om EO PRE PARTY TEXELSE 7 7 COURANT Golfer Thomas Wassenaar wint uitwisseling ;e-E EVENT TAXI Remise zaalvoetbal Iers in slotduel «- Dames golfers scoren goed G-team voor rust op schot Diner Cabaret nieuwe show! ■pspi Beginnende atleten lopen drie kilometer Met 75 slagen bruto heeft golfer Thomas Wassenaar de uitwis seling met golfclub Dirkshorn gewonnen. De uitwisseling vond voor de twee de keer plaats. In april speelt de jeugd op Texel, in september gaan de Texelse spelers naar Dirkshorn. De bokaal, beschikbaar gesteld door De Lindeboom en Greenside, werd ditmaal niet uitgereikt, wegens een tekort aan spelers aan de kant van Dirkshorn. Wassenaar won in de categorie 18 holes strokeplay zowel de netto als de bruto score. Hij sloeg tevens de neary en de longest drive. Bij de 9 holes stable- ford lagen de scores dicht bij elkaaar. Bij de jeugd tot en met 10 jaar was Sieme Boomstra winnaar, bij de jeugd vanaf 11 jaar won Wim Hogevorst van Dirkshorn. De lon gest drives werden geslagen door Huub Schuijl en Ilse van Onzen, de neary door Sieme Boomstra. Bij de jongste jeugd, die negen holes speelde op de par 3-baan, won Dirk Boomstra. De neary op de tweede hole werd geslagen door Donja Bes van Dirkshorn. Omdat de jongens er niet in slaagden de neary te slaan, werd deze prijs ver loot. Uitslagen: 18 holes strokeplay: 1 .Thomas Wassenaar, 2.Mike van der Haas, 3.Sjoerd Koopman. 9 holes stableford vanaf 11 jaar:1 .Sieme Boomstra, 2.Toon Pop, 3.Willem Witvliet. 9 holes stableford t/m 10 jaar: 1 .Wim Hoge vorst, 2.Paul Blokker, 3.Huub Schuijl. 9 holes par 3: 1 .Dirk Boomstra, 2.Dorian Wassenaar, 3.Marijn Weber DINSDAG 17 APRIL 2012 MllOln.'T MUSlfc CLUB 2010 KINDERTHEATER DINER CABARET PROGRAMMA PER FILM: Vr 22.00. Zo 15.30 TITANIC 3D 0®S MYSTERY MOVIE i SNEEUWWITJE NED. GESPR. Offl® WMO/ziekenvervoer Rolstoelvervoer Korting met onze voordeelpas www.taxitexel.nl De zaalvoetballers van Texel'94 hebben in de laatste wedstrijd van het seizoen een gelijkspel geboekt. In Den Helder werd het vrijdag tegen Zeemacht 3 5-5. Het duel had voor Texel'94, dat al weken geleden kampioen werd, niets meer om het lijf. Alle aan dacht gaat uit naar de kwartfinale van het bekertoernooi, die vrijdag op het programma staat. Zeemacht daarentegen was bij winst nog kansrijk om de derde periode bin nen te slepen. Al snel werd echter duidelijk dat de Texelaars 'gewoon' wilden winnen. In de tweede minuut liet Jesper Arkenbout het eerste doelpunt aantekenen na een prima aanval door het hart van de Hel- derse verdediging. Ook in het vervolg was Texel'94 de bovenliggende partij. Het tempo was echter te laag om Zeemacht echt in problemen te brengen. In de veertiende minuut kwam de thuisploeg langszij, toen een van de spaarzame counters tot doel punt werd gepromoveerd. Daarna wisselden de kansen. Aanvoerder Ruben Duinker bracht de Texelaars na een zorgvuldig opgezet een tweetje met Pim de Lugt voor de tweede keer op voorsprong, waar na Zeemacht twee keer op rij scoorde en de rust leek te gaan halen met een voorsprong. Lesley Koning zorgde met een puike vrije trap echter voor 3-3. Direct aan het begin van de tweede helft gaf Jordi Uriot, invaller voor Pieter-Jan Eelman, een steekpass op Dennis Daalder, die van dichtbij raak schoot. Toen Daalder twee minuten later op aangeven van Jesper Arkenbout een niet te mis sen kans kreeg (3-5), leek het pleit beslecht. Texel'94 had in deze periode de wedstrijd kunnen en moeten beslissen, maar de gena deklap bleef de Helderse ploeg bespaard. Toen Zeemacht een kwartier voor het einde de aanslui tingstreffer scoorde, besloten de gastheren alles