Vuur het eiland rond SPORT Handboogtoernooi voor dorpen Clinics voetbal en basketbal Texelaars bij' Halve Marathon Vierde titel voor Losseni Savané SPORT KORT OPENINGSVUUR NATIONALE SPORTWEEK PER FIETS NAAR TEXEL Het openingsvuur van de Nationale Sportweek, dat zaterdag 20 april in Tilburg wordt ontstoken, wordt vervolgens per fiets naar Texel gebracht. Daar zal de vlam van dorp naar dorp gaan. Twaalf lange-afstandsfietsers en twee begeleiders vertrekken zaterdagochtend naar Tilburg om daar de opening van de Sportweek bij te wonen. Eén van de on derdelen daarvan is het ontsteken van een vlam, waaraan vervolgens vijf fak kels worden aangestoken. Vier daarvan worden naar Brabantse steden gebracht, één wordt overhandigd aan een verte genwoordiger van Texel. De fietsers ver trekken vervolgens, met de fakkel, voor de 200 km lange tocht terug naar het eiland. Rond middernacht zullen ze in Den Helder aankomen, waar de nacht wordt doorge bracht. Mare Prins wint darttoernooi Door met zijn maat Bany Ortse, die spe ciaal uit Wekerom was overgekomen, het koppeltoernooi in De Hollebol te winnen, toonde Mare Prins zich zondag de aller beste Texelse darter. Het toernooi was met 27 koppels druk en gezellig en daarmee een goede afsluiting van het seizoen. Mar cel Verhagen en Wouter Beens moesten genoegen nemen met de tweede plaats. Mariska Wesdorp was de beste dame van het toernooi, Kasper Ackermans kreeg de beker voor de hoogste finish. De volgende ochtend wordt de vlam op de Texelse boot overgedragen aan een denk- sporter die op dat moment deelneemt aan een denksporttoernooi op de boot. Op Texel aangekomen overhandigt deze de vlam aan een loper uit Den Hoorn die hem, in gezelschap van andere lopers, naar Den Hoorn brengt. Daar staat een delegatie lopers uit De Waal klaar om hem overte nemen.Via DeWaalgaat het vuur vervolgens naar De Koog, De Cocksdorp, Oost en Oosterend en Oudeschild. Het is de bedoeling dat de lopers van de diverse dorpen zich uiteindelijk verzamelen in Oudeschild, om vervolgens gezamenlijk de vlam naar Den Burg te brengen. In Ou deschild bestaat bovendien voor iedereen die de laatste etappe mee wil lopen, de mogelijkheid zich aan te sluiten. De organisatie hoopt dat veel lopers dat zullen doen. Alle etappes worden in een rustig tempo gelopen, zodat meelopen voor veel mensen mogelijk is. Voor elk dorp is een contactpersoon aangesteld. Met de fakkel wordt zondag rond 16.00 uur voor het gemeentehuis een vlam ont stoken, die zal blijven branden tot het eind van de slotmanifestatie op zaterdag 27 april. Met deze manifestatie, die plaats vindt rond het gemeentehuis en op het sportpark aan de Haffelderweg, wordt de nationale Sportweek afgesloten. Routeschema 10.55 uur't Horntje 11.20 uur Den Hoorn (pleintje Coenga) 12.15 uur De Waal (Wielewaal) 12.55 uur De Koog ('t Hof) 14.05 uur De Cocksdorp (RK-kerk) 15.05 uur Oosterend (Kerkplein) 15.40 uur Oudeschild (Haven) 16.00 uur Den Burg (gemeentehuis) Handboogvereniging Eilandschutters doet actief mee aan de nationale Sport week. Na een open dag op zondag 21 april is het Dorp-tegen-Dorphandboog- toernooi donderdag 25 april dé gelegen heid met deze sport kennis te maken. De open dag wordt gehouden in schiethal Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg en duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Ook de leden van de vereniging nemen introdu- cées mee. Voor het dorp-tegen-dorptoer- nooi worden alle inwoners van zestien jaar en ouder uitgenodigd het met pijl en boog op te nemen tegen de bewoners van de andere dorpen. Aanmelden kan bij de dorpscommissies en bij De Eilandschut ters via secretaris@eilandschutters.nl. Maximaal vier personen per dorp krijgen maandag 22 april een training, waarna ze donderdag 25 april de strijd met elkaar aangaan. Zowel de training als de wed strijd vindt plaats in de schiethal aan de Emmalaan. De handboogverenigiging