TEXELSE 9 COURANT Winstpunten op stormachtig Texelweekend G-team Texel'94 wint in Wormer Voetbaluitslagen Winnend Oosterend bijna zeker van nacompetitie Schakers Thomas Richter en Jaap Dros delen titel Ruime zege Texel'94 op hekkensluiter DINSDAG 1 MEI 2012 Voor de overkantse deelnemers was het afzien, maar de Texelse deelnemers aan de 25ste editie van het Texelweekend bleken goed opgewassen tegen de weersomstandigheden. Het evenement werd zaterdag en zondag gehouden rond manege Akenburg. De omstandigheden waren bar en boos. Rondvliegende dressuurhoedjes, dressuurbanen die omwaaiden, veel modder en zelfs niet alle hindernissen waren tegen de harde wind bestand. Hoewel enkele combinaties het in verband met de weersomstandig heden lieten afweten, was de gezelligheid er niet minder om. Marloes van der Vis, die voor het twintigste jaar het voortouw nam in de organisatie van het weekend, kreeg hiervoor een bronzen speldje van de KNHS, de Koninklijke Nederlandse Hippische Sport bond. In de klasse B-paarden was er een eerste en een tweede prijs voor Mariska Witte met haar merrie Cyrana. Zij behaalde in totaal vier winstpunten. In de klasse L1-paar den was er een derde prijs voor Laura Westerlaken met Corieta II. Zij behaalde drie winstpunten. Marilyn Brouwer behaalde een winstpunt met Be Different en in de klasse L2-paarden behaalde Pris- cilla Noorlander met Cordoba een eerste en tweede prijs en vier winstpunten. Merel van der Linde werd zesde met C'est Mouse Texel en behaalde een winstpunt. Jorie- ke Meijer behaalde drie winstpun ten met Meelhoeve's Burberry Brown, Kim van der Werve behaal de er twee met Zandro en Sasha Drijver behaalde met Tolinde een winstpunt, waarna zij mag debute ren naar de klasse M1Bij de M1- paarden behaalde Caroline Weten kamp met Cylithya Z Texel een eerste en een derde prijs en drie winstpunten. Bea Dekker met San dra kreeg twee winstpunten en Charity Wetsteen met Newton een in de klasse M2. Bij de Z1 -paarden was er tweemaal winst voor Eva van der Linde met Black Painted Texel. Zij behaalde ook de derde prijs en drie winstpunten. Maren Kuijper verdiende een winstpunt met Tristan en Evalien Weterings twee met fjord Svenna. Bij de Z2- paarden was de tweede prijs twee maal weggelegd voor Eva van der Linde met Belle Lady Texel. Deze combinatie was tevens goed voor maar liefst vier winstpunten. Pris- cilla Noorlander behaalde met Wia- ronette de eerste prijs en drie winstpunten. In de klasse ZZ-licht verschenen twee Texelse ruiters aan de start. Eva van der Linde werd eenmaal eerste (met vier winstpunten) met Zeestar Texel en Tessa van Daalen verdiende een eerste prijs en twee winstpunten. Bij de B-pony's waren er twee winstpunten voor Anna van der Sluis met Be Delicious en in de klasse L1 -pony's was er een winst punt voor Daphne de Ridder met Pajona. Bij de L2-pony's reed Manon List met Puck naar een tweede prijs met twee winstpunten en Jane Zijlstra behaalde een winstpunt met Blitz. Bij de M1- pony's was er tweemaal een eerste prijs en een tweede prijs voor Milou Kooiman. Zij behaalde in totaal maar liefst vijf winstpunten. Marloes Veen debuteerde met Maggie in de klasse M2-pony's en verdiende een winstpunt en een derde prijs. Desirée Boon behaalde met Schadrutka drie winstpunten in de klasse Z1 -pony's. Ook bij het springen gingen Texel se deelnemers van start. Bo Krau- se debuteerde met Golden Legend in de klasse B-pony's en behaalde na twee foutloze parcoursen een tweede prijs. Daphne de Ridder reed met Pajona een foutloos par cours en in de klasse M-pony's reed Manon List met Puck een foutloos parcours en Mirjam Hin deed hetzelfde met Danger Boy. In de klasse B-paarden behaalde Leonie van Schaik met Tristan een derde plaats na een foutloze ronde. Mandy Bosma met Ultra Large Texel en Evalien Weterings met Svenna reden allebei een kür op muziek voor veel publiek. De muziek van beide dames was gemixt door DJ Florian Julius. SV Oosterend heeft zaterdag op eigen veld met 5-1 van DEM gewonnen en daarmee revanche