TEXH.AQ BSDA.nl TEXELSE 2 COURANT Hapjes en muziek op Proeverij Groeneplaats Kunst op de dag van het Nationaal Park Internationale musici in Hoornder kerkje Benefietconcert voor Roparun Carice en Jelka van Houten VRIJDAG 11 MEI 2012 SWOT-diner Bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 22 mei het laatste SWOT-diner van het seizoen gehouden. Op het menu staat pilav, rijst en salade. Het diner begint om 17.30 uur, deelname kost €8,-, inclusief nagerecht en koffie. Aanmelden kan via tel. 312696 of e-mailadres swot@texel.com. Theatershow in Kroonprins In eetcafé De Kroonprins aan de Kerkstraat in Oosterend is zater dag 19 mei de theatershow Bur lesque te zien, met 'zalig zwoele klanken van Amsterdams enige croonerette, La Sirène'. De toe gang bedraagt €29,50, inclusief bijpassend buffet. Donderdag 17 mei draait in het filmhuis van De Kroonprins Impardonnables, waarin een zestigjarige schrijver een liefde op het eerste gezicht tegen komt. De film begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €7,50. Reserveren is noodzakelijk. Jaap Vlaming in bibliotheek In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg spreekt woensdag 23 mei Jaap Vlaming over zijn reizen naar Kameroen, over ontmoetingen die hij had en over de bouw van een school in Bétaré Oya. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Leden van de bibliotheek betalen €3,50. Reserveren kan via tel. 312743 of e-mailadres texel@kopgroep bibliotheken.nl. Livemuziek in De Kuip Liefhebbers van rock- en bluesmuziek kunnen komend weekend terecht in café De Kuip in De Koog. Vrijdag treedt de Zwolse formatie The Tube Riders op, een dag later de Haarlemse band Flow. Zaterdag 19 mei is het de beurt aan de muzikanten van The For tunate Sons, die voornamelijk nummers spelen van Creedence Clearwater Revival. Alle optre dens beginnen om 21.00 uur, de toegang is gratis. Op de Groeneplaats in Den Burg wordt donderdag 17 mei (Hemel- vaartdag) de jaarlijkse proeverij gehouden, waar bezoekers kun nen genieten van een gevari eerd aanbod van hapjes uit de diverse restaurants. De proeverij begint om 15.00 uur en wordt voorafgegaan door optre dens van de New Klif Collective en de Jug Bros. Het muzikale gedeel te begint al om 14.00 uur en wordt afgesloten met een optreden van een Amstel Live coverband. Muziek is er ook tijdens de kunstmarkt, die daags na de proeverij, op vrijdag 18 mei wordt gehouden. Van 10.30 tot 18.00 uur worden de kramen op de Groeneplaats dan bemand door Texelse en overkantse kunste naars. Zaterdag wordt van 10.30 tot 17.00 uur een boeken- en bro- cantemarkt gehouden. 'Mensen op een andere manier met het park in aanraking laten komen en kunst met natuur ver binden, zonder iets aan de natuur te veranderen of toe te voegen.' Dat is de bedoeling van De Dag van het Nationaal Park, die zon dag 27 mei wordt gehouden. Op het programma staan vier (gra tis) workshops, georganiseerd door samenwerkingscollectief Het Texels Kunstkwartier. In de workshop Vachtvilttechniek wordt de wol van in het Texelse duinlandschap grazende schapen en runderen onder leiding van docent Rebecca Geskus verwerkt in een 'zacht en persoonlijk' stoel- vachtje. Schilder Daan van Loenhout gaat met zijn cursisten naar de Kam- peersnol (bij het Turfveld in de Dennen) en leert hen hoe je een landschap opzet en het schilder materiaal toepast. Doel is een aquarel te maken. Peter Holman laat zien dat mooi gevormde takken, knoesten, stob ben en ander materiaal, of het nou vers is of al half vergaan, kunnen worden verwerkt in een (mobile) sculptuur. Ten slotte is er een workshop met de naam De Duinen van Texel als inspiratiebron voor reflectie op de menselijke natuur. Ericka