i Woontij .txl 3\anr HMetlemblih met de STxqq Ifyow Texel JUMBO InnA Pe Slufter i' afvaa/rt «7 april 315001 Starkenburgh 74 in Den Burg (vanaf 18jaar) te huur Let op! Gewijzigde doelgroep. Geen voorrang meer voor 50 plussers. Het overige aanbod vindt u op de site (^J[2) tel. 322126 SPC7RTSHC7P De Koog T^aveeme A.s. zondag -14.00 uur De Koog 1 - Dirkshorn 1 Pupil van de week: Beer van Gelder Wedstrijdbal j geschonken door: supermarkten JNyéMy Ar supermarkten j ilHeef tafl mei maaki Café restaurant Slaèégj myihkl Gemeente Texel Bekendmakingen Bouwzaken Omgevingsvergunning, aangevraagd (1792 CC) Ottersaat 5 in Oudeschild, gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds vergunning is verleend, wijziging is dat de afstand tussen de stallen wordt verminderd (ontvangen 7 april 2013). (1791 PD) Rozendijk 21 in Den Burg, bouw van een kapschuur (ontvangen 15 april 2013). (1791 MC) Spinbaan 18a in Den Burg, deel van een loods inrichten voor verkoopactiviteiten (ontvangen 16 april 2013). Omgevingsvergunning, verlengen beslistermijn van wege planaanpassing op grond van artikel 3.9, lid 2 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) (1797 RR) Witteweg 15 in Den Hoorn, nieuwbouw restaurant. De uiterste beslisdatum wordt 30 mei 2013. (1792 AD) Barentszstraat 39 in Oudeschild, nieuwbouw van een schuur. De uiterste beslisdatum wordt 10 juni 2013. Tegen deze kennisgevingen kunt u geen b Bezwaren kunt u pas indienen als de omgevingsvergunningen zijn verleend. Verleende omgevingsvergunningen worden gepubliceerd. Omgevingsvergunning, verleend Activiteit bouwen (1797 SV) Van der Sterrweg 11 in Den Hoorn, gewijzigd uitvoeren van een schuur (verzonden 12 april 2013). (1791 AS) Haffelderweg 29 in Den Burg, plaatsen van een insectenhostel (verzonden 12 april 2013). Activiteiten bouwen en handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening (1796 MN) Maaikeduinweg 8a in De Koog, bouwen van een schuur (verzonden 10 april 2013). U kunt deze omgevingsvergunningen raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en inzien bij de publieksbalie. (1796 BG) Boodtlaan 40 in De Koog, het brandveilig gebruiken van een hotel. Tegen de ontwerpbesluiten die met ingang van 25 februari 2013 tot en met 8 april 2013 ter inzage hebben gelegen, zijn geen zienswijze ingediend. (1796 BG) Boodtlaan 38 in De Koog het brandveilig gebruiken van een hotel. Tegen het ontwerpbesluit dat van 4 maart 2013 tot en met 15 april 2013 ter inzage heeft gelegen, is geen zienswijze ingediend. De besluiten treden in werking met ingang van de dag na afloop van de beroepstermijn tenzij gedurende die termijn beroep is ingesteld en een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Indien er een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan, treedt het besluit niet eerder in werking dan op dat verzoek Tegen de besluiten kunnen gedurende een termijn van 6 weken beroep worden ingesteld, met ingang van de dag nadat het besluit ter inzage is gelegd, door: degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over het ontwerpbesluit; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit. Een beroepsschrift kan in tweevoud worden ingediend bij de rechtbank in Alkmaar Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Een verzoek om voorlopige voorziening kan worden ingediend bij de Voorzieningenrechter van de rechtbank in Alkmaar, sector bestuursrecht, Postbus 251 te 1800 BG Alkmaar. Omgevingsvergunning, ontwerpbesluiten Activiteit bouwen (1795 JB) Hoofdweg 75 in De Cocksdorp, bouwen van een stal. Activiteit bouwen en handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening (1791 MA) Waalderweg 115 in Den Burg, plaatsen van een jongveestal. de een omschrijving van he gemaakt en de gronden gevallen is het mogelijk i voorziening aan te vragen bij Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken overeenkomstig artikel 3.12 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) bekend dat de volgende ontwerpbesluiten en bijbehorende stukken ter inzage liggen van 23 april 2013 tot 3 juni 2013 ter inzage en zijn te raadplegen op texel.nl Actueel Bekendmakingen en op ww ruimtelijkeplannen.nl. :n zes weken na de dag van In de brief moet tenminste Ie indiener; een handtekening; lit waartegen bezwaar wordt ït bezwaar. In