11 Grote kerkenveiling TEXELSE Ëll COURANT Brasserie Rebecca ¥Ë5£ËË CULTUUR Briljant technicus is 'Iron Man' April maandmenu 34, per persoon. 0222-312000 Tapas tuBE3 Theater Diner www.texelsecourant.nl VRIJDAG 19 APRIL 2013 OPBRENGST BESTEMD VOOR RESTAURATIE GLAS-IN-LOOD Een gietijzeren kachel, barbecuestellen, hangklokken, Delfts blauw en een kinderledi kant. Voor de kerkenveiling van de jubilerende RK parochie in de schuur van Jos Witte aan de Maricoweg zaterdag 20 april, aanvang 19.30 uur, is een keur aan spullen ingebracht. De nog gave gietijzeren allesbrander is een echt pronkstuk. De eigenaar doet er met pijn in het hart afstand van, want het kacheltje was indertijd een kostbaar ge schenk. Er is wel een ophoudprijs vastge steld. 'Voor een paar tientjes mag ie niet weg', aldus veilingmeester Hank Witte. Dat geldt ook voor een ander juweeltje: een Texels schilderij van Souwtje de Wijn, afkomstig uit een privécollectie. De kerk zelf doet ook een duit in het zakje. Uit de kluis werd een heus TESO-aandeel (uit 1946) tevoorschijn gehaald. Ook schilde rijen en originele kerkbanken gaan zater dagavond onder de hamer. Verzamelaars kunnen wellicht hun slag slaan met an tiek koper en een serie oude jaargangen van Openbaar Kunstbezit. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van glas- in-lood ramen en orgels van de vier RK kerken op het eiland. Het aanbod is behoorlijk, maar niet over dadig. 'Meer valt er niet weg te geven, denk ik. Er zijn zoveel markten.' Er worden ruim 140 kavels geveild. Grote stukken, en ook kleinere, zoals flessen drank en te goedbonnen. 'We hopen er een gezellige avond van te maken.' De veiling krijgt een gevarieerde opzet. De kavels worden op diverse leuke manieren te koop aangebo den. Voor een hapje en drankje zorgt Texel Catering van Ruud Boom. Zaterdag is er aan de Maricoweg eerst een kijkmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Belangstellenden kunnen zich dan alvast In Cinema Texel is deze week Iron Man te zien, de nieuwe film van Shane Black met Robert Downey jr. en Gwyneth Paltrow. In Marvel's Iron man 3 staat de briljante technicus Tony Stark/Iron man tegen over een vijand met grenzeloze macht. Wanneer Stark erachter komt dat zijn persoonlijke wereld is vernietigd, begint hij aan een heldhaftige reis op zoek naar degenen die hier verantwoordelijk voor zijn. Maar deze reis is ook een test voor hemzelf, want met zijn rug tegen de muur moet hij proberen te overleven door ge bruikte maken van zijn eigen techniek en te rekenen op zijn creativiteit en instinct. Tijdens zijn reis ontdekt Stark het ant- Sjoelkampioenschap In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt zaterdag 20 april het open Ooste- render kampioenschap sjoelen gehou den. Er wordt op tien ba kken gespeeld, volgens de regels van de Algemene Nederlandse Sjoelbond. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur, inschrijven kan vanaf 19.45 uur. Deelname is gratis, vooraf aanmel den niet nodig. De organisatie, de Oos- terender feestcommissie, is op zoek naar nog enkele bakken. Voor meer informatie, tel. 318261 of 06-53862144. Markt Kotterstraat Oosterend Present Tijdens Oosterend Present, op zaterdag 27 juli wordt van 10.00 tot 16.00 uur een markt gehouden in de Peperstraat en de Kotterstraat. De markt bestaat uit twee gedeeltes; een schapen- en een warenmarkt. De kraam- huur bedraagt €40,-, geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij markt@ooste- rendpresent.nl. Voor meer informatie: Ewald Witte, tel. 06-30942471. laten registreren en een veilingboekje met kopersnummer afhalen. De toegang is gratis, iedereen is welkom. Expositie Flying Focus Luchtfotograaf Herman IJsseling van Fly ing Focus exposeert in de meivakantie in de expositieruimte Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. Al bijna dertig jaar voert IJsseling meer dere vluchten per week uit. Flying Focus is vooral bekend vanwege de stormfo- tografie van schepen op zee, maar ook maakt IJsseling veel foto's van het Wad dengebied. De expositie is woensdag 1 mei geopend van 13.30 tot 18.00 uur en van 2 mei tot en met 5 mei van 11.00 tot 17.00 uur. Open dag vliegveld Vliegveld Texel houdt zaterdag 20 april van 10.00 tot 16.00 uur open dag. Alle bedrijven en gebruikers van het vlieg veld verzorgen rondleidingen en geven in formatie. Zelfs de toren van de verkeers leiding kan worden bezocht. Aan