'Eigenlijk altijd wel met bedrijf bezig' 'We worden stevig beklapt of komt het door het bier?' TEXELSE 4 COURANT Ondernemende schoonzussen in Weverstraat DINSDAG 22 MEI 2012 Texelaars op koers Jongeren trekken weg van Texel, wordt wel gezegd. Maar er zijn ook veel jonge ondernemers die juist van plan zijn nog lang op het eiland werkzaam te zijn. Zoals Maaike Koning en Moni que Boersen van kapsalon en schoonheidssalon Bjoeties aan de Weverstraat in Den Burg. We namen plaats in hun stoel. De meiden bundelden de krachten in 2009. Boersen heeft een relatie met de broer van Koning en zo kenden de twee elkaar al een aan tal jaren. In januari 2009 ontstond het idee en met hulp van de ouders van de meiden gingen ze op zoek naar een pand. Na uitvoerig zoe ken kochten ze in januari het pand aan de Weverstraat. 'We zagen direct de mogelijkheden van het pand. Het ligt op de route naar het centrum dus er lopen veel mensen langs.', vertelt Boersen. Bij het starten van eigen bedrijf komen veel zaken kijken. 'Er komt heel veel op je af vanaf het moment dat je bedacht hebt dat je een eigen zaak gaat starten. Je moet op zoek naar een pand, je moet je inschrijven bij de Kamer van Koop handel, je moet voor de financiën bij de bank langs, je moet je aan melden bij het hoogbedrijfschap Ambachten en ga zo maar door', vertelt Boersen. Bovendien moest het pand nog helemaal verbouwd worden. een kapsalon en een schoon heidssalon onder één dak als een ideale situatie. 'Mensen hebben tegenwoordig toch weinig tijd. Vaak combineren ze het dan. Als iemand bijvoorbeeld haar haar laat verven en ze moet wachten, kan ze ondertussen haar nagels laten doen', vertelt Koning. 'Gelukkig hadden we wel dezelfde Doordat de zaak goed loopt komt ideeën over de inrichting, dus dat heeft het tweetal weinig tijd voor is nooit een probleem geweest. Ik heb mijn eigen gedeelte voor de kapsalon en Monique heeft haar gedeelte als schoonheidsspecia liste, al zijn we natuurlijk wel één zaak', vertelt Koning. De samen werking tussen de meiden is na twee jaar onveranderd goed. 'Als ik het rustig heb help ik Maaike in de Kapsalon, bijvoorbeeld met het wassen van haren', vertelt Boer sen. De twee zien het hebben van zichzelf. 'Je bent eigenlijk altijd wel een beetje met het bedrijf bezig. Naast de normale werk zaamheden geef ik ook iedere week training aan onze twee medewerksters, terwijl Monique in de avonduren de boekhouding doet', vertelt Koning. Ondanks de weinige vrije tijd vinden de twee het lastig om een keer een vrije middag op te nemen. 'Je wordt er op straat toch op aangesproken. 'Is het bij jullie niet druk?', vragen mensen dan. Dan ga je je toch op een bepaalde manier schuldig voelen, ondanks dat Mandy en Chantal (de twee medewerkers) zich prima redden zonder ons', aldus Boersen. Zelf hebben Boer sen en Koning nooit twijfels gehad over het slagen van de zaak, toch waren er ook andere geluiden zo vertelt Koning. 'Moet je dat nu wel doen in deze tijden, het is financi eel wel allemaal erg onzeker, zei den ze dan.' Een vrouw in de zaak merkt op dat zij het altijd heeft zien zitten: 'je zag het direct aan die meiden, dit komt goed. En dat is wel gebleken, ze doen het geweldig.' Boersen groeide op in Oudeschild, waar ze inmiddels woonachtig is. Ze volgde haar opleiding voor schoonheidsspecialiste in Haar lem, waar ze in de avonduren een specialisatiemodule volgde in de pedicure en visagie. Toch kon ze ook in die tijd Texel niet loslaten. 'Ik kwam ieder weekend thuis, je hebt toch je vriendinnen op Texel wonen. Bovendien woonde mijn vriend hier.' Ook Koning nam een kijkje aan de overkant. Nadat ze al een aantal jaren bij een kapper in Oosterend had gewerkt kreeg ze aanbod van een bekende kapper om in Den Haag te komen werken. 