TEXELSE 11 COURANT Hoge opkomst bij Jonge Ondernemers Netwerk Andere kijk op bedrijfscomplex 'Het bewijs dat niet alle jongeren Texel verlaten' Aanbod schouwburgreizen De Kampanje WOENSDAG 16 MEI 2012 'Ik vind het prachtig om te zien dat er zoveel jonge ondernemers op Texel zijn', sprak burgemeester Giskes op de tweede bijeenkomst van het Jongeren Ondernemers Netwerk Texel (JONT) die donder dag gehouden werd in Hotel Texel in Eierland. Op de avond, die werd bijgewoond door zo'n vijftig geïn teresseerden, werden ook de laat ste twee vacatures voor het bestuur opgevuld. De bijeenkomst stond in het teken van nadere kennismaking, bestuurs vorming en het oprichten van de vereniging. Het dagelijks bestuur werd aangevuld met Meivin Kikkert (NBC Eelman partners) en Valerie (Teambuilding Texel, secretaris), Nick Ran (Social focus, 2e Sectretaris), Chris Ellen (53 Graden Noord, alge meen bestuurslid), Joost Broekman (AT Texel, penningmeester) en Mari anne Langeveld (Hotel Texel, vice- voorzitter). De burgemeester sprak de ondernemers toe. 'Ik vind het prachtig om te zien dat er zoveel jonge ondernemers zijn. Dit is het bewijs dat zeker niet alle jongeren Texel verlaten'. Verder riep ze de leden op om ook de kinderen op het eiland voor te lichten. 'Leid ze een keer rond bij één van jullie bedrijven, ga een keer met ze in gesprek. Onder die groep zitten ook veel potentiële ondernemers.' Tijdens de bijeen komst werd het jaarprogramma met een gastspreker, bedrijfsbezoek en netwerkgelegenheid. De avond werd afgesloten met een bedrijfspre sentatie van Hotel Texel en een net werkborrel. Hierbij hadden de onder nemers de kans om nader kennis te maken, ervaringen te delen en dis cussies te voeren. 'Heel veel mensen ken je wel van gezicht, maar je weet eigenlijk niet precies wat ze doen', vertelde Eschweiler. Bij de volgende meeting wordt er een heuse speed- date gehouden, waarbij de leden korte gesprekken met elkaar houden om de kennis van eikaars bedrijf te vergroten. Het komende jaar zal het JONT steeds bij een ander lid z'n onderneming bijeenkomen. Er zal niet alleen vergaderd worden, er wor den ook de nodige activiteiten onder nomen en men krijgt een kijkje in het bedrijf. Op dit moment hebben 45 Texelse jonge ondernemers zich voor het netwerk aangemeld. Texelse ondernemers kunnen zich het gehele jaar door aanmelden voor het JONT. Leden mogen niet ouder dan 35 jaar zijn en moeten het bedrijf op Texel gevestigd hebben. Meer informatie is te vinden op de website van de ondernemersvereniging. Jongeneel (Puur Zsa Zsa Zsu). Naast gepresenteerd. Iedere laatste don- de twee nieuwe leden bestaat het derdag van de maand zal er een bij- bestuur uit Peter Koorn (53 Graden eenkomst plaatsvinden, die in het Noord, voorzitter), Morten Eschweiler teken staan van een specifiek thema Vliegveld krijgt bezoek van oldtimer Het bestuur van het JONT: Achterste rij Joost Broekman, Nick Ran, Peter Koom, Meivin Kikkert, Chris Ellen en Morten Eschweiler. Voorste rij: Marianne Langeveld en Valerie Jongeneel. /Foto Job schepen) Vliegveld Texel kreeg vrijdag bezoek van een bijzonder toe stel, een Spitfire, het beroemde Britse jachtvliegtuig dat een doorslaggevende rol speelde bij de Slag om Engeland in 1940. Het vliegtuig, particulier eigendom van Steven Boyltkee-Brooks, was met twee piloten van Engeland via Kortrijk op weg naar Noorwegen om daar deel te nemen aan een luchtvaartshow. De tussenlanding op Texel werd gemaakt om brand stof in te nemen. Dat zou eerst in Leeuwarden gebeuren, maar direc teur Ed de Buijn van vliegveld Texel wist de vliegers op een andere gedachte te brengen, zodat de Spitfire kon worden bijgeschreven op het lijstje van bijzondere bezoe kers. In de jaren vijftig van de vori ge eeuw waren Spitfires