EiÜH TEXELSE 2 COURANT 1 J Bedrijven Maricoweg houden open dag @txl WOENSDAG 16 MEI 2012 Mon oncle In het filmhuis van eetcafé De Kroonprins draait donderdag 24 mei Mon Oncle van Jacques Tati. De film werd in 1958 op het festival van Cannes bekroond met een speciale prijs. De voor stelling begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €7,50. Zaterdag 19 mei vindt in De Kroonprins de theatervoorstel ling Burlesque plaats, met optre dens van La Sirèna, Rumba Rick en Madame Bling Bling. Reser veren gewenst. Open bridgedrive Bridgeclub Alert houdt tot 5 september een wekelijkse open drive in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. De drive begint om 19.45 uur, aanmelden kan tot uiterlijk 19.30 uur. Deelname kost €2,50. MARICOWEG UJOOnHULJE HANS W géi. 06 - 22 <10 rD9 i&_W§S5^Ml >-v> autospuiterij betsema - verenigde scnilders Texels Centrum voor Automatiserii Zeeën en zo In De Worsteltent aan de Smits- weg in De Dennen is tot en met 1 juli een expositie te zien van Cora Terlouw uit Groenekan. Onder de titel Zeeën en zo toont de kunstenares, die regelmatig op het eiland verblijft, schilderij en en poëzie. Aan de Maricoweg worden volop voorbereidingen getroffen voor de open dag die zaterdag 19 mei wordt gehouden. Er doen 21 bedrijven mee aan deze feeste lijke dag, die duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Er heerst volop dynamiek op dit bedrijventerrein, dat in 1966 werd geopend. Ontwikkelingen gaan snel, soms zó snel dat onderne mers in dit deel van Den Burg het zelf amper kunnen bijhouden. Het organiseren van een evenement blijkt een prima middel om de onderlinge band naar een hoger niveau te brengen. 'Ik weet nu wie mijn buren zijn', zegt Willem-Johan Bakker van Macrovet, die samen met een bescheiden team onder nemers uit de buurt de schouders onder het evenement heeft gezet. Een draaiboek ligt er niet, de laat ste keer dat bedrijven aan Marico weg een open dag hielden was in 1996. Sindsdien is er veel veran derd. 'Een hoop nieuwe aanwas, het leeft flink op.' Een optelsom leert dat er 21 bedrij ven actief zijn aan de Maricoweg. Het betreft een grote diversiteit, van bouwers tot schilder, van web winkel tot automatiseerder, van solexverhuurder tot groothandel en van loodgieter tot garage. Ze doen allemaal mee aan de open dag. 'ledereen bedenkt wel iets om het leuk te maken.' Erven worden opgeruimd, bedrijven worden geschilderd en er worden allerlei andere activiteiten georganiseerd. Bezoekers van de open dag kun nen een kijkje nemen in en bij de bedrijven. De ondernemers nodi gen belangstellenden uit de ogen goed de kost te geven in hun bedrijven. Bij elke onderneming is namelijk een foto genomen voor een prijsvraag, waarbij het de kunst is te raden waar deze is gemaakt. De winnaar maakt kans op een reischeque van €1.500,-. Er is aller lei ander vertier, zoals een spring kussen, een draaimolen, koek, zopie en ijs, een poffertjeskraam en noem maar op. Bij succes is het de bedoeling dat de open dag om de vijf jaar wordt herhaald. Sculpturen in kruidentuin Onder de titel Texels bonsai toont Paulien Valk deze zomer sculpturen van fossiele botten gecombineerd met speksteen en keramiek in de kruidentuin van de Oudheidkamer op de Stenenplaats in Den Burg. De serie bestaat uit acht beelden. In alle beelden zijn fossiele botten van grote grazers van voor de laat ste ijstijd verwerkt, die werden opgevist door Adrie Vonk. Bij vier van de beelden is het bot gecom bineerd met een soort bloemvor men en een voet van kleurige kera miek. De andere vier bestaan uit fossiel bot en speksteen. De tuin van de Oudheidkamer is toegankelijk tijdens de openingstij den van het museum. De beelden zijn te zien tot 1 november. Zo de wind waait Vogelwandeltocht Onder de naam Zo de wind waait verzorgt Gelein Jansen deze maand iedere dinsdag en donderdag een excursie per fiets. Eetcafé De Kas tanjeboom op de Stenenplaats in Den Burg vormt om 10.30 uur steeds het punt van vertrek, de bestemming is afhankelijk van de windrichting. De tocht duurt onge veer anderhalf