Voortman maakt 'een filosofische wandeling als muzikale compositie': 'van druk pratend naar stil en via luisteren, kijken en ontdekken naar de Kunst van Vragen Stellen, zonder (juiste) antwoorden te verwachten.' Wie wil meedoen, kan tot woens dag 16 mei een mail sturen naar m.mulder@ivn.nl, onder vermelding van 'opgave workshop en wande ling', maximaal twee workshops in volgorde van keuze en het tele foonnummer van de deelnemer. Aanvragen worden in volgorde van binnenkomst gehonoreerd ('vol is vol') en digitaal bevestigd met een deelnemersbewijs waarop staat wanneer en wanneer de workshop wordt gehouden. Vergeten ledereen heeft er wel eens last van. Denk ik. Eigenlijk zeg ik dit alleen om degene (onder wie ikzelf) die er dus wel last van heb ben een goed gevoel te geven. Vergeetachtig, rommelig en vaak van alles kwijt (en nu wordt het publiekelijk bekend) ik ben een echte chaot. Altijd alles kwijt. Ik zou liegen als ik zou zeggen dat ik deze column al voor de der de keer aan het schrij ven ben omdat ik alles kwijt raak, maar het scheelt niet veel! En het meest vervelende is wel dat mijn vermo gen om dingen te zoe ken én te vinden ook niet altijd even goed is. Nee, in plaats daarvan doen we er nog een schepje bovenop want waar ik al mijn schoolspullen onbewust diep in een kast schuif, kan ik gewoon alle dingen die weg zouden moe ten niet weggooien. En wanneer er dus een grote schoonmaak gehouden wordt en ik dat boek vind dat ik al zo lang kwijt ben, krijg ik het gevoel alsof ik snap hoe het is om een jaar of 85 te zijn. Gelukkig ben ik niet de eni ge: je hebt mensen die nooit iets vergeten, mensen die alleen maar dingen vergeten en mensen die weten dat ze het niet moeten kwijtraken maar het toch doen. En bij de laatste hoor ik. Hoe vaak leraren het ook tegen je zeggen of iemand je eraan herinnerd, op een of andere manier blijft het niet hangen. En helaas, het idee om alles wat je dus niet moet verge ten gewoon aan je handen vast te tapen is ook niet alles. Gelukkig heb ik wel de oplos sing voor één van de problemen hier, en hier heeft echt iedereen last van. We kennen alle maal de bekende snooze-knop die we gebruiken in gevalle tjes als 'Moe. Bed ligt lekker. Nog vijf minuut jes'. Maar ook die werkt niet voor mij. Dus waar om zeven uur mijn wekker gaat en ik gewoon blijf liggen, gaat om één over zeven het alarm van mijn mobiel die zó vervelend en irritant is dat het een wedstrijd is om hem bij de eerste wekker al uit te zetten. Klaar wak ker! Dus, alle chaoten en niet- chaoten van Texel, het valt niet mee, al die extra wekkers en tape, maar je moet maar denken; opruimen is een stuk spannender als je niet weet wat je allemaal tegen kan komen! Karleen van Dee Het Hoornder kerkje biedt maan dag 21 mei onderdak aan een nieuw concert uit de internatio nale serie New Masters on Tour. Op het programma staan optre dens van de Hongaarse pianist Balazs Fülei, Russische cellist Dmitry Volkov en de Japanse pianist Noriko Yabe. Pianist Fülei speelt voor de pauze het Italiaanse concert van J.S. Bach, gevolgd door de Sonate in A, D 959 van Franz Schubert. Cel list Volkov speelt de donkere romantiek van Rachmaninov's cel losonate met de zeer complexe pianopartij in de vaardige handen van Noriko Yabe. De avond wordt afgesloten met Italiaanse tempera- De Russische ment van Rossini, verwerkt in vari aties door Paganini. Het concert begint om 19.00 uur. De zussen Carice en Jelka van Houten en de bekende Amerikaan se actrice Holly Hunter spelen de hoofdrollen in de film Jackie, die deze week bij Cinema Texel in pre mière gaat. Het verhaal gaat over de 33-jarige tweeling Sofie en Daan, die zijn opgevoed door twee vaders. Wanneer er