m AGENDA TEXELSE 7 7 COURANT Training klant sluitstuk bijzondere loopbaan ICT-bedrijven bundelen krachten Bij Snelstart 'als vis in het water' Intouchables TAXI OMAR SY PROGRAMMA PER FILM: PROGRAMMA PER DAG: Wo 20.30 INTOUCHABLES OS® DE IORAX EN HET VERDWENEN BOS 3DGffl SNEEUWWITJE NED. GESPR. Offl® MYSTERY MOVIE wll je leseiveren? Doon@clnemalex Mariniers oefenen voor orkaan Zo'n vijftig leden van het Konink lijk Instituut voor de Marine (KIM) hebben donderdagmiddag een oefening gehouden op Texel. De oefening was bedoeld voor adelborsten, toekomstige officieren. Tijdens de oefening werd een voor bereiding op een aanstormend orkaanseizoen nagebootst. De rekruten gingen vanuit de Joost Dourleinkazerne op pad om met burgers en overheidinstanties te communiceren over het noodplan. De officiers in opleiding keken naar alle verschillende facetten van noodhulp. Van de opslagmogelijk heden in de haven van Oudeschild tot aan de soorten vliegtuigen en de hoeveelheid vliegtuigen die kun nen landen op het vliegveld van Texel. Twee patrouillerende Adelborsten weigerden op vragen van de pers in te gaan en meldden dat vragen beantwoord dienden te worden door Sergeant Adelborst Zonne veld die zijn taak ook uiterst seri eus nam. 'Wij zijn nu aan het bekij ken met de havenmeester of er onlangs nog veranderingen zijn geweest aan de kade. We moeten weten of de kades sterk genoeg zijn. Momenteel hebben we nog geen resultaten van dit onderzoek', laat hij weten. Aan het einde van de opdracht moesten de adelborsten een compleet draaiboek in elkaar zetten, dat gelijk in werking gesteld kan worden, zodra dit nodig is. Aan de actie werd door verschil- Sergeant-adelborst Zonneveld in gesprek met zijn meerdere. rotojob schepemi lende instanties en personen mee- en de politie. De actie duurde de gewerkt, zoals de havenmeesters hele middag, van TESO en Oudeschild, CIV Texel Noorderhoeve" kocht zijn we daar mee begonnen. Ik heb mijn marke ting- en sales werkzaamheden langzaam afgebouwd en werd ver antwoordelijk voor de trainingen. Dankzij mijn kennis van administra tie, computers en programmeren heb ik zelf het cursusmateriaal kun nen maken. Twee a drie keer per week gaf ik trainingen. Het was fantastisch werk.' 'In de loop der jaren ben ik behoor lijk vergroeid geraakt met het bedrijf.' Enige cijfers mogen niet ontbreken. 'Het bedrijf is elk jaar gegroeid, in de 13,5 jaar dat ik er werkte hebben we 75.000 nieuwe klanten kunnen inschrijven. Dat is echt veel. Toen ik kwam waren er 15 medewerkers, nu 55 (48,5 FTE's). Ik heb meegemaakt hoe een nieuwe generatie het roer heeft overgenomen, en hoe de organisa tie zich heeft aangepast aan de nieuwe tijd. Zo'n bedrijf op Texel, waar ze mensen met een opleiding kunnen gebruiken, dat is echt uniek. Ik ben de familie Ploeg nog altijd dankbaar dat ze mij, op mijn 51ste en met een hartinfarct achter de rug, een kans hebben gegeven. Dat is echt niet vanzelfsprekend.' De trainingen worden voortaan gege ven door Astrid van der Vis, die dit naast haar werk voor accountants kantoor B&B Van der Vis en Den Boer gaat doen. Dirk Vinke over zijn pensionering: 'Laatst liep ik met Els door een tuincentrum, langs de geraniums. 'Die hebben we niet meegenomen.' Hij is geen stilzitter. Menigeen kent hem als een actieve, sociaal- en maatschappelijk betrokken Texe laar. Onder meer van Wielersport Texel, waarvoor hij de leden- en financiële administratie voert, van de organisatie van de Texel Triatlon, het NK tijdrijden, het Texelfonds of uit een andere vrijwillige functie. 'In die hoedanigheid blijf je me tegen komen. Sport is mijn passie. Nu ik meer tijd krijg hoop ik weer wat meer te gaan fietsen.' Gerard Timmerman Boon vindt vorm op slotavond Jaap Boon heeft zijn vorm her vonden. Niet eerder dan op de slotavond van biljartclub De Doorstoot, maar een kniesoor die daarop let. Boon begon van acquit, maakte twaalf caramboles en informeerde langs zijn neus weg tegen wie hij eigenlijk speelde. Martien Boon, nota bene met 21 caramboles de maker van de hoogste serie van het seizoen, zat er toen al geslagen bij. Koeltjes maakte Boon zijn partij af. Ook zijn andere tegenstanders had den niets in te brengen. Had Boon de avond van zijn