1EXBJVGBSDA.nl Variatie in Koger playbackshow Harpleerlingen van Artex maken reis door de ruimte TEXELSE 2 COURANT DINSDAG 17 APRIL 2012 Alzheimer Café In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg wordt dinsdag 24 april het Alzheimer Café gehouden. Spreker is Margriet de Graaff, die vertelt wat het betekent als beide ouders aan dementie leiden. De muzikale omlijsting is in handen van pia niste Karen Haasdijk. Het Alz heimer Café begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Frisfeest In discotheek Jelleboog aan de Kantoorstraat in Den Burg wordt zaterdag 21 april een 'frisfeest' gehouden. Dit alcoholvrije feest is alleen bedoeld voor jongeren van 12 tot 15 jaar, identificatie is verplicht. Naast muziek van DJ Mike Hertz is er ruimte voor gaming en wordt er een make over gehouden. Het feest duurt van 20.00 tot 0.00 uur. Ierland in 1920 In het filmhuis van De Kroon prins aan de Kerkstraat in Oos terend draait donderdag 19 april The wind that shakes the barley, over het Ierland van 1920, waar in arbeiders een guerrillaleger vormen om weerstand te bieden aan de Engelse knokploegen die worden gestuurd om ler- lands roep om onafhankelijkheid in de kiem te smoren. De film begin om 21.00 uur, de toegang bedraagt €7, 50. Kledingverkoop In De Schakel aan de Binnen- burg in Den Burg wordt vrijdag 20 en zaterdag 21 april tweede hands kleding verkocht ten bate van Roemenië en Moldavië. Naast kleding wordt speelgoed aangeboden en wordt een ver loting gehouden. De verkoop duurt vrijdag van 9.30 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Jaas Roeper en Mats Werkman playbackten zaterdagavond het n Gers Pardoel en Sef. Van een kleine, lieftallige zee meermin tot zanger Rinus met een scooter op het podium. De playbackshow van De Koog ken de zaterdagavond een grote vari ëteit. Liefst dertig nummers stonden op het programma in dorpshuis De Hof. De categorie bovenbouw van de basisschool was goed vertegen woordigd met tien optredens, bij de volwassenen waren er acht, in de categorie voortgezet onderwijs zeven en in de categorie onder bouw vijf. Zij hadden een aantal leuke en afwisselende nummers uit gezocht. De zaal was volledig gevuld met toeschouwers. De meeste deelnemers hadden zich goed voorbereid, wat zich uitte in verzorgde optredens met lipsyn chrone playback, fraaie kleding en make-up en regelmatig dans- of andere acts. Het leidde bij Roxi Jasper, die samen met Esther Bak ker en Anneke Hoogenbosch de jury vormde, tot de opmerking dat de playbackshow soms wel een danswedstrijd leek. Vertedering was er voor Deesie Burgman die het nummer Geef me vleugels van de Kleine Zeemeermin vertolkte. Zittend in een kostuum van de kleine zeemeermin (inclusief een grote staart) pakte ze moeite loos de zaal in en won ze in de onderbouw. De overwinning in de bovenbouw was voor de zussen Eliza en Manon Blom die als Glennis Grace en Can dy Dulfer succesvol en vol overgave het nummer Nothing compares to you playbackten. De broers Tho mas en Sander Wassenaar werden samen met Julia Winter en Larissa Timmer eerste in de categorie voortgezet onderwijs. Bij de vol wassenen ging de overwinning naar Egle Boks, Hilly van Tatenhove en Monique den Braven. Zij versche nen als Luv op het podium. Bij de volwassenen trok Lucie Burg man de aandacht met een vertol king van het nummer Samen op vakantie. Dat had ze aanvankelijk geoefend met iemand die op het laatst verhinderd was, waarna San- Krijg de 'kleere' Onder het motto 'Krijg de kleere' wordt zaterdag 21 april in dorps huis De Hof in De Koog een kle- dingruilbeurs gehouden. Bezoe kers kunnen er met een gesloten beurs overtollige