genomen voor de 6-2 nederlaag die de ploeg eerder dit seizoen in Beverwijk tegen dezelfde tegen stander leed. Daardoor plaatsten de Oosterenders zich vrijwel zeker voor de nacompetitie, die recht geeft op extra wedstrijden om promotie. schopgebied knap raak schoot. SVO ging voortvarend verder en na een mooie aanval over de rech terflank gaf Martijn Drijver voor op Dennis Daalder, die de bal knap binnentikte. Helaas voor hem had de grensrechter buitenspel gecon stateerd. Na een half uur werd het toch 3-0. Aanvoerder Martijn Drij ver draaide in het strafschopge bied weg van zijn tegenstander en bepaalde DEM het spel en moest SVO ver terug. Uit de vele kansen die de gasten kregen, scoorden ze echter niet vaker dan één keer, waarna spits Ed de Vries aan alle onzekerheid een einde maakte: 5-1 'Het is toch fantastisch wat we hebben bereikt. Ik heb de eerste helft genoten van het spel van mijn ploeg. Het is jammer dat de twee de helft minder was. Maar ach, je Spits Ed de Vries (in het groenwit) bewee SVO was gebrand op plaatsing voor de nacompetitie en begon dan ook bijzonder fel en gedreven aan de wedstrijd. DEM werd onder druk gezet en met goed combina tievoetbal wisten de Oosterenders vele kansen te creëren. Al na drie minuten kwam de thuisploeg op 1 -0, toen Ed de Vries de bal plots voor zijn voeten kreeg en loeihard achter de keeper schoot. Na een klein kwartier was het al 2-0. Schut ter was uitblinker Dennis Daalder, die vanaf de rand van het straf- !S zijn waarde met twee doelpunten. schoot onberispelijk raak. DEM had in de hele eerste helft weinig in te brengen. De gasten verlieten sporadisch hun stellin gen, maar hadden de pech dat de verdediging van Oosterend uitste kend georganiseerd was. De tweede helft was amper een minuut oud, toen Oosterend voor de vierde keer scoorde. Klaas Zui- dewind ontfutselde zijn tegenstan der de bal en zette vanaf links voor op Dennis Daalder, die op de doel lijn simpel kon scoren. Daarna speelt wel tegen oud-profs die het spelletje aardig beheersen en wint gewoon met 5-1', blikte trainer/ coach Nico Kremer na afloop trots op de wedstrijd terug. Zaterdag speelt SVO in Alkmaar de laatste wedstrijd van dit seizoen. Tegenstander is Flamingo's'64. Kremer: 'Ik geloof dat we met 10-0 mogen verliezen en dan nog zeker zijn van de nacompetitie. Maar ikzelf en de ploeg willen ook daar voor de volle winst spelen, voordat we aan het toetje beginnen De thuiswedstrijd tegen dezelfde tegenstander ging eerder dit sei zoen nog met 2-3 verloren, maar in Wormer kende het G-team van Texel'94 geen genade met WSV'30. De gasten wonnen met 0-3. Het was een klein wonder dat de wedstrijd doorging, want de plas sen lagen op het veld. Ondanks de afwezigheid van Peter Breuer, Mit chell Kampstra, Kevin Weldam en Mark Stolwijk speelden de Texe laars uitstekend. Met de wind in de rug kwamen ze na tien minuten op voorsprong, toen Ricardo Blom in een wirwar van tegenstanders met een hard en laag schot het doel vond. Even later stond het al 0-2, toen Paul Bakker de bal aan de linkerkant kreeg aangespeeld door Eric Jonker, aannam en met veel effect in de kruising schoot. In het vervolg kreeg Texel'94 een flink aantal kansen de score verder op te voeren. Schoten van Paul Bakker, Jeffrey Stendert en Ricardo Blom gingen echter net over het doel, terwijl Kees van der Vis de keeper op zijn weg vond. De Texel se doelman Martijn Verbeeke, die Peter Breuer verving, had aan de andere kant van het veld maar wei nig te doen. Ondanks de harde tegenwind kwam Texel'94 in de tweede helft niet in problemen. Sterker, binnen enkele minuten brachten de Texe laars de stand op 0-3. Dat gebeur de na een prachtige aanval. Paul Bakker passte op Robin Beekman, die een fraaie voorzet op Ricardo Blom gaf, die op zijn beurt niet aarzelde en de bal hard langs de keeper schoot. Daarna was het nog slechts de vraag hoeveel doel punten Texel'94 zou maken. Ondanks meerdere kansen, met name voor Paul Bakker, bleef het echter 0-3. Zaterdag speelt Texel'94 de laatste (competitie)wedstrijd van het sei zoen. Tegenstander is KGB, waar van uit met 1-7 werd gewonnen. Zaterdag 28 april: Oosterend-DEM De Koog B1-JVC B1 Sint Boys C1-Texel'94 C2 LSVV D4-Texel'94 D4 Oosterend D1-DWOW D2 WSV'30 G1-Texel'94 G1 0-3 De andere wedstrijden werden afgelast. Texelse pupillencompetitie: Sparta-Emmen 2-2 De Koog F-Volendam 7-8 SVO F-SVC F 1-4 De andere wedstrijden werden afgelast. Zondag 29 april: Sint Adelbert-Texel'94 1-5 DWOW 2-Texel'94 2 1-4 Hollandia T 3-Texel'94 3 8-1 De Koog 2-Succes 3 1-1 Koos DA1-Graftdijk DA1 5-5 Voetbalprogramma Dinsdag 1 mei: De Koog D1 -Con Zelo D1 18.30 Door concurrent en titelverdedi ger Thomas Richter in de laatste competitieronde van schaakclub En Passant te verslaan, wist Jaap Dros hem in het punten klassement te passeren. Dat gaf Dros het recht de titel in de B&B Van der Vis Den Boer-com- petitie op te eisen, maar omdat Richter een hoger scoringspercen tage had en de score in hun vier onderlinge duels in evenwicht bleef (beiden wonnen eenmaal, twee maal werd het remise) stelde Dros zijn concurrent grootmoedig voor een korte beslissingstweekamp te houden. Richter voelde daar wei nig voor, waarna de twee besloten de titel te delen, zodat En Passant nu over twee kampioenen beschikt. rechtstreeks aan op een confronta tie in één van de Richters lieve lingssystemen, de Svesnikov-vari- ant uit het Siciliaans. Beide spelers volgden lange tijd de bestaande theorie, totdat Dros een minder gespeeld traject insloeg door de koningsloper op de lange diago naal te posteren. Hij verkreeg daar mee een klein maar duurzaam voordeeltje, dat hem na veel manoeuvreren een pluspion ople verde. Richter leek er in de uitge dunde stelling op te vertrouwen dat hij de stelling remise zou kun nen houden, waarmee hij zijn titel zou kunnen prolongeren. Direct na afloop was het nog niet helemaal duidelijk waar Richter de fout inging, maar het lukte Dros een doorbraak te forceren die hem de winst en het (gedeeld) schaakkam pioenschap bracht. Rinus Vittali versloeg in een uitste kend gespeelde partij Taeke van Lingen, die in een stelling belandde waarin hij weinig bewegingsvrijheid had. Vittali voerde de druk steeds verder op en kreeg ten slotte beslis send materieel voordeel. Frans Eijgenraam werd na een te frivool gespeelde opening langzaam weg geschoven door Piet Bakelaar, die in het middenspel een stuk ver overde. Eindstand aan kop: 1 .Jaap Dros en Thomas Richter; 3.Moha- med al Rawy; 4.Aldo Witte; 5-Piet Bake laar; 6.Frans Eijgenraam; 7.Kees de Best; S.Jaap de Wijk; 9.Taeke van Lingen; 10.Rinus Vittali. Zaterdag 5 mei: Flamingo's'64-Oosterend 15.00 BOL 4-Oosterend 2 14.30 Berdos A2-Texel '94 A1 12.30 Texel'94 MA1 -Berdos MA1 15.00 Texel'94 B1 -Den Helder B2 14.30 Texel'94 B2-DWOW B2 13.00 De Koog B1-Sint Boys B1 (veld SVO) 11.45 LSVV MB1 -Texel'94 MB1 14.30 Spirit'30 MB1 -Texel'94 MB2 12.30 Succes C1-Texel'94 C1 13.30 Texel'94 C2-BOL C1 13.00 Den Helder C5-Texel'94 C3 12.00 Texel '94 C4-DTC C2 11.30 HCSC C2-Oosterend C1 12.00 Texel '94 MC1 -Callantsoog MC1 12.00 HCSC D1 -Texel'94 D1 10.30 Texel '94 D2-JVC D2 11.30 Den Helder D4-Texel'94 D3 11.00 DTS D3-Texel'94 D4 11.45 Oosterend D1 -HCSC D2 12.00 Con Zelo MD1-Oosterend MD1 10.45 Texel'94 G1 -KGB G1 13.30 Zondag 6 mei: Texel'94-JVC 14.00 De Koog-Nieuwe Niedorp 14.00 DWB-ZDH 14.00 Texel'94 2-Medemblik 2 12.00 Texel'94 3-SRC 5 12.00 Beemster 3-De Koog 2 11.30 Kennemers DA1-Texel'94 DA1 14.30 Koos DA1 -Flevo DA1 11.00 Texelse recreatiecompetitie: Belangrijke winst seniorengolfers Het eerste heren-seniorenteam van de Texelse golfclub heeft vrijdag op de golfbaan van Nieu- wediep een belangrijke over winning weten te behalen tegen De Amsterdamse 3. In de ochtend werden de dubbels gewonnen door Piet Schuijl/Cees Boks en Wil Homan/Ed Eelman. Hans de Beer/Hans de Leeuw ver loren en daardoor werd met een voorsprong van 4-2 begonnen aan de single-partijen. Cees Boks won overtuigend. Ook Hans de Beer wist na zijn blessure weer zeer sterk terug te komen en ook Piet Schuijl won zijn partij. Wil Homan, Ed Eelman en Hans de Leeuw ver loren hun wedstrijd, waardoor de uitslag werd bepaald op 10-8. Het team heeft hierdoor degradatie weten af te wenden en blijft in de vijfde klasse. Het tweede seniorenteam verloor op Sluispolder bij Alkmaar van De Haarlemmermeersche 6. 