d1' TEXELSE 7 COURANT Sport Boekei en Baptist tweede van NH Balk en Knol finalisten bij librekampioenschap Wereldrecord touwtjespringen TCA naast automatisering ook goede weg ingeslagen met kantoorvakhandel VBA voofdeev VRIJDAG 6 APRIL 2012 Damclub vierde van Noord-Holland Rosanne Boekei op de evenwichtsbalk Rosanne Boekei van GVT heeft zaterdag de tweede plaats behaald bij de regiokampioen schappen in Wormer. Dat bete kent dat zij in haar leeftijdsgroep en divisie (de zesde) de op één na beste turnster van Noord- Holland is. Ook Aster Baptist (instap, niveau 12) behaalde een tweede plaats Holland, die allen hun plaats had den verdiend door in de drie voorgaande competitiewedstrijden uitzonderlijk goed te presteren. GVT werd vertegenwoordigd door team De Wonne, bestaand uit Aster Bap tist en Cato van Daele (instap, niveau 12), Lisa Buijs en Danielle Polderman (jeugd, niveau 9), Rosan ne Boekei (junior, niveau 8) en Elma van Garderen (senior, niveau 7). Zij kunnen terugkijken op een geslaag de wedstrijd. Baptist stond na drie onderdelen op een eerste plaats, maar door een val van de balk liep zij die op één tiende punt mis. Met een totaalscore van 53,90 behaalde zij een zilveren medaille. Boekei begon met de vloeroefening, waar ze als zesde aan de beurt was. Vol gens eigen zeggen is de vloer haar beste onderdeel en ze behaalde 11,40 punten. Ook sprong en brug gingen goed, daarbij behaalde zij 10,55 en 10,40 punten. Volgens Boekei verliep de oefening op de brug heel goed, maar oordeelde de jury daar strenger. De laatste oefe ning was de evenwichtsbalk. Een lastig onderdeel, omdat de kleinste fout onmiddellijk wordt afgestraft en Boekei zag hier dan ook erg tegen op. Maar ondanks haar zenuwen verliep de oefening uitstekend en behaalde ze 10,55 punten. Het totaal van 42,80 was voldoende voor de tweede plaats, waar de gymnaste zelf zegt trots op te zijn. Cato van Daele toonde zich heel stabiel en kon zich met 53,45 pun ten verheugen op een gedeelde vierde plaats en verdiende daarmee ook een medaille. Lisa Buijs en Danielle Polderman lieten een mooie wedstrijd zien en presteerden goed. Buijs eindigde door een val op de balk op de dertiende plaats, Polder man liet zich zelfs op de sprong, haar favoriete onderdeel, niet van haar sterkste kant zien en werd uit eindelijk vierde. Van Garderen maakte een fout op de brug, haar eerste onderdeel. 'Gelukkig gingen mijn andere onderdelen wel goed, waardoor ik uiteindelijk als zesde eindigde', verklaarde ze na afloop. 'Al met al kan ik dus redelijk tevre den over mijn wedstrijd zijn.' Biljarters Ries Balk en Piet Knol zijn de finalisten die donderdag 26 april tegen elkaar zullen strij den om het librekampioenschap van biljartvereniging DVO. Balk plaatste zich door de maandag avondpoule te winnen, Knol greep de titel in de donderdag avondpoule. De strijd in de maandagpoule was snel gestreden. Balk stond al aan het begin van de slotavond vier wedstrijdpunten voor op zijn direc te tegenstander en enig mede kanshebber Cor Rood en had nog maar één winstpartij nodig. Dat werd de partij tegen Arie de Veij, waarin Balk de benodigde 61 caramboles in slechts achttien beurten bij elkaar speelde. Balks spel toont de afgelopen jaren een stijgende lijn en hij is inmiddels goed voor een moyenne van 3,04, waarbij hij een hoogste serie van 27 caramboles produceerde. Wim van Aperlo had de beste papieren voor de titel in de vierde periode, die recht geeft op een finaleplaats in de strijd om de Wim Vendelbo kaal. Na drie verliespartijen tegen Rood, Hans van Zeijlen en Piet Plug verwachtte niemand dat Van Aperlo ook zijn vierde partij, tegen Bik, zou verliezen. De handicap was immers 15 om 89 caramboles. Bik produceerde in de zesde beurt een serie van 56 caramboles, waarna Van Aperlo ook zijn vierde partij uit handen moest geven. De spanning om de periodetitel steeg door sterk spel van Caecilia Roe per en Harry Schrama. Zij eindig den slechts één wedstrijdpunt ach ter Van Aperlo, die na een moeilijke avond toch nog de vierde-periode- titel won. In de donderdagpoule was de