kleren en schoe nen ruilen. Ze krijgen bij binnen komst één of meer tegoedbonnen, afhankelijk van het aantal artikelen dat ze inbrengen, en kunnen die bonnen inruilen voor de kleding die ze op beurs uitzoeken. De kleding en schoenen moeten schoon, heel en draagbaar voor volwassenen zijn. Het evenement duurt van 13.30 tot 17.00 uur. Expositie Posthuys Lezing afgelast De lezing over de natuurreligie Wicca die zaterdag 21 april in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland zou worden gehouden, gaat niet door. Door een gebrek aan belang stelling kreeg de organisatie de bijeenkomst niet kostendekkend. Bad Annie heeft Engelse vriendinnen. Als zij overkomen, willen ze niet in het Badhotel logeren. Dat vinden ze maar niets, een hotel dat op de gevel aangeeft dat het een slecht (bad) hotel is. Daar krijgen ze niet bepaald een 'Feel Good' gevoel bij. Datzelfde geldt voor de Bad- weg in De Koog. Die weg roept het over zich af om misbruikt te worden door duizend dronken en gedrogeerde jongeren. Per nacht, wel te verstaan! In het proces verbaal, dat gedocumenteerd is onder de naam: 'Badwegmaatre- gel', is opgenomen dat de afvoer van het doorgeslagen uitgaanspu bliek voortaan, middels hekken, gedwongen verloopt via de Bad- weg. Die wordt dus elke nacht gratis en voor niets verbouwd. In de tussentijd heeft de jeugd dan diverse cameratoezichtpunten en ontnuchteringsbedrijven gepas seerd. En niet te vergeten de waarschuwingsborden, dorps wachten, politie te paard en bur gersurveillanten. Tel uit je winst. Daar zitten heel wat woorden tus sen die je in de Dikke Vandalen niet tegenkomt. Waar hebben we het over? Is hier sprake van een risicowedstrijd? Is dit een eenma lige gebeurtenis? Hebben we te maken met eilandhooligans? Annie vraagt zich af onder welke van de kernwaarden van de Gemeente dit valt. De Gemeente Texel karakteriseert het Eilandge voel als volgt: Ruimte Rust, Ongezouten COLUMN Natuur Landschap, Nachtelijke duisternis, Cultuurhistorie Iden titeit. Met een beetje goede wil kom je niet verder dan het gedrag te rangschikken onder de noemer Cultuurhistorie. Het is immers cultuur om 's winters elkaar de hersens in te slaan en 's zomers de toeristen. Ik herinner me dat onze dochter ging assisteren tijdens de Olym pische Spelen in Sydney. Ze kon haar slaapplaats terugverdienen door in de bloedhitte te fungeren als ballenmeisje bij het tennissen. Een geweldige ervaring natuurlijk, maar of ik eventjes een bankga rantie wilde afgeven van 5.000 dollar. Bij goed gedrag van doch terlief, kreeg ik het bedrag terug. Hallo Texel! Wakker worden. Wat daar kan, kan hier toch ook? Ga een giga huftertax innen, in plaats van toeristenbelasting. Bij mis dragingen: poen kwijt en met de borrelbus naar de zuipschuit. Hup, het eiland af. Wegwezen en nooit meer terugkeren! Zo stoned als een garnaal? Hup, in een kokend bad. Kortom, zitten we te wachten op dit soort ramptoeris ten? En de Badweg? Daar maken we simpelweg de Bedweg van. En dan liefst duizend bedden weg... Annie@texelsecourant.nl In Galerie 14-16 Posthuys Texel in De Koog is van 22 april tot en met 24 juni werk te zien van Annette Born en Alice Brasser. In het werk van Born (1978) spelen natuur en dieren vaak een grote rol. 'Als ik mensen zou schilderen, zou het te persoonlijk worden', zegt de kunstenaar. Brasser daarentegen schildert vrijwel altijd mensen. 