TEXELSE 7 COURANT Dames Tevoko gedegradeerd De Koog mist kansen op overwinning Strijdbaar Tevoko naar winst ZDH lijdt duur verlies in titelrace Omstreden beslissingen arbiter doorslaggevend Oosterend zegeviert ook in Zaandam Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko was zaterdag al voor het begin van de wed strijd tegen Keistad, verzekerd van degradatie. Dit omdat de concurrenten vrijdag punten hadden gepakt. Desondanks probeerder Tevoko een paar punten af te snoepen van Kei- stad. Vergeefs, de wedstrijd werd met 4-0 verloren. Tevoko moest wennen aan het snelle en harde aanvalsspel van Keistad. De eerste set werd dan ook snel met 25-10 beslist. De tweede set verliep iets beter. Er werd gevarieerd aangevallen, waardoor gemakkelijker gescoord kon worden. De strijd ging gelijk op en over en weer werden mooie punten gemaakt. Met killblocks van Marianne Boekei en Céline de Graaf werden keiharde aanvallen van Keistad geblokkeerd. Toch was DINSDAG 17 APRIL 2012 SV De Koog heeft zondag op eigen veld met 2-2 gelijkgespeeld tegen het laaggeklasseerde Watervogels uit Den Helder. Een teleurstellend resultaat, gezien de vele kansen die de thuisploeg kreeg. De Koog begon nerveus, was slor dig in de opbouw en probeerde te weinig naar voren te voetballen. Watervogels, dat kwalitatief toch een mindere ploeg heeft, kwam na vijf minuten brutaal op voorsprong. Enkele minuten later trok de thuis ploeg de stand echter alweer gelijk door een goed genomen vrije trap van Fotiqui Camara, die de bal tegen de lat schoot, waarna Miko Honingh in de rebound doel trof. In het vervolg ging De Koog fanatiek op jacht naar een voorsprong, ZDH heeft door een nederlaag (4- 3) in de uitwedstrijd tegen Graft- dijk averij opgelopen in de race om het kampioenschap. De scheidsrechter drukte zijn stem pel op het duel door een omstre den doelpunt van de thuisploeg goed te keuren en Sjoerd Ooster hof na een vermeende overtreding van het veld te sturen. Bij een gelijkspel waren de Zwaluwen al zeker geweest van promotie naar de vierde klasse. De middag begon nog goed voor ZDH, dat al na zeven minuten op voorsprong kwam, toen Jelmer Bomas de bal uit een vrije trap (toe gekend na een over treding op Pieter-Jan Eel man) op schitte rende wijze in de kruising krulde. In het vervolg bleek Graft- dijk, de nummer drie van de ranglijst, echter een taaie tegenstander, die zich niet zomaar bij een nederlaag neerlegde. Kenners constateerden dat de strijd aardig in evenwicht was. ZDH mocht hopen op individu ele acties van topschutters Bomas en Eelman. Aan de andere kant bezorgden de rappe aanvallers van Graftdijk de defensie van ZDH han denvol werk. Na een half uur werd het gelijk, toen de linksbuiten van de thuisploeg het overzicht behield en zijn spits in stelling bracht. Op slag van rust kreeg Graftdijk nog een pri ma kans, maar ditmaal ging de bal voor het doel langs. Na de thee ging ZDH op jacht naar Introductiecursus zeekanovaren De kanoafdeling van Water sportvereniging Texel (WSV Texel) verzorgt vanaf 22 mei een cursus zeekanovaren. De cursus bestaat uit zeven lessen maar ondanks vele kansen lukte het voor de rust niet meer te sco ren. Ook in de tweede helft bouw de de ploeg van trainer Jan Loew een groot overwicht op. De doel- rijpe mogelijkheden waren bijna