spoedeisende ast het bezwaar een voorlopige 1e voorzieningenrechter. Het verzoek kunt u sturen naar de Voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 251 te 1800 BG Alkmaar. De indiener krijgt een nota voor griffierechten. Meer informatie kunt u vinden op www.rechtspraak.nl/procedures. Omgevingsvergunning (uitgebreid), verleend Activiteit bouwen en handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening (1795 HM) Roggeslootweg 654 in De Cocksdorp, uitbreiden van een zomerhuis (verzonden 16 april 2013). Tegen het ontwerpbesluit dat van 27 februari 2013 tot en met 9 april 2013 ter inzage heeft gelegen, is geen zienswijze ingediend. Het besluit met de bijbehorende stukken ligt met ingang van 23 april 2013 tot en met 3 juni 2013 ter inzage en zijn te raadplegen op www.texel.nl bij bekendmakingen en via www.ruimtelijkeplannen.nl. Activiteit brandveilig gebruik (1795 LE) Hollandseweg 22 in De Cocksdorp, het brandveilig gebruiken van een appartementengebouw. Tijdens deze termijn ki schriftelijke zienswijze burgemeester 200, 1790 AE Den Burg. een mondelinge of iken bij het college va Ie gemeente Texel, Po. Wet milieuheer, kennisgeving meldingen Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (1795 LB) Oorsprongweg 67 in De Cocksdorp, verandering van een landbouwmechanisatiebedrijf. (1791 MD) Maricoweg 9 in Den Burg, verandering een bedrijf door het verplaatsen van een bovengrondse opslagtank voor gasolie. De melding(en) en de bijbehorende stukken zijn te raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en kunt u vanaf 22 april 2013 tot en met 3 juni 2013 inzien bij de publieksbalie. Ter uitvoering van de Wet milieubeheer op grond van artikel 8.41 van deze wet zijn de bovenstaande meldingen ontvangen. In genoemde besluit(en) staan voorschriften waaraan de bedrijven moeten voldoen. Deze voorschriften richten zich op de bescherming van het milieu. De bedrijven hoeven geen milieuvergunning aan te vragen. Zienswijze indienen is niet mogelijk. Wij controleren deze bedrijven op de naleving van de voorschriften. Voor informatie over deze meldingen kunt u contact opnemen met het team vergunningen. Monumentenwet 1988 kadastrale aanduiding Texel, sectie U, Onderwijs, Cultuur en Wetenschap maakt bekend dat op 11 maart 2013 een vergunning is aangevraagd volgens artikel 11 Monumentenwet 1988 voor het treffen van fysieke beschermingsmaatregelen op de wrakken Burgzand Noord 10 en Burgzand Noord 3, Deze percelen staar bekend als archeologisch Rijksmonument nummer 532120. Het ontwerpbesluit en de bijbehorende stukken zijn te raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en kunt u met ingang van 22 april 2013 tot en met 3 juni 2013 inzien bij de publieksbalie. Tijdens deze termijn kan iedereen een mondelinge of schriftelijke zienswijze kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Texel, Postbus 200,1790 AE Den Burg. Toepassing coördinatieregeling ex artikel 3.30 Wet ruimtelijke ordening (1791 BH) Waalderstraat 53 in Den Burg, project herontwikkeling Welkoopterrein. Burgemeester en wethouders maken op basis van artikel 3.30 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat de gemeenteraad op 17 oktober 2012 heeft besloten de coördinatieregeling toe te passen. De regeling is van toepassing op (nog) in te dienen aanvraag omgevingsvergunning, het ontwerpbestemmingsplan en de ontheffing hogere waarde Wet geluidhinder het project aan de Waalderstraat 53 in Den Burg. Het project betreft de herbouw van een Welkoopwinkel, de bouw van een full-service supermarkt, 21 woningen, (gebouwde) parkeervoorzieningen en bijkomende werken op het perceel Waalderstaat 53 in Den Burg. De wet ruimtelijke ordening maakt het mogelijk dat gemeenten efficiënter en sneller kunnen besluiten over ruimtelijke projecten via toepassing van de coördinatieregeling van artikel 3.30 Wro. Met de coördinatieregeling kunnen voorbereiding bekendmaking en vaststelling van samenhangende vergunningen en procedures worden gebundeld. Door het toepassen van de coördinatieregeling op grond van de Wet ruimtelijke ordening wordt de betrokken besluiten op de aanvraag omgevingsvergunning en ontheffing hogere waarde op grond van het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan voor de Waalderstraat 53 gezamenlijk