'Ik ga ook wel eens op locatie zo'n landschap schilderen. Maar als ik in mijn atelier ben, zet ik er toch telkens weer mensen in', zegt ze zelf. Naast deze schilderijen zijn er De harpleerlingen van Artex voeren vrijdag 27 april onder leiding van docent Colet Nierop Blue Planet uit, een stuk voor harpensemble van Inge Frimout- Blue Planet is gebaseerd op foto's die astronaut Dirk Frimout maakte tijdens een ruimtereis met de spaceshuttle. Het stuk laat horen hoe de astronauten onderweg gaan, hoe ze aurora's en planeten zien en verklankt de landschappen die onder hen voorbij trekken. De bijbehorende foto's zullen tijdens het concert worden getoond. Blue Planet is geschreven voor een ensemble harpisten van uiteenlo pend niveau en werd voor het eerst uitgevoerd in 2004. Te horen zijn zowel Keltische als Zuid-Ameri kaanse en minimalistische invloe den, aansluitend op de sfeer die de foto uitstraalt. Ook worden bijzon dere effecten bereikt door het inweven van folie tussen de snaren en het kloppen op de klankkast van de harp. Colet Nierop voerde het eerder uit in Uitgeest, met veer tig leerlingen uit de omgeving. Op Texel zullen het er niet zoveel zijn, Artex heeft op het moment onge veer tien harpleerlingen. Dat is redelijk veel, maar het succes van het instrument is volgens Nierop ook te danken aan de lessen IMV die op de scholen worden gege ven. Het concert wordt gegeven in de voorspeelruimte van Artex aan de Wilhelminalaan in Den Burg en begint om 19.00 uur. De toegang is gratis. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 17 april: 16.00 uur. In de kantine van Texel'94 begint om 16.00 uur een bijeenkomst met burgemeester Giskes en wet houder Huisman voor jongeren van 10 tot en met 18 jaar uit Den Burg. 17.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur het maandelijks SWOT- diner voor senioren. Deelname kost 21.00 uur. De Texelse bluesband Jug Bros treedt op in café De Kombuis op de haven van Oudeschild. Aan vang 21.00 uur. 18.30 uur. In Cinema Texel begint om 18.30 uur een mannenavond, met spareribs, kraampjes met 'mannen- dra Bremer als vervanger werd ingevlogen. Hoewel ze amper de tijd hadden gehad om te oefenen, zetten ze toch een succesvolle act neer. De presentatie van de play backshow was in handen van Gerrit Verhoeven en Thera Tjepkema. De winnaars gaan door naar de finale van de Texelse playbackshows die komende zaterdagavond in dorps huis De Walhoorn in Den Hoorn wordt gehouden. Uitslagen: Onderbouw: 1Kleine Zeemeermin - Geef me vleugels (Deesie Burgman); 2. May- wood - Rio (Britt Stam en Liselotte Lange- dam). Bovenbouw: 1Glennis Grace en Candy Dulfer - Nothing compares to you (Eliza en Manon Blom); 2. Spice Girls - Wannabe (Zoë, Danique, Melissa, Rachèl en Djané). Voortgezet onderwijs: 1 - Dedication to my ex (Thomas en S Wassenaar, Julia Winter en Larisss mer); 2. Withney Houston - I wanna dance with somebody (Helga Bouwmeester). Volwassenen: 1Luv - Ooh, yes I do (Egle Boks, Hilly van Tatenhove en Monique den Braven); 2. Tina Turner - Nutbush City Limits (Yolande Bouwmeester). Aanmoe digingsprijs: Village People - YMCA (Robin Beekman, Ineke de Lange, Joelia Bonne en Defne Karapinar). hoog water Din. 17 april 06.05 Woe. 18 april 07.35 Don. 19 april Vrij. 20 april Zat. 21 april Zon. 22 april Ma. 23 april 09.10 09.30 09.40 i 18.45 i 19.45 u i 20.35 u i 21.04 u i 21.25 i 22.00 i 22.25 n het strand is 'der hoog water. Zaterdag 21 april uwe maan, maandag 23 april spring- Zondag 22 april zon op 6.26 uur, der 20.54 uur. TEXELSE^COURANT LANGEVELD sculpturen te zien van Frode Bol huis. De galerie is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 19.00 uur. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Job Schepers Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 7E Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. dingen' en de vertoning van de film Battleship. Om 20.15 draait Titanic 3D. Woensdag 18 april: 11.00 uur. Op de velden van Texel'94 in Den Burg begint om 11.00 uur het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi. 20.00 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur de maandelijkse vergade ring van de gemeenteraad. 