uur, onderweg ver telt Gelein Jansen wetenswaardig heden over cultuur en historie. Bij regen gaat de tocht niet door en is er een alternatief: de Burgerglop- pentocht. Deelname kost €8,- (inclusief koffie en appelgebak); opgave bij De Kastanjeboom. Tijd Tijd is best een apart begrip. Je hebt er elke dag mee te maken, er nog niet voor gezorgd dat de leraren op school over datum zijn want dan zou het er wel erg gaan stinken... Er zijn ook vaste tijden dat je iets moet doen. Maar ook die tijden veranderen. Ongeveer twaalf jaar geleden ging ik na Sesamstraat "tandenpoetsen en naar bed". Dat zal ongeveer om maar een duidelijke, vaste half zeven zijn geweest. Nu is het omschrijving bestaat er niet. Tijd is zogezegd: een abstract begrip. Tijd zorgt ervoor dat we weten meestal zo dat tussen het tan denpoetsen en het daadwerkelijk naar bed gaan een lange periode hoe laat en welke dag het is, dat zit, die wordt opgevuld met zin- we weten hoe hard we moeten loze activiteiten. Pure tijdverspil rijden om de boot te halen, tijd ling eigenlijk. Ook zijn er nog een zorgt voor haast, stress en flink aantal spreekwoorden en wereldrecords. Tijd gezegden waar het zorgt er ook voor dat de producten die we kopen over datum raken. Tijd lijkt steeds sneller te gaan. Voor kleine kinderen duurt een paar uur meestal al erg lang, maar naar mate je ouder wordt, gaat de tijd sneller. Een paar weken zijn (in mijn leven) dan ook zo voor bij. En oudtantes hebben jou al JAREN niet gezien, terwijl de woord 'tijd' in voor komt. ledereen kent natuurlijk: Komt tijd, komt raad. En: De tijd zal het leren. Maar heeft u ooit gehoord van: Zwicht de gram me een tijd, en de zwijger al Uw leven? Nee? Ik ook niet, maar omdat we in deze moderne tijd internet hebben, heb ik het kunnen opzoe ken. Het betekent: Als iemand vorige ontmoeting van nauwelijks kwaad is trekt dat op den duur drie maanden geleden bij jouw nog vers op je netvlies staat. Natuurlijk is het zo dat tijd altijd even lang duurt. Eén seconde is wel weer bij. Nu ben ik alweer een mooi tijdje bezig met schrij ven en het is de hoogste tijd om er een eind aan te breien. Toch en blijft altijd één seconde. Op jammer dat ik niet kan breien. school lijkt het echter zo dat tijd langzamer gaat. Vijftig minuten gaan tergend langzaam in een klaslokaal. Gelukkig heeft de tijd Misschien ga ik het ooit nog leren, als ik tijd over heb. Hessel Arensman Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt donderdag 17 mei (Hemelvaartdag) de jaar lijkse Vogelwandeltocht. Het startlokaal bevindt zich in dorpshuis De Hof, waar vanaf 10.00 uur gestart kan worden voor de verschillende afstanden. Deel nemers aan de 30 kilometer kun nen tot 11.30 uur van start, deelne mers aan de 25 km tot 12.30 uur. Mensen die 5, 10 of 15 km lopen, kunnen tot 14.00 uur starten. De routes zijn zo uitgezet dat zoveel mogelijk afwisseling van land schappen wordt geboden. Deel name kost €4,50 met en €3,- zon der herinnering. Leden genieten korting. Voor meer informatie: www.hetgoudenboltje.nl of tel. 313087. Fortunate Sons Anders dan in de krant van vrijdag stond vermeld, vindt het optreden van The Fortunate Sons in café De Kuip plaats op vrijdag 18 mei en niet op zaterdag 19 mei. Het optre den begint om 21.00 uur. De toe gang is gratis. Jeugd gratis naar theater In verband met het tienjarig bestaan van het nationaal park Duinen van Texel is de theater voorstelling Bomen of Bezems, die op 22 mei in het bos bij het Turfveld wordt gegeven, gratis toegankelijk voor de kinderen van de Texelse basisscholen. De speciaal voor het nationaal park geschreven humoristische familie voorstelling is geregisseerd door Ina Schrama. Het stuk vertelt hoe een ontslagen postbode, gespeeld door Hans Oosterhaven, op zoek gaat naar nieuw werk. Hij sollici teert voor boswachter bij de Som- melbosbaas (Karin Nauta), terwijl de heks (Quinten van Katwijk) alle goede plannen probeert te dwars bomen. Voor de kinderen wordt 's morgens en 's middags een voorstelling gegeven. De toegang tot de avond voorstelling bedraagt €7,50. In