of niets spelen, om de zo nodige winst af te dwingen. De grootste kansen bleven voor Texel, terwijl Zeemacht niet verder kwam dan een paar afstandscho ten waarmee keeper Alexander Smit wel raad wist. In de laatste seconde van de blessuretijd was zelfs Smit kansloos, toen een onschuldig schot vlak voor zijn neus onbedoeld van richting werd veranderd: 5-5. Zeemacht schoot met dit resultaat niets op en Texel'94 zag een reeks van acht tien opeenvolgende wedstrijden met winst tot een einde komen. Rest nog het toetje in het beker toernooi tegen Legmeervogels uit Uithoorn. Een thuiswedstrijd voor de Texelaars, maar omdat de reis tijd voor de tegenstander te lang werd bevonden, besloot de KNVB het duel te verplaatsen naar sport hal De Blinkerd in Schoorl (aan vang 19.15 uur). De winnaar speelt in de halve finale tegen een club uit de eerste divisie: The Counters uit Koog aan de Zaan of HZV/Het Ven- newater uit Heiloo. 6 '©UITIadderTexel 21 APRIL IN TREFFERS LIVE ONWIJS DJ SET Het eerste damesteam van de Texelse golfclub moest het zondag op golfbaan Veldzijde opnemen tegen Olympus. De koppelwedstrijden in de och tend werden gewonnen door Lise van Zuilekom en Annabel Groot huis. Ook Marijke de Beer en Lot van Schelt wisten hun partij in winst om te zetten. Hoewel Thea Bakker en Maeike van der Schaaf hun wedstrijd verloren, gaf de ruststand van 4-2 goede hoop voor het middagprogramma. Helaas bleek Olympus in de sin glewedstrijden toch een maatje te groot. Vier partijen werden verlo ren, de andere twee eindigden in een gelijkspel. De eindstand werd daarmee 12-6 in het voordeel van Olympus. De dames-senioren behaalden donderdag tegen de Amsterdam se twee overwinningen in de four ball-better ball. Zowel Els Postma en Janneke Kampstra als Josje Eelman en Harriët Bödicker won nen hun wedstrijd. Toos Boks en Elly Boorsma moesten zich op de 'Homan' Homan wint bij Doorstoot In de golfsport is een 'duikboot' een speler, die met (zwarte) kunst en (show)vuurwerk zijn officiële spelhandicap hoger houdt dan zijn ware kracht en op die manier zijn wedstrijden wint. Correspondent Jan Heemskerk van biljartclub De Doorstoot stelt voor om een derge lijk speler bij het biljarten een 'homan' te noemen. 'Elke gelijke nis met een bestaand persoon is toevallig', voegt hij daar aan toe. Wil Homan won donderdag zijn twee partijen bij De Doorstoot. Cees Weel won er drie en haalde de hoogste serie. Piet Zijm werd wegens zijn recente topprestaties op een aanzienlijk hoger gemid delde gezet. Twee potjes had hij daar moeite mee, zijn derde won hij. Met huiver ziet hij uit naar de volgende handicapbepaling. Uitslagen: M. Boon-Huizing 0-2, Zijm-Homan 2-4, Weel-Van der Kooy 2-0, Heemskerk-Van der Kooy 0-4, M. Boon-Smit 0-4, Weel- Huizing 4-2, Heemskerk-Zijm 2-0, Van der Kooy-Homan 0-4, Weel-Smit 4-2, Huizing- Heemskerk 0-4, M. Boon-Zijm 04 Zaterdag 21 april - 19.00 uur 4-gangendiner ind. show €49,50 Vrijdag 27 april Diner a la carte rondom Texels lamsvlees Zaterdag 28 april - 19.00 uur "Smaak en Vermaak" Themavond "Texel en de Texelaar!" Muziek, cabaret, een filmpje, een boer en natuurlijk een 4 gangen- menu met lamsvleesgerechten en schapenkaas laatste hole gewonnen geven. De singles werden met gemak gewonnen en alleen Boks redde het net niet op de achttiende hole. Het resultaat was een klin kende overwinning van 10-8. Dat mag als prestatie gelden, omdat de dames-senioren zonder verre kening van handicap spelen. Het dames dubbel negen speelde op De Amsterdamse tegen Nieu- wediep, een tegenstander met een vergelijkbare handicap. En al bij de pauze had Texel een voor sprong van 