de open dag wordt meegedaan door PCT/TesselAir BV, Vliegtuigonderhoud, restaurant De Horizon, Luchtvaart- en Oorlogsmuseum, stg. Antonov, Flying Focus, Zweefvlieg- club Texel en Hotel Airport Texel. FNV vrouwenbond De FNV-vrouwenbond sluit dinsdag 23 april het seizoen af. Dit gebeurt in tegen stelling tot eerdere berichten niet met een workshop van Tiny Druif, maar met een voordracht van Riek Bruin-Jansen over de klederdracht (en meer) van Mar ken. De bijeenkomst wordt gehouden in De Poort en begint om 20.00 uur. Praisedienst In Eben HaëzeraandeJulianastraatin Den Burg wordt zondag 21 april een praise dienst gehouden waarin Nederlands- en Engelstalige aanbiddingsliederen worden gezongen. De dienst begint om 19.30 uur. Voor meer informatie, tel. 785047. Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de Vrouwen van Nu komt dinsdag 23 april vanaf 19.30 uur bijeen in de Gasterij van de Gollards aan De Zes in Den Burg. Spreker is drs. Schut- hof die vertelt over zijn verzameling kin derboeken en de toehoorders meeneemt naar hun jeugdjaren. Bezoekers kunnen een favoriet boek meenemen en het ver haal met de anderen delen. De toegang bedraagt €2,50 voor mensen die geen lid zijn. Zonnebloem naar het Rijksmuseum Zonnebloem Texel is uitgenodigd donder dag 25 april het gerestaureerde Rijksmu seum te bezoeken. Er is nog een beperkt aantal kaarten be schikbaar voor mensen die mee willen. Bij het museum zijn rolstoelen aanwezig en mensen om te duwen, dus een fysieke be perking hoeft geen reden te zijn om thuis te blijven. Er wordt om 10.00 uur vertrok ken met een aangepaste bus, die bij Kaczor op het parkeerterrein aan de Keesomlaan staat. Deelname kost €15,-, inclusief lunch pakket. Aanmelden kan bij Ria Bosken (tel. 315848) en Ine Witte (tel. 314104). woord op een vraag, die hem al een tijdje achtervolgt: maakt de man zijn harnas of maakt het harnas de man? De andere films, 'Oz: The great and po werful', 'The Croods', 'APP' en 'Yoko' zijn geprolongeerd. Het volledige programma van Cinema Texel is te lezen in de agenda elders in deze krant en via www.texe- lagenda.nl. Speciaal voor senioren wordt dinsdag een voorstelling verzorgd waarbij het licht minder gedimd is en het geluid minder luid. De voorstelling begint om 14.00 uur, de toegang bedraagt €7,-. Te zien is de film 'Daglicht'. Maandag om 20.30 uur draait een mysteiy movie, een film waar van de titel tot aanvang onbekend blijft. Optreden Popkoor Popkoor Texel geeft zaterdag 20 april sa men met popkoor Let's Try uit Heeren veen een lenteconcert in Question Plaza in Den Burg. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Seniorenorkest Het seniorenorkest sluit donderdag 25 april het seizoen af met een openbare repetitie. Deze begint om 10.00 uur en wordt gehouden in het gebouw van KTF aan de Emmalaan. Het orkest bestaat uit seniorleden (55+) van de muziekvereni gingen DEK, Excelsior en KTF. Vrijdag 26 zondag 28 april Berry Lussenburg "Verwhard" Tijden van Verwarring, Tijden van Verharding, We raken Verwhard. Berry gaat op zoek naar helderheid en verzachting. Dit alles zonder navigatie. Hij verlaat vertrouwde wegen en verrast. Over onverharde wegen lijkt geen bestemming te ver. Aanvang 20.30 uur, entree 16,- V0L3 ons ook op; fo,cebook.co»vi/tUeo.terkLLfl2 fci*stfcfcer.co»vt/KLlf 12 Kilf 12 T>e* Hoorn - uJuJ«j,Wllfl2,kvl - (o222) 3l°> 633 Daglicht De ambitieuze advocate Iris moet schipperen strafpleiter in soms schemerige zaken logeert, stuit ze op een duister familiegeheim, ze Dli|Kt altijd zorgvuldig is verzwegen. De autistiscne Ray zit in een tbs-kliniek gruwelijke moord op zijn buurvrouw en haar dochtertje re pleiten, Daglicht ©©®w Vtystery Movie Croods 3D (NL) O© Dun gesneden zalm met basilicumcrème, schelpdiertjes en een vinaigrette van specerijen Thaise kippenbouillon met gamba's, sereh, gember en koriander Texels lam met aubergine, mini groentes en eigen jus Mangobavarois met sorbet van yoghurt, rozenblaadjes en een gelei van mojito De prijs van het menu bedraagt OA 50 HOGEREIND39 DE WAAL 0222-312745 Voor een veilige avond uit! Veilingmeester Hank Witte (midden) "Rowvdorvi de «je.re.ld rviefc TUeafcer ew Tapas" 13" ei*. 2$ april; 2.1e kllfl2.wvl [/mek 0a&x>i&t: ffl&nu Diner Cabaret is een unieke wisselwerking tussen diner en amusement! Zaterdag 20 en 27 april (zie klif12.nl)

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 11