ver band met het beschikbare aantal zitplaatsen wordt aanbevolen van tevoren kaartjes te bestellen. Dat kan bij Ecomare of via www.eco- mare.nl. Gladiatoren in 'Hunger Games' Vierentwintig door loting geselec teerde jongeren worden geza menlijk in een gigantische arena gezet. Net als vroeger bij de gla diatoren komt slechts één van hen er levend uit. De rest van het land wordt gedwongen het medi aspektakel live op televisie te volgen. Dit opmerkelijke gegeven is onderwerp van de sciencefic tionfilm The Hunger Games, die vanaf deze week in Cinema Texel draait. Hoofdpersoon is de 16- jarige Katniss Everdeen, die zich zelf en haar familie in leven houdt door illegaal in de bossen te jagen. Wanneer haar zusje wordt geselecteerd voor The Hunger Games, aarzelt Katniss geen moment en neemt ze haar plaats in. Eenmaal in de arena moet ze koste wat koste zien te overleven en wordt ze geconfronteerd met afwegingen tussen dood en mededogen en tussen liefde en leven. In Men in Black 3 keren agenten J (een rol van Will Smith) en K (Tommy Lee Jones) terug in de tijd. Wanneer het leven van K en de toekomst van de planeet in gevaar verkeren, schiet J hem, ondanks al hun tegenstellingen, te hulp. Tijdens zijn reis terug ontdekt J dat er geheimen aan het universum zijn die K hem nooit heeft verteld. Geheimen die zichzelf onthullen wanneer hij samenwerkt met de jonge agent K. Woensdag 23 mei wordt in Cinema Texel wederom een ladies night gehouden. De - uitsluitend vrouwelijke - bezoekers worden getrakteerd op een drankje, een hapje, kraampjes met beauty, weiness gifts' en een vertoning van de romantische komedie What to expect when you're expecting. Daarin wordt het ver haal verteld van een groep vrou wen die zwanger raakt en de gevolgen voor hun relaties, vriendschappen en carrières. Hoofdrollen worden gespeeld door onder anderen Cameron Diaz, Elizabeth Banks, Brooklyn Decker, Jennifer Lopez en Anna Kendrick. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Een uitgebreid overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda.nl. Woensdag 16 mei: 19.45 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een open drive van bridgeclub Alert. Deel name kost €2,50, aanmelden tot uiter lijk 19.30. 22.00 uur. In Talk of the Town in De Koog begint om 22.00 uur een Love Boat-party, met veel muziek uit de jaren zeventig en tachtig. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Lorax 3D NL; 13.45 De Piraten 3D NL; 16.00 The Avengers 3D; 16.15 Sneeuwwitje NL; 20.00 Jackie; 20.15 Intouchables. Donderdag 17 mei: 9.00 uur. Op het terrein van zwempa radijs Calluna bij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. 10.00 uur. Dorpshuis De Hof in De Koog vormt het startlokaal voor de Vogelwandeltocht van wandelsport vereniging Het Gouden Boltje. Deelne mers kunnen kiezen uit diverse afstan den van 5 tot 30 kilometer. Deelname kost €4,50. 10.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild begint om 10.00 uur een speciale Hemelvaartdienst. Voorgan ger is Rinus Kuiper. M.m.v. het koor De Zingende Zeeman. 10.30 uur. 'Zo de wind waait'. Excursie per fiets, verzorgd door Gelein Jansen. Bestemming afhankelijk van de wind richting. Start eetcafé De Kastanje boom op de Stenenplaats in Den Burg, 10.30 uur. 11.40 uur. Op het terrein van Texel'94 in Den Burg begint om 11.40 uur het Familietoernooi voor voetballende families. 13.00 uur. Zwembad Molenkoog. Gas ten en belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spe len op de clubbanen bij zwembad Molenkoog. Spelmateriaal is aanwe zig. Kosten €2,00. 15.00 uur. Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 15.00 uur een proeve- rij, met diverse hapjes uit de plaatse lijke restaurants. Vanaf 14.00 uur zijn er optredens van The New Klif Collective, Jug Bros en een Amstel Live-cover- band. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optre den van het gezelschap Vreeswijk Andersons, een hommage aan de overleden troubadour Cornelis Vrees wijk. Entree €12,-. 