TEXELSE 7 COURANT SV Oosterend loopt door verlies promotie mis Texel'94 kan derde klasse vergeten Van Heerwaardens winnen Familietoernooi Koetsiers slagen voor examen SVO is er niet in geslaagd pro motie naar de vierde klasse te bewerkstelligen. De Oosteren- ders gingen zaterdag ook in de tweede wedstrijd van de nacom- petitie onderuit. Op eigen terrein werd met 1-3 van De Flamingo's verloren. Een extra domper was de operatie die Ed de Vries moest ondergaan na het afscheuren van een achillespees. De gasten traden dit keer aan met spits Maurice Gijzen, die ooit prof voetbal bij Haarlem en AZ speelde en hoewel hij inmiddels 37 jaar is nog een steeds een belangrijke rol in zijn team vervult. Ook tegen SVO was het hele spel van De Flamin go's op hem. Terwijl de Oosteren- ders met verzorgd voetbal pro beerden de aanval te zoeken, zette de tegenstander steeds met verre trappen de routinier aan het werk. Hij stelde zijn medespelers niet teleur en scoorde binnen vijfen twintig minuten twee keer. Vooral zijn tweede treffer getuigde van grote klasse. Gijzen kreeg de bal aangespeeld, legde twee verdedi gers in de luren en haalde vernieti gend uit. Maar ondanks deze afstand bleven de Oosterenders in een beter resul taat geloven. Ze creëerden een handvol kansen en nadat Dave Witte de stand vlak na rust op 1 -2 had gebracht, hing de gelijkmaker in de lucht. In de tegenaanval sloeg Ondanks goed spel konden de in groen en wit gestoken Oosterenders het niet bolwerken tegen De Flamingo's. De Flamingo's echter voor de der de keer toe. Gijzen dribbelde het strafschopgebied binnen en werd gevloerd. De toegekende straf schop werd eerst nog gekeerd, maar in de rebound bracht de spits de stand op 1 -3. Daar kwam geen verandering meer in. De Flamingo's won zaterdag ook van Berdos en promoveerde naar de 4de klasse. Bij SVO was de teleurstelling niet eens zo heel groot. 'We hebben een prima wed strijd gespeeld, maar helaas mocht het niet zo zijn. De Flamingo's speelde het heel slim: met veel oudere, ervaren spelers die precies weten wanneer ze moeten toe slaan. En als je zo'n goede spits in je ploeg hebt, mag je je handjes dichtknijpen. Al met al hebben wij een goed seizoen gedraaid, met veel progressie en met de nacom- petitie als toetje. Volgend seizoen kunnen we hier met deze groep op voortborduren', blikt trainer en coach Nico Kremer terug en voor uit. Wat de blessure van De Vries betreft, ziet het er niet zo gunstig uit, volgens Kremer. 'Zijn achilles pees is volledig afgescheurd. Hij is direct geopereerd en in het gips gezet. Een enorme domper voor heel SVO, maar vooral voor Ed zelf natuurlijk, die een lange revalidatie te wachten staat.' DINSDAG 22 MEI 2012 Voetbaluitslagen Donderdag 17 mei: Oosterend-De Flamingo's'64 1 -3 Zondag 20 mei: HSV-Texel'94 5-2 Sport Voetbalprogramma Maandag 28 mei: Texel'94-Always Forward 14.00 Federatiewedstrijd manege Elzenhof Ondanks dat het weer beter had gekund, was het zaterdag erg gezellig tijdens de federa tiewedstrijden op manege Elzenhof. Er werd gestreden op vier verschillende niveaus; F1, F3, F4 en F5. Bij de F4- proef hoorde ook een theorie examen, waarvoor alle deelne mers geslaagd zijn. Alle deelnemers hadden hun best gedaan om hun pony of paard er zo goed mogelijk uit te laten zien. Op het F1 niveau ging de winst naar Emma van de Heuvel op Aram met 228 punten, terwijl Marjan van der Heide op Enunice het F3-niveau won. De winst bij het F4- en F5-niveau gingen naar Ying Zeylstra op Merel en Hilde Smit op Kiowi. De ruiters die het theorie-examen haalden, zagen dit genoteerd in hun ruiterpas- poort. Uitslagen: F1: 1-Emma van de Heuvel op aram (228 punten), 2.Bodil Brakenhooff op Aram (226), 3.Nelle den Nijs op eunice (221). F3: 1.Marjan