niet te tellen, maar de afronding liet sterk te wensen over. De gastheren kregen de rekening gepresenteerd toen Watervogels door geklungel in de verdediging uit het niets voor de tweede keer op voorsprong kwam. Maar net als voor rust kwam De Koog een paar minuten later alweer op gelijke hoogte, toen een voorzet van Glenn Vonk door Robin Schoo werd verzilverd. Kort na dit doelpunt kreeg de aanvoerder van Watervogels een tweede gele kaart en moest de Helderse ploeg met een speler minder verder. De Koog kreeg daardoor nog meer ruimte het doelpunt dat promotie en het kampioenschap dichterbij moest brengen. Graftdijk maakte verdedi gend echter weinig fouten en knalde de bal desnoods 'blind' naar voren. Toch kregen de gasten kansen. De beste was voor Hidde Struick, die een schot van Eelman doeltreffend van richting veranderde, maar bui tenspel stond. Na een uur kwam Graftdijk op voorsprong en leek alle hoop te vervliegen. Met Mike de Bruijn voor de geblesseerde Gijs de Graaf werd het even later weer gelijk, toen een verdediger van de thuis ploeg de bal uit een vrije trap van Eelman achterover op de eigen lat kopte en de zwaar gehinderde Bom as de rebound knap wist te benut ten. Zo'n twintig minuten voor tijd sloeg het noodlot toe, toen keeper Daniël Bakker de bal bij een vrije trap ving terwijl hij achterover in zijn eigen doel viel. Daarbij drukte hij de bal met twee handen op de doellijn. Reglementair heeft de keeper de bal dan klemvast, maar een speler van Graftdijk probeerde toch te scoren en raakte daarbij de handen van Bakker, waarna de bal in het doel rolde. De scheidsrechter, die op gro te afstand stond, aarzelde niet en keurde het doelpunt toe, zonder het advies van zijn assistent Ton Amout te hebben gehoord. van anderhalf uur, te geven op dinsdagavond. De eerste twee les sen worden in het zwembad gege ven, de volgende vijf in het buiten water. Deelnemers leren de basisbeginselen om veilig op zee te kunnen kanoën. Deelname kost 120,- de vereniging zorgt voor boten. Er kunnen maximaal acht cursisten meedoen, de minimum leeftijd voor deelname is 18 jaar. om aan te vallen en deed dat ook naar hartenlust. De thuisploeg leek te worden beloond, toen Miko Honingh een fraaie solo opzette en alleen ten koste van een overtre ding in het strafschopgebied kon worden gestuit. Tot ontsteltenis van de Kogers kende de scheids rechter echter niet meer dan een vrije trap er net buiten toe. Hoewel zich ook daarna nog prima moge lijkheden voordeden, wilde het doelpunt niet vallen, zodat het na negentig minuten nog steeds 2-2 stond. Trainer Loew toonde zich na afloop maar matig tevreden. 'Als je een dozijn kansen krijgt en deze niet benut, dan moet mag je nog blij zijn met een punt. Gelukkig creëren we wel kansen. Alleen zoe ken we nog een speler die ze afmaakt.' Een paar minuten later scoorde Graftdijk uit een corner 4-2 en leek de wedstrijd gespeeld. De Zwalu wen bleven knokken voor een beter resultaat, maar de thuisploeg ontre gelde het Hoornder spel met over tredingen en door de bal weg te schieten als het spel stil lag. De scheidsrechter bestrafte dit slechts eenmaal met een gele kaart. Tien minuten voor het einde kreeg invaller Sjoerd Oosterhof een rode kaart. Dat gebeurde na een overtreding van Graftdijk. De routinier wilde de bal