leven, Wil Homan bleek bij het grote overzicht het jaar van zijn leven te hebben gehad. Hij had het hoogste wedstrijdpuntge- middelde, ontving als prijs een kaas zo geel en rond als een biljartbal en mag in oktober als fiere kampioen proberen zijn fraaie gemiddelde van 1 naar nog hoger peil te stoten. worden aangeven of kan telefo nisch een afspraak worden gemaakt. Het is ook mogelijk bij andere lessen te kijken, bijvoor beeld de lessen van de Popschool of het Popkoor, maar ook andere instrumentale lessen als drummen of piano. Meer informatie en een lesrooster is te verkrijgen bij de administratie van Artex, tel. 313493. 'Ik ben Dirk Vinke en ben een van de weinigen die boekhouden leuk vinden.' Een opmerkelijke intro ductie. Vinke gebruikte hem als trainer om ondernemers en echt genoten die niets hebben met administratie enthousiast te maken en te leren werken met de software van SnelStart. Hij werk te er vanaf 1998 en ging vorige week met pensioen. Noorderhoeve op Harkebuurt was zijn domein. Een paar keer per week kwamen er klanten van Snel Start uit heel het land voor het vol gen van een training. 'Een supe- rambiance', omschrijft Vinke het complex op Harkebuurt. 'Veel men sen vonden het heel apart om hier te komen en combineerden het nuttige met het aangename.' Vinke is een man van cijfertjes. Sinds de administratieve trainingen in 2004 van start gingen, heeft hij er 683 gegeven. 'Ik heb 6.812 cursisten opgeleid.' Onder wie ook veel vrou wen, die er geen doekjes om won den dat ze weinig op hadden met de boekhouding. 'Tijdens een intro ductie vertelde een vrouw dat haar man een bedrijf was begonnen en dat zij voor de administratie opdraaide. Ze had er een hekel aan.' Het daagde Vinke uit om te zorgen dat zo'n cursist aan het eind van de training heel anders tegen de administratie aankeek. 'De term boekhouden is nogal beladen. Ik liet zien dat het niet meer is dan het verwerken van een inkoop- of ver koopfactuur en het registreren van uitgegeven- of ontvangen geld. Als je die dingen weet te onderschei den, heb je het onder de knie. Het programma van SnelStart is heel gebruiksvriendelijk. Dat komt voor al omdat onze programma's vanuit de ondernemer zijn ontwikkeld en niet vanuit de accountancy. Het moet heel makkelijk zijn. Ik heb hier heel wat mensen zien weggaan die het na zo'n training top vonden. Dat is mooi en geeft veel voldoe- gaan volgen omdat ik dacht: com puters en boekhouden, die combi natie kan iedereen gebruiken. Piet Schuijl (van IBS/Oele/Schoo) spon sorde mij destijds als wielrenner. Hij had loodgietersbedrijf Oele overge nomen en een boekhouder nodig. Zo ben ik bij hem aan het werk geraakt.' Jarenlang deed hij daar de admini stratie, tot de sportieve administra teur in 1997 als een donderslag bij heldere hemel werd geveld door een hartinfarct. Vinke belandde in de ziektewet en zag de toekomst zorgelijk tegemoet, want wie neemt iemand aan van begin vijftig die het aan zijn hart heeft gehad. In 1998 viel zijn oog op een advertentie van SnelStart in de Texelse Courant, voor een medewerker helpdesk/ verkoop. 'Ik had al eens wat over het bedrijf gelezen. Computers en administratie, dacht ik, die combi natie past mij als een jas. Ik heb gesolliciteerd, ben twee keer op gesprek geweest. Het klikte goed en na een dag op proef werd ik aangenomen. Het was fantastisch. Ik voelde me hier als een vis in het water. We werkten in die tijd met het besturingsprogramma MS DOS (Microsoft Disk Operating System). We boden toen 29 verschillende administratieve programma's aan. Na de komst van Windows hadden we al snel het eerste SnelStart- pakket op de markt. Ik ben geen programmeur, boekhouden en rap porteren zijn is mijn specialiteit. Ik denk wel dat ik door mijn kennis en praktijkervaring een aardig steentje heb kunnen bijgedragen aan de ontwikkeling van nieuwe pakket ten. Als ik een klant aan de telefoon had, dan kon ik zijn vragen vaak makkelijk herkennen. Het voelde wel alsof ik ze zelf stelde. Het bedrijf zat in een fase van snelle groei en veel vernieuwingen. De programma's werden overzichtelij ker, efficiënter en gebruiksvriende lijker. We gaven aanvankelijk geen cursussen, toen SnelStart "de sche opleiding, want