t TEXELSE 3 COURANT Euro van StifT genereert een veelvoud Gemeente praat Q 'Bijdrage zetje dat project nodig heeft' Rubberen huis op Harkebuurt Elans van Eijk ANIUMMARKT Stichting Toeristisch Investe - ringsfonds Texel (StifT) heeft een stimulerende werking op de toeristische economie. Naast elke euro die StifT aan projecten besteedde aan pro - jecten is door andere fondsen en eigen bijdragen €2,42 in het toerisme op Texel geïnves teerd. 'StifT raakt ingeburgerd, onder - nemers en organisaties weten het steeds beter te vinden. We proe - ven het enthousiasme', zie voor - zitter Hans Schipper maandag bij de presentatie van het jaarverslag van 2011Hij omschreef StifT als een uniek initiatief dat landelijk in de belangstelling staat en waarbij toeristenbelasting doelbewust wordt aangewend voor investe - ringen in het toerisme. StifT kreeg in 2011 25 aanvragen en werkte aan nog eens 22 aan - vragen, uiteenlopend van het fietspaden knooppunt tot de Zeereep Fase 2 en de Waddenkerk tot de Gouden Driehoek. De teller staat nu in totaal op 57 aanvragen. Ook instanties zoals SBB, dat stevig moet bezuinigen, weten StifT te vinden voor projeo- ten in het nationaal park. Sinds de oprichting in 2009 heeft StifT voor €738.819,- aan project bijdragen toegekend. Het geld ging naar 'harde' projecten, maar ook naar culturele initiatieven. Echt grote, kapitaalintensieve projecten voor de toeristische infrastructuur, hebben zich nog niet aangediend. Schipper vond dat geen gemis: 'Texel zit kenne lijk niet zo in elkaar, we zien bij de kleinere projecten weel variatie. Alles dat groot is hoeft niet goed te zijn.' StifT werkt met scherpe criteria, maar Schipper erkende dat het de afweging soms best moeilijk is. 'Niet altijd weet je van te voren of het wat wordt of niet. Soms willen we het een kans te geven. Zoals bij Zó Texels (de campagne van kleine logiesver - strekkers). Dat gaf best wat dis - cussie. Maar als we nu zien hoe - veel enthousiasme hierover is ontstaan, dan hebben we toch een goeie analyse gemaakt. Soms kan een geringe bijdrage net het zetje zijn dat een project nodig heeft om te slagen.' Onderne mers spraken maandag hun waar dering uit voor StifT. Heel bijzonder vindt Schipper het Walvisvaardershuisje in Den Hoorn, dat een bijdrage kreeg. 'De walvisvaart is een stukje Texelse geschiedenis dat onder - belicht is gebleven. Natuurlijk kan zoiets niet zonder enthousiasme initiatiefnemers.' Over de bijdrage aan de serre aan het Luchtvaart - museum: 'Ook een steuntje in de rug voor de vele vrijwilligers.' Het bestuur van StifT kan zelf geen aanvragen indienen, maar kwam zelf met de suggestie voor het plaatsen van bankjes langs fiets - routes. Schipper is blij dat andere organisaties dat idee hebben opgepakt.'De vergrijzende toe - rist vindt het plezierig als hij onderweg een rustpauze kan worden ingelast.' Om te voorko - men dat geld dat voor aanvragen is gereserveerd blijft liggen omdat het project niet van de grond komt, en dus niet aan andere pro jecten kan worden besteed, moe ten de projecten voor nieuwe aanvragen in principe binnen een jaar worden gerealiseerd. De stichting incasseerde van de gemeente in 2011 €298.554,-, afkomstig uit de toeristenbelas - ting. Op grond van het contract met de gemeente €0,1877 per overnachting. Discussie ontstond toen de gemeente in 2011 het maximum aantal overnachtingen van vijf naar zeven op te schroe - ven, om een dreigend te kort op de begroting te dekken. Op grond van de overeenkomst zou StifT dan ook extra gelden krijgen, maar hier was door de gemeente geen rekening mee gehouden. Voor dit voldongen feit gesteld, ging StifT ermee akkoord dat er geen extra geld in het fonds zou vloeien. Maar voor 2013 vindt StifT dat het contract moet worden nageleegd en dat de bijdrage dus wel omhoog moet. 'Ook al beseffen we dat het voor de raad gevoelig ligt om geld te reserveren voor StifT', aldus Schipper. Hij zal de verhoging binnenkort aankaarten bij wethouder Hercules. Niet omdat de bodem van het fonds in zicht is, want een bedrag van €144.024,- is nog niet toege wezen. Dit kan onder meer wor - den besteed aan zeven projecten die nog in behandeling zijn. Nieuwe aanvragen zijn uiteraard welkom. Meer informatie staat op de website (www.stiftexel.nl). met jeugd Skil Burgemeester Francine Giskes en wethouder Hennie Huisman zijn maandag 21 mei in dorpshuis 't Skiltje om in het kader van de gesprekkenserie Watskeburt® met de jeugd van Oudeschild te praten. Zij horen graag van jonge ren van 10 tot 18 jaar wat zij van Wat vindt u? School Vorige stelling: Heeft een dorp zonder school nog wel een toekomst? a.Ja, de leefbaarheid hoeft daar niet onder te lijden. (39%) b. Ja, maar de sociale samenhang ver dwijnt. (24%) c. Nee, de sociale samenhang is weg. (14%) d. Nee, na de school verdwijnen ook de winkels en verenigingen. (23%) 218 stemmen Nieuwe stelling: Wat vindt u van het plan om een woonstolp en een ambachtelijk bedrijf te bouwen op de plek van Vissers Bouw- en Timmerbedrijf aan de Schilderweg? hun dorp vinden, wat ze missen, wat er goed gaat en wat hen bezighoudt. De bijeenkomst duurt van 16.00 tot 18.30 uur. Op het programma staat ook het geza - menlijk eten van een patatje. KIJK WAT U KUNT DOEN OP NIERSTICHTING.NL NIERSTICHTING Op Harkebuurt wordt dezer dagen gewerkt aan een wel heel bijzonder project, een vakantie - woning die geheel met spuitrub- ber is bedekt. De woning is daae mee volledig waterdicht gemaakt en bestand tegen zelfs de ruw - ste weersomstandigheden. De door architectenbureau Ben - them Crouwel ontworpen woning is volledig bespoten met een laagje van twee tot drie millimeter rubber. 