terugschieten naar de plek waar de vrije trap zou worden genomen, maar net op dat moment ging ook een speler van Grafdijk naar de bal, waarna Ooster hof diens been raakte. De scheidsrechter stond met zijn rug naar het voorval, draaide zich om, zag een speler op de grond liggen kermen en toonde Oosterhof de rode kaart. In de slotminuut maakte Hidde Struick er nog 4-3 van, maar daar bleef het bij. Geel Zwart'30 won wél (met 3-0 van Dirkshorn) en kwam daardoor in punten op gelijke hoogte met ZDH. Met nog drie wedstrijden te spelen (tegen ZDH slechts twee) heeft de ploeg uit 't Zand nu de beste kansen kampioen te worden. De Hoornders zijn de komende twee weken vrij en krijgen op 6 mei in De Weere de vol gende kans promotie veilig te stel len. Tegen DWB volstaat dan een punt. Los van deze cursus houdt de ver eniging in juni en september pro- beermiddagen, waarbij beginnende kanovaarders op stap gaan met ervaren kanoërs. Belangstellenden voor deze mid dagen of de cursus kunnen infor matie krijgen bij Karien Blanken- burgh (tel. 318336) en Jannie Wierda (tel. 06-44742450). Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko heeft in de laat ste uitwedstrijd van het seizoen voor een verrassing gezorgd. In Westwoud werd tegen het nog voor het kampioenschap spe lende Westvolver een uitsteken de 1-3 zege behaald. In het kleine sportzaaltje van West woud, waar Tevoko nog nooit zelfs maar een set heeft gewonnen, bleek al snel dat er een heel ander Tevoko op de vloer stond dan in de thuis wedstrijd tegen Madjoe 4. Het team vormde nu wel een strijdbaar geheel met een grote wil om te winnen. Dit kwam het best tot uiting in de lange rally's, die bijna allemaal door Tevo ko werden gewonnen. Al in de eer ste doorgang zette Tevoko de toon. Met een prima service als wapen werd de sterke aanval van Westvol ver ontregeld, waardoor dit team niet in het spel kwam. De aanvallers van Tevoko daarentegen, prima gevoed door spelverdelers Beinte- ma en Koning, konden zich in deze fase heerlijk uitleven. Met 14-25 kwamen duidelijke cijfers op het bord. Ook de tweede set was van een prima niveau. Westvolver pro- SVO heeft ook zijn derde uitwed strijd op rij met een zege weten af te sluiten. Dit keer werd Zilver meeuwen in Zaandam op een nederlaag getrakteerd: 0-1. Doordat Saenden zich uit de com petitie heeft teruggetrokken, steeg SVO de afgelopen week naar de vijfde plaats, met een voorsprong van slechts één punt op Zilvermeeu wen. De spanning was bij beide teams dan ook goed merkbaar. Zilvermeeuwen startte de wedstrijd met tien man, terwijl er wel drie wis sels op de bank zaten. Na drie minu ten spelen kwam een te laat gearri veerde speler alsnog in het veld om het elftal compleet te maken. Direct was duidelijk waarom de gastheren op deze speler hadden gewacht. Hij was de onbetwiste leider in het veld en SVO wist zich zeker de eerste helft geen raad met hem. Daar kwam bij dat Zilvermeeuwen in een 3-4-3 formatie speelde en constant een speler op het middenveld over had. De thuisploeg speelde met zoveel positiewisselingen en druk naar voren, dat SVO zich eigenlijk de gehele wedstrijd moest toeleggen op het tegenhouden van de tegen stander, in de hoop via de counter toe te slaan. Inderdaad kregen de Oosterenders twee goede kansen via Dennis Daalder. Vooral de laatste had raak moeten zijn. Het stiftje ein digde echter in de handen van de keeper. Zilvermeeuwen kreeg voor rust slechts één goede mogelijkheid. Daarbij kon Gaime Vlaming de bal net van de doellijn halen. In de rust besloot trainer Nico Kremer tot een aanpassing in de opstelling. Om het middenveld te versterken, zette hij Dennis Daalder een linie terug. Gevolg was dat de stootkracht voor in afnam. 