op Texel een vertrouwde verschijning. Het luchtvaartbedrijf Schreiner sleepte er luchtdoelen mee bij schietoefe ningen van de marine. Het gebouwencomplex langs de Schilderweg waar voorheen Vis sers Bouw- en Timmerbedrijf was gevestigd staat al ruim twee jaar te koop. Er zit weinig schot in en fraaier wordt het er intussen niet op. Hoe het ook kan, zien we op het ontwerp dat deze week bij de redactie werd binnen gebracht. Het betreft alleen een plan, want de bedenker is geen eigenaar van de gebouwen en benadrukt er geen zakelijk belang bij te hebben. Hij heeft duidelijke ideeën over dit stukje Texel. 'Het is de Poort van Oudeschild. Een kwetsbare locatie, midden in de Gou den Driehoek.' Hij stapte met zijn ideeën naar architektenburo Ronno Honingh om het in een ontwerp te vertalen. Een investering om te laten zien hoe het ook kan. Deze week meldde hij zich met het plan bij de redactie. Met zijn naam hoeft hij niet in de krant, al maakt hij er ook geen geheim van. 'Ik zou graag willen weten wat de lezers er van vinden. We weten allemaal wat er nu staat, maar wat zou je willen dat er staat?' Reacties zijn welkom en op onze poll op www.texelsecourant.nl kunnen lezers aangeven of ze het al dan niet wat vinden. Het idee achter het plan is dat zo'n 800 vierkante meter die nu wordt ingenomen door een veld- schuur, werkplaats, kantoor en ande re voorzieningen wordt gesloopt en dat daarvoor in de plaats een woon boerderij met aanbouw wordt gebouwd ter grootte van 400 vier kante meter. Met die grootte wordt ingespeeld op het nieuwe bestem mingsplan Buitengebied, want vol gens het oude zou 250 vierkante meter het maximum zijn. Rietgedekt, zoals de woning, met stenen in dezelfde kleurstelling. De schuur ach ter de woning blijft staan, maar onder gaat een ingrijpende facelift om het beter te laten passen. De bedenker heeft dit plan (met medeweten van de eigenaar) als principeverzoek ingediend bij de gemeente, maar het college werkt vooralsnog terughou dend mee. Dat zou wellicht anders zijn als de saneringsregels voor vrij komende agrarische bedrijven nog eens bekeken zou worden. Op basis van die sloopregeling mag in een bepaalde verhouding worden terug- gebouwd. Dat geldt hier niet omdat dit een bedrijvenbestemming (met woonhuis) betreft. Reden voor deze Texelaar ervoor te pleiten dezelfde regeling ook voor andere bedrijfsge bouwen toe te staan, waarbij per geval scherp naar de omgeving wordt gekeken. 'Want dit is niet het enige storende bedrijvencomplex op het eiland.' Om dit mogelijk te maken, moet de bestemming worden gewij zigd. Voor het rechterdeel een woon bestemming, links ambachtelijk of bedrijven. In samenwerking met schouw burg De Kampanje in Den Hel der en veerdienst TESO biedt culturele organisatie Windkracht 7 Texelaars ook komend sei zoen de mogelijkheid de schouwburg te bezoeken en na afloop een extra boot terug te nemen. Geïnteresseerden kunnen een keus maken uit onderstaand aanbod. De schouwburgreizen gaan alleen door bij een minimum van 75 bezoekers. Bezoekers betalen per voorstelling €3,- extra (bovenop de toegangsprijs) voor het vervoer van de schouwburg naar de veerhaven. Inschrijven kan tot 6 juni via e-mail- adres swot@texel.com of tel. 312696. Tenzij anders aangegeven beginnen de voorstellingen om 20.15 uur. Voor de matinées op 27 januari en 31 maart (Eerste Paas dag) vaart uiteraard geen extra boot. Maar ook voor deze voorstel lingen kunnen via Windkracht 7 kaartjes worden besteld. Zaterdag 29 september, €22,50. Javier Guzman - Oorverdovend Gaat Guzman over iedereen heen schreeuwen of gaat hij juist zachter praten? Vraagt hij zich weer van alles af of komt hij nu eens met oplossingen? Vrijdag 5 oktober, €31,-. Ragüs - The Show Ragüs neemt de toeschouwer een avond lang