7-5. Bij de singles scoorden Gerri Bolier en Brigitte van der Velden ieder 4 punten door negen holes te winnen met drie en vier up. Ook Gerda Bloem won beide partijen en was daar mee goed voor zes punten. Joke Geldorp had een te sterke tegen standster en verloor beide partij en, Petra Keyser won met een up de eerste negen holes en was goed voor twee punten. Marjan van der Ploeg speelde gelijk ene scoorde een punt. Daarmee werd de eindstand bepaald op 17-19. iedereen verdient een morgen De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag in Bovenkar- spel een grote zege op KGB geboekt: 1-7. Met zes treffers waren de Texelaars vooral in de eerste helft op dreef. De wed strijd werd voorafgegaan door een minuut stilte, ter ere van oud-speler Christof Zijm, die onlangs onverwacht overleed. Het duel was nog geen dertig seconden oud, toen Texel'94 al op voorsprong kwam. Na een combi natie met Jeffrey Stendert kon Ricardo Blom eenvoudig scoren. Tien minuten later trof Blom uit een pass van Twan Weijers voor de tweede keer doel en een paar minuten later completeerde hij met een fraaie stiftbal zijn hattrick. De Texelaars verslapten niet en gingen gretig op jacht naar meer. Het vierde doelpunt, uit een omhaal gescoord door Martijn Verbeeke, Verlies voor heren golfers Beide herenteams van de Texel se golfclub hebben dit weekend hun wedstrijden verloren. Heren-senioren 1 streed op de Houtrak tegen het sterke team van Nieuwediep. Er viel wat goed te maken, want de vorige twee wed strijden tegen dit team werden ver loren. Ook nu werden alle wedstrij- was prachtig en dat gold ook voor het vijfde, waarbij Stendert de bal met links in de kruising knalde. Pas nadat Paul Bakker de stand op 0-6 had gebracht, nam Texel'94 gas terug en dat bood KGB de moge lijkheid ook een doelpunt te maken. Na rust probeerden de Texelaars de voorsprong verder uit te bou wen. Blom kon uit een corner van Weijers in een mêlee van spelers nog 1-7 scoren, maar daarna stok te het aanvalsspel. Texel'94 bleef desondanks een stuk sterker en kreeg ook doelrijpe kansen. Zo troffen Verbeeke en Blom de lat en belandde een schot van Stendert in het zijnet. Paul Bakker was dicht bij de honderdste treffer uit zijn carrière, maar hij faalde eveneens in de afwerking. Zaterdag speelt Texel'94 thuis tegen Schagen, waarvan uit met 8-0 werd gewonnen. den in de four ball-better ball verloren, hoewel Wil Homan en Ed Eelman de winst pas op de negen de hole zagen verdampen. In de singlepartijen ging het al niet veel beter. Alleen Homan en Eelman namen revanche en wonnen hun partijen. Heren-senioren 2 leed met 14-4 een kansloze nederlaag tegen De Heemskerkse. Alleen Jan Mevius en Jan Bloem wisten hun singles te winnen. ■pr.Sws- 0222 315555 Eenentwintig beginnende atleten deden zaterdagochtend in de Den nen mee aan de loop over drie kilometer die het slot vormde van de cursus Start to Run. Deze zes weken durende cursus wordt twee keer per jaar verzorgd door Atle tiekvereniging Texel en heeft al heel wat Texelse mannen en vrou wen aan het hardlopen gebracht. Een groot deel van hen heeft sinds dien fanatiek doorgetraind. Een groep vrouwen die vorig jaar aan Start to Run meedeed en vorige maand in de halve marathon van De Waal al tien kilometer liep, stond zaterdag aan de finish bij het Turf- veld om de jongste beginnende atleten binnen te halen. Voor alle succesvolle cursisten was er een roos. Collega-cursisten en deelnemers aan een eerdere cursus begroeten één van de finishende atleten met bewonderende blikken en een roos. f oio Joop Rommets)

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 11