voorbereid en bekendgemaakt. Dit heeft tot gevolg dat er één gecombineerde procedure hoeft te worden doorlopen in plaats van verschillende procedures. Daarnaast vindt ook een bundeling van rechtsbescherming plaats, zodat een belanghebbende slechts tegen één besluit rechtsmiddelen hoeft aan te wenden. Tegen de toepassing van de coördinatieregeling van artikel 3.30 Wet ruimtelijke ordening staan geen mogelijkheden tot bezwaar en beroep open. Wilt u meer weten over één van deze vergaderingen of inspreken bij de Raadscommissie, dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier Marit de Porto (e-mail mdeporto@texel.nl of telefoon 14 0222). iBabs via Ipad, tablet, PC of laptop Voor abonnees met een iPad of tablet: u kunt nu ook inloggen via de app 'iBabs Pro'. Daarvoor moet u eerst de (gratis) app downloaden in de apps-store van iTunes (www.itunes.com.). Log vervolgens in met: Site: texel, emailadres: burger, wachtwoord: burger. Dit kan ook via uw pc of laptop. Ga daarvoor naar de website ibabs.eu en klik rechtsboven op 'Inloggen agendabeheer'. U kunt nu inloggen. Vergaderingen Woensdag 24 april 2013, vergadering van college en dorpscommissie De Koog om 20.00 uur in De Hof Inwoners van De Koog zijn hierbij van harte welkom. Donderdag 25 april 2013, EXTRA vergadering van de raadscommissie om 19.30 uur in de raadzaal Enige agendapunt:'Fusie/opheffing OBS Jan Drijver te Den Hoorn' Donderdag 25 april 2013, aansluitend aan de vergadering van de raadscommissie: EXTRA, vergadering van de gemeenteraad in de raadzaal Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vinden op www.texel.nl De gemeente Politiek Agenda's 8i verslagen, maar ook via iBabs*. De vergaderingen worden LIVE uitgezonden via www. texel.nl LIVE uitzending vergaderingen en kunnen ook achteraf worden teruggezien. Evenementen De volgende organisatie heeft vergunning aan gevraagd voor een evenement. Stichting Ronde om Texel voor de organisatie van de zeilweek en de Ronde om Texel op het strand bij Paal 17 in de week van 12 tot en met 15 juni 2013. Bovenstaande aanvraag ligt ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200,1790 AE in Den Burg of per e-mail naar gemeente@texel.nl. Instructie verkeersregelaars Vanaf 1 januari 2013 moeten verkeersregelaars de instructie per e-learning doen op de website van de Stichting Verkeersregelaars Nederland (SVNL). De instructie op het politiebureau aan de Pontweg is hiermee komen te vervallen. Het is belangrijk dat u uw evenement op tijd aanvraagt bij de gemeente. Na de aanvraag bekijkt de gemeente in overleg met de politie hoeveel verkeersregelaars nodig zijn. De gemeente stuurt u dan een "Verklaring Verkeersregelaarsexamen". Met deze verklaring registreert u zich op de website van SVNL en kunt u een code aanvragen. De code blijft 4 weken geldig. Deze code geeft u door aan alle personen die verkeersregelaar zijn bij uw evenement. Aan het eind van de 4 weken maakt u een overzicht van alle geslaagden voor de gemeente. De gemeente maakt dan, gelijk met de evenementenvergunning een Aanstellingsbesluit Verkeersregelaars. Heeft u vragen over deze nieuwe werkwijze? U kunt terecht bij de helpdesk van de SVNL, telefoon 030-8200361 of per e-mail: secretariaat® verkeersregelaarsexamen.nl. Mededelingen Meierblis Den Burg De meierblis van Den Burg wordt gehouden aan de Hallerweg, tussen de Kadijksweg en De Hal. Vanaf vrijdag 19 april 2013 kan deze opgebouwd worden met schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30-12.30 ut vrijdag* (alleen voor burgerzaken) 15.00 -19.00 ui gemeentearchief: dagelijks 10.30 -12.30 ui *geboorteaangifte, huwelijksaangifte (ondertrouw) overlijdensaangifte en erkenning kan alleen op afspraak. Gemeente Texel Postadres Postbus 200,1790 AE Den Burg Bezoekadres Emmalaan 15,1791 AT Den Burg T 14 0222 F 0222-362287 E gemeente@texel.nl www.texel.nl Wat is er te doen: - Bakkerij museum - Radbout kasteel - Stoommachine museum - De Bijenstal - Gezellig winkelen 60,00 per persoon, incl. 3-gangen menu Tickets tot 24 april op de haven af te halen bij het loket, tussen 12.00 uur en 14.00 uur. A. Hutjes, 06 51105775 - www.tx44.nl Vertrek haven Oudeschild 8.30 uur en om 20.30 uur weer terug in de haven van Oudeschild

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 8