mee in de levende tra ditie, naar het hart van Ierland - en ver daarbuiten. De show toont alles wat de Ierse cultuur zo bijzonder maakt: opzwepende jigs en reels, vrolijke liedjes, melancholieke bal lads en natuurlijk de dansers. Vrijdag 19 oktober, €27,-. Jon van Eerd - De Bonbonfa- briek (met Jon van Eerd, Johnny Kraay- kamp jr., Anouk van Nes en Karei Simons). Als de inmiddels zo bekende Har- rie Vermeulen weet Jon van Eerd zich nauwelijks staande te houden tussen de tonnen cacao en de opstuivende poedersuiker. Met piepende radars en krakende lopende banden worden er zoveel mogelijk bonbons uitgeperst om een deadline van 30.000 bonbons te halen. Zondag 18 november, €42,-. HEMA, de musical (met o.a. Anne-Mieke Ruyten, Joep Onderdelinden, Wimie Wilhelm, Laus Steenbeeke, Maaike Mar tens). Het is een doorsnee filiaal in een doorsnee Nederlandse stad, met medewerkers die zo uit de eigen HEMA lijken te zijn weggelopen. Van Tilly van de gordijnen die nu echt eens met pensioen moet tot de Turkse Yildiz van het gebak. Hoe verschillend deze collega's ook zijn, samen zijn ze één team, door dik en dun. Woensdag 21 november, €28,-. Brigitte Kaandorp - Cabaret voor beginners Cabaret, hoe moet dat eigenlijk? De één heeft de hele avond dave rend succes, de ander druipt al na tien minuten huilend af. De één trekt volle zalen, de ander speelt na jaren nog steeds voor anderhalve man en een paardenkop. Brigitte Kaandorp, de 'grande dame' van het Nederlands cabaret, is niet te beroerd om de geheimen van haar vak bloot te leggen en uit te leggen hoe het allemaal werkt. Zondag 25 november, €28,- kinde ren €23,-. Peking Acrobats De Peking Acrobats voeren onbe vreesde manoeuvres uit, fietsen met verbazingwekkende even wichtskunsten, zijn meesters van de geraffineerde acrobatiek. Het wereldrecord stoelen stapelen staat op hun naam. De term 'onbe vreesd' zou de talenten van de leden van de groep geen recht doen en 'ongelofelijk' is te zwak om hun voorstellingen te omschrij ven. Maandag 26 november, €28,- en €24,50. Plien en Bianca - Heb je hun weer Met absurde humor, muzikale ver rassingen en ontroerende slapstick staan Plien van Bennekom en Bianca Krijgsman al sinds 1996 op de planken. Nu hebben ze de bes te scènes uit hun eerdere program ma's bij elkaar gezocht en er een jubileumvoorstelling van gemaakt, met de meest aansprekende momenten uit vijftien jaar Plien Bianca. Vrijdag 30 november, €39,50. De Jantjes (met o.a. Willeke Alberti, Lucie de Lange, Winston Post, Ellen Evers; regie: Paul van Ewijk). De oer-Hollandse musicalklassie- ker terug in het theater. Met onver getelijke liedjes als In de Jordaan, Oh mooie Westertoren, en natuur lijk Omdat ik zoveel van je hou. Het verhaal, de Amsterdamse humor, de liedjes, de cast én een live band staan garant voor een onvergete lijke avond. Zaterdag 15 december, €23,-. Opera Familia Opera Familia verraste Nederland vorig jaar in het TV-programma Holland's Got Talent. Tijdens dit theaterconcert bieden Paul, Carla en Belinda een kijkje in het muzi kale fotoalbum van Opera Familia met naast het repertoire van het debuutalbum II Canto andere bij zondere en vaak persoonlijke lied jes. Donderdag 17 januari, €27,50. Jochem Myjer - Even Geduld Aub! Onder de inmiddels toepasselijke titel Even Geduld Aub! komt Jochem Myjer terug in het theater. In het voorjaar van 2011 was hij al met try-outs van deze voorstelling te zien in verschillende theaters in het land. De tournee werd een jaar lang onderbroken doordat hij aan een tumor in zijn ruggenmerg werd geopereerd, waarna een maanden lange revalidatie volgde. Zondag 27 januari 14.30 uur, €39,-. Operettetheater Salzburg - Gra- fin Mariza Deze operette, één van de meest geliefde werken van Emmerich Kalman, speelt zich af