'Maar het was de enige manier om deze sterke tegenstander te bespelen', aldus Kremer. Zilvermeeuwen begon de tweede helft sterk en kreeg enkele goede mogelijkheden. Het was na dertien het Keistad dat de laatste punten van de set pakte en de set met 25- 22 naar zich toe trok. De derde set verliep op dezelfde manier. Tevoko bleef goed bij, maar verspilde vele punten met een slechte pass. Kei stad serveerde zeer sterk, maar begon fouten te maken. Tevoko trok de stand gelijk, maar wist het niet vol te houden en ook de derde set ging naar Keistad (25-21). In de vierde set bleef Tevoko voor de punten strijden, maar kwam door de moeilijke services van Keistad op ruime achterstand. Deze werd nog enigszins goedgemaakt door mooie harde aanvalsballen van Ivet Former en Monique Leijstra, maar ook in deze set had Keistad het bste van het spel en won met 25- 18. Volgende week speelt Tevoko de laatste wedstrijd in de regiodivisie, thuis tegen Croonenburg uit Cas- tricum. beerde zich terug in de wedstrijd te vechten, nam ook een vroege voor sprong, maar had de pech dat het een Tevoko in goeden doen trof. Halverwege de set nam Tevoko het initiatief weer over en haalde met een gevarieerde aanval de set met 23-25 binnen. Daarna zakte de con centratie even weg, met name in de passing. Westvolver profiteerde hier onmiddellijk van en liep snel weg naar de winst, 25-19. Hierdoor gewaarschuwd pakte Tevoko in de vierde set het goede spel weer op. Hoogtepunt waren een verschrikkelijk blok van Ron Broersma en een tweetal snoeihar de klappen van de even gewisselde en daardoor getergde Marco Tun- telder. Met 21-25 trok Tevoko de vierde set naar zich toe en haalde hiermee een dikke streep door de kampioenaspiraties van de tegen stander. Volgende week speelt de laatste thuiswedstrijd tegen Wham Wham uit Zwaag. Uitslagen overige Tevoko-teams: Dinto D4-Tevoko D4 4-0; WVS'90 D1- Tevoko D5 2-3; VODI D1-Tevoko D3 3-1; Polisport H2-Tevoko H2 1 -3. minuten echter SVO dat op voor sprong kwam. Kevin Betsema zette aan de rechterkant goed door en vervolgde met een voorzet, waarbij de bal over de doelman zeilde en via het hoofd van een verdediger van Zilvermeeuwen in het doel belandde. De spelers van de thuisploeg waren prompt van slag en reageerden dat verbaal af op elkaar en op de scheidsrechter. Hoewel ze het nog wel met man en macht probeerden, hield SVO knap stand en dat resul teerde wederom in een overwinning, drie punten en een stijging op de ranglijst naar de derde plaats. 