fiiiP" texhjvgssda.nl TEXELSE 2 COURANT Jong geleerd oud gedaan aan Maricoweg Opera van Poulenc en 'Trekkermeisje' te zien op Festival Midzomerschans DINSDAG 22 MEI 2012 De Toekomst weer open Discotheek De Toekomst in De Koog begint zaterdag 26 mei (Pinksterzaterdag) aan het nieu we seizoen. Tot 30 juni is de discotheek elke zaterdag (met uitzondering van 8 juni) en vanaf 1 juli elke dag geopend en kun nen de bezoekers dansen op muziek van DJ's Miss Cizz en Rob from Holland. Seizoens- passen kunnen worden aange vraagd via pas@texel.com. Lawaaioptocht Door de straten van Den Burg wordt zaterdag 26 mei (Luilak) een lawaaioptocht gehouden. Deze vertrekt om 5.00 uur vanaf jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan. In Time Out worden van 4.00 tot 7.30 uur verschillende activiteiten gehou den. De luilakdisco begint om 4.00 uur met tafelvoetbal, koek- happen en stoelendans. Na de lawaaioptocht worden chips en limonade uitgedeeld. Klaverjassen In het gebouw van Kotex aan de Schoudieck in Den Burg wordt dinsdag 29 mei een open kla- verjasdrive gehouden. Deze begint om 20.00 uur. Deelname kost €2,- per persoon. College naar Oosterend Graskeien, hondenpoep, parkeer overlast en historische verlichting zijn onderwerpen die dinsdag 22 mei (vandaag) aan bod komen tij dens het bezoek dat het college van b en w brengt aan Oosterend. De bijeenkomst vindt plaats in de Bijenkorf en begint om 20.00 uur. Voorafgaande aan de vergadering wordt een presentatie gehouden door Simon Dijkstra, projectleider van het regionaal alcoholmati- gingsproject Helder in de Kop. Hiermee sluit de bespreking aan bij een gesprek dat burgemeester Giskes en wethouder Huisman op 25 april voerden met de jeugd van het dorp. Markt Cocksdorp In de Kikkertstraat in De Cocks dorp wordt zondag 3 en 24 juni van 12.00 tot 16.00 uur een kleedjes- en kramenmarkt gehouden. Han delaren moeten zelf de verkoop voorzieningen verzorgen. De huur van een plaats van ongeveer 4 meter bedraagt €7,-. De jeugd vermaakt zich met speel goed in de zandbak bij aanne mingsbedrijf Westerlaken BV. Het was één van de bedrijven die mee deden aan de open dag van de Maricoweg in Den Burg, die zater dag veel belangstellenden trok. Het weer werkte mee en de onder nemers hadden gezorgd dat hun bedrijven er piekfijn uitzagen, gaven demonstraties en er werd volop vertier geboden. Zo was er een springkussen, kon je kratjes stapelen en wie nog hoger wilde werd met de verreiker van Stefan Hin tot een hoogte van 19 meter gebracht. Ook voor de inwendige mens werd het nodige geboden. Groothandel Sligro gaf bijvoor beeld 600 hamburgers weg. Veel bezoekers deden mee aan de prijs vraag, waarbij aan de hand van foto's moest worden geraden in welke bedrijven deze waren geno men. De uitslag staat vrijdag in deze krant. Op de vooravond van Festival Midzomerschans, op zaterdag 23 juni, is op het festivalterrein op fort De Schans de opera Dia logue de Carmelites van Francis Poulenc te zien. 'Dit wordt een opwarmconcert zoals we dat al steeds voor ogen hadden', aldus Klarina Combé namens de orga nisatie. Een belangrijke deelne mer aan het zondagprogramma is Manon Ossevoort, die als 'Trekkermeisje' met haar trek ker bijna vier jaar door Europa en Afrika trok onderweg naar de Zuidpool. Festival Midzomerschans vindt altijd plaats op zondag en wordt steeds op zaterdagavond vooraf gegaan door een (klassiek) con cert. 'Dat hebben we zo gedaan omdat klassieke muziek maar moeilijk een plekje vindt op het festival op zondag, maar ook als extraatje voor de artiesten en kun stenaars die al op zaterdag naar het eiland komen', vertelt Combé. 