TEXELSE 3 COURANT Discussie Spa Resort splijt gemeenteraad VRIJDAG 11 MEI 2012 Het kaarsje is opgebrand, het vlammetje gedoofd. Zijn altijd bezige handen, hebben nu voorgoed rust. Na een arbeidzaam leven is geheel onverwacht van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader, schoonvader, grootvader, overgrootvader en broer Cornelis Jannes Ellen Cor Texel, 16 november 1926 t Amsterdam, 7 mei 2012 Mw. Victorine Ellen-Tevreden Siets Pieter en Greet Niels en Linqueda en achterkleinkinderen Mariska en Patrick en achterkleinkinderen John en Naomi Vivian Alexander Zussen en broers Correspondentieadres: Mw. V. Ellen - Tevreden van Gilsestraat 13 1063 VS Amsterdam Cor is overgebracht naar Uitvaartcentrum Myosotis, Europaboulevard 30 te Amsterdam, alwaar geen bezoek. De crematieplechtigheid zal plaatshebben op zaterdag 12 mei om 16.00 uur in de aula van crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na de plechtigheid is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten in de ontvangkamer van het crematorium. "De jutter heeft zijn laatste jut gedaan" Met bewondering voor hoe hij was en leefde moeten wij afscheid nemen van onze kleurrijke broer, zwager en oom Cornells Jannes Ellen Echtgenoot van Victorine Tevreden 16 november 1 n Jan t Amsterdam, 7 mei 2012 Nellie Siets t Tiny Matty en Ben Noud en Olga Peter en Irene Jenny T en René Neven en nichten Met ontroering en respect gedenken wij Cor Ellen Texels meest markante jutter filosoof. Zo eigenzinnig en kleurrijk, zo Texels. In vriendschap, Harry en Josine Wuis Jook en Karin Nauta Met respect nemen wij afscheid van strandjutter, oud-medewerker en mede-oprichter van het maritieme museum in Oudeschild Wij waarderen zijn kennis en inbreng en herinneren zijn kleurrijke rondleidingen. Zijn naasten wensen wij veel sterkte toe. Bestuur en medewerkers van Stichting Texels Museum IN MEMORIAM Daisy Tijd is ons aller vriend De tijd heelt niet maar verzacht wel. Peter Annie Roy Anne Naomi Geheel onverwacht ging een bijzonder mens van ons heen... Wij moeten afscheid nemen van onze moeder, mijn oma, dochter en onze zuster Josefina Anna Hoogenbosch Eddy en Gerdien Pool Ruby Albert Pool Dirk Pool Piet en Grada t Hoogenbosch Jaap Joke t Cisca en Johan Leon ie 1 en Jan Cora en Biem t De Houtmanstraat 34 1792 BC Oudeschild José is overgebracht naar de Strandkamer van Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 11 mei van 19.00 tot 20.00 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal op zaterdag 12 mei in besloten kring plaats vinden. Correspondentieadres: Albert Pool, Wintergroen 10g, 1796 BL De Koog. 5 mei 2012 is overleden onze zorgzame moeder en lieve oma MariaCornelia Theresia (Riet) de Winter-Visser 31 december 1931 Weduwe van A.J. de Winter Ton de Winter Josine Donders George Mieke de Winter, Frits Dekker Jan Gulien, Cathy Ramona Karin "j", Lex Annema Fieke Bendien, Chloë, Lorna Frank de Winter Kika Schöttelndreïer Fons de Winter Frangoise van den Brink, Ame, Sil Correspondentieadres: Asterstraat 8 3434 HT Nieuwegein In ons verdriet om het heengaan van ACHIM GOTTSCHALK mochten wij uw hartelijke medeleven ondervinden. Wij betuigen u hiervoor onze oprechte dank. Ineke Langeveld en familie Den Burg, mei 2012 Wij zijn intens verdrietig, maar dat zal veranderen in weemoed en weemoed in heimwee. Heimwee naar een mooie tijd met veel goede herinneringen en heimwee naar een bijzonder mens FRANS ZOETELIEF Wij danken iedereen die ons verdriet heeft ver staan en in de vorm van steun, bloemen, brieven, kaarten en aanwezigheid bij de crematie hier ui ting aan heeft gegeven. Mies Zoetelief-Duyzer Kees Rutger en Annika Wiebe, Fleur, Dorus De Cocksdorp, mei 2012 Afscheid nemen, hoe doe je dat? De belangstelling was enorm tijdens het ziek zijn en na het overlijden van JOHANNES VAN DER VIS Joop Daarvoor onze hartelijke dank. Het heeft ons goed gedaan. Familie Van der Vis Texel, mei 2012 De overweldigende belangstell ing 2^»-. na het overlijden van onze zoon, onze broer, zwager en oom CHRISTOF ZIJM Heeft ons zeer ontroerd, getroost, maar ook gesterkt Door de mooie speeches, gesprekken, brie ven, kaarten, bezoeken en mails realiseren wij ons nog meer hoe geliefd en bijzonder hij was. Hoe hij, ondanks dat hij dat zelf nooit liet blij ken, een gewaardeerd man was. Uw medeleven was hartverwarmend, onze hartelijke dank daarvoor. Riet en Mart Zijm Koen Patrizia, Sarah en Tomas Judy, Jan, Max en Liven Vanwege de