is zaterdag 27 april tijdens de slotmanifestatie van de Sportweek aanwezig op de sportmarkt. Daarbij krijgt de vereniging speciaal be zoek van Rick van der Ven, Olympisch boogschutter, die vorige maand goud won op het Europees kampioenschap. Handboogschieten is een individuele sport die in verenigingsverband wordt uitgeoefend. Schutters hoeven niet sterk te zijn en geen groot uithoudingsvermo gen te hebben, maar zijn wel in bewe ging. Handboogschieten is een concen- tratiesport is, uitstekend geschikt om te ontspannen en een leuke sport voor jong en oud. De Eilandschutters is aangesloten bij de Nederlandse Handboogbond (NHB) en beschikt over een ruime handboogzaal in Schietsportcentrum Odysseus aan de Em malaan in Den Burg. Sinds vorig jaar be schikt de vereniging ook over een buiten baan die met name in de zomermaanden wordt gebruikt. Er wordt geschoten met de van de Olympische Spelen bekende re- curvebogen, maar ook met de meer tech nische compoundbogen en de traditione le houten longbows. Iedere schutter kiest uiteindelijk de boog die hem het beste past. De vaste clubavonden zijn dinsdag en vrijdag. Veertien Texelaars liepen zondag mee in de Halve Marathon van Den Helder, on der omstandigheden die door sommigen zwaar werden genoemd. Er stond inderdaad een vrij stevige wind, gemiddeld gunstig ten opzichte van het parcours, maar toch hadden de lopers op enkele trajecten de wind tegen. Verder moesten ze wennen aan de plotseling ho gere temperatuur, hoewel deze was voor speld. Mede hierdoor haalden niet alle lo pers hun streeftijd. Guido Banda was om een andere reden vrij langzaam: hij was tijdens de hele wedstrijd tempomaker (in loperstaai 'haas') voor echtgenote Ra- mona - achteraf zeer de moeite waard, zij won bij de vrouwen senioren (leeftijd on der 35 jaar). Lutz Lohse werd eerste bij de mannen 45+, Jan van der Star tweede bij de mannen 60+. Goede resultaten waren er verder voor Jaap Witte over een voor hem vrij lange afstand en Pierre Bonnet. Uitslagen: 21,1 km: Jaap Witte 1.19.52; Lutz Lohse 1.23.26; Pierre Bonnet 1.33.00; Jeroen Smits 1.34.10; Jan van der Star 1.41.36; Peter Bancken 1.46.57; Gerco Aberson 1.48.24; Werner van der Meer 1.48.52; Thomas Richter 1.50.56; Ramo- na Banda 1.51.02; Guido Banda 1.51.03; Lo Bremer 2.07.53. 13,7 km: Annie Hin 1.25.58; George Eelman 1.35.00. Een half seizoen lang was er bij de dam club sprake van een nek-aan-nekrace tus sen Losseni en titelverdediger Vic Voskuil. Maar vanaf januari moest Voskuil steeds vaker remises toestaan in zijn partijen terwijl Losseni onverstoorbaar verder ging met winnen. Voskuil en Piet Bakelaar vochten op ge paste afstand van Losseni hun duel uit voor zilver en brons. De laatste krachtme ting eindigde in remise, wat voor Voskuil genoeg was Bakelaar net voor te blijven. Cees Vinke en Frans Kuiper eindigden beiden op een keurige 50 procent, wat genoeg was om oud-kampioen Gerrit Vla ming achter zich te houden, maar toch nestelde de bestscorende Texelaar uit de verder dramatisch verlopen provinciale competitie - Jos de Wolf - zich net voor Vinke en Kuiper. Voor De Wolf en Kuiper had er zelfs nog meer ingezeten, want beiden waren dicht bij winst tegen Vos kuil geweest. Adam Ouedraogogebruikte zijn laatste kans optimaal door Frans Bos hardhandig van het bord te tikken en daarmee de rode lantaarn overte dragen aan oude rot Harry van de Wetering. Het seizoen wordt dinsdag 23 april afge sloten met een open damwedstrijd in De Bijenkorf in Oosterend, waar vanaf 19.00 uur iedereen welkom is. Bij SV De Koog wordt zaterdag 4 mei een voetbalclinic gehouden voor meisjes en jongens uit de leeftijdscatogorie F-/E-/D- pupillen Om deel te kunnen nemen, is het niet nodig om lid te zijn van een voetbalver eniging. Deelname staat ook open voor spelers uit alle niveaus, 's Morgens wor den oefeningen gegeven, begeleid door jeugdtrainers en spelers van de selectie van SV De Koog. 