied ten zuiden van Den Hoorn houden. Lap is naast bollenkweker ook bestuurslid van het hoogheemraadschap, zijn buur man Nico Jaarsma is bioloog op watergebied. De excursie gaat per fiets en volgt het eerst nog zoete water vanaf de duinen en laat zien hoe en waar de invloed van de zee het zoutgehalte van het water beïnvloedt. Ook komen diverse cultuurhistorische zaken aan de orde. De tocht gaat om 14.00 uur van start bij de bollenschuur van Lap (Klif 37) en duurt twee a drie uur. Opgave liefst per e-mail (arielapl ©hotmail, com) of eventueel telefonisch (319282). Bij erg slecht weer gaat de excursie niet door. De lezing begint om 15.00 uur. Entree €10,-, inclusief koffie/thee en iets lekkers. Bezoekers wordt gevraagd zich vóór 15 april aan te melden via tel. 311486 of e-mail neldahillen@texel.com. Nieuw in Cinema Texel is ook Ame rican Pie: Reunion, het (voorlopige) slot van een serie vol melige humor over een groep scholieren die er alles aan doet hun maagdelijkheid te verliezen. In deze aflevering keren alle acteurs uit de eerste film terug. Te zien is ook Titanic, de kaskraker die in 1997 verscheen en naast elf Oscars ook een miljard dollar aan omzet opleverde. De film is 'digi taal verbeterd' en naar 3D gecon verteerd. Het verhaal gaat over een rijk meisje (gespeeld door Kate Winslet) dat op 17-jarige leeftijd wordt uitgehuwelijkt en besluit zich tijdens de eerste tocht van het pas sagiersschip Titanic van het leven te beroven. Ze wordt gered door een passagier uit de derde klasse (Leonardo DiCaprio, waarna ze ondanks hun totaal verschillende afkomst verliefd op elkaar worden. Van de makers van Verschrikkelijke Ikke draait de Nederlands gespro ken animatiefilm De Lorax. Het vol ledige programma van Cinema Texel is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagen- da.nl. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Vrijdag 6 april: Voorstellingen Cinema Texel: 12.30 Winx Club - Magisch Avontuur 3D; 13.30 De Lorax NL 3D; 15.00 Titanic 3D; 16.00 De Lorax NL 3D; 18.45 American Pie: Reunion; 19.00 John Carter 3D; 21.15 Titanic 3D; 21.45 American Pie: Reunion. Zaterdag 7 april: 11.00 uur. Van 11.00 tot 17.00 uur wordt bij Gerritslanderdijkje 41 nabij Den Burg een rommelmarkt gehou den ten bate van Kans voor Kaj. 12.00 uur. In de achtertuin van eet café De Kroonprins in Oosterend wordt van 12.00 tot 16.00 uur een brocantemarkt gehouden. 13.00 uur. In De Windroos, thee schenkerij van het Maartenhuis aan de Ruyslaan bij De Koog, worden van 13.00 tot 14.30 uur inloopwork shops 'Maak je eigen sommeltje om op te eten' gehouden. Deelname kost €5,50. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een (gratis) kookdemonstratie gegeven. 20.30 uur. In café De Kuip in De Koog speelt de band The Fortunate Sons voornamelijk nummers van Creedence Clearwater Revival. Voorstellingen Cinema Texel: 12.30 Winx Club - Magisch Avontuur 3D; 13.30 De Lorax NL 3D; 15.00 Titanic 3D; 16.00 De Lorax NL 3D; 18.45 American Pie: Reunion; 19.00 John Carter 3D; 21.15 Titanic 3D; 21.45 American Pie: Reunion. Zondag 8 april: 11.00 uur. Bij horecabedrijven Vero nica en De Kombuis op de haven van Oudeschild wordt van 11.00 tot 14.00 uur een 'meet and greet' van eigenaren van oldtimers gehouden. 13.00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt van 13.00 tot 18.00 uur een Paas- en rommel markt gehouden. 13.00 uur. Kinderen kunnen vanaf 13.00 uur paaseieren zoeken op het strand bij paal 28. Deelname is gra tis, deelnemers krijgen een present je. 19.00 uur. In eetcafé De Kroonprins begint om 19.00 uur de theatervoor stelling Club Waterl'eau (in combi natie met een diner). 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Horn begint om 20.30 uur de war- ming-up voor Broadway Den Hoorn, met medewerking van Berry Lus senburg, Robbert Jan Proos en Jas per Smit. Toegang €17,-. 22.30 uur. Met Gerard Schuiling achter de bar en Paul van Dijk als discjockey herleven tijdens een Beerekuilparty in Talk of the Town in De Koog de jaren tachtig. De party begint om 22.30 uur, de toegang is gratis. Er kan met guldens worden afgerekend. 