spanning al weken te snijden, waarbij Sylvia Sessink en Piet Knol op de slotavond voor een zinde rende climax zorgden. Met nog Sportservice Texel wil samen met de collega's van Noord- Holland en Midden Nederland proberen het wereldrecord touwtjespringen te verbreken. Daartoe worden Texelse kinde ren uitgenodigd donderdag 26 april naar de schoolpleinen te komen. Het huidige record staat op naam van de staat Californië, waar 71.000 mensen tegelijk touwtjes- prongen. De gezamenlijke sport services willen 80.000 leerlingen van basisscholen verzamelen. De record poging wordt georganiseerd in het kader van de Nationale Sportweek en de opbrengst gaat naar het Jeugdsportfonds. De kinderen, voornamelijk uit de provincies Noord-Holland en Utrecht, springen tien minuten tegelijk om het record te verbre ken. Zij doen dit allemaal op hun eigen schoolplein en op een geza menlijk veld in de Haarlemmer meer, waar meer dan tweeduizend kinderen samenkomen. Zilveren Kruis Achmea en Intertoys Zwa nenburg zorgen voor voldoende springtouwen. Om exact 11.30 uur wordt via de radio het start schot gegeven. De recordpoging valt samen met de recordpoging Doede360 van de KVLO (Koninklijke Vereniging van Leraren Lichamelijke Opvoe ding). Deze wil een wereldrecord Karateka's Shima naar Julianadorp Karateka's Philip Stark, Rylana Boon, Eline Tromp, Fenna Wit, en Marit Stark van Shima deden zaterdag mee aan het clubkam pioenschap van karateschool Samurai in Julianadorp. De karateka's kwamen uit op de onderdelen mawashi-gerie max (zoveel mogelijk ronde schoppen maken), kata (verschillende bewe gingen tegen denkbeeldige tegen standers) en kumite (vechten). Philip Stark deed in een sterk deelnemersveld mee aan mawa- shi-gerie max en kumite, maar viel Na een ijzersterke serie wed strijden in de tweede helft van het seizoen kwam het damteam van Oosterend/Texel uiteindelijk een bordpuntje tekort voor de derde plaats in de Noordhol landse Ereklasse. Tegen de directe concurrent Zaan streek was een gelijkspel genoeg geweest, maar Vic Voskuil aan bord 2 had een off-day en liep in een lastige stand in een kinderlijk eenvoudig zetje. Naar eigen zeg gen was dit niets minder dan diep gravende tactiek om de rest op scherp te zetten en hij leek nog gelijk te krijgen ook toen de kop man van Zaanstreek ook uit het niets in een zetje trapte tegen Los- seni Savané. Deze had daarna wei nig moeite de stand gelijk te trek ken. Aan bord 3 wist Adri de Jong in het eindspel net niet zijn voorde lige stand te verzilveren. De beslis sing moest vallen op het laatste bord, waar topscorer Jos de Wolf een van zijn mindere partijen aan het afwerken was en langzaam weggedrukt werd. Door de 5-3 nederlaag stond gelijk vast hoe de ranglijst eruit zou komen te zien, en deed de laatste wedstrijd tegen de nummer twee, SNA uit Heerhugo- waard er niet meer echt toe. Hoewel er bij SNA twee spelers rondlopen die deelnemen aan het individuele NK dammen en het team promotie naar de Ereklasse wist af te dwingen, moest de club de provinciale titel aan 020 uit Amsterdam laten en kregen ze bij na klop van Oosterend/Texel. Vos kuil was er dit keer niet bij, maar Savané nam zijn rol voortreffelijk over door in de opening een schijf weg te blunderen. Dit keer was het Adri de Jong die de achterstand wegpoetste en omdat ook Piet Bakelaar en Jos de Wolf hun op papier sterkere tegenstanders ake lig dicht naar de afgrond wisten te manoeuvreren, leek de zoveelste stunt in de maak. Maar het is een kenmerk van sterke dammers dat ze aalglad zijn en beide tegenstan ders wisten naar remise te glip pen. Desalniettemin wordt met gepaste trots op het seizoen teruggekeken. Vergeleken met een jaar eerder werden er maar liefst zestien bord- punten meer behaald en de speler met de op vier na laagste rating van de Ereklasse staat negende op de topscorerslijst: Jos de Wolf met 10 punten uit 9 partijen, tweemaal zo veel als hij op basis van zijn rating geacht werd te halen. Van Barneveld helpt Richter aan kop drie wedstrijden te spelen, bedroeg het verschil tussen beiden niet meer dan één