van der Heide op Eunice (226), 2.Astrid Boekhout op Merel (219), 3.Valeri Witte op Aram (218). F4: LYing Zeylstra op Merel (221 2.lzebel Dob op Aram (217), 3.Eunice Kikkert op Samiro (214). F5: 1.Hilde Smit op Kiowi (207+), 2.Saar de Wit op Surprise (207) en 3. Eve van de Heuvel op Kiowi (205). De kans dat Texel'94 volgend seizoen in de derde klasse mag uitkomen, is bijna verkeken. De ploeg van trainer Martin Koorn speelde zondag in Heiloo in de eerste wedstrijd van de nacom- petitie zeker niet slecht, maar zag tegenstander HSV in de laat ste tien minuten drie keer sco ren, waardoor de eindstand 5-2 werd. Texel'94 begon fel, met attractief voetbal, en was een groot deel van de eerste helft de beste ploeg. In de persoonlijke duels waren de Texelaars hun tegenstanders steeds te vlug af en regelmatig was sprake van goed samenspel, waar bij de bal snel van man tot man ging. Dat had in de twintigste minuut voor het eerst succes. Bart de Lugt kreeg de bal aan de linker kant op maat aangespeeld en pas seerde de keeper met een strak en hard schot in de verre hoek. Direct daarop voorkwam keeper Alexan der Smit de gelijkmaker, toen hij bij een gevaarlijke schuiver op zijn De 16-jarige Jasmijn van der Burg heeft zondag bij de NK sprint triatlon in Weert in een sterk deelnemersveld beslag gelegd op de derde plaats in de categorie D16+. De sprint triatlon bestaat uit drie onderdelen, waarbij de deelnemers eerst 750 meter moeten zwem men, daarna 23 kilometer fietsen, om ten slotte 5,8 kilometer te lopen. In Weert deed de volledige Nederlandse top mee, met als gevolg dat het er vanaf de start fanatiek aan toe ging, zij het dat de gebruikelijk gevechten dit keer achterwege bleven. Van der Burg leverde een solide prestatie, maar had na 200 meter hardlopen naar haar fiets veel moeite haar al bijna leeggelopen zwempak uit te krij gen. Bij het begin van het tweede onderdeel lag ze al twee minuten achter op koploper Maya Kingma. post stond. In het tweede deel van de eerste helft golfde het spel op en neer en kregen beide ploegen kansen. Een voorzet van Jordy Uriot van Texel'94 kon net niet wor den afgerond. Opvallend was de onzuivere passing van HSV, dat ook met afstandsschoten probeer de te scoren. Dat lukte na 35 minu ten, toen één van de gastheren van 35 meter uithaalde en de bal buiten het bereik van keeper Smit in het doel zeilde. Vlak voor rust kwam Texel'94 toch weer op voorsprong. Eerst stichtte Jordy Uriot met een mooie actie gevaar in de verdedi ging van HSV, waarna aanvoerder Ruben Duinker de bal van grote afstand in de kruising van het doel schoot. De tweede helft was nog maar net begonnen of het stond alweer gelijk. De HSV-spits profiteerde van slordig uitverdedigen aan Texelse kant en scoorde met een hard en laag schot, dat via de bin nenkant van de paal doel trof. Een tegenvaller voor Texel'94, dat in het vervolg een klasse minder Het fietsen bestond uit vier rondes. Helaas voor Van der Burg, een lief hebber van zware omstandighe den, was er geen wind. Toch zette ze vol overtuiging de achtervolging in. Ze was niet alleen de snelste van allemaal, maar bracht ook nog eens haar achterstand terug tot 35 seconden, waardoor ze weer hele maal terug in de race was. Na een prachtige wissel lag ze tweede. De jacht op de koploper verliep succesvol. Na drie kilometer kwam Van der Burg langszij. Maar inmid dels was ze zelf ingehaald door de gemakkelijk lopende Anke de Boer, die hard doorging en met een voor sprong van ruim een halve minuut op Van der Burg beslag op de titel legde. In de sprint om de tweede plaats kon de Texelse het net niet bolwerken. Ze finishte ten slotte in 1.16.12 uur en liet daarmee de leden van de Nederlandse selectie een flink stuk achter