TEXELSE COURANT Texels Museum verliest in zaak betaalsysteem Cjrotn "Zwartrjexels in het harL, 11 Ongeval kruising Pontweg-Keesomlaan De Stichting Texels Museum heeft een langslepende rechts zaak verloren tegen de leveran cier van een betaalsysteem dat in 2009 bij de openstelling van de vuurtoren in gebruik werd geno men. Het systeem functioneerde niet zoals het zou moeten, waardoor bezoekers geen kaartje konden kopen bij de automaat in het huisje aan het begin van het pad naar de vuurtoren. Dat konden ze alleen in de vuurtoren zelf doen. Het Texels Museum en de leverancier ver schilden van mening over de mogelijke oorzaken, waarna het Texels Museum de koopovereen komst met de leverancier wilde ontbinden en een nog openstaan de rekening van €15.415,- niet meer wilde betalen. Volgens de rechtbank in Alkmaar, die zich sinds 2010 meermalen over het conflict boog, kan in rech te niet worden aangetoond dat de oorzaken van de gebreken in het door de leverancier geleverde betaalsysteem zit. De bewijslast daarvoor ligt bij het Texels Muse um, maar tot een bewijs is het nooit gekomen. Het Texels Muse um en de leverancier waren, op verzoek van de rechter, anderhalf jaar bezig een deskundige te vin den om het systeem onafhankelijk te beoordelen, maar dat is niet gelukt. Tijdens de laatste zitting liet het Texels Museum expliciet weten een deskundigenonderzoek liever niet meer te laten uitvoeren, waar na de rechter weinig anders restte dan het Texels Museum in het ongelijk te stellen. betaalsysteem hanteert en dat functioneert volgens interim-direc teur Anton Hurkens goed. De oor spronkelijke gedachte was dat via het betaalsysteem zou worden bij gehouden dat er nooit meer dan maximaal vijftig mensen in de vuur toren zouden zijn, maar dat is in de praktijk anders uitgepakt. Hurkens: 'Mensen kunnen nu kiezen of ze een kaartje kopen bij het betaalsy steem of in de vuurtoren zelf. Met een telraam houden we bij hoeveel mensen er binnen zijn.' Broertjes willen langste picknick Xander (9) en Michel (8) van Boven uit De Koog gaan op 5 mei proberen het record van de langste picknick te verbreken. Zij roepen iedereen op met een kleedje naar het strand bij paal 21 nabij De Koog te komen. ledereen die mee wil doen, moet per twee personen één kleedje meenemen. 'Wanneer je met z'n vieren komt, moet je dus wel twee kleedjes meenemen', legt Michel uit. Naast het kleedje moet iedere deelnemer twee stuks eten per persoon en wat te drinken meene men. De picknick gaat van start bij paal 21, bij Nagy in De Koog rich ting het strand, en verspreidt zich richting paal 19. Onder de aanwe zigen is ook SP-politicus Emile Roemer. De picknick begint om 13.00 uur. In totaal hebben ze vier duizend man nodig om tot de lang ste picknick van zo'n twee kilome ter te komen. Programma Koninginnedag In de krant van vrijdag willen wij een overzicht brengen van activi teiten rond Koninginnedag. Wij verzoeken daarom organisaties en instanties hun activiteiten voor donderdag 12.00 uur aan te leve ren via e-mailadres redactie® texelsecourant.nl. Veel animo benefietdiner Het benefietdiner ten behoeve van de Roparun, zaterdagavond in OSG De Hogeberg, is een groot succes geworden, zo berichten de organiserende Texelrunners. Meer dan 160 mensen waren van de partij en hadden een leuke avond. Debet daaraan was vooral het eten dat werd verzorgd door Eetwinkel Moormann en de Boer, de liedjes van Martine de Ruijter en de bloe men van Van der Wal. Garage Westend www.texelseautopagina.nl TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op TEXELSE COURANT Ons kantoor is maandag 30 april gesloten. Dinsdag 1 mei verschijnt