'Omdat we geen fondsen hebben om gages te betalen, zien veel van onze deelnemers de zaterdag avond als extra tegemoetkoming.' Bovendien is er zaterdag alle tijd om kennis te maken met het terrein en het publiek en is het 'opwarm- Kattig De Gemeenteraad krijgt het zwaar. Ga er maar aan staan. Woensdag 23 mei gaat het over leven en dood. Zo wordt er gesproken over de invoering van een Texelse kattendag. Of eigen lijk een 'dagkattendag'. Want het is de bedoeling dat op die dag massaal gesubsidieerd gesterili seerd en gecastreerd wordt. Tegen een gereduceerd tarief, natuurlijk. Maar ja, ten koste van wat zal dat gaan? Op zich is zo'n operatie een fluitje van een cent. Daar valt niet veel op te bespa ren. Maar wel op de verdoving. Zo jaag je de kat wel in de gordij nen. Wat een gejammer zal dat geven. En hoe zal de container bij de praktijk eruit zien, aan het eind van die dag. Kat in het bakkie? Oef... Kunnen ze die dag niet houden op de eerste maandag van de maand? Dan hoeven de sirenes niet aangezet te worden. Bbbbbbbrrrrrrrr. Annie krijgt er nachtmerries van. Het gejank van de katten is niet van de lucht. En dan naderhand zeuren dat het asiel dicht moet wegens te weinig aanwas. De dierenartsenpraktijk kan ook sluiten. Net als die school in Den Hoorn. Verder wordt er besloten of een puppycursus kan worden aange boden. In het kader van opvoedondersteuning. En voor de goede orde, niet aan honden, COLUMN maar aan baby's. Waarom doen mensen dat wel met een nieuwe hond en niet met een kind? Dat is de vraag die de Raad moet beant woorden. Volgens Annie kunnen ze beter moeilijk opvoedbare ouders naar die kattendag stu ren. Want dat is natuurlijk de vol gende vraag. Waarom hebben we wel een Texelse kattendag en geen Texelse ouderdag? Dat lijkt me een geweldig idee en dat lost meer problemen op dan een paar loslopende katten. En voor de ouders die wel raad weten met nieuwe wereldburgers: Geef die een rekencursus. In vermenigvul digen. En dan niet voor de kat zijn viool. Dat ze zich bewust worden dat nieuwe aanwas voor ons eiland van levensbelang is. Het doemscenario van pure dorpsaf- takeling dient zich aan. Geen kind meer, laat staan een kraai. Stimu leren die hap. Laat de school niet in het krijt staan! Maak van Texel weer een Dorpsgezinde Gemeen te. Kortom, Annie heeft nog wel wat suggesties voor Texelse dagen. Tot slot. Hij is er weer! Jochem Myjer. Op tijd hersteld voor Broadway. Annie@texelsecourant.nl concert' steeds meer gegroeid tot een informeel samenzijn met een hoog reüniegehalte. 'Het enige probleem dat een productie van dit formaat met zich meebrengt, is dat we meer slaapgelegenheid nodig hebben', zegt Combé, die een beroep doet op gastgezinnen en logiesverstrekkers om een of meer bedden aan te bieden. Dialogue de Carmelites (De gesprekken van de Carmelitessen) werd voor het eerst uitgevoerd in 1957, in La Scala in Milaan. Pou lenc baseerde zijn stuk op de roman Die Letzte am Schafott van Gertrud von Le Fort. Het stuk speelt tijdens de Franse Revolutie en vertelt hoe de bewoners van het Carmelitessenklooster in Compiè- gne weigerden toe te geven aan de nieuwe machthebbers en veroor deeld werden tot de guillotine. Op 17 juli 1794 werden zij ter dood gebracht. In het laatste tableau van de opera is het geluid van de guil lotine duidelijk hoorbaar op de achtergrond. Het is aangrijpend, maar geen 'makkelijk' stuk, dat op Texel wordt uitgevoerd onder lei ding van Wiebke Göetjes, die met kerst nog te horen was in een gezamenlijk concert met het Texels Christelijk