Eten, muziek en kunst bij Groeneplaatsfestiviteiten 'Ik loop nu alweer drie uur rond hier' TEXELSE 9 COURANT DINSDAG 22 MEI 2012 Een proeverij, een kunstmarkt geniet iedereen zichtbaar van de en een boeken- en brocante- festiviteiten. markt sierden afgelopen week- Op vrijdag was het de beurt aan de end de Groeneplaats in Den Burg. Donderdag begonnen de kunstenaars. Het was een stuk minder druk dan de dag ervoor, al activiteiten met een grote proe- stroomde de markt ook snel leeg verij. Veel bezoekers grepen de proeverij aan om eens gezellig bij te kletsen onder het genot van een biertje en een hapje, verzorgd door verschillende Texelse restaurants. Het was de gehele donderdag een bij de regenbui die 's middags viel. Peter Holman van de organisatie was tevreden over het verloop. 'We hebben toch de hele dag door mensen gehad en de deelnemende kunstenaars hadden het ook naar hun zin. En die picknicktafels zou den ze het hele jaar moeten laten drukte van jewelste op een zon- staan', zo vertelt hij. Op de kunst- overgoten Groeneplaats. Naast de markt was van alles te doen. Zo hapjes en de drankjes werd de kon men een workshop dieren sfeer verder verhoogd door diverse schilderen volgen bij een tentje live-optredens van onder andere waarbij de kunstenaar een kip mee had genomen, er was livemuziek van de jeugdband Foot-C en er kon werk van diverse kunstenaars bekeken worden. Zaterdag was de laatste dag van de Groeneplaatsfestiviteiten, waar bij een boeken- en brocantemarkt werd gehouden. De tentjes waren gevuld met zeer afwisselende antieke voorwerpen, wandkaarten en boeken. Het mooie weer was teruggekeerd en menig bezoeker liep langs de tentjes om vervolgens aan de picknicktafels van de zon te genieten. Tekst en foto's: Job Schepers Jeroen van Hattum Donderdag: optreden van de New Klif Collective, bestaand uit Daan Welboren, Roland Bisschop, Mathieu Vulto, Severin Candel, Hans van Voller en Michiel New Klif Collective en Jug Bros. Het plein was omringd door ver schillende tenten, terwijl het mid den was opgevuld met picknickta fels. De festiviteiten duurden tot twaalf uur 's nachts, waarna het plein langzaam maar zeker leegstroom de. 'Het eten is lekker, zeker onder het genot van een biertje. Ik kwam eigenlijk alleen even kijken, maar toen kwam ik zoveel bekenden tegen dat ik hier nu al drie uur rondloop', vertelt één van de bezoekers. Een toerist merkt op dat van hem de muziek wel wat zachter mag (op dat moment treedt Jug Bros op), maar dat hij het wel enorm gezellig vindt. Op het plein Donderdag: drukte op de bult tijdens de proeverij. Bezoekers en geen een praatje te maken. geruimte tijd hangen om een hapje te eten Donderdag: in de rij bij één van de diverse kramen rondom de Groeneplaats.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9