wedstrijdpunt. Ses sink maakte korte metten met Adrie Barhorst en speelde ook haar tweede partij, tegen de gerouti neerde Henk Prins, in zes beurten uit. Knol was goed in vorm en trak teerde zowel Hans Beverdam als Mariëlle Aubertijn in niet meer dan dertien beurten op een nederlaag. De laatste partij van de avond werd de confrontatie tussen Sessink en Knol, die nog steeds een verschil van één wedstrijdpunt hadden. De eerste vier beurten ging de strijd gelijk op, maar in de achtste beurt had Knol zijn handicap wegge werkt en waren beide spelers waren nog elf caramboles van de titel verwijderd. Knol explodeerde en werd winnaar met een serie van elf caramboles. Sessink greep de titel van de vierde periode en daar mee een finaleplaats om de Wim Vendelbokaal, die ook op donder dag 26 april wordt gespeeld. De finalisten voor deze bokaal zijn naast Sessink Arie de Veij, Ries Balk, Frans Bik, Wim van Aperlo, Harm de Vries, Piet Knol en Eduard Keijzer. Met een daverende overwinning op Jaap Dros heeft Dick van Bar neveld titelverdediger Thomas Richter een uitstekende dienst bewezen. Richter nam in de B&B Van der Vis en Den Boer-compe- titie van schaakclub En Passant de koppositie van Dros over en heeft nu perspectieven zijn titel te behouden. Richter droeg zelf ook het nodige bij aan de herovering van de kop positie door een provocerende partijopzet (1 .a3) van Mohamed Al- Rawy met heldere zetten naar de prullenbak te verwijzen. Van Bar neveld verkeert momenteel in bla kende vorm, want ook subtopper Rinus Vittali werd door hem versla gen. De confrontatie tussen Dim Dros en Aldo Witte werd gewonnen door Dros, die meteen toesloeg toen Witte de positie verkeerd beoor deelde. Met een derde jeugdspeler, Daniël Schreve, wil het in de senio rencompetitie nog niet echt lukken. Hij kreeg opnieuw enkele nederla gen te verwerken, maar het Texelse schakersgilde is het er wél over eens dat hij steeds beter gaat spe len en dat de punten niet lang meer op zich zullen laten wachten. Zaterdag 7 april speelt het achttal van En Passant in de externe com petitie thuis tegen Heerhugowaard. En Passant staat op de vierde plaats en de kans op het kampi oenschap is verkeken, maar belangstellenden zijn vanaf 13.00 uur van harte welkom in hotel Den Burg. Stand aan kop: 1.Thomas Richter; 2.Jaap Dros; 3.Moha- med Al-Rawy; 4.Aldo Witte; 5.Jaap de Programma zaalvoetbal Woensdag 11 april 17.45 ZDH C2-Mantje C2 vPutten 18.30 Sport C1 -Sport C2 vPutten 19.20 NBC/S DA2-WS DA1 Bakker 20.15 RAB 6-SVO 2 Bakker Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 10 april Veld A 19.00 AH-IBS Falcon 19.45 Imares-Falcon IBS 20.30 Jumbo-Pepermolen Kobeko 21.15 NIOZ1-Kobeko Paal 28/Krim 22.00 Randstad-Paal 28/Krim NIOZ 1 Veld 8 19.00 Interieurbouw-Ecotiem Mantje 19.45 Mantje-RAB Ecotiem 20.30 NIOZ 2-Alektraon Wessels 21.15 Rabo-Wessels Alektraon 22.00 Kobeko 2-Bar S Rabo Veld C 19.00 Kapper-Krim Otto's 19.45 SVC-Otto's Kapper 20.30 Salique-Moorman De Waal 21.15 Timmer's-De Waal Moorman 22.00 De Rog-Klif 23 Timmer s Gertha (tel. Omdat de wedstrijden dinsdag in verband spelers werden gestaakt, deze week geen uitslagen. Eerste wedstrijd jongste turners Mikki Hemelrijk, Amy Kossen en Amel Bahrini van GVT deden zondag voor het eerste mee aan een wedstrijd aan de overkant. Alle drie zijn ze jonger dan acht jaar en vallen dus in de catego rie pre-instap. Toch kunnen ze al oefenstof van niveau 11 aan, wat betekent dat ze ver zouden kunnen komen in de turnsport. Ondanks de zenuwen begonnen de drie turners gemotiveerd en met veel plezier aan hun eerste onder deel, de sprong. Dat was meteen een groot succes: alle drie scoor den ze meer dan 13 punten. Ook op de ongelijke brug werden mooie punten binnengehaald. Bij de balk, het moeilijkste onderdeel, ging het even mis. Achtereenvolgens kwa men zowel Hemelrijk als Kossen en Bahrini ten val, wat veel punten kostte. Op de vloer scoorde Kos sen het beste. Zij eindigde op de derde plaats in een deelnemers veld van 21Hemelrijk werd negen de, Bahrini eindigde na een val op vloer op de zestiende plaats. Deze