Mannenkoor. De opera is opgezet vanuit haar Hojotoho Zangstudio, waarmee zij eerder Die Zauberflöte, Hansel und Gretel en Amahl and the Nightvisitors uit voerde. De producties zijn bedoeld om jonge, talentvolle zangers de gelegenheid te geven repertoire op te bouwen. Door de vele voorstel lingen krijgt het idee steeds meer bekendheid en doen er steeds meer goede zangers mee. Een opmerkelijke gast tijdens het zondagprogramma, waaraan ver der wordt meegewerkt door een keur aan kunstenaars en artiesten uit het hele land, is Manon Osse voort, die als 'Trekkermeisje' bijna vier jaar door Europa en Afrika trok om uiteindelijk met haar trekker in Kaapstad te belanden. Op het moment is zij terug in Nederland, om het laatste deel van haar tocht naar de Zuidpool voor te bereiden. Hier werkt ze aan een kinderboek en een film over haar reis. Van haar eerste boek werden bijna 10.000 exemplaren verkocht. Op Festival Midzomerschans vertelt ze haar verhalen en verzamelt ze de dro men van het publiek. Want het doel van haar reis blijft een sneeuwpop op de Zuidpool, met de dromen van de wereld in zijn buik. Het overige programma wordt op een later moment bekend gemaakt. 'Aangezien de inschrijvingen nog in volle gang zijn, kunnen we hier nog niet teveel over zeggen', meldt Combé. 'Wel is het duidelijk dat de medewerking van XXL Art en de fotowedstrijd nieuwe invalshoeken geven.' Daarbij wijst ze er met nadruk op dat het nog steeds mogelijk is (via de website) foto's in te zenden. Hamburgers tegen kanker Hamburgers eten in de strijd tegen kanker. Dat is het devies van Thijs Kroezen, die met een speciale fiets traint voor deelna me aan de Alpe d'HuZesactie. Hij krijgt steun van slager Rob Maas, die een fors deel van het hamburgergeld doneert. 'Die rotziekte moet de wereld uit', Een uitgebreid overzicht viteiten, workshops is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 22 mei: 10.30 uur. 'Zo de wind waait'. Excur sie per fiets, verzorgd door Gelein Jansen. Bestemming afhankelijk van de windrichting. Start eetcafé De Kastanjeboom op de Stenenplaats in Den Burg, 10.30 uur. 17.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur het maandelijks diner voor ouderen, verzorgd door de SWOT. 19.30 uur. Op hetTurfveld in de Den nen begint om 19.30 uur de familie voorstelling 'Bomen of Bezems' van het nationaal park. Kaarten kosten €7,50 en zijn verkrijgbaar bij Ecoma- re en (voor aanvang) ter plekke. 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven in Oudeschild begint om 21.00 uur van de Texelse bluesband Jug Woensdag 23 mei: 6.00 uur. Bij Waddenpark Avanti aan de Stuifweg in polder Het Noorden begint al om 6.00 uur een fietsexcur- sie langs De Schorren en Utopia. Informatie en opgave: tel. 318353. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 22 Woe. 23 Don. 24 Vrij. 25 Zat. 26 Zon. 27 Ma. 28 10.00 en 22.10 u. 10.40 en 22.37 u. 11.15 en 23.25 u. 11.51 en 23.55 u. 12.05 u. 00.25 en 12.45 u. 01.00 en 13.40 u. an het strand is het ongeveer een uur erder hoog water. Maandag 28 mei erste kwartier, woensdag 30 mei dood- j. Zondag 27 mei zon op 5.26 uur, nder 21.51 uur. LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Bamard Job Schepers Buiten werktijd: Pip Bamard Telefoon 06-23 57 65 73 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naai portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperiot Helder begint om 15.00 uur een optreden van de Marinierskapel. 19.15 uur. In de RK-kerk aan de Molenstraat in Den Burg begint om 19.15 uur een concert ten bate van de Roparun. 