totaal onver wacht een telefoontje uit Amerika komt van hun tot dan toe onbe kende biologische moeder, storten ze zich in een avontuur en komen al hun zekerheden op losse schroe ven te staan. Door de reis met de raadselachtige en onaangepaste Jackie verandert het leven van Sofie en Daan voorgoed. Woensdag 23 mei wordt in Cinema Texel wederom een ladies night gehouden. De - uitsluitend vrouwe lijke - bezoekers worden getrak teerd op een drankje, een hapje, kraampjes met 'beauty, weiness gifts' en een vertoning van de romantische komedie What to expect when you're expecting. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Vrijdag 11 mei: 19.20 uur. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 19.20 uur de halve finale om de districtsbeker bij Horntje gaat om 11.00 uur een rond rit van klassieke motoren van start. Ze doen alle dorpen aan. Om 15.00 uur eindigt de tocht op de haven van Oudeschild. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Lorax 3D NL; 13.45 De Piraten 3D NL; 16.00 The Avengers 3D; 16.15 Sneeuwwitje NL; 20.00 Jackie; 20.15 Intouchables. en HZV/Het Vennewater. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van cabaretier Lambert Jan Koops. Entree €16,- (eventueel in combinatie met een diner; reserveren gewenst). 21.00 uur. In café De Kuip in De Koog begint om 21.00 uur een optre den van rock- en bluesband The Tube Riders. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Jackie; 19.15 Intouchables; 21.30 Jackie; 21.45 The Avengers 3D. Zaterdag 12 mei: 10.00 uur. Op speelweide Het Vier kante Stuk aan de Ploegelanderweg in de Dennen begint om 10.00 uur het tweedaagse Tevoko Buitentoer- nooi voor volleyballers. Maandag 14 mei: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Jackie; 20.45 'mystery movie'. Dinsdag 15 mei: 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven in Oudeschild begint om 21.00 uur een optreden van de Texelse bluesband Jug Bros. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Jackie; 20.30 The Avengers 3D. Woensdag 16 mei: 6.00 uur. Bij Waddenpark Avanti in polder Het Noorden begint om 6.00 uur een vroege fietsexcursie langs natuurgebieden De Schorren en Uto pia. Inclusief ontbijt. Opgave: tel. den is vandaag (Nationale Molendag) van 10.00 tot 16.00 uur geopend. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg begint om 14.00 uur een (gratis) kookdemonstratie. 21.00 uur. In café De Kuip in De Koog begint om 21.00 uur een optre den van de bluesrockband Flow. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Lorax 3D NL; 13.45 De Piraten 3D 10.00 uur. Jan Beijert en Dirk Vinke geven in dorpshuis De Hof in De Koog een presentatie over het Texel- fonds. Aanvang 10.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Lorax 3D NL; 13.45 De Piraten 3D NL; 16.00 The Avengers 3D; 16.15 Sneeuwwitje NL; 20.00 Jackie; 20.15 Intouchables. TESO NL; 16.00 The Avengers 3D; 16.15 Sneeuwwitje NL; 18.45 Jackie; 19.15 Intouchables; 21.30 Jackie; 21.45 The Avengers 3D. Zondag 13 mei: 10.00 uur. Op speelweide Het Vier kante Stuk aan de Ploegelanderweg in de Dennen begint om 10.00 uur de tweede en laatste dag van het Tevo ko Buitentoernooi voor volleyballers. 