TEXELSE^COURANT I CsVt 1EXEL Cjrotn 2wartr]exelx in het harL, VK 15 OSG wil af van predicaat 'zwak' voor VWO-afdeling 'Zeeroverij Somalië is booming business' .txl KOOPJESMARKT! OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12670 VRIJDAG 27 APRIL 2012 De nieuwe Vakantiekrant die vandaag over het eiland wordt ver spreid bevat een special over de laatste mode op Texel. Over de komst van de zoon van Rijk de Vries is veel te doen. Maar wie was de 1 man die in WO II burgemeester van Texel was? SBriii" Een bedrijfswa gen is gistermid dag te water geraakt in de NlOZ-haven op 't Horntje. De pick up truck gleed achteruit de dijk Binnendijkse ber men, damwanden en mogelijk een zanddijk zijn manieren waarop het hoogheem raadschap de dijk wil versterken. Pieternel Geurtz, Cecile de Boer, Angelina Stiehl en Jerom Tim mer hebben deze week de gevel van de Karseboom aan de Groeneplaats met kunstwerken versierd. Ze beschilderden de panelen tegen de ramen op de benedenverdieping om het pand, waar tot eind 2002 het café van Frans en Lies Pieterse was gevestigd, er fraaier uit te laten zien. 'Het thema van de schilde rijen is Texelgevoel', aldus Geurtz. Frits Langeveld, eigenaar van het sindsdien leegstaande pand, sponsorde de verf en andere materialen. Volgens Geurtz wordt alleen de benedenverdieping onder handen genomen. Het verfraaien van de Karseboom is onderdeel van een project van Geurtz om de aangrenzende Kantoorstraat er mooier uit te laten zien. Dat er al jaren niets gebeurt met de Karseboom, is menig Texelaar een doorn in het oog. Geurtz laat weten dat ze het er zelf ook niet mee eens is dat het gebouw verpaupert. (Foto Jeroen van Hattum) OSG De Hogeberg doet er alles aan om de VWO-afdeling van het door de inspectie gegeven predi caat 'zwak' af te helpen. Daartoe moet het verschil tussen de gemiddelde cijfers van het school examen en het centraal examen worden verkleind. Dat heeft de schoolleiding vorige week verteld tijdens een ontmoeting met ouders van VWO-leerlingen. Het predicaat 'zwak' werd eind 2010 door de inspectie aan de VWO-afde ling van De Hogeberg toegekend. Sindsdien heeft de schoolleiding de nodige maatregelen in gang gezet om de kwaliteit te verhogen. Maar omdat bij menig ouder nog veel vra gen leefden en de schoolleiding vol gens eigen zeggen 'verbinding zocht met de ouders', werd vorige week dinsdag een bijeenkomst belegd, waarop tekst en uitleg werd ver schaft. Het werd een redelijk goed bezochte avond, bijgewoond door ruim zestig ouders (de bovenbouw van het VWO telt een kleine honderd leerlingen). De inspectie kwam ruim een jaar geleden tot haar oordeel omdat de betreffende afdeling onvoldoende presteerde op twee van de vier pun ten ('indicatoren') waarop wordt geoordeeld. Het rendement van de onderbouw werd te laag bevonden. Bovendien was het verschil tussen de gemiddelde cijfers van de school examens (toegekend door de docen ten zelf) en het centraal schriftelijk examen (toegekend volgens lande lijke normen) groter dan het toege stane half punt. Een school die op meer dan één punt onvoldoende scoort, krijgt het predicaat 'zwak'. Daarnaast scoorde de leiding van 'Kijk, deze is maar negentien jaar geworden.' Kreten van ver bazing klonken gisterochtend over de Algemene Begraafplaats in Den Burg, waar leerlingen van de basisscholen bloemen legden Winkelhart Wij zorgen voor een frisse wind door Den Burg! Alles wordt anders. Zo komen er bijvoorbeeld zeven zomer se markten, elk met een ander the ma, met lekkere hapjes, dansende oldtimers, kunst en cultuur. Leuk hè? We organiseren ook een spectacu laire intocht van Sinterklaas. Ga er met je kinderen naar toe, dat wordt echt feest. Op de Groeneplaats komt een minikermis, nog nooit vertoond. Kom op een zondagmiddag met uw auto vol verkoopbare rommel naar de Groeneplaats en doe mee met de kofferbakmarkt, onder het motto: 'ledereen naar Den