op het kas teel van Grafin Mariza te Hongarije, in de roerige jaren twintig. Het ver haal van Grafin Mariza zit vol hei melijke plannen, misverstanden, liefde, feestelijkheden, kleine tra gedies en uiteindelijk een vrolijk einde. Vrijdag 8 februari, €39,-. Frans Bauer - Live in Concert IX Onder begeleiding van het nieuwe negenkoppige orkest, de Holland Showband, worden alle hits van de meest positieve Nederlander ten gehore gebracht. Maar er worden ook heel wat nieuwe liedjes gespeeld. Donderdag 7 maart, €23,-. Veldhuis Kemper - Dan maar niet gelukkig Bent u gelukkig of gelukkig niet? Niet? Dat laatste vinden de man nen goed nieuws, want het is de bron voor een hilarisch en inne mend programma over Geluk met een grote G. Na deze avond roept u voortaan opgelucht: 'dan maar niet gelukkig!' Donderdag 28 maart, €27,-. Acda De Munnik - 't Heerst Twee vrienden, Thomas Acda en Paul de Munnik, worden op hun reis door Amerika overvallen door een apocalyptische storm. Als de wind is gaan liggen, blijken ze terecht gekomen in een decor van een stilstaande storm. Tijdens het wachten en hopen op gevonden te worden, ontspinnen zich scènes, diepere gesprekken en alles wat ze kunnen verzinnen om de tijd te verdrijven, natuurlijk afgewisseld met prachtige liedjes. Zondag 31 maart (Eerste Paas dag) 14.30 uur, €42,-. OperaGala Tien internationale topsolisten, een koor van 48 dames en heren en een orkest van 56 musici brengen operamuziek ten gehore. Bekende solisten die inmiddels hun mede werking hebben toegezegd zijn Iri- na Gagite (sopraan), Achmed Agadi (tenor) en Katja Egorova (mezzoso praan). Vrijdag 5 april, €35,-. Ruth Jacott - A Lady on Stage Na het succes van Simply the Best, heeft Jacott de smaak te pakken. Ze komt terug met A Lady on Sta ge. Ze neemt het publiek mee langs de bijzondere momenten die haar leven als solo-artiest tot nu gekend heeft. Op de enige manier die ze kent: door een lied. Donderdag 25 april, €28,-. Ashton Brothers - Treasures In hun nieuwe theatershow gaan de Ashton Brothers een berg met verborgen schatten te lijf, op zoek naar juweeltjes uit hun eigen verle den. De man die met zijn tanden een ladder beklimt, de jazzmuzi- Ruth Jacott. kanten, de kaalhoofdige penisman nen, de rolstoelende trapezewer ker; ze duiken in geheel vernieuwde vorm op en vermengen zich moei teloos met splinternieuwe, halsbre kende acts. Maandag 6 mei, €27,50. Karin Bloemen - Witte Nar In een scène van haar show Kame leon zei Karin Bloemen dat ze vijf tien jaar later in de goot zou eindi gen - of in de karaokebar van Gerard Joling natuurlijk - tussen alle andere verzopen artiesten. Die vijftien jaren zijn voorbij. Is ze inder daad aan de drank? Treedt ze in de voetsporen van vedettes als Janis Joplin en Amy Winehouse? Hoe lang heeft ze nog en is ze eigenlijk nog wel in staat om op te treden? Of is La Bloemen in haar hart nog steeds die keurige, verantwoorde lijke huismoeder met een drukke baan in het theater? Donderdag 16 mei, €27,-. De Grote Improvisatieshow (met onder anderen Tijl Beckand,s Ruben van der Meer). De drie Lama's worden dit seizoen definitief herenigd in De Grote Improvisatieshow. Elke voorstelling is uniek en onvoorspelbaar. Voort gestuwd door de suggesties van het publiek, creëren Ruben, Tijl en Ruben samen met hun gastspelers een voorstelling die elke keer weer vlamt. Die altijd anders is en nooit meer terugkeert. Donderdag 30 mei, €36,-. The Buddy Holly Story Tim Akkerman, voormalig leadzan ger van Di-rect, kruipt in de huid van Buddy Holly. Akkerman, muzi kant in hart en nieren, is groot lief hebber van Buddy Holly. Hij ziet zijn rol in deze productie als de grootste uitdaging uit zijn carrière. Ashton Brothers. wnuti/b.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 11