'Geweldig natuurlijk en een groot compliment voor de ploeg, maar we zijn er nog niet. Over twee weken spelen we thuis tegen naaste con current DEM. Als we die wedstrijd weten te winnen, kunnen we stie kem hopen op een nacom petitie- plek', aldus trainer Kremer, die zei te hopen op steun van het eigen publiek. Van Rijsselberghe leidt NK surfen Adriaan van Rijsselberghe is het Nederlands kampioenschap windsurfen goed begonnen. Hij ging zondag bij wedstrijden in Lelystad in de categorie Slalom met overwinning aan de haal. Door de vele wind werden volgens Van Rijsselberghe spectaculaire races gevaren. Doordat de zon niet scheen, was het koud op het water en dat maakte de wedstrijden voor de deelnemers extra zwaar. Het NK windsurfen, opgedeeld in de disci plines Formula en Slalom, bestaat uit vijf zogeheten stops, waarvan zondag de eerste werd gehouden. De volgende stop is op 5 en 6 mei bij de Brouwersdam in Zeeland. De uitslagen van de stops worden opgeteld in een overall-klassement om tot eindwinnaars te komen. Voetbalprogramma Donderdag 19 april: Texelse pupillencompetitie: Sparta-SVC F 18.00 Zwolle-De Koog F 18.00 Manchester United-Barcelona 18.00 Zaterdag 21 april: Zwaluwen/HCSV 7-Oosterend 2 14.30 Beverwijk A1 -Texel'94 A1 13.30 Petten B1 -Texel'94 B1 11.30 VIOS-W B2-Texel '94 B2 12.00 Nieuwe Niedorp B1 -De Koog B1 14.15 SRC MB1-Texel'94 MB1 12.45 Texel '94 M B2-Wiron MB1 11.30 Texel'94 C1-Victoria O C1 14.30 Texel94 C2-Wieringermeer C1 13.00 Texel'94 C3-LSW C3 13.00 DWOW C2-Texel'94 C4 14.30 Oosteerend C1-Petten C1 11.45 SEW MC1 -Texel'94 MC1 14.00 Grasshoppers D1-Texel'94 D1 12.00 Con Zelo D1 -Texel'94 D2 13.30 Texel'94 D3-SRC D4 14.30 Texel '94 D4-ZAP D4 11.30 De Koog D1 -Den Helder D1 11.45 SRC D3-Oosterend D1 9.00 Oosterend MD1 -Callantsoog MD1 10.45 Texel'94 G1 -Schagen G1 11.30 Texelse pupillencompetitie: De Koog F-Sparta 9.00 De Koog F-Sparta 9.30 Volendam-Zwolle 9.00 Emmen-SVO F 9.00 Porto-De Koog E 10.00 SVO E-Barcelona 10.00 Real Madrid-SVC E 10.00 AC Milan-Valencia 10.00 Manchester United-Chelsea 10.00 Zondag 22 april: Texel'94-WMC 14.00 Succes-De Koog 14.00 SRC 2-Texel'94 2 11.30 Flevo 2-Texel'94 3 11.30 De Koog 2-Blokkers 4 11.00 Texel'94 D1-DEM DA1 12.00 ZAP DA1 -Koos DA1 14.00 Texelse recreatiecompetitie: Texel-De Koog 10.30 Oosterend-ZDH 10.30 Voetbaluitslagen Donderdag 12 april: Texelse pupillencompetitie: Emmen-De Koog F 4-5 Telstar-Sparta 5-2 Zwolle-Volendam 2-6 SVC E-Barcelona 4-6 Valencia-Porto 4-2 Zaterdag 14 april: Zilvermeeuwen-Oosterend 0-1 Wiron 2-Oosterend 2 2-4 Vitesse'22 A1 -Texel'94 A1 8-1 Berdos MA1-Texel'94 MA1 2-9 Den Helder B2-Texel'94 B1 2-0 DWOW B2-Texel'94 B2 5-0 Sint Boys B1-De Koog B1 2-1 Texel'94 MB1-LSW MB1 1-1 Texel'94 MB2-Spirit'30 MB1 3-7 Texel '94 C1 -Succes C1 1-6 BOL C1 -Texel'94 C2 9-3 Texel'94 C3-Den Helder C5 3-1 DTS C2-Texel'94 C4 3-3 Oosterend C1-HCSC C2 bij stand 3-2 gestaakt na beledigen van scheidsrech- Callantsoog MC1 -Texel'94 MC1 9-0 Texel '94 D1 -HCSC D1 4-6 JVC D2-TexeP94 D2 7-0 Texel'94 D3-Den Helder D4 2-2 Texel'94 D4-DTS D3 2-7 Con Zelo D1-De Koog D1 5-0 HCSC D2-Oosterend D1 3-6 Oosterend MD1-Con Zelo MD1 5-0 KGB G1-Texel'94 G1 1-7 Texelse pupillencompetitie: Zwolle-SVC F 6-1 Sparta-SVO F 5-1 De Koog F-Telstar 0-5 Volendam-Emmen 2-1 De Koog E-SVO E 6-2 Valencia-Manchester United 4-7 SVC E-AC Milan 3-11 Barcelona-Real Madrid 7-4 Chelsea-Porto 2-7 Zondag 15 april: VZV-Texel'94 5-2 Graftdijk-ZDH 4-3 De Koog-Watervogels 2-2 Texel'94 2-BKC 2 uitgesteld Texel'94 3-Callantsoog 2 1-4 SRC 4-De Koog 2 2-0 Schagen DA1-Texel'94 DA1 0-0 Texelse recreatiecompetitie: De Koog-Oosterend 0-5 ZDH-Texel 0-2

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7