techniek was mijn passie. Ik kon meteen aan het werk als leerling loodgieter bij Oele. Dat heb ik twee jaar gedaan. Mijn vader was in die tijd een schoon maakbedrijf gestart en kreeg het zo druk dat ik hem ben gaan helpen. Op een gegeven moment stonden In mijn laatste jaren bij TESO kwam ik in aanraking met computers. Dat was voor mij de 'big bang'. Ik vond het geweldig, er ging een wereld voor mij open. Bij TESO zat ik op een gegeven moment aan mijn pla fond, maar mijn ambitie ging ver der. Ik ben een cursus administratie Negen Texelse ICT-ondememers hebben de handen ineen gesla gen. Onder de naam Alles Com puter ICT Groep Texel zijn zij een samenwerkingsverband gestart. De bedrijven blijven zelfstandig, maar waar nodig of gewenst, ver sterken ze elkaar, leder vanuit de eigen discipline. Het idee ontstond toen Olivier Schil ling en Alex de Haan elkaar ont moetten tijdens een Open Coffee een openbare netwerkbijeenkomst die eens in de maand in Stayokay wordt gehouden. Schilling: 'We hadden het over doen waar je goed in bentwij zijn allebei goed in wat we doen, maar je kunt nu eenmaal niet alles zelf.' De Haan: 'ICT wordt een steeds omvangrijker terrein. Computers, netwerken, telecom municatie, iPad, iPhone, noem maar op. De ontwikkelingen gaan razend snel en de techniek wordt gecom pliceerder. Klanten willen allerlei toepassingen op hun computers, telefoons en ander apparatuur. Ze komen met één vraag, maar daar hangt vaak van alles aan vast.' Schilling: 'Alex en ik raakten aan de praat en zo ontstond het idee dat we door samen te werken méér zouden kunnen. Dat is ook de reden waarom ook een tekstschrijver, fotograaf en een grafisch vormge ver aan de club deelnemen: onze klant kan nu op één adres terecht voor een behoorlijk compleet pak ket.' Het voorstel tot samenwerking viel bij iedereen in goede aarde. Schilling: 'De meeste collega's ken de ik al wel.' De Haan: 'We hebben allemaal een bedrijf met één of twee medewerkers, met ieder onze eigen specifieke kennis en kunde.' Schil ling: 'Elke klant heeft specifieke wensen. Iemand wil bijvoorbeeld één of meer Mac's, een netwerk, een goede telefoonverbinding of wat anders. Van alle Apple-produc- ten weet ik alles, maar het aanleg gen van netwerken is weer een specialiteit van Joost van Heer waarden, dus daarvoor bel ik hem. En voor de telefonie haal ik Jan Nico van der Ploeg er bij. Dan weet ik dat het goed gebeurt.' Aan het samenwerkingverband werken mee: Computerwinkel Texel, Veer- der, MacOnly, LimaTelecom, Agile Dovadi, Vaptex, Drie Knikkers, Software Consulent, Netwerk Texel, Schaven, Texttante en Texel Images. Via de gezamelijke website is elk bedrijf apart te bena deren. De Haan: 'We kennen elkaar, vertrouwen elkaar en gunnen elkaar wat. Dat laatste is misschien nog wel het belangrijkste.' Open lessen bij Artex Artex-Kunstenschool Texel houdt van maandag 7 tot en met vrijdag 11 mei open-lesweek. Tijdens de open-lesweek kunnen leerlingen hun familie, vrienden en kennissen meenemen naar de muziekles om een beter beeld te krijgen van hoe het er in zo'n les aan toe gaat. Omdat veel lessen in groepsverband worden gegeven, zal het niet altijd mogelijk zijn de docent onder vier ogen te spreken. Mochten ouders daar behoefte aan hebben, kan dit na de openbare les ning. Het leukste vind ik het als cursisten al het nodige weten, zoals bij de workshops voor accoun tants. Dan heb je ook een leuke we voor de keus om dat zelf te gaan runnen. Els (mijn vrouw) en ik zagen dat niet zitten, mijn broer Co wel. Toen heb ik ruimte gemaakt wisselwerking.' Het geven van trainingen bij Snel Start was het sluitstuk van een opmerkelijke loopbaan. Die begon in 1963, toen Vinke van de ambacht school kwam. 'Ik deed de techni- voor hem en ging aan de slag bij TESO, waar ik twintig jaar heb gewerkt. Eerst als matroos en vrij snel als stuurman. Tijdens mijn opleiding tot kapitein ontdekte ik dat het leren mij makkelijk af ging. Donderdag 3 mei -17.00 - 20.00 uur Kindertheater Feestrestaurant Zaterdag 5 ma'-19.00 uur Diner Cabaret Alle dagen lunch en a la carte 5 restaurant! (behalvedinsdag...) Korting met onze voordeelpas www.taxitexel.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 11