wedstrijd was een mooi begin voor deze nog jonge meisjes. Vol gend seizoen mogen ze meedoen aan de echte turncompetitie, waar ze hopelijk nog meer van hun kun nen zullen laten zien. 21.05 NBC/S 6-Texel 3 Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Sangers Donderdag 12 april 18.30 Mantje 4-NBC/S 5 19.20 Texel 2-vGeelen 1 20.15 Sport 4-Krim 5 21.05 Mantje 5-RAB 5 21.55 Sport 2-Koog 2 Zaaldienst: Mantje vestigen waarbij zoveel mogelijk jonge mensen de '360' (een bewe ging waarbij een rondje wordt gemaakt) te laten uitvoeren. Touwtje springen past perfect bij deze actie. Inmiddels hebben zich 25.000 springers aangemeld. Aan melden kan via www.sportser- vicetexel.nl. op beide onderdelen buiten de prijzen. Eline Tromp, die nog maar sinds kort aan karate doet en voor wie dit het eerste toernooi was, en Rylana Boon zaten samen in één poule voor kumite. Na een aantal harde partijen werden zij respec tievelijk zesde en zevende. Fenna Wit werd eerste op het onderdeel kumite. Zij was daarmee voor een aantal heren te sterk. Omdat zij onlangs de opleiding tot instruc teur met goed gevolg wist af te sluiten, ontving zij voorafgaand aan de wedstrijd uit handen van Fred Schonenberg een samurai- zwaard. Marit Stark liet op het onderdeel kata de kata's Heian Yondan en Tensho zien en behaal de hiermee een derde plaats. Bij TCA regelt u in één keer al uw automatisering en kantoorbeno digdheden. Sinds een half jaar kunt u bij hun kantoorvakhandel en web shop terecht voor uw bestellingen. De toekomst van Kantoorvakhandel Texel ziet er rooskleurig uit. Mede eigenaar Rinie de Kruif geeft aan dat zij tevreden zijn over het resultaat van de kantoorvakhandel en de bijbeho rende webshop. Het levert positieve reacties en tevreden klanten op. Uiter aard zitten ze niet stil en blijven ze zoeken naar de beste producten. Zo hebben ze onlangs de juiste alterna tieve inkt gevonden. Met deze inkt bespaart u maar liefst 50 tot 60% op uw printkosten. TCA heeft verschil lende productlijnen bekeken en is over hun nieuwe lijn zeer te spreken. De Kruif: 'WE hebben deze nieuwe lijn uitgebreid getest. Hij is van uitstekende 'Eerst bestelden we alles aan 'de over kant', nu bestellen we bij TCA. Texelse vriendelijkheid met bijbehorende omgang en dan ook nog een verrassend Echt een aanraden Peggy van den Boogaard VBA Van Braak Accountants Texel kwaliteit en voldoet aan onze hogere eisen. Dit is een inkt met de kwaliteit die we willen verkopen. Wfe hebben er al veel positieve reacties op ontvangen. Het scheelt onze klanten behoorlijk in de kosten. Wfe kunnen het ook in een totaalpakket leveren, dat is nog voordeliger.' TCA heeft alternatieve inkt van de merken Brother, Epson en Canon ruim op voorraad. 'Sinds kort doen we onze bestellingen via kantoorvakhandeltexel.nl van TCA en dat bevalt ons erg goed. Zowel qua prijs als levertijd. WE kunnen altijd rekenen op uitstekende st Lorendz Boom Royal Netherlands Institute for Sea Research (NIOZ) N OZ Bij levering is dan meteen duidelijk voor wie binnen het bedrijf de bestel ling is. Verenigingen kunnen ook een account krijgen en dus flink besparen op hun kantoorartikelen. Bestellingen via de webshop met een bedrag hoger dan €150,- worden gratis bezorgd op Texel. Onder dit bedrag ligt de bestel ling klaar bij de balie van TCA. Het adres van TCA is: Maricoweg 37a Den Burg Telefoonnummer 0222-318489. U kunt voor de deur gratis parkeren. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.30 uur. Van Braak Accountants Gebruikersgemak website Al een groot aantal Texelse bedrijven heeft een eigen account en bestelt via de webshop. 'De website maakt bestellen makkelijker voor de klant. In het begin is het nog wennen, maai" wanneer duidelijk is dat het tijd scheelt, zijn ze snel positief? TCA heeft hun huidige website gekozen vanwege het gebruikersgemak en de veelzijdigheid. Bij een bestelling door een groter bedrijf, kan een intern referentienummer vermeld worden. :erdag is alleen de w.kantoorvakhandeltexel.nl. kantoorvakhandeltexel.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7