11.00 uur. Bij de veerhaven op 't Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 16.00 uur en zondag 14.30 tot 20.00 uur een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automo bilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze worden vrijdag en maan dag in beide richtingen verwacht en zondag op Texel. Voor meer informa tie. tel. 369600 of www.teso.nl. tot 30 jaar betalen €7,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW en voor De entree bedraagt €15,-; jongeren aanvang bij de kerk. Daarin wordt het verhaal verteld van een groep vrouwen die zwan ger raakt en de gevolgen voor hun relaties, vriendschappen en carriè res. Hoofdrollen worden gespeeld door onder anderen Cameron Diaz, Elizabeth Banks, Brooklyn Decker, Jennifer Lopez en Anna Kendrick. Een jongeman uit Senegal die de persoonlijk verzorger wordt van een fysiek gehandicapte miljonair uit Frankrijk is de hoofdpersoon van Intouchables, een op feiten gebaseerd komisch drama, dat een weekje geprolongeerd is. De twee vormen een bijzonder duo, want de Fransman is een stijve man, terwijl zijn verzorger een tomeloze energie aan de dag legt. Zeker is wel dat hun beider leven nooit meer hetzelfde zal zijn. Ook enkele andere films draaien nog een weekje langer bij Cinema Texel. Maandag wordt een myste rie movie vertoond, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim wordt gehouden. Het vol ledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www. texelagenda.nl. Samen met fanfareorkest DEK, het Kinderkoor van Artex en band Foot-C verzorgt Popkoor Texel woensdag 23 mei een benefietconcert voor mensen met kanker. Het concert vindt plaats op ver zoek van de Texelse hardlopers die tijdens het Pinksterweekend meedoen aan de Roparun, een non-stop estafette van Parijs naar Rotterdam. Deelnemers aan de estafette zamelen geld in voor de ondersteuning van mensen met kanker. Meer informatie over het team is te vinden via www.ropa- runtexel.nl. Het benefietconcert wordt gege ven in de RK-kerk aan de Molen straat in Den Burg en begint om 19.15 uur. De presentatie is in handen van Jari van Maanen. Tegen betaling van €15,- kan een lied van het koor worden opgedra gen aan iemand. De naam van deze persoon en de reden waarom hij zo bijzonder is, wordt dan voor afgaand aan het nummer genoemd. Wie een opdracht wil toekennen aan een nummer, kan dat tot 21 mei kenbaar maken bij Judith van Bleijswijk, via e-mail adres weststraat10@texel.com. In het bericht de naam van het num mer, de naam van de persoon en de tekst die moet wordne voorge lezen. Op het programma staan de vol gende nummers: 1.Frans liedje: Chapeau; 2.Gabriellas Song uit de film As it is in Heaven; 3.Bohemian Rhapsody; 4.Unwritten; 5.Won- derwoman; 6.I don't feel like dan cing; 7.Bad day; 8.Man in the Mirror; 9.Something inside so strong; lO.Only Time (samen met DEK); 11.Brand New Day (samen met DEK). Het concert, dat anderhalfuur duurt, is gratis toeganelijk. Er wor den bij aanvang speldjes verkocht met een 'awareness ribbon' en na afloop wordt een inzameling gehouden door de deelnemers aan de Roparun. Fotowedstrijd over thema 'de kust' Aan Festival Midzomerschans, dat gehouden wordt op 23 en 24 juni, is dit jaar een fotowedstrijd gekoppeld. Het thema is 'de kust'. Deelnemende fotografen mogen maximaal twee foto's insturen, die zowel op papier als digitaal moe ten worden aangeleverd. Het the ma 'de kust' mag ruim worden genomen. Niet alleen strand en duinen, maar ook kustvogels en steltlopers, badgasten en strand- vermaak, waterplanten en fuiken vissers kunnen hier onder vallen. Het thema is ingegeven door het panorama van de Nederlandse kust, dat door XXL Art tijdens het festival wordt tentoongesteld. De winnaar van de fotowedstrijd krijgt een rondvlucht aangeboden in een motorzweefvliegtuig. Een selectie van de foto's wordt op canvas afgedrukt en zal tijdens het festival te zien zijn. In de week na de Midzomerschans zijn de foto's te zien in De Hollebol in Den Burg. Insturen kan tot en met 8 juni; de voorwaarden voor deelname zijn te vinden op de website van het festi val. Voor meer informatie, deelnem ers@midzomerschans.nl.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2