'Zo'n baan sla je niet af op zo'n moment. Maar ik verlangde terug naar Texel. De mentaliteit in Den Haag is heel anders en dat lag mij niet zo', vertelt Koning. Terugkijkend op de eerste twee jaar zijn de jonge ondernemers erg tevreden. 'Ik had nooit gedacht dat we nu al twee medewerkers in dienst zouden hebben', vertelt Boersen. Voor promotiewerk zaamheden voor een haarmode- merk gaat Koning nog regelmatig naar de overkant. 'Binnenkort ga ik naar Düsseldorf en dan neem ik Mandy mee. Wel grappig, vroeger ging ik met iemand mee naar dit soort bijeenkomsten, nu neem ik zelf iemand mee.' In de toekomst willen ze de zaak niet te groot laten worden. 'Soms zie je van die zaken die enorm zijn en dat er dan ook lege stoelen zijn. Dat willen wij absoluut niet. Maar een klein beetje groter zou best mogen, want nu is het lastig als je met z'n drieën tegelijkertijd staat te knippen', vertelt Koning. Subsidie voor jubileumboek over vliegveld Stichting Texel Airshow, het eilandfestival en drumband Excelsior krijgen een eenmalige subsidie van de gemeente. Ande re organisaties zagen hun aan vraag afgewezen worden. Stichting Texel Airshow krijgt een subsidie van €2.235 voor het reali seren van een jubileumuitgave, Excelsior krijgt €3.068 voor instru menten en Contactorgaan zang en muziek krijgt €800 voor het eiland festival. Voor een aantal andere partijen was er slecht nieuws. Een subsidieverzoek van KTF werd afgewezen. Het geld was nodig om instrumenten te bekostigen. Deze aanschaf had echter al plaatsge vonden voor de aanvraag. Hier door hadden zij geen recht meer op subsidie. Ook de stichting Wal- visvaardeshuisje kreeg nul op het rekest, dit in verband met het ont breken van aansluiting op het cul tuurbeleid. Het college geeft wel aan dat ze het walvisvaarderhuisje een aanwinst vinden voor Den Hoorn. Ook de stichting landbouw- dag en de stichting Hoornder Don derdag kregen een afwijzing te verwerken. Festival Midzomer schans krijgt geen subsidie omdat er volgens de gemeente geen financieel tekort is. Aanmelden voor wedstrijd Topdorp Dorpen waar dorpsbewoners met vrijwilligerswerk een suc cesvol project of activiteit heb ben gerealiseerd, kunnen daar mee meedingen naar de titel Topdorp. De titel Topdorp gaat naar de vier volgens de jury meest inspirerende bijdragen. Een publieksjury kiest vervolgens uit die vier winnaars een publiekswinnaar. De winnaars van de juryprijzen ontvangen ieder €200,-, de winnaar van de publieks prijs ontvangt daar €200,- boven op. De wedstrijd wordt georganiseerd door de Vereniging van Kleine ker nen in Noord-Holland, die op 16 november het Plattelandsparle- ment houdt, een bijeenkomst waarop dorpsorganisaties en de politiek met elkaar in gesprek kun nen over plattelandsbeleid. Voor beelden van projecten en activitei ten die door de prijs in aanmerking komen zijn het realiseren van een dorpsvisie, de aanleg van een jeu de boulesbaan, activiteiten voor de jeugd, het opknappen van het dorpshuis, een uitwisselingspro ject, het behouden van de school voor het dorp, maaltijden voor ouderen organiseren of een kerst borrel voor het hele dorp. Het gaat daarbij steeds om projecten van dorpsbewoners die door middel van vrijwilligerswerk tot stand zijn gekomen. Projecten kunnen wor den aangemeld door dorpsbelan genorganisaties en dorpshuisbe sturen. Inschrijven is mogelijk tot 1 oktober via www.noordhollands- plattelandsparlement2012.nl. Job Schepers Woontij gaat op dorpentocht Woontij gaat de komende weken in de dorpen in