zich. speelde dan voor rust, terwijl het leek alsof HSV vleugels kreeg. Gaandeweg werd het spel steeds grimmiger. Blessurebehandelingen volgden elkaar op, terwijl sommige Texelse spelers zich lieten provo ceren door hun tegenstanders, wat hun spel niet ten goede kwam. Desondanks kreeg Texel'94 nog een paar kleine kansen. Geluk en een gebrek aan overtuiging ston den succes in de weg. In de slotfase ging het helemaal mis voor de gasten. Tien minuten voor tijd werd het 3-2 voor HSV, waarna Texel'94 alle risico moest nemen om ten minste een gelijk spel aan de wedstrijd over te hou den. Sander de Haan had de gelijk maker op zijn schoen, maar faalde in de afwerking, waarna HSV 4-2 en even later zelfs 5-2 scoorde. Een enorme domper voor de Texe laars, die op tweede pinksterdag op eigen veld tegen Always For ward tegen Hoorn spelen. Alleen een overwinning met een marge van ten minste vier doelpunten biedt nog kans op promotie. Nieuwe zeilweek in aantocht Het open Nederlands Kampi oenschap catamaranzeilen, het Wereldkampioenschap Nacra Infusion en uiteraard de Ronde om Texel zelf. Nog een paar weken en dan wordt bij Paal 17 een nieuwe Zwitserleven Zeil week gehouden. De Ronde om Texel wordt zater dag 9 juni gehouden. Het is de 35ste keer dat het evenement georganiseerd wordt. De zeilweek begint woensdag 6 juni. Behalve de kampioenschappen, wordt donderdag 7 juni traditio neel de Horstocht gevaren en vrijdag 8 juni de Tocht naar de Noord. De Ronde start op 9 juni tussen 11.00 en 12.00 uur bij Paal 17. Om 9.00 uur is de briefing op het strand en worden de laatste details bekendgemaakt. Na de start zijn op het strand diverse activiteiten voor kinderen en er is muziek. Vanaf 18.00 uur is de wedstrijd Nederland - Denemar ken voor het Europees Kampi oenschap voetbal lige op het strand te volgen. Donderdag is de eerste feest avond in de tent met optredens van Jug Bros, @last en DJ's Hans Polderman en Marco van Sam- beek. Vrijdag staat DJ Trappatoni (Martin Trap) op het podium, gevold door de Edwin Evers Band en Gio G. Zaterdagavond staat Jeroen van den Boom op het podium. Eerste plaats voor Hugo Groothuis Golfer Hugo Groothuis heeft zon dag het Rijswijk Jeugd Open gewonnen. Hij had slechts 31 sla gen nodig voor zijn negen holes en eindigde met -4 op een ruime eer ste plaats. Hoogtepunt van de wedstrijd was een hole in one op de vijfde hole. Alweer de tweede hole in one voor de achtjarige golfer, die over twee weken in Schotland meespeelt in het EK, waaraan 250 spelers uit 41 lan den meedoen. Annabel Groothuis Records voor Running Team Hessel Arensman liep op de 800 meter in Heiloo voor de tweede keer in een week een persoonlijk record. Met een tijd van 2.06.36 minuten eindigde hij op de vijfde plaats bij de junioren. Deze tijd was tevens een clubrecord voor AV Texel in zijn leefijdscategorie. Arensman, die uitkomt voor het Noordkop Running Team, werd op de voet gevolgd door Joey Steen- Tot verrassing van menig voetbal kenner heeft de familie Van Heer waarden de twintigste editie van het Familietoernooi gewonnen. Het door ZDH-voorzitter Nico van Heerwaarden geleide team vocht op Hemelvaartdag op de velden van Texel'94 een felle strijd uit met de families Boogaard en Witte. De onderlinge duels eindigden alle drie in 0-0, zodat de uitslag tegen de vierde familie, Terpstra, de beslissing moest brengen. De Boogaards, met ZDH 1-spelers Remco, Bart en Guido Boogaard in de gelederen, waren favoriet, maar kwamen tegen de uitblinkende kee per Roel Blonk moeizaam tot sco ren. Het werd uiteindelijk 1-0, een resultaat dat ook de familie Witte eindigde zaterdag op Golfbaan Amel- isweerd in Utrecht als zesde op het NK voor meisjes tot en met 15 jaar. Na een ochtendronde van 82 slagen