12.00 uur. Cinema Texel. Voorstel lingen Cinema Texel. 12.30 Winx Club - Magisch Avontuur 3D; 13.30 De Lorax NL 3D; 15.00 Titanic 3D; 16.00 De Lorax NL 3D; 18.45 Ame rican Pie: Reunion; 19.00 John Car ter 3D; 21.15 Titanic 3D; 21.45 Ame rican Pie: Reunion. Maandag 9 april: 9.00 uur. Calluna. Op het terrein van Calluna bij De Koog, wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. 10.00 uur. Bij boerderij De Reiger aan de Westerboersweg nabij De Waal begint om 10.00 uur de jaar lijkse Paaswandeling (langs Waalen burg) van Vogel werkgroep Texel. 11.00 uur. Om 11.00 uur gaat bij theater Klif 12 in Den Hoorn de kaartverkoop van start voor Broad way Den Hoorn, dat dit jaar op 25, 26 en 27 mei wordt gehouden. 12.00 uur. Cinema Texel. Voorstel lingen Cinema Texel. 12.30 Winx Club - Magisch Avontuur 3D; 13.30 De Lorax NL 3D; 15.00 Titanic 3D; 16.00 De Lorax NL 3D; 18.45 Ame rican Pie: Reunion; 19.00 John Car ter 3D; 21.15 Titanic 3D; 21.45 Ame rican Pie: Reunion. Dinsdag 10 april: 9.00 uur. Van 9.00 uur tot 13.00 uur kan in De Schakel aan de Binnen- burg in Den Burg kleding en linnen goed worden ingeleverd voor de kledingmarkt, die op 20 en 21 april wordt gehouden ten bate van Roe menië en Moldavië. 21.00 uur. De Texelse bluesband Jug Bros treedt van 21.00 tot 24.00 uur op in café De Kombuis op de haven van Oudeschild. Voorstellingen Cinema Texel: 19.30 Titanic 3D; 20.30 American Pie: Reunion. Woensdag 11 april: 10.00 uur. Open Coffee Texel ver zorgt van 10.00 tot 11.30 uur een (vrij toegankelijke) bijeenkomst om onder het genot van koffie en thee te 'netwerken' met ondernemers uit de regio. 11.00 uur. De breigroep van de Dansgroep Oude Dansen demon streert van 11.00 tot 16.00 uur in het Cultuurhistorisch Museum in De Waal het maken van sokken, wanten en ander handwerk. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 uur een avond rond het thema 'lijden en vreugde'. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 American Pie: Reunion; 19.30 een 'ladies night' met de film The Vow; 21.00 Titanic 3D. Donderdag 12 april: 10.00 uur. In De Koploper (Prins Hendriklaan 2) in Den Helder wordt van 10.00 tot 12.00 uur de bijeen komst 'Kanker en zingeving' gehou den. Opgave: psbOgemini-zieken- huis.nl. 10.30 uur. Bewoners van Verpleeg huis en Gollards geven een voor stelling van het Verteltheater in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Aanvang 10.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Artex en SWOT. 13.00 uur. Gasten en belangstellen den kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubba- nen bij zwembad Molenkoog in Den Burg. Spelmateriaal is aanwezig. 14.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt van 14.30 tot 16.00 uur klein onderhoud aan rollators verricht. Deze service is gratis; aanmelden niet nodig 20.00 uur. Hans Nauta geeft in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg een lezing over de lucht oorlog boven Texel. Aanvang 20.00 uur. Entree €5,-. 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Room in Rome'. Aanvang 21.00 uur (eventueel in combinatie met diner). 21.30 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare nabij De Koog) kan vanaf 21.30 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Alleen bij helder weer. Voor informatie en aanmelden: tel. 06-53340063. TESO TESO zet rond het weekeinde gere geld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een overtocht, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) tot 20.00 uur en maandag en dins dag van 9.30 tot 16.00 uur. Automo bilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur: vandaag de hele dag in Den Helder, zaterdag rond het mid daguur in Den Helder, maandag de hele dag op Texel en dinsdag 's ochtends op Texel. Maandag (twee de paasdag) wordt een zondags dienst gevaren. De eerste afvaart vanaf Texel is dan om 7.00 uur en vanuit Den Helder om 7.30 uur. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2