gesprek met de bewoners. Tijdens deze bijeen komsten wil Woontij graag horen wat er in de dorpen leeft, waar behoefte aan is en wat van de organisatie wordt verwacht. De dorpentocht komt voort uit overleg met Bewonersvereniging Texel en is niet alleen bedoeld voor huurders, maar ook voor andere belangstellenden. Tijdens de bij eenkomsten presenteert Woontij beleids- en nieuwbouwplannen, wordt voorlichting gegeven over onze dienstverlening en is er ruimte voor discussie en het stellen van vragen en het aandragen van idee- en. Gespreksonderwerpen zijn voor wie Woontij is bedoeld, huur beleid, dienstverlening, projecten, renovatie en onderhoud. De dorps avonden beginnen om 20.00 uur en worden gehouden in de dorps huizen. Woontij bezoekt dinsdag 12 juni De Cocksdorp, dinsdag 19 juni Oosterend, maandag 25 juni Den Hoorn, dinsdag 26 juni De Koog en dinsdag 3 juli Oudeschild. Belangstellenden kunnen zich aan melden via info@woontij.nl of tel. 088-9666845. V' ZQ\ IVvir I Weblog Mathieu Vulto: 'Ik ben in de eerste plaats musicus. (Foto Gerard Timmerman) Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Mathieu Vulto een week lang een weblog bij. Als dirigent van Popkoor Texel is hij betrokken bij het benefietcon cert voor de Roparun. Over André van Duin, een jarige oom toe toeteren, Annie M.G. Schmidt, de musical Mamma Mia en de band Swingtij. Het complete weblog is te lezen via www.texel- secourant.nl. (Donderdag) We hebben een maf weekeind, vrijdagavond met de kinderen naar Amsterdam om te gaan kijken naar André van Duin. Luuk was 4 mei jarig en dit is zijn verjaardagsca deau. Jip en Veerle blijven bij mijn ouders, die ook in Amsterdam zijn. Luuk begrijpt veel grappen en het is erg leuk om te zien hoe hij dub bel ligt van het lachen. Naast ons zit een man, die ik er ernstig van verdenk een soort publieksopwar- mer te zijn, hij komt niet meer bij. Zelfs als de grap slecht is. André van Duin is een goede artiest, met een perfect gevoel voor timing. Naam: Mathieu Vulto Woont in: Den Burg Beroep: muziekdocent, diri gent en musicus Betrokken bij: benefietcon cert voor Roparun, woens dag in de RK-kerk in Den Burg (Zaterdag) Zaterdag gaan we naar de jarige oom Freek, om hem toe te toeteren met de familieband. Freek heeft een broer, die de dienstplicht nog ontlopen heeft door tijdens de keu ring met een dwarsfluit en roze handschoentjes en een fles rum in zijn broekzak te worden afgekeurd wegens ontoerekeningsvatbaar heid. Fantastisch, vind ik dat. We toeteren Freek toe bij de Kanaalkade, waar de feestboot ligt. Veerle schudt de sambabal. Het is al een muzikaal meisje, ze kent veel kinderliedjes. De hele familie zingt een lied op Oh, when the Saints. De familieband klinkt loeihard over het IJ, mensen komen de flats uit en een paar kinderen staan te dansen. Freek zegt dat ie het erg leuk vindt. Wij vinden het nog leuker. Dan moeten Marieke en ik snel weg, want Prove It, een vocal group uit Arnhem, treedt op in Veenen- daal en voert een arrangement van mij uit. Wie is er bang voor de Bul lebak, een liedje van Annie M.G. Schmidt. Ik heb het in opdracht voor vijfstemmig koor geschreven. Ik ben een groot fan van de schrijf sels van Annie M.G. Schmidt en lees momenteel ook haar biografie, geschreven door Annejet van der Zijl. Welnu, we zitten dus in de trein te kletsen met twee Zweden die aan de tweede fles Sekt zitten, over wiet in Nederland en Zweden, komt er een bordje Geldermalsen voor bij. Verkeerde trein. We missen het concert, de conducteur vertelt ons dat we met deze trein hadden moeten overstappen in Utrecht, nu zouden we er pas rond half tien zijn. We rijden