m eg* TEXELSE 9 COURANT Jouw club in de krant TE www.tevoko.nl TATENHOVE BV DëKRIMITESEL Wezenspyk 0 STIEH L. ♦ifTEXELS ONTWERP Buitentoernooi al direct schot in de roos Twee veteranen aan het woord Wie de jeugd heeft... l info@tevoko.nl TEXEL toernooi@tevoko.nl .oltevbatl Ëilaruk-urap'tiür v< iletttita an HBS 1, i»! rtx-J» .wie" Wi-fc?" «jon <>i=> J"*W« wwislru"! »P« L.T,il hierdoor vtrtassïnd kwnpjOB fcjndmtïlag He,CIt ttBSl -* ■S Sythtxm H IS be 1/tlfyJerWib.kei AaframlngsbedHjf Hcrre-iersbedrijf De Vakslager Peter Haker KAVSBOIRDIKIJ Kontoofvohhond»! De Texelse Courant bestaat in 2012 125 jaar. In die tijd werd bijna tienduizend keer over Tevoko geschreven, waarvan zo'n tweehonderd keer over het Buitentoernooi. Op speelweide Het Vierkante Stuk aan de Ploeglanderweg gaat zaterdag 12 mei om 10.00 uur het 41 ste Tevoko Buitentoer nooi Volleybal van start. Zestig dames- en tachtig herenteams uit het hele land, waaronder twintig Texelse ploegen, strijden dan op achttien velden om de eer. Het toernooi is een trefpunt van oude bekenden uit het hele land en sinds jaren ook uit Duitsland, Enge land en België. Vanzelfsprekend zijn ook elk jaar 'nieuwe' teams van harte welkom. Zo hebben vele vaders en moeders hun volleybal lende kinderen meegenomen naar het eiland en spelen ze nu tegen elkaar op de beschutte velden van Staatsbosbeheer. Het veertigjarig jubileum in 2011 werd ietwat ont sierd door regenbuien op zaterdag. Maar het toernooi blijft bekend om het altijd zonnige Texelse weer en kent slechts drie afgelastingen in haar bestaan. In 1972 werd het toernooi voor de eerste maal georganiseerd, na een geslaagd evenement in de Texelse sportzalen. Dankzij een zonnige zondag en de toenmalige mogelijk heid tot uitwijk naar een binnenpro- gramma, bleek het een schot in de roos. Het toernooi groeide uit tot één van de grootste tweedaagse toernooien in Nederland. Mede door de combinatie van fanatiek 'Texelbeleving' te ervaren. Kam peerden de deelnemers vroeger vrijwel allemaal op camping De Bre makker, tegenwoordig zwermen de ca. duizend deelnemers uit over het hele eiland in allerlei vormen van accommodaties. Veel (oud)leden van Tevoko en andere vrijwilligers verzorgen alle facetten van het toer nooi: de op- en afbouw, het schoon houden van de velden, de nodige technische installaties en - voor de welkome inkomsten - de uitgebrei de catering. Dankzij de verdiensten van het Buitentoernooi kan Tevoko de jeugdleden een uitgebreid trai nings- en wedstrijdprogramma aan bieden en de contributie voor de overige leden aantrekkelijk houden. Het toernooi begint zaterdag en zondag om 10.00 uur. Zondag om 16.00 uur staat de prijsuitreiking gepland. Bezoekers zijn van harte welkom. In het omringende bos zijn volop parkeermogelijkheden. Houdt wel rekening met het tijdelijke één richtingsverkeer op de Ploeglander weg. Inrijden is alleen mogelijk van af de Rozendijk. Dinsdagavond: Eilandcompetitie 'FF ballen hoor.' En weg is de verjaringsvisite. Uurtje later: 'Doe mij maar een biertje. Het haar nat, een rooie kop. Een vol leybalwedstrijd van acht tot kwart voor negen. Kan er zo maar tussendoor, op een door deweekse dinsdag. Eilandcompetitie volleybal: sinds 1969 een echt Tessels product. Na veel vijven en zessen goedgekeurd, met enige wroeging, door de Neder landse Volleybal Bond, en in heel Nederland