Inzameling plastic verpakkings afval goed op de kaart A TEXELSE 6 COURANT Podotherapie, een stap in de goede richting 7 WOENSDAG 16 MEI 2012 Pijn aan uw voeten, enkels, knieën, heupen of rug kan u beperken in uw dagelijks leven of met sporten. Dergelijke klachten ontstaan vaak door een verkeerde stand van uw voeten of een verkeerd looppatroon. Voor het onderzoeken en behandelen van dit soort problemen kunt u terecht bij de podotherapeut. Bovendien kan deze voetspecialist mogelijke klachten voorkomen. De Podotherapeut is de hoogst opgeleide, en enige wettelijk erkende, specia list op het gebied van voet- en houdingsproblematiek (zie de Wet BIG). De kwaliteit van de geboden zorg wordt door middel van regelmatige controles gewaarborgd. De podotherapeut doet onderzoek naar de oorzaak van uw problemen. Daarna licht de podotherapeut het mogelijke behandeltraject toe. Het vervaardigen van podotherapeutische zolen, teenstukjes, taping en het aanleggen van vilt- verbanden behoren tot de behandelingsmogelijkheden. Ook behandelt de po dotherapeut indien nodig ernstig ingegroeide nagels, likdoorns of overmatig eelt. En geeft de podotherapeut adviezen over schoeisel, belastbaarheid, voet verzorging en dergelijke. Waar nodig wordt samengewerkt met uw fysiothera peut, pedicure, huisarts of medisch specialist. Directe toegang tot specialistische zorg U kunt nu ook rechtstreeks, zonder een ver wijzing van huisarts of medisch specialist, een afspraak maken meteen podotherapeut. Deze onderzoekt en behandelt klachten die onstaan dooreen verkeerd lopppatroon en is dé specialist in de voetengezondheidszorg. www.podotherapienhn.nl Nederlandse Vereniging lf i van Podotherapeuten Podotherapie Noord-Holland Noord HALLUX Wordt uw behandeling vergoed? Het onderzoek, de therapie en de behandeling van de podotherapeut wordt in de meeste gevallen vergoed vanuit de aanvullende verzekering. Voorwaarde is veelal dat de podotherapeut aangesloten is bij de Nederlandse Vereniging van Podotherapeuten (NVvP) en ingeschreven staat bij het Kwaliteitsregister Paramedici. Raadpleeg uw zorgverzekeraar voor meer informatie over vergoedingen. Of kijk op www.podotherapienhn.nl onder 'voorwaarden en vergoedingen'. Ook de adressen van podotherapeuten in uw omgeving en nuttige informatie vindt u op www.podotherapienhn.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 6