20.00 uur. Ondernemersvereniging Den Burg-Winkelhart van Texelhoudt in de Schoutenzaal de eerste bijeen komst. Voorstellingen Cinema Texel: 12.30 Titanic 3D; 13.30 De Lorax NL 3D; 16.00 De Lorax NL 3D; 16.30 John Carter 3D; 19.30 Titanic 3D; 20.30 American Pie: Reunion. Donderdag 19 april: 13.00 uur. Gasten en belangstellen den kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubba- nen bij zwembad Molenkoog in Den Burg. Spelmateriaal is aanwezig. 15.45 uur. Cursisten van de Theater werkplaat van Artex Kunstenschool (van docent Rob Valkenburg) laten zien wat ze afgelopen weken hebben gedaan. Aanvang 15.45 uur. 20.00 uur. In het Eierlandsche Huis komt om 20.00 uur de afdeling De Cocksdorp/Eierland van de NBvP/ Vrouwen van Nu bijeen. Met een lezing van Gerrit Gerrits over de jut- terij en de geschiedenis van Den 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'The wind that shakes the Barley'. Aanvang 21.00 uur. Eventueel in combinatie met een Vrijdag 20 april: 09.30 uur. In De Schakel aan de Bin- nenburg in Den Burg wordt van 9.30 tot 18.00 uur tweedehands kleding verkocht ten bate van Roemenië en Moldavië. 20.00 uur. Op de boot van 20.00 uur vindt de eerste bijeenkomst plaats van het nieuwe ondernemingsplat form JONT. 20.00 uur. Dr. Cees Veth geeft bij volkssterrenwacht De Jager in De Slinger (bij Ecomare) een lezing over het ontstaan en sterren. Aanvang 20.00 i TESO TESO zet vrijdag 20 april van 9.30 tot 16.00 uur en zondag 22 april van 14.30 tot 20.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een overtocht, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automobilisten moe ten soms rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze worden vrijdag in beide richtingen verwacht, zondag aan het eind van de middag op Texel en maandagochtend op Texel. Voor meer informatie: tel. 369600 of www. teso.nl. Vrouwen van Nu In het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp komt donderdag 19 april vanaf 20.00 uur komen de afdeling De Cocksdorp/ Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu bijeen. Gerrit Gerrits vertelt over jutters en over de geschiedenis van Den Burg. Donderdag 10 mei wordt onder leiding van de reiscommissie een fietstocht over het zuidelijk deel van het eiland gehouden. Deze vertrekt vanuit Den Burg, met als einddoel de Novalishoeve nabij Den Hoorn, 's Middags staat een bezoek aan de jeu de boulesclub Den Burg op het programma. Opgeven voor de fietstocht kan op de afdelingsavond van 19 april. Workshop slagwerk Wie kennis wil maken met het bespelen van diverse percussie instrumenten, kan op zaterdag middag 21 april deelnemen aan een workshop slagwerk in het gebouw van het KTF (achter de Koninghal) in Den Burg. KTF houdt deze workshop in samenwerking met Artex en muziekvereniging MW uit Venhui zen. Wellicht kan met nieuw slag werktalent de onlangs opgeheven drumband nieuw leven worden ingeblazen. De workshop is bestemd voor beginners en gevor derden en staat onder leiding van ervaren slagwerkers van MW. Zo mogelijk kunnen deelnemers 's avonds met de slagwerkers van MW optreden bij het voorjaars concert van KTF in de Bgm. De Koninghal (20.00 uur). De deelname aan de workshop is gratis en duurt van 14.00 tot 16.15 uur. Aanmelden kan via telefoon 02220 315963 of 06 23347615, of via het e-mailadres secretaris@ktf- texel.nl.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2