dan maar door naar Den Bosch en gaan daar lekker eten. (Maandag en dinsdag) Ik geef het vak muziek aan de onderbouw van de OSG, samen met Rob de Jong. Momenteel maken mijn klassen een hoorspel. Er komen de meest bijzondere ver halen naar boven, waar de leerlin gen geluiden bij bedenken. Het is leuk om te zien hoe de leerlingen op ideeën komen en welke onderwer pen zij kiezen. Van serieuze geweldsdelicten tot romantische ontmoetingen. Maandagmiddag en dinsdagmid dag bezig geweest met de musical Mamma Mia, die we op 21 en 22 juni opvoeren. Remco, Anneke, Wil lie en ik werken met een superleuke groep leerlingen, die allemaal veel talent in huis hebben. Maandag met een paar solisten geoefend, er wordt goed gezongen. Dinsdag middag was de band aan de beurt. We oefenen onder andere SOS en Mamma Mia. We moeten nog veel doen, maar de muziek begint erin te komen. Het is een muzikale band, dus we gaan het wel redden. (Woensdag) Vandaag is mijn pappadag. Omdat we niet meer in De Koog, maar in Den Burg wonen, mis ik het stukje fietsen naar de OSG. Daarom fiets ik woensdagochtend met Marieke mee naar de Lubertischool. Jip gaat in de fietskar, Veerle op de aan- hangfiets en Luuk op zijn eigen fiets. Het waait hard, Veerle huilt van haar koude handen, maar op school is het alweer gauw over. Dan fiets ik met Jip terug naar huis. Jip is een heel vrolijk kind en lacht heel veel. Zelfs als hij huilt, klinkt het lief. Of is dat nou mijn interpretatie Jip zit bij mij in de draagdoek, zodat ik lekker door kan gaan met trom pet spelen en de was opvouwen. Je zou het eens moeten zien. 's Avonds popkoorrepetitie. Het popkoor is een fijne groep mensen, met veel enthousiasme. Toen het koor werd opgericht binnen Artex, verwachtten we een klein groepje mensen bij de eerste repetitie. Dat werden er dus rond de zestig. We voorzagen schijnbaar in een behoef te. We zijn nu vier jaar verder en hebben al lief en leed meegemaakt. Het overlijden van ons popkoorlid Marjolein, voor wie we zongen op haar indrukwekkende uitvaart, maar ook de prachtige kerstconcerten met bijvoorbeeld soliste Anna Trap. Er is een Youtube-filmpje van, dat al aardig wat is bekeken. In juni reizen we af naar een festival in Friesland, ons eerste buitenlandse optreden. Enkele popkoorleden hebben me verteld dat ze tot laat niet in slaap kunnen vallen, zoveel muziek als er in hun hoofden zit. Dat zie ik dus als een compliment. Alleen slaap ik deze avond zelf ook wel laat. (Donderdag) We gaan kamperen! Althans, ik kom zelf wat later. Onze vrienden Mari- elle en Lucas hebben ons uitgeno digd om een jaarlijks terugkerend evenement bij te wonen: kamperen in de Sluftervallei. We hebben er veel zin in, vliegeren, cuppen (een spel met pionnen), in een vuur sta ren en bijkletsen. Vanavond wordt het fris, zegt het weerbericht, maar we nemen warme spullen mee. Sie- bold en Lucas spelen in de band van Popkoor Texel, dus we kunnen muziek maken! Ik speel 's middags nog bij de proe- verij in de band Swingtij, met Michiel, Hans, Daan, Roland en Severin. Daarom vertrekt Marieke met de kinderen naar de Sluftervallei en ga ik eerst nog even lekker spelen. Op de proeverij is het een drukte van jewelste met hapjes en drankjes. Heerlijk om even te spelen, want ik ben in de eerste plaats musicus. Eigenlijk heb ik klassiek gestudeerd, maar jazz vind ik interessanter. We spelen in een mooie tent. We heb ben het naar ons zin en komen er steeds meer in. Het publiek ziet ons ook wel zitten, want we worden stevig beklapt. Of komt dat door het bier? Maaike Koning (achter) en Monique Boersen

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4