speelde zij een zeer goede ronde van 75 slagen. Mede door twee knappe birdies eindigde ze 's middags als tweede, waarmee ze acht plaatsen steeg in het klassement. Zondag behaalde ze een derde plaats in het Rijswijk Jeugd Open en ging ze - omdat ze ook de longest drive en de neary sloeg - met drie bekers naar huis. Ook Annabel Groothuis plaatste zich voor het EK in Schotland en zal over twee weken drie dagen lang strijden tegen de beste meisjes van 14 uit vele andere landen. voorden van SV Noordkop, die zijn persoonlijke toptijd verbeterde tot 2.07.38. Jaap Witte liep bij de senio ren de 800 meter in 1.56.00, wat goed was voor een tweede plaats. Witte liep naast de 800 m ook de 3000 m. In een sterk veld met een goed aanvangstempo kon hij voorin mee blijven lopen. In de laatste kilo meters versnelden de nummers een en twee, maar het lukte Witte om op de laatste 200 meter - in dertig secon den - de derde plaats te pakken. Met een nieuw persoonlijk- en clubrecord en voor het eerst onder de negen minuten eindigde hij in 8.51.80. wist te behalen, terwijl de Van Heer- waardens mede dankzij een eigen doelpunt met 2-0 van de Terpstra's wonnen. Breed was dan ook de lach van coach Nico van Heerwaarden, Jan Blancke wint 'Old Grand-Dad' Jan Blancke heeft dinsdag op de golfbaan de Old Grand-Dad- wedstrijd gewonnen. Blancke behaalde 36 punten en werd daarmee eerste, voor Piet Schuijl en Wil Homan, die beiden 38 punten behaalden. Homan, de jongste Opa, trakteerde de deel nemers op beschuit met muisjes. De spelers die op de eerste vier plaatsen eindigden, vertegenwoor digen De Texelse op 24 juli bij de regionale finale bij De Haarlemmer- meersche. Aan de wedstrijd deden vijftien spelers mee. De longest drive werd geslagen door Ed Eel- man, de neary kwam op naam van Jan Bloem. De wedstrijd, georganiseerd door de gelijknamige stichting, heeft als doel het samenzijn van golfspe lende grootvaders te bevorderen en het inzamelen van geld voor gehandicapte jeugd. De landelijke organisatie van bijna 6000 leden heeft in 2011 schenkingen ver strekt aan 35 instellingen en orga nisaties voor een totaal bedrag van €129.000,-, onder meer aan het Tesselhuus. toen hij - vier dagen na het kampi oenschap van ZDH - uit handen van toernooiorganisator Gerard Veeger de belangrijkste beker in ontvangst mocht nemen. In de laatste seconde belandt de bal boven keeper Roel Blonk van de familie Terpstra op de lat, waardoor de familie Boogaard niet verder komt dan een 1-0 zege. Aan het eind van de rit kwamen de Boogaards één doelpunt te kort voor de titel. IFoto Joop Ftommetst Van der Burg derde in NK triatlon Jasmijn van der Burg (rechts) werd na afloop gehuldigd voor haar derde plaats. ker-Kamstra, Sanne Bakker en Jacob Bakker. Voor enkelspan: Marcel Bakker, Ester Bakker-Duin- ker, Marleen Bergamin- Bakker, Cees Boks, Freerk Broekstra, Gijs Broere, Annemaartje Dros, Gijs Dros, Gerda Kuiper-van der Meer, Dirk Kuiper en Ineke Zijm. Bij manege Akenburg bij Den Burg slaagden zondag alle kan didaten voor het koetsiersbe wijs tweespan. De examens werden afgenomen door exami natoren Van Eijk en Rehorst. De examinatoren toonden zich vol lof over de cursisten en cursuslei der Piet Beers. Bijzonder voor de examinator dat zowel enkel- als dubbelspan werd gereden met de Belgische trekpaarden van Pieter Dros. Enkelspan werd ook gereden met de Haflinger Olga van Martien Witte, die voor de tiende keer beschikbaar was. Ook werd gere den met de Fries Iris van Jacob Bakker. Alle kandidaten slaagden voor het theorie-examen, één van hen moet het praktijkgedeelte - dat door Den Burg werd gereden - een tweede keer doen. Geslaagd voor het examen tweespan zijn Ria Bak-

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7