21.00 uur. In Filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait om 21.00 'Impardon- nables' (eventueel in combinatie met Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 De Lorax 3D NL; 13.30 De Piraten 3D NL; 15.30 The Avengers 3D; 16.15 Sneeuwwitje NL; 18.45 Jackie; 19.00 Intouchables; 21.30 The Hunger Games; 21.45 Jackie. Vrijdag 18 mei: 10.30 uur. Op de Groeneplaats in Den Burg wordt van 10.30 tot 18.00 uur een kunstmarkt gehouden. 21.00 uur. In café De Kuip in De Koog speelt de band The Fortunate Sons muziek van Creedence Clearwater Revival. Aanvang 21.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 De Lorax 3D NL; 13.30 De Piraten 3D NL; 15.30 The Avengers 3D; 16.15 Sneeuwwitje NL; 18.45 Jackie; 19.00 Intouchables; 21.30 The Hunger Games; 21.45 Jackie. Zaterdag 19 mei: 10.00 uur. Bijna alle bedrijven van de Maricoweg in Den Burg stellen hun deuren open voor publiek. Met diverse activiteiten en attracties voor jong en 10.30 uur. Op de Groeneplaats in Den Burg wordt van 10.30 tot 17.00 uur een boeken- en brocantemarkt gehou- 10.30 uur. Voor de laatste keer dit jaar verzorgt Gelein Jansen e (met auto's) over de Georgische opstand. Start om 10.30 uur bij café De Slufter in Eierland. 10.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg begint om 14.00 uur een (gratis) kook demonstratie. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 De Lorax 3D NL; 13.30 De Piraten 3D NL; 15.30 The Avengers 3D; 16.15 Sneeuwwitje NL; 18.45 Jackie; 19.00 Intouchables; 21.30 The Hunger Games; 21.45 Jackie. Zondag 20 mei: 10.00 uur. Op het voetbalveld van SV De Koog begint om 10.00 uur het tra ditionele Koog 2- toernooi. 14.30 uur. In café De Twaalf Balcken in Den Burg begint om 14.30 uur een proeverij van Nederlandse speciaal- 19.00 uur. In kerkgebouw De Poort aan de Elemert in Den Burg begint om 19.00 uur een 'Uur voor iedereen'. M.m.v. het Interkerkelijk Jongeren en Evangelisatiekoor uit Den Helder. 12.00 uur. Cinema Texel. Voorstellin gen Cinema Texel. 13.00 De Lorax 3D NL; 13.30 De Piraten, alle buitenbeen tjes aan dek 3D NL; 15.30 The Aven gers 3D; 16.15 Sneeuwwitje NL; 18.45 Jackie; 19.00 Intouchables; 21.30 The Hunger Games; 21.45 Jackie. Maandag 21 mei: 10.00 uur. Bestuursleden Jan Beijert en Dirk Vinke geven in het Eierland- sche Huis in De Cocksdorp een pre sentatie over het Texelfonds. Aanvang 10.00 uur. 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.00 uur. In de kerk van Den Hoorn begint om 19.00 uur een concert van The International Holland Music Ses sions. Met piano en cello. Toegang €13,50. 19.30 uur. In grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Aanmelden tot uiterlijk 19.15 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Intouchables; 20.45 'mystery movie'. Dinsdag 22 mei: 10.30 uur. 'Zo de wind waait'. Excursie per fiets, verzorgd door Gelein Jansen. Bestemming afhankelijk van de wind richting. Start eetcafé De Kastanje boom op de Stenenplaats in Den Burg, 10.30 uur. de 17.30 uur. In De Buureton Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur het maandelijks diner voor ouderen, verzorgd door de SWOT. 19.30 uur. Op het Turfveld in de Den nen begint om 19.30 uur de familie voorstelling 'Bomen of Bezems' van het nationaal park. Kaarten kosten €7,50 en zijn verkrijgbaar bij Ecomare en (voor aanvang) ter plekke. 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven in Oudeschild begint om 21.00 uur van de Texelse bluesband Jug TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO deze week geregeld een extra boot in. Dat gebeurt vandaag (woens dag) van 13.30 tot 20.00 uur en don derdag, vrijdag, zondag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Toch moeten automobilisten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen bijna dagelijks en in beide richtingen ontstaan. Op Hemelvaartdag (donderdag) wordt een zondagsdienst gevaren. De eerste afvaart vanaf Texel is dan om 7.00 uur, vanuit Den Helder om 7.30 uur. Het TESO-kantoor op 't Horntje is die dag gesloten. Voor meer informatie: tel. 369600 of w

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2