's Mor gens werden alle wedstrijden ver loren en 's middags wisten alleen Jan Kager, Leo Saai en Jan Mevius hun partij te winnen. Anders dan de uitslag doet vermoeden, was het een spannende wedstrijd. Meerdere partijen werden pas op de laatste hole beslist. Heren 2 boekte in Alphen aan de Rijn een prachtige zege op virtueel koploper Rozenstein uit Wasse naar. Na de dubbels leidde het team al met 5-1, waarna Casper Schiphorst, Jan Blancke, Rob Maaswinkel en Antoine Kersten de singles wonnen en Gerbrand Zoe telief gelijk speelde. Met een winst van 14-4 is de competitie weer helemaal open. Zondag wacht alleen nog de slotwedstrijd tegen Nieuwediep. Texel'94 kende zondag maar weinig problemen in de door gaans vrij lastige uitwedstrijd tegen Sint Adelbert. De Texe laars versloegen de hekkenslui ter in Egmond Binnen met 1-5 en staan met nog één wedstrijd te gaan stevig op de tweede plaats van de vierde klasse A. Met nog een kleine kans degrada tie te ontlopen, zetten de gasthe ren direct vanaf het eerste fluitsig naal alles op alles. Subtiel was het niet, met verre trappen werd gepro beerd de spitsen in stelling te bren gen. Texel'94 speelde het eigen spel en liet zien goed te kunnen combineren. Al in de tweede minuut was Marko Koorn dicht bij succes. Zijn schot was echter te zacht om de keeper van Sint Adelbert te ver ontrusten. Na tien minuten kwam de thuisploeg uit een gevaarlijke tegenaanval onverwacht op 1-0. De Texelaars lieten zich echter niet de war brengen en brachten de stand direct vanaf de trap weer op gelijke hoogte. Schutter was Lesley Koning. Na een kwartier leek Texel'94 op voorsprong te komen. De snelle Sander de Haan brak door en werd in het strafschopgebied, al dan niet opzettelijk, door een tegenstander tegen de hielen getikt, waardoor hij ten val kwam. Heel Texel'94 schreeuwde om een strafschop, maar de scheidsechter wuifde alle protesten weg. De bezoekers kre gen in het vervolg nog meer moge lijkheden de score op te voeren, maar goed werk van de achter hoede van Sint Adelbert stond succes in de weg. Het was in deze fase van de wed strijd duidelijk dat het elftal van de Egmonders vastbesloten was met alle mogelijke energie de laatste strohalm te grijpen om degradatie af te wenden. Hun spel was echter te pover om de Texelse defensie te ontregelen. Op slag van rust kwam Lesley Koning een teenlengte te kort om een gevaarlijke voorzet van Sander de Haan tot doelpunt te promoveren. Daardoor stond het nog steeds 1-1 toen de thee werd geserveerd. Na rust bleef Steffan Vlaming in de kleedkamer achter. Zijn plaats in het team werd door Niels van Zuy- len ingenomen. Aanvankelijk ver anderde er weinig in het spelbeeld, maar ondanks het stroeve verdedi- gingsspel van Sint Adelbert kwa men de Texelaars binnen tien minuten dankzij Pim de Lugt op 1- 2. De gastheren stroopten de mou wen nog eens op, maar vijf minu ten later scoorde Jesper Arkenbout 1 -3 en daarna leek er iets te breken bij de spelers van de thuisploeg, dat even later ook nog een vierde Texelse treffer moest incasseren. Deze kwam op naam van Lesley Koning. In het tweede deel van de tweede helft bleef Texel'94 rustig tikken en kaatsen, waardoor de defensie van de tegenstander werd stuk gespeeld. Kort voor het einde werd het zelfs 1 -5, dankzij een doelpunt van Bart de Lugt, kort daarvoor in het veld gekomen voor de jonge Joren Bakker, die mocht terugzien op een goede wedstrijd. Sint Adelbert degradeerde door deze nederlaag naar de 5de klasse. Texel'94 speelt zondag de laatste competitiewedstrijd van het sei zoen. In Julianadorp is JVC de tegenstander. Daarna wacht de Texelaars de nacompetitie, om promotie naar 3de klasse.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9