's Middags wordt in tien ploegen een toernooi gespeeld om de eerste plaats in de champions league. De clinic wordt gehouden op het veld van SV De Koog aan de Boodtlaan en duurt van 9.30tot 15.15 uur. Opgeven kan alleen via j.loew@quicknet.nl. Basketbal met prof In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt dinsdag 23 april een basketbalclinic gehouden door ex-profspeler Henk Pieter- se. De clinic duurt van 16.45 tot 18.45 uur en staat open voor iedereen. Deelname is gratis, in verband met de organisatie is van tevoren aanmelden gewenst. Dat kan via sportservicetexel@texel.com. Meer informatie is te vinden op www.henkpie- terse.com. www.texelsecourant.nl VRIJDAG 19 APRIL 2013 Kajakkers maken Razende Bol schoon Circa dertig kajakkers gaan zaterdag naar de Razende Bol om daar plastic op te rui men. De groep vertrekt in de ochtend vanaf Huisduinen in Den Helder naar de zand plaat. Rond 15.00 uur meert daar de Pho- ca af om het ingezamelde plastic op te halen. Volgens een woordvoerder zien ka- ja kkers tijdens tochten in zeegaten vaak enorme hoeveelheden aangespoeld afval en dat kan volgens hen niet langer. Volgens de woordvoerder is bewust voor de Razende Bol gekozen. 'Opruimacties door vrijwilligers en scholieren zijn ge richt op stranden van het vasteland en de Waddeneilanden. Een plaat als de Ra zende Bol is voor de meeste mensen niet bereikbaar, maar als peddelaar vaar je er zo naar toe.' De actie wordt gesteund door onder meer KIMO Nederland (een vereniging van kustgemeenten), Land schap Noord-Holland en het ministerie van Economische Zaken. Steeds meer banden raken in één stoot Nu het einde van de competitie nadert tonen de baltovenaars van biljartvereni ging De Doorstoot hun ware aard. De veelverguisde Heemskerk schudt met speels gemak eendagsvliegen van zich af, de Zaanse stilist Luijt laat elke clubavond één keer zien dat hij biljarten kan en zinkt dan weer in zelfverkozen anonimiteit. Van der Kooy weet steeds meer banden in één stoot te raken. De tijd komt nog dat hij afstoot, een plasje gaat doen en weer op tijd terug is om de carambole te zien. Zijm maakte een hoogste serie van 13. Dat is ook wel mooi. Uitslagen: Luijt-M.Boon 0-4, Van derKooy-Smit 20-, Zijm-Weel 2-0, Heemskerk-Huizing 4-2, J.Boon-M.Boon 4-0, Smit-Zijm 0-2, Weel- Van der Kooy- 0-4, Luijt-Heemskerk 0-4, J.Boon-Huizing 0-4, M.Boon-Van der Kooy 0-4, J.Boon-Luijt 0-4. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 23 april Veld A 19.00 De Waal-Timmer's Kobeko 19.45 Kobeko-Jumbo Timmer's 20.30 Vlinderw-Warmmop Pepermolen 21.15 Autocentr-Pepermolen Paal 28/K 22.00 NIOZ 1-Paal 28/Kri mAutocentr Veld B 19.00 Ecotiem-RAB Rabo 19.45 Rabo-SIBO RAB 20.30 Bliksemteam-Belevenis SIBO 21.15 NIOZ 3-NIOZ 2 Belevenis 22.00 Falcon-AH NIOZ 3 VeldC 19.00 Salique-Tevoko (j) Krim 19.45 Kapper-Krim Salique 20.30 Kobeko 2-Expotise Kapper 21.15 Coos-De Rog Expotise 22.00 Bar S-Moorman De Rog Wedstrijdleiding: De Krim en Albert (tel. 310500) Uitslagen: Bar Sportief-Kees de Waal, huis en tuin 1-2; Cocky's Kapsalon-De Pepermolen 3-0; Paal 28 de Krim-Vlinderwinkel 1-2; Randstad-NIOZ 1 1-2; Kobeko-Texelse Autocentrale 0-3; PFB-lmares 1-2; NIOZ 2-IBS/Oele/Schoo 1-2; NIOZ 3-Falcon 0-3; Rabobank-Boomgaard Bliksemteam 3-0; Ecotiem-Landgoed de Bonte belevenis 0-3; Tevoko Ontwerpt-De Krim 2-1; De Kapper-Tevoko Jeugd 0-3; Vakantieburo Kobeko 2-Slagerij Moorman en de Boer 1-2; Klif 23-Eetcafé De Rog 2-1; Timmer's Bakkerij-Otto'sTweewielershop 3-0. Opbrengst collecte Jos en Paul Bakker hebben met de collecte voor de Gehandicaptensport €2316,81 opgehaald. Jos €1017,59 en Paul €1298,22. Een kwart van de opbrengst is bestemd voor de reiskosten van het G- team van Texel'94. Deelnemers Ruud Timmer, Rutger Zoetelief, Tom Kooger, Jan Zijm, Els van der Meer, Rene Mahieu,

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7