'Van een halve meter onder het maaiveld tot aan de daknok', vertelt Martin de Vries van Dekker de Vries uit IJmuiden. Zelfs de kozijnen zijn WOENSDAG 16 MEI 2012 Oud papier Scouting Texel haalt zaterdag 19 mei oud papier op in de wijk: Thijs- selaan, Binsbergenstraat, Brou - werstraat, Burdetstraat, Drijver - straat, Wilsterstraat, Meester Kraaistraat, Lieuwstraat, Tjakkers- traat. Een compleet overzicht en informatie over de e-mailservice van Scouting Texel is te vinden op http://scoutingtexel.nl/. tot aan de glaslat 'meegerubberd'. Aannemersbedrijf Dekker de Vries, dat veel werk doet in de IJmond, heeft ervaring op het gebied van dakkapellen en zou de woning eerst afwerken met EPDM, een synthe - tisch rubberachtig materiaal. Omdat dat gezien de vele detaillering te lastig zou worden, leek spuitrubber een eenvoudiger oplossing. Om het diepzwarte gebouw ook bestand te maken tegen warm weer, worden nog ventilatieroosters aangebracht en vier lagen netwerk in verschil lende kleuren. Uiteindelijk komt het geheel op een kleine verhoging, een soort terpje, te staan. Afscheid nemen is alle mooie herinneringen meedragen. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Nellie de Boer-Gomes Sinds 1981 weduwe van Anne de Boer 23 november 1918 113 mei 2012 Adrie, in liefdevolle herinnering Jasper Roos Afke en Rein Raymond en Sylvia Mandy en Martin Siep en Regien Monique en Eelco Vincent Nel Nadia en Roderik Jamila en Keivin Yasmin en Ali en achterkleinkinderen "Gollards" De Zes 12, Den Burg. Moeder is overgebracht naar de Strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 18 mei van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcen trum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op za terdag 19 mei om 11.30 uur in de R.K. Kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rust plaats bij vader op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is ons te condoleren. Correspondentieadres: Fam. R. Steenhuizen, Thijsselaan 40, 1791 VJ Den Burg. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging be schouwen. Graag willen wij het personeel van de "Gollards" en huisarts dr. Vos bedanken voor de uitstekende verzor ging van onze moeder en oma Mw. De Boer-Gomes. De familie 'Het boek is uit, het was prachtig' Na een prachtig leven vol liefde en humor is plotseling overleden onze lieve moeder en oma Marretje Kuijper-Eelman Weduwe van Jan Kuijper t 12 mei 2012 Willem Evelyne Maarten- Willem Jaap en Marja Dolf en Laura Maren en Thijs "Gollards" k. 139 De Zes 12, Den Burg De begrafenis heeft heden, woensdag 16 mei plaatsgevonden op de begraafplaats van Oudeschild. Correspondentieadres: Fam. J. Kuijper De Ruyterstraat 43 1792 AJ Oudeschild Graag willen wij het personeel en medewerkers van de "Gollards" en 't Raaksie' bedanken voor de liefdevolle verzorging van onze moeder en oma! Silent Key PA3DGH Dankbaar voor alles wat hij in zijn liefdevolle en toegewijde leven voor ons betekende, de len wij u mede dat, na een moedige strijd, is overleden mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa 11 april 1944 Janneke van Eijk - Zaaijer Kathleen en Rob Sharon, Robbin Jorrit en Mireille Merijn, Jesper Molenweg 84 3708 SK Zeist De crematieplechtigheid heeft heden plaatsgevonden te Bilthoven. Een handdruk zo warm, even een arm om je heen. Zoveel liefde en steun ons gegeven. Een kaart, brief of bloemen, wat het ook zij, was ons een troost in deze moeilijke tijd. 't Geeft ons moed om verder te leven. De vele blijken van medeleven na het overlijden van mijn zoon, onze broer, zwager en oom ANTHONIUS HENDRICUS Anton van der Meer hebben ons diep ontroerd. Daarvoor onze grote dank. Familie van der Meer Texel, mei 2012 Geheel onverwacht is overleden mijn zus, schoonzus en onze tante M. Kuijper-Eelman Dank voor alle fijne jaren. G. Eelman E. Eelman-Wuis Jaap en Astrid 50 jaar* getfoMWcl Van KaiT. 18 mei 1962 de l<tnde> Ideinkindert en aehtef- Ideinhindert 18 mei 2012 ATTENTIE Vanaf maandag 30 april (koninginnedag) starten wij weer met onze TRADITIONELE GERANIUMMARKT. DUS VOOR: Oostenrijkse banggeraniums Dubbele banggeraniums Franse geraniums Dubbele geraniums Hang-fuchsla's Stam-fuchsia's Eén- en meerjarig perkgoed Natuurlijk naar FA. SCHERMER-SCHUYL WAAR??? Bij GAMMA natuurlijk ijSjV Specialist in kwaliteit A»'f Rechtstreeks van de kwekerij

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3