nagevolgd. Een héél best idee van toenmalige Tevoko- leden om meer Texelaars aan het volleyballen te krijgen, en zo meer leden in de competitie. Het enthou siasme was groot, in het eerste jaar al 24 teams, maar de gevolgen waren precies andersom dan gehoopt. Tevoko-leden kozen voor de eilandcompetitie en stopten met de zaterdagse wedstrijden. Maar een 'instituut' was geboren. Gestart in de De Koninghal moes ten de deelnemers door de grotere aantallen teams zelfs op reis naar Oosterend, De Cocksdorp en De Koog. De ingebruikname van Ons Genoegen was een opluchting. Tot dat de laatste wedstrijden niet meer na half twaalf mochten beginnen. Piet en André losten dit op met de variant 'driemaal veertien minuten'. Niet iedereen blij, maar anderszins weet iedereen waar hij aan toe is. Bijna zestig teams deden ooit mee. Het is wat minder geworden, er is immers zoveel sport en zoveel te doen. Maar er zijn nog steeds spe lers van het eerste jaar actief en hier en daar stroomt de jeugd binnen. En met hulde, de vrijwillige rege laars zitten er nog elke dinsdag. Het is tenslotte ook hun 'kindje'. De dinsdagavond eilandcompetitie, al 43 jaar springlevend. Dank dus aan de vrijwilligers: Walter, Dick, Eve lien, Gertha, Albert, Daan, Kees. En iedereen is van harte welkom, beleef het mee. <Foto Simon ar*l Vrijwillig let de Ruyter. Moeder van de hardhitter van dames 1. Groot moeder van aanstormend jeugd- talent. Al meer dan twintig jaar is let de Ruyter de officiële en gecertificeerde teister bij de wedstrijden van Tevoko dames 1schriftelijk, met bordjes en tegenwoordig elektronisch. En echt genoot Henk staat het liefste elke zaterdag langs de lijn. Collin Schouwstra 'Hoi ik heet Collin Schouwstra. Ik ga jullie wat vertellen over wat we doen met de trainingen op woensdag middag. Dan doen we oefeningen: eerst gaan we warmlopen dan over spelen. Bovenhands of onderhands, in de korf gooien - dat doen we bovenhands - met een basketbal van de eerste rode lijn naar de ach terste rode lijn, en als laatste doen we een wedstrijdje. Het leukste vind ik de wedstrijd, want dan kun je beter leren vangen en punten maken voor het team. De trainers zijn juf Connie en soms meester Edwin als juf Connie er niet is. Het maakt mij niet uit, want ik vind ze allebei even leuk! Dit zijn degene die altijd op woensdag trainen: Anne, Viggo, Ivan, Collin, Ivana, Tamara, Asha, opgegaan, want ik had te veel sporten. Later wilde ik een keer met een vriendin spelen, maar die moest volleyballen en vroeg of ik een keertje mee ging. Dat vond ik wel heel leuk, dus had ik het aan mijn moeder gevraagd. En het mocht wel, dus sindsdien zit ik op volleybal. En ik vind het heel leuk om in een groep te spelen, want alle andere dingen die ik doe, doe ik alleen. En de wedstrijdjes zijn ook superleuk!' 'Bep van de Brink was mijn eer ste trainster, in 't Skiltje', vertelt Adrie Koopmans. "Dat zal zo'n 40 jaar geleden zijn. En sindsdien ben ik altijd het volleybal trouw gebleven.' 'Ik ben begonnen in de Thijsseschool, trainen kostte toen nog een kwartje per keer', aldus Jan Joosten. 'Mijn vrouw Annelies was een fanatiek Tevo- kolid en ik mocht niet achterblij ven.' Adrie en Jan, twee volleybalvetera nen, sinds 1968 spelend in de Eilandcompetitie onder de naam Apollo, staan nog bijna wekelijks in het veld. 