er wel gewoon een krant. Advertenties voor deze krant kunt u uiterlijk vrijdag 27 april vóór 10.00 uur bij ons aanleveren. Overlijdensberichten kunt u tot uiterlijk dinsdagmorgen 8.30 uur mailen naar: info@lenr.nl LANGEVELD DE B00Y Spinbaan 6, Den Burg DINSDAG 24 APRIL 2012 Gaan ze door of stoppen ze er echt mee? Spe culaties ten spijt stopt de popu laire band Wad Zou 't er echt mee. Deelnemers aan het Nederlands kampioenschap kitebuggy dat dit weekend op het strand bij de vuurtoren werd gehou den hadden de wind in de zeilen. Voortgedreven door de stevige zuidwester gingen ze met hoge snelheid over het zand. Circa 45 kitebuggiërs deden er aan mee. Meer over het kampioenschap elders in deze krant. Fok, Jemen ven Hei Moederdag in Texelse Courant De Texelse Courant besteedt in de krant van vrijdag 11 mei ruim aandacht aan Moederdag. Texelaars kunnen, net als voor gaande jaren, foto's van hun moe ders insturen voor een speciale Moederdagpagina en zo hun moe ders of vrouwen in het zonnetje zetten. Foto's kunnen gemaild wor den aan redactie@texelsecourant. nl. De redactie geeft een voorkeur aan foto's met een formaat van circa 1 Mb waarop de gezichten goed te zien zijn. Inzenders worden ook verzocht de naam van de moeder in de e-mail te vermelden. Foto's kunnen tot en met dinsdag 8 mei worden gemaild. Wereldrecord touwtjespringen Ongeveer zeshonderd kinderen van De Akker, De Bruinvis, de Lubertischool, Durperhonk en de Jozefschool doen donderdag 26 april mee aan het wereldrecord touwtje springen. Niet alleen de Texelse scholen doen mee aan de recordpoging, maar scholen uit heel Noord-Holland en Utrecht. Om in aanmerking te komen voor het record moeten de kinderen tien minuten lang springen. Het startschot klinkt om 11.30 uur en wordt gegeven via de radio. De kin deren springen allemaal op het eigen schoolplein. Alleen in de Haarlem mermeer komen meer dan tweedui zend kinderen bij elkaar. De record poging valt samen met de actie 'Doede360' van de Koninklijke Ver eniging van Leraren Lichamelijke Opvoeding, die een wereldrecord wil vestigen waarbij zoveel mogelijk jonge mensen de '360' (een bewe ging waarbij een rondje wordt gemaakt) te laten uitvoeren. Tijdens de recordpoging wordt geld ingeza meld voor het Jeugdsportfonds. Bij een ongeval op de kruising van de Keesomlaan en de Pont- weg in Den Burg zijn maandag middag twee auto's tegen elkaar gebotst. Beide wagens liepen forse schade op, maar er waren geen gewon den. Personeel van de ambulances was ter plekke om de inzittenden te onderzoeken. Het ongeval ont stond volgens de politie toen een 27-jarige bestuurder uit Den Burg vanaf de Keesomlaan de Pontweg op reed. Doordat een bestelbus voor hem rechts af wilde slaan, zag de bestuurder te laat dat er van rechts een auto over de Pontweg aan kwam rijden. Deze werd bestuurd door een 47-jarige man uit Purmerend. De brandweer werd er voor de zekerheid bij gehaald om te voor komen dat de wagens in brand zouden vliegen, nadat rook was gesignaleerd. De brandweer rei nigde ook het wegdek. De kruising van de Keesomlaan met Pontweg en de Westerweg is berucht omdat er de afgelopen jaren geregeld ongevallen hebben plaatsgevon den. De oproep van het Texelfonds om verhalen in te sturen, lever de er 62 op. Zondag werden er tien voorge lezen. In 125 jaar schreef de krant 2181 keer over de Waddenrui- ters en de Klep- pertjes. Van daag pakken we groot uit. Begeleid door het 121-jarige orkest van KTF zong het 13-jari- ge zangtalent Myrthe Rump de sterren van de hemel. U BEDOELT NATUURLIJK NIET MET VAN DIE ROOIE LICHTJES, TOCH

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1