vele warme reacties, willen wij u, via deze advertentie, heel hartelijk danken voor uw belangstelling na het overlijden van ANNEKE GURCK-HOOG Wij zijn als familie zeer ontroerd door de enorme steun die wij hebben gevoeld en nog steeds voe len door uw aanwezigheid tijdens de begrafenis en de ontvangen bloemen, brieven, kaarten en telefoontjes. Het is fijn te weten dat Anneke ook voor u zoveel heeft betekend. Rinus Gurck Martien, Gerry, Emma, Sophie Alet, Patrick, Casper Oosterend-Texel, mei 2012 Stil ben je van Je hebt altijd vc Geborgenheid en liefde heb je ons gege zo was je hele leven. Je was een schat voor ons allen, je te moeten missen zal ons zwaar vallei Heden is overleden mijn vrouw, onze lieve moeder en oma, Richtje Bakker - de Jong Leeuwarden, 25 januari 1946 Texel, t 9 mei 2012 A.M. Bakker Marcel en Yvonne Rianne, Jeffrey, Arjen Regina Dylan De Wittstraat 22 1792 BP Oudeschild Richtje is overgebracht naar de Landschapkamer van Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 12 mei van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum. Overeenkomstig de wens van Richtje zal de crematie in stilte plaatsvinden. Liever geen bloemen. Toch nog plotseling hebben wij afscheid moeten nemen van onze schoonzus Richtje Wij wensen Rien, Marcel en Yvonne, Regina en de kleinkinderen veel sterkte toe met dit verlies. Corry en Jan Graaf-Bakker Theo en Tiny Bakker-Boontjes Jowie Bakker Ria en Arno van Heerwaarden-Bakker Carla en Willem Steegstra-Bakker Tante Richtje, Toch nog onverwacht Rust Zacht... Ria en Bas, Karien en Gerrit, Piet en Olga, Ruud en Tineke, Marion, Anne-Mieke en Henk, Jerry en Sandra, Yvo en Nancy, Sabina en Lucas, Jan en Wendy, John en Klaske, Mark Intens verdrietig zijn wij door het overlijden van Richtje Bakker - de Jong Wij wensen Rien, Marcel, Yvonne, Rianne, Jeffrey, Arjen, Regina en Dylan veel sterkte toe in deze moeilijke tijd. Danielle en Dimitri Sharona, Imara, Vanya Irene en Rick Texel2010, CDA en GroenLinks willen dat de raad z'n zegje kan doen over het plan van Adrie Mantje en Peter Hin voor het Texel Spa Resort aan de Peli- kaanweg. Dit nadat het college van b en w een principeverzoek heeft afgewezen. Reden van de afwijzing is dat het plan niet past in het bestemmings plan, dat het agrarische grond betreft en volgens b en w niet vol doet aan de voorwaarden in de nota Toerisme en recreatie. De drie partijen zeggen niet dat ze willen dat het resort er komt, maar vinden het wel een kans om te zien welke mogelijkheden en kansen er zijn om een ontheffing of herziening/ wijziging van het bestemmingsplan te krijgen. Het collegebesluit ver liep overigens niet zonder slag of stoot, de wethouders waren ver deeld. De motie die de drie partijen dins dag indiende,n lijkt geen meerder heid te halen. Alle overige fracties zien het niet zitten. PvdA, TB, D66 en WD vinden dat een principe verzoek is van b en w. 'Wij gaan niet op de stoel van het college zit ten', zei Alfred Schaatsenberg (PvdA). Aad van Gils (TB): 'Als je dit naar de raad haalt, dan kan ik je nu al een lijstje geven van andere principeverzoeken die op ons af komen.' Rikus Kieft (GL) begreep de angst niet. 'We bepalen zelf welke principeverzoeken op tafel komen.' Het besluit over de motie is doorgeschoven naar de eerstko mende gemeenteraad op woens dag 23 mei. Georgische opstand Voor de laatste keer dit jaar ver zorgt Gelein Jansen zaterdag 19 mei een excursie over de Georgi sche opstand en de gevolgen voor de polder Eierland. De tocht begint om 10.30 uur bij café De Slufter bij de Slufteropgang en duurt onge veer anderhalf uur. Deelnemers verplaatsen zich per auto. Deelna me kost €8,- (inclusief koffie met appelgebak na afloop). museumstuk WAT IS DIT? Wat staat er op deze foto? De afbeelding is aangeleverd door Ecomare. De goede oplossing kan worden gestuurd naar redactie@texelsecourant.nl. Het voorwerp op de foto van vorige week betreft een bomhaak uit een Lancaster bommenwerper. In het bommenruim was een hele serie bomhaken aanwezig waar de bom men aan werden opgehangen. Deze bomhaak komt uit de Lan caster W4894 GT-T, neergestort op 4 april 1943 in de Waddenzee waarbij alle zeven inzittenden om het leven kwamen. Eén ervan is aangespoeld op Wieringen en ligt nu in Bergen op Zoom begraven, de andere zes zijn nog steeds ver mist en zitten vermoedelijk nog in het wrak. De goede oplossing is opgestuurd door Jitse Betsema.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3