'We hebben een heel rijtje sponsors gehad', zegt Jan, 'maar de spelers zijn vrijwel dezelfde gebleven door de jaren heen. Er hebben er maar een paar moeten afhaken wegens lichamelijke ongemakken.' Adrie: 'Vanaf 1974 heb ik ook nog competitie gespeeld, altijd in het tweede van Tevoko. Het viel niet mee om dat te combineren met mijn werk als schipper van de tankboot van de CIV, maar ik zal weinig wed strijden hebben gemist.' In de Eiland competitie spelen de mannen onder de naam Kobeko. Nog altijd in de eerste klasse, op het Buitentoernooi tegenwoordig ook onder de naam John en de vijf opa's. Jan: 'Ja, dat heeft toch wel wat met onze leeftijd te maken. Maar dat weerhoudt ons niet.' 'We mogen graag met zijn allen actief zijn, met een lolletje en veel gein onder elkaar. En die pret heb ben we zeker bij het opbouwen van het Buitentoernooi. Jan als "archi tect" weet natuurlijk als de beste hoe je al die achttien velden moet uitzet ten', meent Adrie. 'Ik ben meer van het palen zetten en haringen er in slaan.' Jan: 'Ik meet elk jaar alles weer na, we doen dit nou al jaren, maar elk jaar vinden we nog wel een paar verbeterpuntjes. Dit jaar zetten we de toiletcontainers toch weer anders neer, beter voor het aanzicht vanaf het terras.' 'Voeger deden we ook mee met de Waddenuitwisselin gen. Maar om de eer van Texel hoog te houden hebben we dat maar overgedaan aan een wat jonger team.' Maar het waren altijd wel supergezellige weekenden. Adrie: 'Ik heb ons team daar één keer mee tuk gehad. Ik kon niet mee naar Ter schelling en speelde toen met inval lers op het Buitentoernooi. En we wonnen de beker met de 'grote oren', voor het beste toernooiresul- taat. Staat Jan bij aankomst in Oudeschild trots te zwaaien met een klein bekertje, ik terug zwaaien met dat joekel van Tevoko. Sindsdien gaan we elk jaar met het hele team uit eten.' 'Op het toernooi gaan we er weer tegenaan', beamen de man nen. 'En we gaan natuurlijk wel voor de eerste plaats.' heeft de toekomst. Dat geldt voor een vereniging als Tevoko net als voor elke andere vereniging. Geluk kig mag de volleybalvereniging zich in een warme belangstelling van de jeugd verheugen. Drie van hen komen hier aan het woord. Britt van den Berg 'Ik heet Britt van den Berg en zit nu ruim een jaar op volleybal en heb voor het eerst een echte medaille gewonnen. We zijn ongeveer om de week 's zaterdags naar de overkant gegaan en speelden ook een keer op Texel. We doen dan allemaal wedstrijdjes tegen andere teams. Om tien of elf uur gingen we steeds met de boot en er gingen bij toer beurt ouders mee. In het begin was het wel spannend om weg te gaan en de eerste wedstrijdjes te spelen, maar nu is het super leuk! Ik heb nu alweer zin in het volgende jaar. Ons team is vijfde (een na laatste) gewor den. Maar we hebben het wel heel erg gezellig met elkaar gehad. Ik hoop dat dit altijd zo blijft. En juf Connie bedankt dat je ons zo leuk en goed traint.' Ilse, Sarah, Joyce, Matty en het is heel leuk om met elkaar te trainen.' Sanne Graaf Hallo, mijn naam is Sanne Graaf en ik zit sinds januari 2012 bij Tevoko MC2. Met de Sportpas had ik voor volleybal gekozen, want dat leek me wel wat. We mochten vier keer proberen, daarna ben ik er niet volleyballen en een gezellig eiland- verblijf zijn de deelnemers steeds enthousiast om een weekendje

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9