19.30 uur. In het gemeentehuis in Den Burg begint om 19.30 uur de maandelijkse raadsvergadering. 20.00 uur. Jaap Vlaming geeft in de bibliotheek in Den Burg een lezing over zijn boek 'Ontmoetingen, een wereld waar ik me thuis voel', over zijn vele reizen naar Kameroen. Aan vang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 De Lorax 3D NL; 13.30 De Piraten 3D NL; 19.30 'Ladies Night' met o.a. de film What to expect when you're expecting; 20.30 Men in Black 3 3D. Donderdag 24 mei: 10.30 uur. 'Zo de wind waait'. Excur sie per fiets, verzorgd door Gelein Jansen. Bestemming afhankelijk van de windrichting. Start eetcafé De Kastanjeboom op de Stenenplaats in Den Burg, 10.30 uur. 13.00 uur. Gasten en belangstellen den kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubba- nen bij zwembad Molenkoog in Den Burg. Spelmateriaal aanwezig. 14.00 uur. Vivianne Neeteson geeft in de bibliotheek in Den Burg een pre sentatie voor senioren over de nieu we media. Aanvang 14.00 uur. 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Mon Oncle'. Aanvang 21.00 uur (eventueel in combinatie met een diner). Vrijdag 25 mei: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt met kof fie en de verkoop van diverse hand werken. 19.00 uur. In de koffiecorner van de HEMA aan de Weverstraat in Den Burg is het van 19.00 tot 21.00 uur mogelijk in te schrijven voor de Avondvierdaagse. 19.30 uur. In Den Hoorn begint om 19.30 uur de achtste editie van het driedaagse huiskamertheaterfestival Broadway. Meer informatie over de optredens, artiesten en kaartverkoop op de website www.broadwaytexel. TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO vrijdag (van 9.30 tot 20.00 uur) en zaterdag (van 9.30 tot 16.00 uur) een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automobilis ten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen donderdag rond het middaguur ontstaan in Den Hel der, vrijdagochtend op Texel, vrijdag middag- en avond in Den Helder en zaterdag aan het eind van de och tend en het begin van de middag in Den Helder. Vrijdag is de afvaart van 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Voor meer infor matie: tel. 369600 of www.teso.nl. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Emmalaan, Pie- ter van Cuijkstraat, Elemert, Haffel- derweg, Schilderend vanaf de roton de in de richting van Oudeschild, Ada van Hollandstraat. zegt Kroezen die iets terug wil doen voor het KWF/kankerbestrij- ding en de goede behandelingen die hij heeft gekregen. 'Helaas kun nen enkele kamergenootjes het niet meer navertellen.' De slagers- zoon bedacht een originele actie en kreeg veel collega's van zijn vader enthousiast voor de hamer- burgeractie. Ook bij Topslagerij Maas in Oosterend staat een col lectebus op de toonbank. Bij aan koop van vier Alp d'HuZesburgers zijn er van de prijs van vijf euro twee voor het goede doel. Kroezen Alzheimer Café In De Buureton aan de Beatrix laan in Den Burg is dinsdag 29 mei in het maandelijks Alzhei mer Café de film Mijn opa raakt de weg kwijt te zien. heeft een speciale fiets om de 'Nederlandse' berg te beklimmen. Meer informatie op www.slagers- actie.nl. In de film vertelt een tienjarig meis je over haar dementerende opa. Na de film komen Texelse kleinkinde ren van grootouders met dementie aan het woord. Zij vertellen over de mooie, ontroerende en soms ver drietige momenten die zij hebben meegemaakt. De muziek wordt verzorgd door Jan Bakker. Het Alzheimer Café begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Aanmelden is niet nodig.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2