Burg, en daar geld besteden!' We beplakken onze winkelruiten met stickers en er gaat 's nachts een treintje rijden, met lichtjes. Maar het belangrijkste, waar we ons allereerst voor gaan inzetten, is de onmiddellijke ophoepeling van het parkeervignet. Want aan betalen hebben onze klanten namelijk een broertje dood. Nee, er moet besteed worden! V\foelmuis bij de graven van omgekomen Geallieerde vliegeniers. Dat gebeurde ter gelegenheid van de jaarlijkse herdenking door scho lieren, georganiseerd door het 4-5 mei comité. Voorafgaand aan de plechtigheid was er een bijeenkomst in de raadszaal van het gemeentehuis, waar kinderen zelfgeschreven gedichten en fragmenten uit het dagboek van Anne Frank voorla zen en een door leerkracht Susan Schiphorst van de Thijsseschool gecomponeerd lied over oorlog en vrede zongen. Veel indruk maakte de lezing van Marcel de Ridder, die duidelijk maakte dat er ook 67 jaar na de Tweede Wereldoorlog nog op veel plaatsen op de wereld wordt gevochten. De Ridder vertelde over de missie Atalanta van de Verenig de Naties waaraan hij vorig jaar als sergeant technische dienst op het marineschip Hare Majesteit Zuider kruis meewerkte en verhaalde over de armoede die veel Somaliërs er toe brengt zeerover te worden, schepen te overvallen en de bemanning te gijzelen. 'Piraterij is booming business.' De Texelse marineman en zijn collega's had den twee schepen geëscorteerd die van Kenia naar Somalië voeren en voedsel aan boord hadden voor de hongerende bevolking. Onder weg werden patrouillevluchten met een helikopter uitgevoerd, op zoek naar met Kalasjnikovs bewapende piraten. Doodstil werd het in de raadszaal tijdens het tonen van een filmpje, waarop te zien was hoe VN-soldaten een gekaapt schip bestormden, systematisch uitkamden, acht piraten arresteer den en ten slotte de doodsbange bemanningsleden bevrijdden uit de saferoom waarin ze zich hadden verstopt. 'Ze waren erg blij en trak teerden ons op een applaus.' Rotonde bij Keesomlaan De provincie is bezig met de reali satie van een rotonde op de krui sing van de Pontweg met de Keesomlaan en de Westerweg in Den Burg. Dat heeft een woordvoerder van de provincie Noord-Holland desge vraagd laten weten. Volgens de woordvoerder is er inmiddels een schets en wordt momenteel gewerkt aan een definitief ontwerp. De kos ten worden vooralsnog geraamd op acht ton, waarvan de provincie 88 procent betaalt en de gemeente 12 procent. Bedoeling is dat de rotonde in de loop van 2013 wordt aange legd. Er is langere tijd een roep om een rotonde op de kruising waar zich geregeld ongevallen voordoen. Afgelopen maandag was het ook weer raak. aaflscQinitf-e Garage Westend www.texelseautopagina.nl Showroom zaterdags open van 10.00 - 12.30u Brandweer iets voor jou? Zie onze adv. op pag. 16 in deze krant. De Hogeberg een onvoldoende op onder meer het waarborgen van de kwaliteit van het onderwijsleerpro ces op het VWO, het aansturen van de kwaliteitszorg en de zorg voor een professionele schoolcultuur. 'De school werkt in haar kwaliteitszorg voldoende systematisch en planma tig, maar dient de borging van de kwaliteit van het onderwijsproces en de professionele cultuur te verster ken; de inspectie heeft de kwaliteits zorg als voldoende beoordeeld', aldus het rapport. Overigens hadden deze oordelen niet direct betrekking op de vier indicatoren. Meer hierover op pagina 5:Gemid deld cijfer centraal examen moet omhoog'. TEXELSE@COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): VAKANTIEKRANT Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op gesloten op Koninginnedag (30 april) Informatie over afval routes, aangiftes en storingen vindt u bij de bekendmakingen op pagina 16 en op www.texel.nl. -| |TÏ ITl -Tl KONINGINNEDAG U U I I I I CJ OOK GEOPEND! a.s. zondag 29 april 10.00 -17.00 uur KORTINGEN TOT 70%! GcHinil

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1